Πιστόια-Βαρέζε 71-65
Ρέτζιο Ε.- Πεζάρο 108-66

Αναλυτικά:
Μπρίντιζι- Αβελίνο 68-70
Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος καθ’ όλη τη διάρκειά του, καμία ομάδα δε ξέφυγε περισσότερο από 8 πόντους. Το τελικό σκορ διαμόρφωσαν δυο πρώην πράσινοι, με τον Νικολς να ευστοχεί σε 1/2 βολές και τον Μπάνκς να αστοχεί σε τρίποντο. Στη 2η θέση με τη Βενέτσια οι φιλοξενούμενοι, στην 7η με 7/7 οι γηπεδούχοι.
Δεκάλεπτα: 15-16, 24-20, 14-17, 15-17.

Μπρίντιζι; Μπανκς 25, Ρας 2, Γκαφνευ 4, Ζανελλι 9, Μορασινι 3, Βοσιεκοφσκι 4, Σαπελ 14, Μπραουν 8.
Αβελίνο: Γιανκ 8, Γκριν 18, Νικολς 16, Καμπάνι 2, Φιλλόυ 7, Ντ΄ Ερκόλε 3, Σάικς 16.

Βενέτσια- Κρεμόνα 78-67.
Μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε δυο ισόβαθμες ομάδες. Οι δυο τους μοιράστηκαν και από ένα δεκάλεπτο στο α΄ ημίχρονο, με την Βενέτσια να παίρνει το προβάδισμα στη τρίτη περίοδο και να το διευρύνει προς το τέλος του αγώνα, επικρατώντας τελικά δύσκολα.
Δεκάλεπτα: 20-15, 13-19, 22-13, 23-20.

Βενέτσια: Μπράμος 12, Στόουν 11, Χέινς 8, Ντέι 9, Τόνουτ 14, Βατ 18, Ουάσιγκτον 6.
Κρεμόνα: Σαουντερς 7, Γκαζότι 4, Ντιένερ 8, Ρίτσι 15, Ντεμπς 11, Ρουζιερ 1, Ματιανγκ 9, Στογιανοβιτς 12.

Ένα αρκετά ισορροπημένο ματς, η Αρμάνι έπαιξε όσο χρειάστηκε για να κερδίσει, εκμεταλλευόμενη κυρίως το πολύ καλό 3ο δεκάλεπτο.
Δεκάλεπτα: 18-18, 21-22, 25-11, 22-27.

Αρμάνι Μιλάνο: Ντελλα Βάλλε 18, Όμιτς 4, Τζερελς 10, Τσιντσιαρινι 11, Κουζμινσκας 13, Μπερτανς 5, Φοντεντσιο 4, Μιτσοφ 2, Γκουνταιτις 19.
Τρεντίνο: Γιοβανοβιτς 9, Λεχταλερ 2, Χογκ 7, Γκομες 5, Κραφτ 10, Φλακαντορι 8, Φοράυ 4, Μιαν 13, Πάσκολο 6, Μαρμπλ 14.

Τορίνο -Καντού 96-106 (91-91 κ.δ)
Σπουδαίο ματς, οπου οι επιθέσεις είχαν τον 1ο λόγο. Καμία ομάδα δε μπορούσε να ξεφύγει για να επιβάλει το ρυθμό της, με τον αγώνα να ολοκληρώνεται ισόπαλος. Στη παράταση, η Καντού είχε περισσότερες λύσεις και πήρε μια σημαντική νίκη.
Δεκάλεπτα: 25-23, 22-26, 18-17, 26-25, 5-15.

Τορίνο: Μουρ 9, Ζαιτεχ 2, ΜακΑντου 19, Κουσιν 5, Ποέτα 10, Χομπσον 16, Καρρ 21, Ουίλσον 14.
Καντού: Γκέινς 26, Μίτσελ 15, Μπλεικς 15, Ουντανοχ 14, Ντέιβις 11, Τασσονε 3, Τζεφερσον 22.

Βίρτους Μπολόνια- Μπρέσια 88-80.
Η Μπολονια πραγματοποίησε καλό ξεκίνημα (13-4) φτάνοντας στο +8 στην α΄ περίοδο, απόσταση που χώριζε τις ομάδες και στο ημίχρονο. Στο 3ο δεκάλεπτο η Μπρέσια γύρισε στο ματς και ισοφάρισε 63-63. Στο 4ο όμως ένα σερί 7-0 ήταν αρκετό για τη Μπολόνια να κλειδώσει την υπόθεση νίκη.
Δεκάλεπτα: 24-16, 18-18, 21-29, 25-17.

Β. Μπολόνια: Πάντερ 7, Μάρτιν 2, Παζόλα 2, Τέιλορ 22, Μπάλντι Ρόσσι 3, Καππελλεττι 2, Κράβιτς 14, Αραντόρι 8, Εμπαγε 14, Κουρνοχ 4, Κβαλε 10.
Μπρέσια: Χάμιλτον 13, Αμπάς 8, Κάνινγκχαμ 16, Λακουιντανα 9. Μικα 11, Μπέβερλι 7, Ζερίνι 4, Μός 2, Σακέτι 10.

Άλλο ένα ματς που οι άμυνες πήγαν περίπατο. Η Σάσσαρι πήρε τον έλεγχο του αγώνα και προηγήθηκε με διαφορές 10-12 πόντων, κλείνοντας το ημίχρονο 51-39 έχοντας καθαρίσει το ματς. Οι 34 πόντοι που σκόραρε η Τριέστε στη 4η περίοδο, δε ήταν ικανοί να ανατρέψουν το 76-63 της 3ης περιόδου και η Σάσσαρι επικράτησε δίκαια.
Δεκάλεπτα: 24-20, 27-19, 25-24, 26-34.

Σάσσαρι: Σπίσου 4, Σμίθ 6, Μπαμφορντ 20, Πιερ 18, Μαγκρο 6, Τζεντίλε 6, Τόμας 11, Πολονάρα 7, Κολει 24.
Τριέστε: Μόσλει 11, Κνοξ 9, Σάντερς 16, Ντα Ρος 3, Καβαλιερο 4, Ραιτ 22, Φερνάντες 25, Περιτς 7.

Πιστόια- Βαρέζε 71-65
Σημαντική νίκη στην προσπάθειά της για παραμονή στην κατηγορία πέτυχε η Πιστόια, παρότι παραμένει στην 16η θέση. Ο αγώνας ήταν ισορροπημένος και το ημίχρονο έληξε 36-35, ενώ η 3η περίοδος 52-51. Ο αγώνας κρίθηκε στα τελευταια 3 λεπτά με τις δύο ομάδες να χάνουν πολλά σουτ και στο τέλος η Πιστόια να παίρνει τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 23-17, 13-18, 16-16, 19-14.

Πιστόια: Ντελλα Ρόσα 3, Κ.Τζονσον 13, Πικ 14, Κρουμπάλι 3, Αουντα 12, Ντ. Τζονσον 26.
Βαρέζε: Άρτσι 19, Αβραμοβιτς 8, Ναταλι 3, Ιανουζι 2, Σκραμπ 14, Ταμπόνε 3, Καιν 11, Μουρ 5.

Ρέτζιο Ε.- Πεζάρο 108-66.
Βαθμολογική ανάσα με εμφατικό τρόπο για τη Ρέτζιο, η οποία πέταγε φωτιές στην επίθεση με 14 τρίποντα (50%) και 6 διψήφιους, μοιράζοντας 26 ασιστ. Ο αγώνας δε σηκώνει μεγάλη ανάλυση με τη Ρέτζιο να καθαρίζει από το 15 (37-17) και το ημίχρονο να λήγει 57-29. Η τελική διαφορά ήταν 42 πόντοι, σε ένα ματς που προκάλεσε εντύπωση καθώς αναμετρήθηκαν δυο ομάδες που βρίσκονται στο πάτο της βαθμολογίας.
Δεκάλεπτα: 25-15, 32-14, 24-15, 27-22.

Ρέτζιο: Μουσίνι 14, Άλλεν 4, Κάντι 15, Ρίβερς 15, Αγκιλαρ 20, Γκασπάρντο 13, Βιγκορι 2, Τσερβι 5, Σοβιέρο 2, Όρτνερ 8, Ντε Βίκο 10.
Πεζάρο: Μοκεβιτσιους 16, Ζανότι 3, Μονάλντι 4, Κοντι 2, Μάρει 2, Άρτις 12, ΜακΚρι 11, Μπλακμον 16.