Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε 2ο και 4ο Όμιλο της Α2 Γυναικών

Oct 17, 2021

Άνοιξε σήμερα η αυλαία του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών με τη διεξαγωγή της 1ης Αγωνιστικής στον 2ο και 4ο Όμιλο.

 

2ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Ιπποκράτης Κω-Αμύντας 46-61
Πρωτέας Βούλας-Σαντορίνη 57-36
Αθηναϊκός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 58-64
17.45 ΑΕΚ Περιστερίου Δ.Π.-Τερψιθέα

28 Οκτωβρίου

Κοντόπευκου 19.00 Αγ. Παρασκευή – ΚΑΟ Μελισσίων

Ρεπό: ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πρωτέας Βούλας-Σαντορίνη 57-36
Διαιτητές: Λάμπος-Θεοδοσόπουλος

Δεκάλεπτα: 14-15, 30-24, 43-29, 57-36

Πρωτεας Βούλας (Μίχα-Κουτρόγιαννου) : Χατζηβασιλείου 7(1), Ξενιτοπούλου, Σπαθάρου 4, Κουζούκα, Ζουρνή 21, Σακελλαρίου 6(2), Χατζηγιακουμή 8, Αναστασοπούλου Μ. 7, Χατζηδάκη, Σκουμπάκη, Αναστασοπούλου Χ. 4, Περδικάκη.

Α.Ε. Σαντορίνης (Μάμμος) : Τρούνη, Τσούπα, Σιγάλα 3, Αξιοπούλου 3, Ρετζεπέρη 14, Παπαμαρκάκη 6, Πετράκη 2, Σπηλιώτη 8

Ιπποκράτης Κω – Αμύνας 46-61
Διαιτητές: Γρίβα- Νικολάου
Δεκάλεπτα: 7-18, 19-34, 29-51, 46-61

Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 6, Καλάβρια, Πατμίου 2, Καλυμιοναρή 6(1), Χρυσάκη 18, Κιαπόκα 3, Γιαλλούση 2, Ψαρού 4, Κοντού, Κουντουριώτη 5(1), Κιλιμάτου, Ντερβίσι.

Α.Ο. Αμύντας (Δρακάκη): Καραδήμου, Κλείτσα 9(1), Μαργώνη 14, Πατσιώτη 2, Πολιτοπούλου, Ντάνου Λ. 18(3), Αθανασούλια 3(1), Ντάνου Α. 5, Βαρβιτσιώτη 5, Σιδηροπούλου 5(1), Τσαχιρίδη.

Αθηναϊκός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 58-64

Διαιτητές: Περδετζόγλου-Ραπτογιάννης

Δεκάλεπτα: 7-14, 25-19, 37-45, 58-64

Αθηναϊκός (Κοσμίδης): Σέχου, Χελιώτη 17, Μπέκιου, Κουτσιρίμπα 4, Γεροντή 3 (1), Τζέμη 6, Κοιλιά 3, Σκαρλή, Τραγουστή 17 (3), Καρυοφύλλη 3 (1), Τσίκα 2, Γοργογιάννη 3.

Κρόνος Αγ. Δημητρίουω (Νικολαϊδου) Πολιτοπούλου 17 (3), Φρέρη, Τσιμπίδη 2, Γεωργακοπούλου, Καλομιτσίνη 6 (2), Στεφανίδου 7 (2), Γρηγοροπούλου, Μπλιθικιώτη 2, Τσάμη 7 (1), Κουλούρη 2, Γιαμπάνη 21.

 

ΑΕΚ Περιστερίου – Τερψιθέα 50-54
Διαιτητές: Παπαγεωργίου Δ.-Τερζής

Δεκάλεπτα: 12-14, 27-28, 45-44, 50-54

ΑΕΚ Περιστερίου (Αντωνόπουλος): Μαλαπάνη 3(1), Βασιλάκη, Καλατζή, Ράπτη, Γαβαλά 11(3), Νάου, Κυριμάκη, Γιάκαλου 6, Μωραϊτη 7(1), Καλιμάρδου 12, Τζήβα 7, Γκόγκου 4.
Τερψιθέα Γλυφ.(Βασιλάκος): Κορδαλή 4, Ντάνου, Ιωαννίδου 22(4), Κατσαρέα 4, Αγκάι, Λαμπράκη 2, Φωκά 3(1), Μαρίνου, Παπαδογούλα, Συγγρού 10(2), Καντέλη 9, Μουστάκα.

4ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Απόλλων Καλ.-Παναθλητικός 43-62

ΑΚ Καβάλας Οι Πάνθηρες-Ηρακλής 56-52

ΜΕΝΤ-Πανόραμα 67-55

Πυλαία-Ασπίς Ξάνθης 63-34
Άρης-Πανσερραϊκός ΑΝΑΒΟΛΗ
Ρεπό: Ιερισσός

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Απόλλων Καλαμαριάς-Παναθλητικός Συκεών 43-62

Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Κωνσταντινέλλης

Δεκάλεπτα: 11-12, 22-24, 28-48, 43-62

Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης): Μαραβέγια 8, Δημητροπούλου 8, Μοδέα, Σένκα 3(1), Διαμαντοπούλου 6, Δαιμονάκου 5, Τσαπόγα 1, Μιχαηλίδου 5(1), Γιαννακάκη 1, Γιαντζακλίδου 6.

Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Βαντσιούρη 20(5), Παπαδοπούλου, Τζήμου, Καραμπατζάκη 17, Ντολοπούλου, Βασιλείου 15, Κομματά 3, Χρηστίδου, Αντωνίου Ι., Αντωνίου Κ. 7(1), Σαριδάκη.

Πάνθηρες Καβάλας-Ηρακλής 56-52

Διαιτητές: Νέδογλου-Καντζουρίδης

Δεκάλεπτα: 17-13, 30-25, 44-40, 56-52

Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Κελεμένη 16, Παναγιωτίδου 10(2), Σπανίδου 3, Τουρετζόγλου 10, Τζιαμπάζη 8(2), Φραγκάκη 6(1), Δημητρακούδη 2, Μαραγκου 1, Συροπούλου, Ζέκιου, Αργυρού, Απούλτση.

Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.): Γιαννούδη 17(1), Παπαροϊδάμη 9(1), Αναγνωστοπούλου 2, Πετρίδου Π. 5, Παππά 5(1), Λογδανίδου 5, Πετρίδου Ε. 3, Ουζούνη 6, Μελενικιώτου, Γιαννουσίου, Νικοδήμου.

ΜΕΝΤ-ΑΣ Πανόραμα 67-55

Διαιτητές: Καντερές-Αγραφιώτης Β.

Δεκάλεπτα: 20-11, 16-17, 14-6, 67-55

ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Κογκαλίδου 2, Θεοδοσίου, Θώμογλου 5(1), Φείδα, Τόσκα 21(1), Μπαμπικέρ 10, Καζαντζή 14(2), Γραμματικοπούλου Κ. 6, Γραμματικοπούλου Μ. 6, Μπαρμπαλιού 1, Παυλάκη 2.

ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή, Παππά, Ριτζαλέου 8(1), Καλογρίδου 13(1), Βατσιτσίδου 16(1), Κανέλλογλου 8, Κουλαρτσά 1, Βασλαματζή 9, Χατζηθεοδώρου, Ψαρέλη-Νικολή.

ΑΕ Πυλαίας-Ασπίδα Ξάνθης 63-34

Διαιτητές: Γιαννούλης-Αβραμίδου

Δεκάλεπτα: 20-12, 39-24, 51-28, 63-34

ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Οικονόμου 8, Μαργέτη Α. 1, Ιγγλέζου 3, Γκόγκου 1, Κωστανάκη 7(1), Διαμαντίδου 15, Κοντογιάννη 10, Μαργέτη Μ. 2, Κουρατόρα 16(4).

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Μπίκου, Καραλίδου Σ. 9, Ουτσούκη 13(2), Ευθυμίου 3(1), Τονικίδου, Μπαϊρακτάρ 1, Μαμαλίγκατζη 8, Καραλίδου Β., Θεοδώρου, Χατζηαντωνίου.

 

Η βαθμολογία

1. ΑΕ Πυλαίας 2
2. Παναθλητικός Συκεών 2
3. ΜΕΝΤ 2
4. Πάνθηρες Καβάλας 2
5. Ηρακλής 1
6. ΑΣ Πανόραμα 1
7. Απόλλων Καλαμαριάς 1
8. Ασπίδα Ξάνθης 1
9. Ιερισσός 0
10. Αρης 0
11. Πανσερραϊκός 0
*Η Ιερισσός έκανε το ρεπό του.

**Αρης και Πανσερραϊκός δεν έχουν αγωνιστεί.

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 24/10)

Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας
Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς
Παναθλητικός Συκεών-Αρης
Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ

ΑΣ Πανόραμα-Ιερισσός

Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

 

 

Άκης Γεωργαντάς

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr