Πήρε το διπλό κόντρα στην Πεζάρο η Αρμάνι

Apr 25, 2021

Μερικές ώρες πριν ταξιδέψει για το Μόναχο για τα παιχνίδι(α) με την Μπάγερν, η Αρμάνι επικράτησε της Πεζάρο με 81-88 για το ιταλικό πρωτάθλημα.

Αν και βρέθηκε στο -17 στο πρώτο δεκάλεπτο η Αρμάνι, στην συνέχεια ανέβασε στροφές και σταδιακά πήρε το προβάδισμα και έφτασε στην νίκη.

Στο 2ο ημίχρονο οι παίκτες του Έτορε Μεσίνα διαχειρίστηκαν το προβάδισμά τους και με ηγέτη τον Ζακ ΛεΝτέι (22π, 3ρ) έφεραν στα μέτρα τους την αναμέτρηση και στο φινάλε έφυγαν νικητές από μία ακόμα δύσκολη έδρα του ιταλικού πρωταθλήματος.

Από κοντά ήταν οι Σιλντς (16π, 6ρ), Μίτσοβ (15π, 4ρ) και Ρολ (14π, 4ασ) που έδωσαν πολλές λύσεις σε κρίσιμα σημεία του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 31-14, 41-36, 61-62, 81-88.