A2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα

Nov 27, 2022

Με τη διεξαγωγή της 7ης Αγωνιστικής στον 1ο, 3ο και 4ο Όμιλο συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών:

1ος Όμιλος (7η αγωνιστική)
Πανιώνιος-Αμύντας 47-61
Άρις Καλαμάτας-Δαναοί Άργους 43-46
ΠκΑΟ Άμιλλα-Ατρόμητος Πειραιά 75-53
Σάββατο 26/11
Προμηθέας 2014-Πορφύρας 37-43
Ρεπό: Αθηναϊκός

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πανιώνιος – Αμύντας 47-61
Διαιτητές: Σάλτας, Πολάτογλου
Δεκάλεπτα: 11-13, 26-27, 35-43, 47-61
Πανιώνιος ΓΣΣ (Παπαζαφειρόπουλος, Κωνσταντώνης): Κριτσιδήμα 2, Πλώτα 14(1), Μαχλά Ν., Παπάζογλου 2, Καμπισιούλη, Κρητικοπούλου, Γραμματικού 9, Μαγγίνα 18, Ηλιοπούλου 2, Στακιά, Γερακάρη, Κωστοπούλου.
Αμύντας (Δρακάκη, Παπαναστασίου): Χατζηνικολή 1, Κλείτσα 2, Μαργώνη 5(1), Κοντογιάννη 7, Κρικέτου, Σταυριανάκη 1, Παπαρδέλα 19(1), Ντάνου 16(3), Μαζαράκη 6, Αθανασούλια , Βαρβιτσιώτη 4, Πλυτά.

Αρις Καλαμάτας – Δαναοί Αργους 43-46
Διαιτητές: Κηπώσης, Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα: 13-16, 20-27, 32-35, 43-46
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Καραμάνο, Ευτυχιάκου 16(2), Μπακού 2, Κυριακοπούλου, Μανιάτη, Ποντίκη, Χονδρουδάκη 8(2), Ρούτση 7(1), Παπαδοπούλου 8(1), Σούτα, Κωσταντινέα 2.
ΑΟ Δαναοί Αργους (Βερβαινιώτης): Μπενέκη 6, Αλμπέρτου, Δανούση 18(3), Μπαλλά, Στρατή 2, Μάγκλαρη 7(1), Καραπάνου, Χρυσοστομίδου 11, Νάκο, Μπακάλη 2, Στογιάνοβιτς, Μάγκλαρη Α.

Αμιλλα – Ατρόμητος Πειραιά 75-53
Διαιτητές: Δημουλάς, Κουτίβης
Δεκάλεπτα: 19-13, 44-27, 64-41, 75-53
Αμιλλα (Γουναρά): Αυγέρη, Τζουγκράκη 17(3), Θεοδώρου 14, Καραχάλιου 19, Νίξινα 12, Λυκούδη 10(2),Μάντη Χαρούνι,Μόσχου, Παπακώστα, Μούκα Παππά 3(1).
Ατρόμητος Πειραιά (Καραγάνης): Καλογήρου 11(1), Καραπατάκη 5(1), Ρούτση 3, Χρήστου, Μάλαμα 15, Γατσούλη, Σδρένια 7, Παπαποστόλου 7, Γιαννικάκη 5.

Η βαθμολογία
1. Δαναοί Αργους 13
2. Αθηναϊκός 12
3. Αμύντας 11
4. Αμιλλα 10
5. Πανιώνιος 10
6. Πορφύρας 8
7. Προμηθέας Πάτρας 7
8. Ατρόμητος Πειραιά 7
9. Αρις Καλαμάτας 6

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 4/12)
Αμύντας-Προμηθέας Πάτρας
Πορφύρας-Αμιλλα
Ατρόμητος Πειραιά-Αρις Καλαμάτας
Δαναοί Αργους-Αθηναϊκός
Ρεπό: Πανιώνιος

3ος Όμιλος (7η αγωνιστική)
Άρης-Απόλλων Πτ. 78-40
Λασσάνης-Ιωάννινα ΣΚ 49-69
Ολύμπια Λάρ.-ΣΑΚ Αστέρας 55-35
Αναγέννηση Ν.Ρ.-ΧΑΝΘ 60-48
Ρεπό: Απόλλων Καλαμαριάς

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρης – Απόλλων Πτ. 78-40
Διαιτητές: Κασούμης – Τογανίδου
Δεκάλεπτα: 25-11, 46-18, 61-33, 78-40
Α.Σ. Αρης (Συρόπουλος): Εφραιμίδου 4, Καρβουνιάδου 9(2), Κυρπιζλίδου 8, Τζημορώτα 7(1), Κουμαντσιώτου 4, Καλόγηρου 2, Δροσούνη 14, Κερασοβίτη 2, Νάστου 10(2), Μιχαηλίδου 11(1), Ιγγλέζου 7.
Γ.Α.Σ Απόλλων Πτολεμαϊδας (Παπαδημητρίου): Κοτζαϊτση 19 (3), Δίπλαρη 7(1), Κουκή 1, Πισιάνη, Σαρβάνη, Αθανασιάδου, Βλαδίκα, Δερμιτζάκη 2, Γκανάτσιου 5, Γεωργοπούλου 6(2).

Λασσάνης Κοζάνης-ΣΚ Ιωάννινα 49-69
Διαιτητές: Αθανασιάδης Αθ.-Δώνης
Δεκάλεπτα: 15-23, 24-43, 31-66, 49-69
Λασσάνης Κοζάνης (Κωτούλα): Σαββίδου 6, Χατζηιωάννου 2, Μεντεσίδου 10, Ζυμπίδου , Λαβαντσιώτη 2, Κρανιώτη 22, Γκάζη 2, Παπαδοπούλου 2, Σεμερτζίδου 3(1).
ΣΚ Ιωάννινα (Αυγερινός): Ξανθοπούλου 17 (3), Ντόκου 4, Μάντζιου Ε. 8, Τσαχτσίρα 5(1), Φαγογένη 2, Δημητριάδη 2, Παπαδιά 2, Δημοπούλου , Παπαδοπούλου 10, Μάντζιου Α. 1, Πανούτσου 12, Γιωτίτσα 4, Βρασταμηνού 2.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΧΑΝΘ 60-48
Διαιτητές: Μιχέλης-Κουρόγλου
Δεκάλεπτα: 13-15, 31-24, 50-34, 60-48
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μαυρίδης): Θώμογλου 3(1), Κουλακιώτη 12, Καζαντζή 21(1), Τζίκου 10, Παπαδάκη 7, Γκόγκου, Αθιανά 4, Αξιλιθιώτη 3(1).
ΧΑΝΘ (Σερέτης-Καλογεράτος): Δραγκόλα 2, Γαβρίλη 15(1), Δασκαλοπούλου, Τσαπόγα 9, Δημητριάδου 2, Πετρίδου 1, Γκρίτζαλη 4, Σταμπή 15.

Ολύμπια Λάρισας-Αστέρας Καβάλας 55-35
Διαιτητές: Σταμπουλής-Γκαρτζονίκας
Δεκάλεπτα: 9-7, 21-18, 35-26, 55-35
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Κυρίου 2, Τζεμπελέκου 8, Σολωμού 2, Χριστοφοράκη 9(3) , Καρτσαμάρη 8, Λιάσκου 3(1), Μιχαηλίδου, Τίγκα 3(1), Κουτσουνούρη 17, Σταυροπούλου 3(1), Κοντίνη, Δήμα.
Αστέρας Καβάλας (Αϊβαζίδης-Δημητριάδης): Φραγκάκη 16(2), Ψυλλάκη, Καραγεωργίου 3, Ιωακειμίδου 9, Ζορμπαλά 3, Αντριέφσκα, Παπανικολάου, Γιαννάκου 2, Μιχαηλίδου 2, Λάλλα, Βορεοπούλου.

Η βαθμολογία

1. Αρης 12
2. Ολύμπια Λάρισας 11
3. ΧΑΝΘ 10
4. Απόλλων Πτολεμαΐδας 10
5. Απόλλων Καλαμαριάς 9
6. ΣΚ Ιωάννινα 9
7. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 9
8. Αστέρας Καβάλας 8
9. Λασσάνης Κοζάνης 6

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 4/12)
Αστέρας Καβάλας-Λασσάνης Κοζάνης
ΣΚ Ιωάννινα-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
ΧΑΝΘ-Αρης
Απόλλων Πτολεμαΐδας-Απόλλων Καλαμαριάς
Ρεπό: Ολύμπια Λάρισας

4ος Όμιλος (7η αγωνιστική)
Νεάπολη-Πανόραμα 24-78
ΑΓΕ Πιερίας-ΑΕ Πυλαίας 42-90
Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίς 2001 Ξάνθης 51-42
Ηρακλής 1908-Πανσερραϊκός 61-51
Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίδα Ξάνθης 51-42
Διαιτητές: Κλεπουσνιώτου, Λαμπρέλλης
Δεκάλεπτα: 23-8, 35-22, 45-31, 51-42
Πιερικός Αρχέλαος (Φώτας): Στράτου, Τελίδου 17 (4), Μάντη 7 (1), Ζαμάνη, Καρανικόλα 7 (1), Παπαζιώγα, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 9, Κιολέογλου 5, Ζαρκανέλα.
ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Τονικίδου 2, Καραλίδου 13, Μπουτσούκη 8 (1), Χατζηαντωνίου, Μωυσένκου 7, Βασιλειάδου, Πετρίδου 6, Καραλίδου 6 (2).,

ΑΓΕ Πιερίας-ΑΕ Πυλαίας 42-90
Διαιτητές: Θώμος, Πλιάκος
Δεκάλεπτα: 13-22, 16-41, 27-66, 42-90
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Τσενεκίδου 6, Μπεκιάρη 5 (1), Κουρτέση 3 (1), Ηλιάδου, Ζήκα, Παπουτσίδου, Τσιαλαμάνη 15 (1), Τσέλιου, Γιαλίδου 9 (2), Μελικίδου, Μυστρίδου 4, Καραχαρίση.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσιου): Σπανίδου 17 (4), Μαργέτη 6, Στεφανάκη 13, Κωστανάκη 12 (4), Στυλιανού 2, Διαμαντοπούλου 10, Μαγδαλιανίδου 6, Κουρατόρα 10 (2), Καραμπατζάκη 14.

ΠΚ Νεάπολης-ΑΣ Πανόραμα 24-78
Διαιτητές: Τσάνταλη-Σκρίνος
Δεκάλεπτα: 5-14, 12-36, 18-62, 24-78
ΠΚ Νεάπολης (Παγκούτσος): Παράσχου 8(1), Μήτα, Καραγιαννάκη, Θωμαΐδου 2, Υδραίου, Αργυρού, Ιακωβίδου 2, Παπαδοπούλου, Ανδρονίκου 2, Ρότσικου, Αγγελακίδου 10.
ΑΣ Πανόραμα (Διαβολεμένου): Πάππα, Κουλαρτσά 6, Τσαλή 16(4), Καλογρίδου, Δαδαλή 4, Νικολαϊδου 9(1), Κανέλλογλου, Αυτζή 13(3), Ζουμπούλη 2, Βατσιτσίδου 13(1), Βασλαματζή 2, Καλογρίδου 13(1).

Ηρακλής-Πανσερραϊκός 61-51
Διαιτητές: Χάνος-Νικολαϊδης
Δεκάλεπτα: 11-16, 28-34, 50-44, 61-51
Ηρακλής (Γιάνναρος-Κολοκυθάς): Τσουμπερλή 6, Πάπα, Γιαννούδη 18(2) , Παπαροϊδάμη 12(1), Κατσαρέα, Σουλιώτη 1, Πατούνη 10(1), Ουζούνη, Λογδανίδου 14, Σωτηρέλη.
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Χωλοπούλου Σ.7(1), Μαραγκού 4, Μπακιρτζίδου 4, Τζιαμπάζη 10(3) , Χωλοπούλου Μ., Μαμούδη, Τσαλοπούλου 8(2) , Σπάιτς 18(2), Γκατζιώλη, Βαρούτη, Γκέγκα, Γκάλιου.

Η βαθμολογία
1. Ηρακλής 12
2. Πιερικός Αρχέλαος 11
3. ΑΣ Πανόραμα 10
4. Πανσερραϊκός 10
5. ΑΕ Πυλαίας 9
6. Πάνθηρες Καβάλας 9
7. Ασπίδα Ξάνθης 9
8. ΠΚ Νεάπολης 7
9. ΑΓΕ Πιερίας 7

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 4/12)
ΑΕ Πυλαίας-ΠΚ Νεάπολης
ΑΣ Πανόραμα-Ηρακλής
Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος
Ασπίδα Ξάνθης-Πάνθηρες Καβάλας
Ρεπό: ΑΓΕ Πιερίας

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr