Με ασταμάτητο ΜακΦάντεν κέρδισε την Μάλαγα η Μπούργος (vid)

Mar 27, 2021

Με τον ΜακΦάντεν να κάνει... όργια και να ηγείται της ομάδας στο τέλος, η Μπούργος έφυγε με το διπλό από την Μ¨αλαγα με 93-101.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και εκμεταλλεύτηκαν την κακή αμυντική συγκέντρωση της Μπούργος, για να προηγηθούν με 57-45. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν εξαιρετικά και ειδικά στην τέταρτη περίοδο, με τον ΜακΦάντεν να κάνει εκπληκτικά πράγματα, έκαναν την ανατροπή και έφτασαν στο τελικό 93-101.

Ο Αμερικανός, ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 26 πόντους και 6/9 τρίποντα, ενώ ο Ριβέρο ήταν άξιος συμπαραστάτης του, με 26 πόντους επίσης. Για τη Μάλαγα, πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπρισουέλα με 18...

Η Μπούργος με τη νίκη αυτή, ανέβηκε στην πέμπτη θέση, με ρεκόρ 17-7, ενώ η Μάλαγα, έμεινε όγδοη με ρεκόρ 13-14.

Δεκάλεπτα: 30-24, 57-45, 66-60, 83-101