Monday, 14 October 2019

Κύπελλο Ελλάδας: Τα αποτελέσματα της 1ης φάσης

Sep 18, 2019

Κύπελλο Ελλάδας
Α’ Φάση
1η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :

Ιωνικός ΝΦ-Δούκας 79-81
Παπάγου-Πανερυθραϊκός 73-68
Έσπερος Καλλιθέας-Μαρούσι 72-49
Πανελευσινιακός-Μελίσσια 73-68
Λοκρός Αταλάντης-Μανδραϊκός 64-77
Εθνικός Πειραιά-ΝΕ Μεγαρίδας 70-64
Αιγάλεω-Πεντέλη 84-98
Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ (Παρασκευή 20/8)
Στρατώνι-ΠΑΣ Γιάννινα 93-83
Φάρσαλα-Πευκοχώρι 73-44
ΧΑΝΘ-Μαχητές Πειραματικό 68-83
Δόξα Λευκάδας-Γέφυρα 71-62
ΓΑΣ Κομοτηνής-Ερμής Λαγκαδά 66-73
Έσπερος Λαμίας-Φίλιππος Βέροιας 89-76
Πρωτέας Γρεβενών-Καβάλα 56-68
ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου 74-83

Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Κυριακή 22/09/2019

17. Έσπερος Λαμίας – Κόροιβος Αμαλιάδας
18. Πανελευσινιακός – Διαγόρας Δρυοπιδέων
19. Πεντέλη – Ανατόλια
20. Έσπερος Καλλιθέας – Ψυχικό
21. Δούκας – Χαρίλαος Τρικούπης
22. Δόξα Λευκάδας – Παγκράτι
23. Παπάγου – Απόλλωνας Πατρών
24. Φάρσαλα – Ιπποκράτης Κω (η ομάδα της Κω έχει αποσυρθεί)
25. Εθνικός Πειραιά – Αμύντας
26. Μαχητές Πειραματικό – Καρδίτσα
27. Πρωτέας Βούλας / ΟΦΗ – Δάφνη Δαφνίου
28. Καβάλα – Αγρίνιο
29. Στρατώνι – Ελευθερούπολη
30. Αίας Ευόσμου – Τρίτωνας
31. Ερμής Λαγκαδά – Ολυμπιακός
32. Μανδραϊκός – Οίακας Ναυπλίου

Τα φύλλα αγώνα :

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΕΝΤΕΛΗ 84-98
Τα δεκάλεπτα :19-31, 38-61, 69-80, 84-98
Διαιτητές :Καλογερόπουλος Φ.-Ορφανός Ιορδ.-Τηγάνης
Αιγάλεω (Λιόγας) : Κυριακόπουλος 11 (2), Τσαμπής 14 (2), Ναυπλιώτης, Καράβολας 14 (2), Κούρτης 9 (1), Γεωργιάδης 5 (1), Οικονομόπουλος Κ. 9, Οικονομόπουλος Αγγ. 9 (1), Σάμαρης 1, Νικολακάκος 12 (1), Κρουσαράκης.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπουργάνος 8, Ευαγγελούλης, Κούσουλας 9 (1), Καρούζος 5 (1), Μπέλη 13 (1), Κουκάκης 8 (2), Μπίγκος 4, Σαλτουρίδης 4, Τάγαρης 16, Φωτόπουλος 31 (5/7 τριπ.).

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 64-77
Τα δεκάλεπτα : 14-22, 29-40, 42-60, 64-77
Διαιτητές : Καρακάσης-Μακρόπουλος-Μαρινάκης
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας) : Ανδρέου, Πάππος 6, Φωτητζόγλου 12 (4), Αντωνόπουλος 8 (2), Μάτος Αν. 19 (3), Μάτος Αγγ. 2, Ψάλτου 17.
Μανδραϊκός (Κατσούνης) : Χανιάς – Πανταζής, Γεωργίου 5 (1), Παπανικολάου 1, Λυτόπουλος 6, Καραμπάτσος 9 (2), Μαλτέζος, Μαγιντόμπε 10, Γκουαλτιέρι 8 (2), Μαρούγκας, Ροδοστόγλου 14 (2), Τσιάκος 10, Βεσκούκης 14 (2).

ΦΑΡΣΑΛΑ – Κ.Α.Ο.Χ. 73-44
Τα δεκάλεπτα: 18-19, 45-23, 57-31, 73-44
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Παζώλης-Κοντογιάννης
Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασάρης) : Πεταλωτής 8, Στάνκοβιτς 5(1), Τσούμας Σ. 7, Βρεττάς 11, Τσούκας 11(1), Βασιλείου, Παπαχρήστος 14(1), Μουλάς 15, Δέσπος 2.
Κ.Α.Ο.Χ (Παναγιωτόπουλος) : Σελεμενάκης , Σμυρλής , Φιλοξενίδης 15(1), Τσίνας , Βλαγκόγιας 12(1), Ευγενίου 6, Χαρταβέλλας , Τογανίδης 2, Κωνσταντινίδης 4, Ζαχαρής 5, Κανακόγλου , Τύπος .

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 73-68
Τα δεκάλεπτα: 21-15, 40-31, 59-44, 73-68
Διαιτητές: Στρέμπας- Ασλανίδης-Κούλης Χαρ.
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος-Βούλγαρης): Μπάλλας, Καράμπελας 4, Κεφάλας 1, Σταθόπουλος 14, Μουμπάρακ 22 (4), Παπαδιονυσίου 11 (1), Κρασάκης, Αναγνωστόπουλος, Ψαρόπουλος 21 (2)
ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας): Βασιλόπουλος 2, Στεργίου 4, Οικονομόπουλος 12 (3), Ζαραϊδώνης 4, Τοπάλης 7 (1), Ζήρος 3 (1), Κυπαρίσσης 6, Καραχάλιος 20 (3), Καραβανάς 10.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 73-68
Τα δεκάλεπτα: 14-14, 31-28, 51-40, 73-68
Διαιτητές: Πολυχρόνης, Σπυρόπουλος, Μαρτινάκος
Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης, Λαγουδάκης, Τρίχας 2, Κυρίτσης 32(3), Χρυσός 9, Ρεγκούζας, Ψαθάς 11, Αγγελόπουλος 4, Τσιτσιγιάννης 2, Μπασδέκης 13(3), Κώτσης, Καρακατσάνης.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 3(1), Νικολακόπουλος 4(1), Καλλιανιώτης 10(2), Ντουζίδης 11(1), Σκάνδαλος 8, Γιαουρτόγλου 12(1), Βουγιούκας 10, Αντωνίου 3(1), Λυκογιάννης 7(1).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 93-83
Τα δεκάλεπτα: 28-20, 47-44, 68-62, 93-83
Διαιτητές: Λόρτος-Θεοδώρου-Σιταρίδης
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 9 (3), Χαλάτσης 14(2), Μπαρζού 9 (1), Κυριλής 8, Καραδήμας, Σαμαράς 17(3), Ιατρίδης, Θυμνιός 18, Κασούρας 2, Δασκαλόπουλος 16
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Ντόβας 24 (4), Μαυρογιάννης 8, Καραγκιολίδης 8 (2), Ναούμης 13 (2), Μάντζιος 2, Πάτρας 14, Κωστούλας 2, Μανάκας 10, Τσίρμπας 2.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΚΑΒΑΛΑ 56-68
Τα δεκάλεπτα: 11-6, 32-22, 44-45, 56-68
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Χατζηχαρίσης-Ντόγκας
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζιουβάρας, Σισμάνης 2, Μαλούτας 3 (1), Μιχαηλίδης 18 (6), Βλάχος 10, Μπέσσας 4, Συλλάκος, Τανίδης 7, Κλωνάρας 1, Μανούρας, Μακρής 11 (1), Καναβός
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 6, Παντόπουλος, Παπαζούδης, Λαμπρόπουλος 21 (1), Σαββίδης 3, Ζώτος 6, Μπανάσας 5 (1), Αδαμόπουλος 12, Πιεβάλιτσα 6, Νταλός, Τεπετίδης 9 (1).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΕΑΝΙΚΗ ΕΣΤΙΑ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 70-64
Τα δεκάλεπτα: 19-14, 40-25, 53-47, 70-64
Διαιτητές: Μπούκας-Αργυρούδης-Ζιώγας
Εθνικός (Μουριχίδης): Γεωργοπαπαδάκος Σ. 10 (2), Ασημακόπουλος 3 (1), Μανιάτης 2, Αγγελόπουλος 6 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 12 (2), Πέττας 22 (1), Γιατρούδης, Γκιζογιάννης 11 (1), Λεκάκης, Σκιαθίτης, Στέφος 4, Ασπρόπουλος
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Κοντόπουλος 3 (1), Σπυρόπουλος 3, Ψαρόπουλος 21 (1), Παπαντωνάκος 3, Σαλέχ 10 Κασπίρης, Βούρτσης 8 (2), Μαλούκος 9, Λουκάς 7, Οικονομόπουλος, Δόσης.

ΧΑΝΘ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 68-83
Τα δεκάλεπτα : 15-19, 33-44, 44-63, 68-84
Διαιτητές : Κοϊμτζόγλου-Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Γ.
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης) : Βαζούκης 8(2), Στεφανίδης 8(1), Θεοδωρίδης 10(2),Μπαλάσκας 4, Ιωαννίδης 10, Κουτουξίδης 6, Μαργαριτόπουλος, Τσιριλάκης 7, Μελαδιανός 7(1), Ζωίδης2, Λογοθέτης 6
Μαχητές Πειραματικό (Χατζηκυριακίδης) : Σιπιτάνος12 , Χατζηκυριακίδης 8, Γεωργίου 5, Ριζόπουλος, Κουντουρατζόγλου 9(1), Ζιακας 7(1), Κλονάρας 8, Μπάρτζης, Σικαλίδης 7, Βαιντερλής 17,Μητσάκης, Λαζάρου 10(1).

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΜΑΡΟΥΣΙ 72-49
Τα δεκάλεπτα :14-9, 36-22, 55-38, 72-49
Διαιτητές :Ζακεστίδης-Χρηστίδης Π.-Γρίβα
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Μαγκουνής 16, Ντακούλιας 8, Ευστρατίου 9, Αγγελόπουλος 9 (1),Καπώνης 4 (1), Γκαιτάσοφ 2, Θεοδοσίου 6 (2), Χαρούνι Κλ. 8, Χαρούνι Ν. 4, Ματαλιωτάκης 6, Βάρσος, Γεωργιάδης.
Μαρούσι (Σκαραφίγκας) : Ξυδάς 15 (2), Γκαγκαλούδης 10, Δούκας 4, Παπαγεωργόπουλος 2, Λάππας 6, Μπακέας Γ. 3 (1), Καννέλης 2, Μπακέας Θ. 3, Αποστόλου 2, Γιαννόπουλος.

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 71-62
Τα δεκάλεπτα: 21-13, 37-35, 51-47, 71-62
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Καμήτσος, Λογοθέτης
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 13(1), Αργυρός 3(1), Βλάχος, Τσιαβές 13(1), Αναγνωστόπουλος Χ. 3(1), Σταματέλος, Χρύσης 13(1), Αναγνωστόπουλος Γ. 20(3), Φέτσης, Βλαχάκης, Βάνης 6.
ΚΣ Γέφυρας (Μελετιάδης): Ματενίδης 10, Ονάσογλου 16(2), Μπέγας, Κολοκοτρώνης 1, Μάρτζος 12(1), Τσακαλέρης 21(1), Τζουβάρας, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 2, Κιουρτζίδης.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 66-73
Τα δεκάλεπτα: 18-22, 34-37, 50-55, 66-73
Διαιτητές: Ξενικάκης, Δαμάδης, Μπακάλης
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 15(3), Μαστροδημήτρης, Μπαλάσκας 3(1), Φυλακτός 4, Λεχούδης 16(1), Καρκατέλης, Μαγουλάς 4, Κουτσοβασίλης 1, Παπανδρεόπουλος, Σταυριανόπουλος 2, Σπέντζος 16(1), Χαλίλ 2.
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μίνου 12(3), Αποστολίδης, Μάρουσιτς 22(3), Ελευθεριάδης 3(1), Πλιούκας 6(2), Σιώπης 12(1), Παρίσης 4, Καραμανώλης, Μπακάλης 2, Θεοδωρίδης 5, Χριστοδούλου 3, Ιατρίδης 4

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 89-76
Τα δεκάλεπτα: 17-21, 48-40, 69-61, 89-76
Διαιτητές :Καλογερόπουλος Λ.-Τσουμαχίδης-Δολγυρας
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκόντγουιν 2, Μούτσα 9 (1), Λάμπας, Στογιάνοβιτς 40 (5), Ρουμελιώτης 12 (3), Παπανικολάου 4, Μαντζούκας 3 (1), Γκιρίτσης, Τσιμίδης 11 (1), Δαχρετζής 8 (2), Σεριανάι, Μπαλτάς.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Φιλιππόπουλος 11, Τσιαγκλαγκάνος 15(2), Παραπούρας 11(3), Τσεσμετζίδης, Κοθράς 16, Καντάρκος 16, Τσούκας 7.

ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 74-83
Τα δεκάλεπτα : 14-28, 32-50, 59-61, 74-83
Διαιτητές : Τσιρτσιμάλης-Φουντζήλας-Δέλλας
Ευκαρπία (Νίκου) : Τουλούπης 3, Κιούρκας, Χολέβας 12(1), Ουλουσίδης 5, Απιδόπουλος, Πλεξίδας 14(4), Χατζίδης 2, Γκαβέζος 8, Βαρίτης 15(4), Πρεδάρης 7(1), Χαρτόπουλος 8
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος-Κόρκας) : Μπρουκς 6(2), Λαζαρίδης 7(1), Μπαλτζόπουλος 17(3), Πετανίδης, Πουλιανίτης 5, Νησιώτης 11(1), Ζώτος 5, Σεκαδάκης, Νέσης 7(1), Καπινιάρης 24(4), Κατσαούνης, Περιστεράκης.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΔΟΥΚΑΣ 79-81
Τα δεκάλεπτα: 19-16, 46-39, 61-64, 79-81
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Παυλόπουλος, Νερομυλιώτης
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης): Παπανδρέου, Βουρλιωτάκης-Περδικάρης 15, Παλαιοχωρίτης 10(2), Γιαννίκος 19(2), Γερονίκος 4, Σπανός 4, Πρισκομάτης 9(2), Βαφιάς, Μαντζιώρης 15(2).
Δούκας (Αγγέλου): Θωμάς 2, Σεργιένκο 4, Τζελαλής 3(1), Ζαραϊδώνης 25(3), Αρσενικός, Παναρετάκης 7(1), Γκίνης 7(1), Μαράντος 12, Σακελλαρίου 16(4), Κορκοντζέλος 13, Ζαρκαδούλας 4(1).

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr