13. Τορίνο 2-5
14. Ρετζιο Ε. 2-5
15. Τρέντο 1-6
16. Πιστόια 1-6

Τριέστε- Τρέντο 85-74. Το α΄ 10λεπτο άνηκε στους φιλοξενούμενους που ξεκίνησαν με φόρα από τις 2 σερί νίκες τους. Είχε συνέχεια το προβάδισμα και έφτασε μέχρι το +9 (14-23). Στο 11΄ η διαφορά έφτασε τους 11 (15-26), όμως εκεί γύρισε ο διακόπτης για τους γηπεδούχους και με διάφορα σκαμπανευάσματα ισοφάρισαν (33-33), πέρασαν μπροστά, πριν βρεθούν με -1 στα αποδυτήρια (37-38). Στην επανάληψη όμως η Τριέστε μπήκε καλύτερα και το 39-44 έγινε σε 3 λεπτά 48-44. Στη συνέχεια πάτησε κι άλλο το γκάζι και έφτασε μέχρι το +12 (60-48) για το 60-50 του 10λεπτου. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Τριέστε κράτησε την παρακαταθήκη του +10 με ευκολία και πέτυχε σημαντική νίκη.
Τα δεκάλεπτα: 15-23, 22-15, 23-12, 25-24.
MVP: o Knox είχε 20 πόντους σε 18 λεπτά, με 6/8 δίποντα και 8/9 βολές. Μεγάλο double double και για τον Φερνάντεζ με 10π. και 10 ασιστ.
Τριέστε: Περιτς 10, Φερνάντεζ 10, Στραουτινς 10, Καβαλιερο 19, Σαντερς 8, Κνοξ 20, Μοσλει 8.
Τρέντο: Μαρμπλ 8, Πάσκολο 6, Μιάν 13, Φοράι 8, Φλακαντόρι 3, Κραφτ 7, Γκομες 10, Γιοβάνοβιτς 19.

Κρεμόνα- Βαρέζε 79-82. Στο 1ο ημίχρονο, οι 2 ομάδες μοιράστηκαν από ένα δεκάλεπτο κυριαρχίας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μέχρι και 2-21, για να κλείσουν το δεκάλεπτο στο +15 (10-25) με τους γηπεδούχους να μη σκοράρουν ούτε με αίτηση. Στο 2ο 10λεπτο όμως οι ρόλοι αντιστράφηκαν, η Κρεμόνα ήταν καλύτερη και σταδιακά μείωσε τη διαφορά, φτάνοντάς την στον πόντο ως το ημίχρονο (38-39). Το Β΄ ημίχρονο ήταν πιο ισορροπημένο. Στο 3ο δεκάλεπτο η Βαρέζε ξέφυγε εκ νέου με 14 πόντους (47-61), αλλά με 9-0 η Κρεμόνα μάζεψε τη διαφορά. Στο τελευταίο 10λεπτο προσπάθησε, βρέθηκε κοντά, αλλά δε κατάφερε να κάνει την ανατροπή.
Τα δεκάλεπτα: 10-25, 28-14, 18-22, 23-21.
MVP: ο Καιν είχε σε 33 λεπτά 16 πόντους και κατέβασε 13 ριμπάουντ.
Κρεμόνα: Ντιένερ 3, Ντεμπς 21, Ρουζιερ 9, Ματιανγκ 9, Κροφορντ 22, Ολντριντζ 15.
Βαρέζε: Αρτσι 22, Αβραμοβιτς 15, Γιανουζι 4, Ναταλι 2, Σκραμπ 8, Ταμπονε 5, Καιν 16, Μοουρε 10.

Ρέτζιο Ε.- Αβελίνο 75-91. Άνετη νίκη για την Αβελίνο, το τραγικό πρώτο ημίχρονο στέρησε τις πιθανότητες της Ρέτζιο για κάτι καλό. Η Αβελίνο προηγήθηκε 0-11, 9-31 πριν το 12-34 με ένα τραγικό επιθετικά δεκάλεπτο της Ρέτζιο. Στο 2ο δεκάλεπτο τα πράγματα δε άλλαξαν, φτωχή συγκομιδή για τους γηπεδούχους, λίγο καλύτερα τα πράγματα για τους φιλοξενούμενους και σχεδόν 30αρα στο ημίχρονο (22-51). Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ισσοροπημένο σε σκόρ, η διαφορά έφτασε τους 32 (39-71) στο 26΄, για να ολοκληρωθεί 45-73. Στο 4ο δεκάλεπτο η Ρέτζιο έβαλε όσους πόντους είχε βάλει σε 2.5 δεκάλεπτα μαζί αλλά οι 16 πόντοι του τελικού σκορ ήταν ό,τι καλύτερο μπορούσε να πετύχει.
Τα δεκάλεπτα: 12-34, 10-17, 23-22, 30-18
MVP: Ο Καλεμπ Γκριν είχε σε 32 λεπτά 29 πόντους με 8/11 δίποντα, 3/5 τρίποντα και 4/5 βολές, μαζί με 9 ριμπάουντ.
Ρετζιο Ε.: Μουσινι 9, Λεντο 11, Καντι 4, Αγκιλαρ 13, Γκασπαρντο 10, Βιγκόρι 6, Ελόνου 5, Ορτνερ 2, Λιομπαρντ 5, Ντε Βικο 10.
Αβελίνο: Γκριν 29, Νικολς 19, Φιλοι 2, Καμπανι 9, Σαμπατινο 2, Σαικς 4, Κοουλ 16, Σπιζισινι 2, Εντιαγε 8.

Β.Μπολόνια- Τορίνο 82-79, οριακή νίκη για τους γηπεδούχους. Στο α΄ ημίχρονο οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα δεκάλεπτο. Στο πρώτο την υπεροχή της έδειξε η Μπολόνια φτάνοντας στο +15 στο 6 (22-7) και με άνεση στο 1ο δεκάλεπτο 26-15. Στο 2ο οι ρόλοι αντιστράφηκαν, η Τορίνο πίεσε και ροκάνισε τη διαφορά, φτάνοντας στην ανάπαυλα στο σουτ (44-42). Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και παρότι δε μπόρεσε να ξεφύγει, η Μπολόνια διατήρησε ένα ισχνό προβάδισμα και πήρε τη νίκη.
Τα δεκάλεπτα: 26-15, 18-27, 17-16, 21-21.
MVP: ο Αραντόρι με 18 πόντους σε 34 λεπτά (5/6 2π, 2/5 3π., 2/4 1π), μαζί με 6 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.
Β.Μπολόνια: Παντερ 16, Παγιόλα 3, Τέιλορ 12, Μπαλντι Ροσσι 5, Καππελλετι 3, Κραβιτς 8, Αραντόρι 18, Εμπαγε 10, Κβαλε 5, Κουρνοχ 2.
Τορίνο: Ουιλσον 9, Ραντ 5, Καρ 15, Ποέτα 15, Ντελφίνο 7, Κουσίν 8, Τειλορ 10, Ζαιτεχ 8.

Σάσσαρι- Πιστόια: 111-113. Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε η Πιστόια και μάλιστα εκτός έδρας, σε έναν αγώνα που οι άμυνες πήγαν περίπατο. Το παιχνίδι είχε γρήγορο ρυθμό και το σκορ εκτοξεύτηκε από την αρχή. Η Πιστόια είχε από το 2ο λεπτό το προβάδισμα και το διατήρησε έστω και μικρό ως το τέλος του δεκαλέπτου (28-30) και περίπου στα μισά του 2ου (41-40 στο 14΄). Στη συνέχεια η Σάσσαρι διατήρησε ένα μικρό προβάδισμα και πήγε στο ημίχρονο μπροστά με 5 (57-52). Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και η Σάσσαρι κρατούσε τη διαφορά σε ένα ασφαλές επίπεδο της τάξης των 10 πόντων (83-77). Ο αγώνας ήταν ακόμα ανοιχτός, και πράγματι, η Πιστόια στο 35 ισοφάρισε (92-92) και βρέθηκε στο +5 (96-101, 103-109). Τελικά ο Peak ήταν εύστοχος από τη γραμμή των βολών και η ομάδα πέτυχε την 1η της νίκη στη σεζόν.
Τα δεκάλεπτα: 28-30, 29-22, 26-25, 28-36
MVP: ο Peak έβαλε 35 σε 38 λεπτά (9/15 2π., 3/6 3π., 8/13 1π.), κατέβασε 6 ριμπάουντ, μοίρασε 3 ασιστ και έκλεψε 2 φορές τη μπάλα.
Σασσαρι: Σπίσου 3, Σμίθ 16, Μπαμφορντ 20, Πετεγουει 18, Πιέρ 2, Τζεντίλε 7, Τομας 14, Πολονάρα 19, Κολει 12.
Πιστόια: Μπολπιν 12, Ντελλα Ροσα 3, Πικ 35, Κρουμπαλι 6, Αουντα 12, Μαρτίνι 3, Σεβερίνι 10, Τζονσον 32.

Μπριντιζι- Μπρέσια 72-65. Το πρώτο δεκάλεπτο άνηκε στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι στο 9ο λεπτό έφτασαν στο νταμπλ σκορ (9-18) για να πάνε στο +6 στο 2ο δεκάλεπτο. Αυτό όμως άνηκε στους γηπεδούχους, οι οποίοι στο 17 ισοφάρισαν και εν τέλει πέρασαν μπροστά για να πάνε στο ημίχρονο με +3 (35-32). Στο Β΄ ημίχρονο, μέχρι το 26 οι 2 ομάδες αντάλλασαν το προβάδισμα, εκεί όμως η Μπρίντιζι έκανε ένα σερί 13-0 και το 49-48 έγινε 62-48 για τη λήξη του δεκαλέπτου. Οι βάσεις για τη νίκη είχαν μπεί και στο τελευταίο δεκάλεπτο η Μπρίντιζι δε δυσκολεύτηκε να κρατήσει το αποτέλεσμα.
Τα δεκάλεπτα: 14-20, 21-12, 27-16, 10-17.
MVP: ο Κλάρκ είχε 10 πόντους , 8 ασιστ, 4 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.
Μπρίντιζι: Μπανκς 13, Ρας 13, Γκαφνει 6, Μορασινι 6, Κλαρκ 10, Σαπελ 14, Βοσιεκοφσκι 4, Μπραουν 6.
Μπρέσια: Αλλεν 2, Χάμιλτον 10, Αμπας 7, Βιτάλι 23, Μπέβερλι 15, Ζερινι 6, Σακέτι 2.

Βενέτσια- Μιλάνο 81-84, στο ντέρμπι των πρωτοπόρων. Στο τέλος της βραδιάς μόνο ένας θα έμενε στη κορυφή και αυτή ήταν η Μιλάνο, μετά από ένα σπουδαίο αγώνα. Η Μιλάνο με το πόδι στο γκάζι έδειξε νωρίς ότι θέλει να καθαρίσει το ματς και μέσα σε ελάχιστα λεπτά η διαφορά έφτασε τους 10 και έπιασε τους 22 (7-29), πριν καταλήξει στο 11-31. Οι γηπεδούχοι όμως αντέδρασαν στη συνέχεια και κατάφεραν να πάνε στο ημίχρονο με τη διαφορά στους 10 (34-44). Στην επανάληψη ήταν εκ νέου καλύτεροι, πλησίασαν και πέρασαν μπροστά (60-59), πριν το παιχνίδι ξεκινήσει από την αρχη, στο τέταρτο δεκάλεπτο (60-60). Οι δυο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι και καμία δε ξέφυγε πάνω από 3 πόντους. Ισόπαλες μπήκαν και στο τελευταίο λεπτό (77-77, 79-77), όμως η 1/2 βολές του Τσιντσιαρίνι και τα άστοχα τρίποντα των Χεινς και Τόνουτ έφεραν το μάτς στο διπλό 81-84.
Τα δεκάλεπτα: 11-31, 23-13, 26-16, 21-24.
MVP: ο Μαικ Τζέιμς και πάλι. Σε 28 λεπτά είχε 20 πόντους (4/9 2π., 4/7 3π.), 2 ριμπάουντ και 4 ασιστ.
Βενέτσια: Χέινς 5, Στόουν 1, Μπράμος 7, Τονουτ 15, Ντει 8, Ντε Νικολάο 8, Βιντμαρ 5, Μπιλιγια 8, Βατ 24.
Μιλάνο: Τζειμς 20, Μιτσοφ 12, Γκουνταιτις 8, Μπερτανς 14, Ταρκεφσκι 5, Τσιντσιαρινι 11, Μπερνς 2, Μπρουκς 8, Τζερελς 4.