Το πάλεψε αλλά ηττήθηκε από την Τρέντο ο Προμηθέας

Nov 11, 2020

Ο Προμηθέας το πάλεψε με όλες του τις δυνάμεις, αλλά η Τρέντο είχε τις ανάσες και τις λύσεις στο τέταρτο δεκάλεπτο και πήρε την νίκη με 80-89.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε ισορροπημένα για τις δύο ομάδες, οι οποίες πήγαιναν πόντο - πόντο σε όλο το δεκάλεπτο που έληξε με το ισόπαλο 17-17.

Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο με καμία από τις δύο ομάδες να μην μπορεί να «χτίσει» διαφορά και το ημίχρονο να ολοκληρώνεται εκ νέου με ισόπαλο σκορ, στο 41-41.

Στην επανάληψη οι Ιταλοί μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι και με σερί 2-11 προηγήθηκαν στα πρώτα λεπτά. Στην συνέχεια ο Προμηθέας αντέδρασε αλλά δεν κατάφερε να μειώσει την διαφορά, με το δεκάλεπτο να λήγει στο 59-69.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τις λύσεις και έχοντας και το αβαντάζ των παραπάνω παικτών στον πάγκο, κατάφεραν να φύγουν με το διπλό από την Πάτρα με 80-89.

Τα δεκάλεπτα: 17-17, 41-41, 59-69, 80-89