Μπαρτσελόνα: διέλυσε τη Ρεάλ και πήρε το πρωτάθλημα!

Jun 16, 2021

Εύκολο βράδυ απόψε για τους γηπεδούχους, οι οποίοι νίκησαν εύκολα 92-73 τη Ρεαλ, έκαναν το 2-0 και πανηγυρίζουν για το πρωτάθλημα! Η Μπαρτσελόνα ήταν ανώτερη σε όλο τον αγώνα και η διαφορά όλο και αυξάνονταν, αφού η ομάδα της Μαδρίτης δε μπήκε ποτέ στον αγώνα. Ήδη απο το 1ο ημίχρονο, έγινε φανερό πως η συνέχεια θα ήταν τυπική διαδικασία και αυτό επαληθεύτηκε στο 3ο δεκάλεπτο. Για την ομάδα του Σάρας, ο Μιροτιτς ειχε 27 και ο Καλάθης 15 και 7 ασιστ, ο Κουριτς 12 και ο Γκασολ 11. Για τη Ρεαλ, ο Αμπάλντε είχε 15, 12 ο Ταβάρες και 11 ο Αλοσέν.

Τα δεκάλεπτα: 26-15, 48-30, 77-55, 92-73.