Thursday, 25 April 2024
PHARMANET

Α ΕΣΚΑΒΔΕ: Νότιος όμιλος: ΠΑΣ Ναυπάκτου- Αιτωλικό 82-47

Feb 19, 2022

Εύκολα ο ΠΑΣ Ναυπάκτου επικράτησε του Αιτωλικού με 82-47 και συνεχίζει στην 2η θέση του ομίλου του Νότου.Οι γηπεδούχοι καθάρισαν την υπόθεση νίκη στην δεύτερη περίοδο όταν μετέτρεψαν το 28-15 σε 45-19 σκορ που ήταν και το τελικό για το ημίχρονο.Τυπική διαδικασία το δεύτερο ημίχρονο με τον ΠΑΣ να κυριαρχεί και να φτάνει στην νίκη.Απο τους νικητές ο Δούρος ειχε 24 πόντους και ο Πέτρος Σταθάτος 16.Απο το Αιτωλικό ξεχώρισε ο Λειβαδάς με 20 πόντους ενω ο Γκανιάτσος είχε 10.

Δεκάλεπτα:28-15 Β:17-04 Γ:18-08 Δ:19-15

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθατος): Φούντας 3(1), Μίχος 8, Καπετανάκης 9(3), Ζουμπάρας 7, Ασημακόπουλος 2, Σταμάτης 5(1), Ζησιμόπουλος 5(1), Σταθάτος Π. 16(2), Κούτρας 3, Δούρος 24(3), Μαντζαρινης, Παπαθανασίου

Αιτωλικό(Λιόκαυτος): Καμπάς 1, Γατσώρης 1, Ζαρκαδούλας 5, Γκανιατσος 10(2), Λάμπος 5(1), Ρουμπας 3(1), Λειβαδάς 20(3), Καπνίσης, Μινασιάν 2