Τρομερή Ρεάλ διέλυσε την Μπασκόνια στην Βιτόρια

Nov 25, 2021

Τις εννιά συνεχόμενες νίκες σε πρωτάθλημα και Ευρώπη έφτασε η Ρεάλ που επιβλήθηκε 88-60 της Μπασκόνια στη Βιτόρια.Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Κοζέρ με 13 πόντους ενώ απο 12 είχαν οι Ερτελ και Ταβάρες.Ο Φοντέκιο ειχε 14 για την Μπασκόνια όσους και ο Ινοκ.Το παιχνίδι δεν αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική μιας και οι Μαδριλένοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους απο το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και στο ημίχρονο είχαν καθαρίσει το ματς με το σκορ στο 34-53.Στο δεύτερο ημίχρονο δεν έβγαλαν το πόδι απο το γκάζι και έφτασαν στην μεγάλη νίκη.

Δεκάλεπτα: 14-25, 34-53, 47-71, 60-88