Στην παράταση κέρδισε την Ναντέρ η Βιλερμπάν

Mar 23, 2021

Το έξτρα πεντάλεπτο χρειάστηκε η Βιλερμπάν προκειμένου να κερδίσει την Ναντέρ με 96-92, σε εξ αναβολής αγώνα για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γαλλίας.

Η Βιλερμπάν προηγήθηκε με 14 πόντους στο ημίχρονο αλλά η Ναντέρ δεν τα παράτησε και κατάφερε όχι μόνο να ισοφαρίσει αλλά να έχει και την ευκαιρία για την νίκη αλλά ο Ουόρεν αστόχησε σε βολή στην εκπνοή και έτσι παρέμεινε το 83-83.

Στην παράταση οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και πιο ψύχραιμοι για να φτάσουν στην νίκη. Ο Ερτέλ είχε 23 πόντους και 7 ριμπάουντ για την Βιλερμπάν.

Τα δεκάλεπτα: 22-12, 50-36, 60-59, 83-83 (καν.αγ.), 96-92 (α' παρ.)