ΕΣΚΑΒΔΕ: Εφηβικό: Νίκη στο Μεσολόγγι και πρόκριση στα ημιτελικά του πρωταθλήματος για την Γ.Ε.Αγρινίου

Dec 16, 2021

Νίκη- πρόκριση για την Εφηβική ομάδα της Γ.Ε.Αγρινίου που με το τελικό 50-82 στο Μεσολόγγι κόντρα στον Λέων πήρε την 1η θέση στον όμιλο της με 4-1 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΣΚΑΒΔΕ όπου θα αντιμετωπίσει το IBC σε ουδέτερη σε αγώνα που θα γίνει την νέα χρονιά.Η ομάδα του Αγρινίου απο την αρχή είχε το προβάδισμα στο σκορ και καθάρισε το παιχνίδι στο δεύτερο δεκάλεπτο όταν μετέτρεψε το 14-19 σε 22-49. Τυπική διαδικασία η επανάληψη για το τελικό 50-82.Απο τους νικητες ο Μακρής ειχε 22, ο Μητσοστέργιος 21 ενώ 16 είχε ο Καραγιάννης και 15 ο Τσιλιμέκης.Απο τον Λέων ο Δρόγγος ειχε 17 όσους και ο Πολονύφης.

Δεκάλεπτα:Α:14-19 Β:8-30 Γ:12-18 Δ:16-15

Λέων Μεσολογγίου(Φαράντος):Ευθυμίου, Φούντας 7,Μπόντε 2, Πολονύφης 17(2), Κασσαβέτης, Τσαούσης 4, Λυκούδης, Πιέρρος 3(1), Μεναχριάς, Δρόγγος 17

Γ.Ε.Αγρινίου(Σταυροθανάσης):Σκορδόπουλος 3(1), Καραγιάννης 16(3), Τσιλιμέκης 15(2), Μητσοστέργιος 21(3), Μακρής 22(3), Αρκουμάνης, Λανάρας 5(1),Παλαϊνης