Saturday, 19 October 2019

Α ΕΣΚΑΝΑ: Αποτελέσματα και το πρόγραμμα των playoffs και playout

Apr 23, 2019

Α’ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
26η αγωνιστική :

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 86-81
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 44-74
ΑΟΝΑ – ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ 71-76
ΕΥΡΥΑΛΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 62-72 (55-55 κ.αγ.)
ΜΙΛΩΝΑΣ – ΓΛΥΦΑΔΑ 93-64
ΠΟΡΦΥΡΑΣ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 78-59
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑ 89-77

Τα φύλλα αγώνα :

ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ –ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 44-74
Διαιτητές : Πηλοίδης , Χρόνης , Βλάσσης
Δεκάλεπτα .: 10-14 , 16-35 , 29-63, 44-74
ΕΝ, ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ (Χαριτάτος , Φαραώ): Μαντζούρος 8, Κούτρας 4, Πλατής 6(2) , Γκίκας , Παπαδημητρακόπουλος , Καπέτσης 5(1), Καδδάς 12, Τριμερίτης 1,Ρούσσος 6 , Καραχάλιος , Φραγκούλης , Σωτηρόπουλος 2
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Σίμος, Δολιανίτης ): Κρεμαστούλης 15(5), Σαγρής 8(1) , Παυλιάς, Δέλιος 5(1) , Γεράνιος 10, Ζαρκαδούλας 6(2), Λύτρας 4, Νικολαίδης 3(1) , Κατσόγιαννης 3, Ζενέλι 5(1), Γιαμπάνης 15(2) , Γιαννόπουλος.

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΠΕΡΑΜΑ 86-81
Διαιτητές : Παπαφωτίου, Μέλης , Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα : 25-24, 46-42, 64-58, 86-81
Α.Ε.ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας, Παπαθανασίου ): Κιούσης 7 (2), Σμυρνής 6(1), Λάμπρου 1, Τσελεπίδης 5, Μούστα 6 (1), Λαζαρίδης 12(1), Παπαζαφειρόπουλος 13 (1), Τσιμπούκης Σ. 10 (1), Τσιμπούκης Π. 13 (1), Καραγεώργης 13
ΠΕΡΑΜΑ (Καλόσακας, Πασαγιάννης) : Θωμάς 5(1), Τασσόπουλος 7, Κουντούρης , Τσαγγαράκης 12, Πέττας 11(3) , Φιλίππου 8(2) , Αρώνης 14(2), Τράμπαρης 17(5) , Ιωάννου 8(2).

Π. ΦΑΛΗΡΟ -ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 89-77
Διαιτητές : Αναστασίου Ιορδανίδης , Πρισιμιτζάκης
Δεκάλεπτα : 20-14, 47-34, 67-57, 89-77
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Παπαδάτος, Καμαριώτης): Βαϊδάκης 1, Τσελεμπής 23(3), Πρόγκας 12, Κοκαλιάς 12(2), Τσορμπατζίογλου 15(3), Τσιπίδης 6, Δορκοφίκης 5(1), Κέκκης 3(1), Εξηνταβελώνης , Καψαρίδης , Καράμπελας 12(1).
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παύλος, Κεφαλίδης): Χρηστοφίδης , Πετρίδης 3(1), Τζαγκαράκης 7 , Σταθόπουλος 5(1), Βαμβακούσης , Καρκατσούλης 2 ,Λαμπρόπουλος 20( 5) , Βαθρακοκοίλης 17(2), Γονίδης 2, Περσίδης 9, Σταύρος 12.

ΜΙΛΩΝΑΣ –ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ 93-64
Διαιτητές : Καραβίτης, Νικολοπούλου, Νάκος.
Δεκάλεπτα : 28-17,60-29, 78-48, 93-64.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Αποσκίτης, Μητρόπουλος) Ανδρεόπουλος 8, Ψυλέας 17 (3), Κριζέας 6, Κουτσιαύτης 6,Καραγιαννίδης 13 (1), Ζούκας 18, Παπανικολόπουλος 12 (1), Δεκαβάλας 7, Γαλάνης 5 (1), Ραλάκης 1.
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης Παλτσόγλου): Τάγκαλος 6 (1), Θεοχάρης 8, Τζοβάρας 2, Γκιουρτζίδης Σ 19 (1), Γκιουρτζίδης Μ, Χαριτωνίδης 2, Παρασκευάς 14 (1), Κουτσολιάκος 4, Χρήστου 5 (1), Δρίτσας 3 (1), Αλβέρτης 1.

ΑΟΝΑ-ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ 71-76
Διαιτητες: Αυγερινός, Γερουλάνος, Πηλοίδης Φ
Δεκαλεπτα : 19-22, 34-41, 49-58, 71-76
ΑΟΝΑ (Πέρρος,Γκαβανόπουλος): Χατζηρόδος 8, Βαρδαβάς 27, Αδράμης 9(1), Χαλάρης 18(3), Ψάλτου 3, Λουπάσης 6, Σάκος.
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Ποτόσογλου,Μαγκωνάκης): Μουστάκας 7(2), Καπερώνης, Γαβρίλης 14, Παπαδόπουλος, Μπεζαντάκος 2, Τσαούρδας 11(2), Μερισιώτης 12(1), Ουντίντζο 7, Γαλάνης 2, Φωτεινάκης 14(4), Αποστόλου 7

ΕΥΡΥΑΛΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ 62 – 72 (κ.α. 55 – 55)
Διαιτητές : Γεράνιος , Κιουλάφας , Κοκκόσης
Δεκάλεπτα : 20-15 , 28 – 29 , 46-38 , 55 – 55(καν. αγ.) , 62-72(παρατ)
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Τασιόπουλος , Παπαευθυμίου ) : Μπατής , Τσακναρίδης , Βλάχος 9(1), Λυγγερίδης 4, Εμμανουλίδης 20(3), Κακαβάς , Κατσαγάνης 6, Ψυχογιός , Μαγγανάς , Τσιγγενόπουλος 8(2) , Ιωακειμίδης 6 , Μπούτος 9(1)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Κάσσης –Κεραμειδάς ) : Συριανός 4, Φωστέρης 11(2), Μουζάκης 14, Ακρίβος 14(4), Κασσάνος 2, Κουκουβάκης , Δούβος 23(1), Σμυρλής , Χάϊδος 4, Δογρανλής

Η Βαθμολογία (σε 26 αγώνες)

1.Παλαίο Φάληρο (24-2) 50
——————————————
2.Μίλωνας (22-4) 48
3.Πορφύρας (18-8) 44
4.Ευρυάλη (17-9) 43
5.Αστέρας Αγ.Δημητρίου (16-10) 42
——————————————
6.Πέραμα (14-12) 40
7.Τράχωνες (14-12) 40
8.ΑΕ Καλλιθέας (12-14) 38
9.Ελευθερία Μοσχάτου (12-14) 38
——————————————
10.Ίκαρος Καλλιθέας (11-15) 37
11.Γλυφάδα (8-18) 34
12.Δραπετσώνα (7-19) 34
13.ΑΟΝΑ (6-20) 33
——————————————
14.Πειραϊκός (1-25) 27

ΤΑ PLAY OFF

ΔΕΥΤΕΡΑ 06/05/19 ΚΛ. ΜΙΛΩΝΑ 20.00 ΜΙΛΩΝΑΣ -ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.
ΔΕΥΤΕΡΑ 06/05/19 ΚΛ. ΣΑΛΠΕΑΣ 20.30 ΠΟΡΦΥΡΑΣ -ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ.
———————————————————————————————–
ΠΕΜΠΤΗ 09/05/19 ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΕΟΜ. 21.45 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. -ΜΙΛΩΝΑΣ
ΠΕΜΠΤΗ 09/05/19 ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ ΟΔ. ΠΑΠΑΔ. 21.45 ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ.- ΠΟΡΦΥΡΑΣ
————————————————————————————————
ΔΕΥΤΕΡΑ 13/05/19 ΚΛ. ΜΙΛΩΝΑ 20.00 ΜΙΛΩΝΑΣ -ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.
ΔΕΥΤΕΡΑ 13/05/19 ΚΛ. ΣΑΛΠΕΑΣ 20.30 ΠΟΡΦΥΡΑΣ -ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ.

ΤΑ PLAY OUT
ΔΕΥΤΕΡΑ 06/05/19 ΚΛ. EΣΠΕΡΟΣ 20.15 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΑΟΝΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ 06/05/19 ΔΑΚ ΓΛΥΦ. Μ. ΛΙΟΥΓΚΑΣ 21.45 ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ – ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
———————————————————————————————–
ΠΕΜΠΤΗ 09/05/19 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 21.30 ΑΟΝΑ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΠΕΜΠΤΗ 09/05/19 ΚΛ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 21.30 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ -ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ
————————————————————————————————
ΔΕΥΤΕΡΑ 13/05/19 ΚΛ. EΣΠΕΡΟΣ 20.15 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΑΟΝΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ 13/05/19 ΔΑΚ ΓΛΥΦ. Μ. ΛΙΟΥΓΚΑΣ 21.45 ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ – ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr