Sunday, 26 May 2019

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Apr 22, 2019

Με τα παιχνίδια της 22ης Αγωνιστικής έπεσε η αυλαία του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Τερψιθέα Γλυφάδας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 45-58
Αμύντας – Παναθηναϊκός 44-60
ΓΣ Ηλιούπολης-ΟΑ Χανίων 83-65
ΓΣ Αγ. Παρασκευής-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 67-73 (παρ.)
Φάρος Κερατσινίου-ΚΑΟ Μελισσίων 47-56
ΚΟΜ Πελασγός-ΟΚΑ Αρκάδι 20-0 (ανευ αγώνα)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΓΣ Ηλιούπολης - ΟΑ Χανίων 83-65
Διαιτητές: Παπαδημητρόπουλος-Μαρουδιάς
Δεκάλεπτα: 20-13, 40-32, 63-47, 83-65
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 31(5), Τζουγκράκη 15(1), Γούλα Π., Καββαδά, Νεαρχάκου 12(2), Γούλα Φ., Δανδουλακη 4, Λιγνού 4, Παπαδοπούλου 4, Οικονομίδου 17, Αλέξια, Κορρέ.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη 3(1), Χαιρετάκη, Δασκαλάκη, Δρικάκη, Κουφογιάννη 19, Ψυχογιού 14(2), Βασιλογιαννάκη, Παπαδάκη 2, Δασκουλίδου 14(1)., Φωτιάδη 5, Δεληγιάννη 8.

ΓΣ Αγ. Παρασκευής-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 67-73 (παρ.)
Διαιτητές: Γαρινή-Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα: 18-17, 36-35, 49-49, 62-62 (κ.α.), 67-73 (παρ.)
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Κλείτσα 2, Γκάνια 2, Κοντογιάννη 3(1), Γρίσπου 14(1), Τσέρου 13, Παπαντώνη, Πετυχάκη 20(1), Αμίτση, Ανωγειανάκη 12, Ακρίβου 1, Κούκη.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 20(3), Κυρίου 2, Βαμβακά 6, Ντότσι, Ζουρνή 8, Κεσσέ 24(1), Βυζεντίνη 6, Κουρούβανη, Λέρη 3(1), Μπαλαμπάνη, Χόνι.

Αμύντας – Παναθηναϊκός 44-60
Διαιτητές: Νικολόπουλος, Γιαννακοπούλου
Δεκάλεπτα: 8-19, 21-37, 28-49, 44-60
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη, Λιάκου): Γιγουρτάκη, Τριμέρη 7(2), Μαργώνη 2, Καλλιώρα 2, Τζέμη 2, Τσαγκαράκη 4, Σιδηροπούλου 4, Καράλη 3, Καράντζαλου 1, Αθανασούλια 4(1), Ντάνου 3, Κόρμπου 12.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης, Γκουζίνη): Κάσδαγλη 1, Μούλη 6, Κοίλια Π., Καλαμπάκου 13(1), Ακρίβου, Ευαγγελάτου, Αρβανίτη 7, Σλούκα 14 (2), Μούτσα, Εζέτζα 16, Βασιλάκη 2, Σιγάλα 1

Φάρος Κερατσινίου-ΚΑΟ Μελισσίων 46-57
Διαιτητές: Κούλης Χαρ.-Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 17-18, 24-31, 31-46, 47-56
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 11(1), Χόντο 6(2), Παπαϊωάννου, Κοντραφούρη 5, Ισκιόγλου 15(1), Ταντουρόφσκα 8(2), Κουτσοδήμου 2, Μάλλιαρη, Φερεντίνου, Σταμούλου
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα- Μωραϊτης): Τσέτα 5(1), Ναυροζίδου 10(3), Σταμούλη 4, Πατέρα 6(2), Μαλεφάκη, Κοιλιαρίδη 7(1), Βιντσιλαίου 10, Γκότση, Κωνσταντινίδου 6, Αλεξίου, Κανέλλου 8.

Τερψιθέα Γλυφάδας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 45-58
Διαιτητές: Αντωνιάδης-Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 11-14, 19-33, 28-43, 45-58
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Βασιλάκος): Μυλωνάκη 15(2), Οικονομάκη Κ. 4, Γαλιατσάτου 8, Λαμπράκη Δ. 6, Οικονομάκη Ζ. 4, Φλόκα 3(1), Κόρδαλη 5, Μπάστα, Καβακίδου, Λαμπράκη Μ.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Αναστασοπούλου 5, Βιντσιλαίου 12(1), Πανταζή 5, Γασπαράτου 7(1), Τσιχλάκη 4, Μποσγανά 9(1), Κητσιου 4, Γκέρηγκι 12(1), Καραπατάκη, Τσούχλη, Τζανέτου, Τσιμπίδη

Βαθμολογία (Τελική)

1.Παναθηναϊκός 43
2. Κρόνος Αγ. Δημ. 39
3. Μελίσσια 39
4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 38
5. Αγία Παρασκευή 37
6. Ηλιούπολη 33
7. Φάρος Κερ. 32
8. ΟΑ Χανίων 31
9. Αμύντας 31
10. Τερψιθέα Γλυφάδας 25
11. Πελασγός 24
12. ΟΚΑ Αρκάδι 22
*Το Αρκάδι έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς-Τιτάνες Δράμας 80-37
Πιερικός Αρχέλαος-ΠΑΣ Γιάννινα 46-55
Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης-Ολύμπια Λάρισας 83-22
Παναθλητικός-ΑΕ Πυλαίας 78-61
Πανσερραϊκός-Ολυμπιακός Βόλου 73-45
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Αρης 54-48


Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αστέρας Ιππ. - Ολύμπια Λάρισας 83-22
Διαιτητές: Θεοδωρίδης-Τοπαλίδης
Δεκάλεπτα: 28-9, 51-11, 69-19, 83-22
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. (Αναγνώστου): Καζαντζή Β. 23(6), Φόρογλου 4, Καζαντζή Σπ.10, Νάκη 6, Καζαντζή Στ., Σιφναίου 3(1), Βασιλειάδου 9, Αναγνώστου 4,Παπαδοπούλου 12, Σταματάκη 10, Νταουντάκη, Μπαρμπαλιού 2.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 2, Τσιούνη 2, Ντέλιου, Τσιούρβα 4, Μοδέα 4, Λιάσκου 2, Κλεισιάρη 2, Πατούνη 5(1), Μαργαρίτη 1, Μπαζούκη, Φασούλα.

Πιερικός/Αρχέλαος – ΠΑΣ Γιάννινα 46-55
Διαιτητές: Τσαρδούλιας – Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 12-19, 23-31, 32-47, 46-55
ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Δημολιού 2, Τελίδου 23 (1), Χρυσοστομίδου 7 (1), Ζουγκουρίδου 3 (1), Ντριστέλλα, Γκοτζαμάνη 6, Λάππα 3, Μπαγκλαρίδου, Γκρίτζαλη 2.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 6 (2), Χήτα, Σαρηγιαννίδου 13 (1), Χρηστάκη 3 (1), Μεντεσίδου 10, Λέφα, Ξανθοπούλου 6, Πανούτσου, Διαμαντοπούλου, Βρασταμηνού, Ντάλα 17 (3), Μπουκουβάλα.

Απόλλων Καλαμαριάς – Τιτάνες Δράμας 80-37
Δεκάλεπτα:12-5, 30-16, 54-23, 80-37
Διαιτητές: Ιατρόπουλος-Παπαδόπουλος
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κυρκούσης-Καρακασίδου): Οικονόμου 6, Σιφναίου 5, Καραβέλη 8 (1), Ιγγλέζου 17(3), Παλάνη 7, Κουλουμπή 3(1), Γιαννουσίου 2, Τράντα 18(2), Διαμαντίδου 3, Καϊμακτσή 11(1)
TITANΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιάογλου): Τερτλίζου 5(1), Καργιώτη 6, Μαμαλίκατζη 7, Ντελή 6, Παλάδα , Βαρσάμη 8(2), Κολοκυθά 2, Κοσκερίδου 3.

Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός Βόλου 73-45
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Κ.-Μπαξεβανόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-10, 34-18, 55-30, 73-45
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 9, Βάνα, Χύσσα 4, Τσάντα 5(1), Μπακιρτζίδου 10, Κεφαλά 2, Γκέκα 6, Πελτέκη 6, Κουτούση 10,Πιτσιάβα 11, Πανοπούλου 4,Δαμιανάκου 6.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος):Θαλασσινή, Γκρίνια 5, Στάθη 2, Λινέου 2, Παρασχάκη 11(1), Αρτεμισίου 19(1), Σιουμουρέκη 4, Κωστοπούλου 2.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Αρης 54-48
Διαιτητές: Πλατέλα-Κώνης
Δεκάλεπτα: 20-6, 33-19, 47-34, 54-48
AΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Μυρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου 9(1), Τσαλή 1, Καλομιτσίνη 6, Τζίκου 16, Τζιότζιου 10, Νάστου 10(1),Τσελεμπή 2.
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γράψα 7, Λάλου 6, Τζιαμπάζη 1, Παπαιώαννου 7, Βεντούρα 6, Καρβουνιάδου 2, Βατσιτσίδου 15(2), Ευσταθίου 4.

Παναθλητικός – ΑΕ Πυλαίας 78-61
Διαιτητές: Καντερές, Παπαδοπούλου
Δεκάλεπτα: 20-18, 42-32, 60-44, 78-61
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 24, Αντωνιάδου 3(1), Κιλαζίδου 10, Γιαννοπούλου 9, Γράψα 3(1), Μυγδαλιά 10, Αθανασιάδου 2, Βουζούκου 2, Θωμά 13(3), Βαντσιούρη, Μπαξεβάνου 3, Μπαχαρίδου 2.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 13(1), Αρσένογλου 22(1), Κατσαμούρη 18, Τσαμπούρη 4, Καραμπατζάκη 2, Τσιανάκα, Σ., Πλουμπή 2, Τσιανάκα Α.

Βαθμολογία (τελική)

1.Παναθλητικός 44
2.ΠΑΣ Γιάννινα. 40
3.Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 39
4.ΑΕ Πυλαίας 39
5.Απόλλων Καλαμαριάς 35
6.Αρης 33
7.Αστέρας Ιπποδρομίου 32
8.Πανσερραϊκός 30
9.Πιερικός Αρχέλαος 30
10.Ολύμπια Λάρισας 28
11.Τιτάνες Δράμας 25
12.Ολυμπιακός Βόλου 22

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr