Saturday, 20 July 2019

Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Feb 11, 2019

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα με τη διεξαγωγή της 13ης Αγωνιστικής.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΑΟ Μελισσίων 46-59
Πελασγός – ΟΑ Χανίων 36-53
Αρκάδι Ρεθ. – Παναθηναϊκός 45-72
Φάρος Κερατσινίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 68-72
Αμύντας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 52-58
Αγ. Παρασκευή-Τερψιθέα 58-54

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΑΟ Μελισσίων 46-59
Διαιτητές: Γεράνιος, Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 11-14, 22-28, 35-42, 46-59
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 17(1), Τζουγκράκη 6, Γούλα Π., Καββαδά, Νεαρχάκου 2, Γούλα Φ., Δανδουλάκη 4, Στεφάνου, Παπαδοπούλου 9, Οικονομίδου, Λιγνού, Κορρέ 8(1).
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα – Μωραϊτης): Τσέτα, Ναυροζίδου 7(1), Σταμούλη, Πατέρα 11(1), Κουτσούκου, Κοιλαρίδη 2, Βιντσιλαίου 8, Ζακυνθινού, Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 7(1), Χιώτη 22, Κανέλλου 2.

Πελασγός – ΟΑ Χανίων 36-53
Διαιτητές: Χαϊνά – Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 13-13, 25-25, 30-35, 36-53
ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Γεωργοπούλου, Χρανιώτη 2, Τζανετοπούλου, Θάνου 6, Αγγελοπούλου, Λύκου, Ντάρλα 9(3), Τσιντώνη 2, Φωτεινάκη 14, Δούκουρη, Μιχολιά, Καντέλη 3.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Δερμιτζάκη, Παπαμαρκάκη 5(1), Σκουμπάκη 1, Κουφογιάννη 11(2), Ψυχογιού 14(1), Βασιλογιαννάκη, Δασκουλίδου 12(2), Φωτιάδη 1, Δεληγιάννη 9.

ΟΚΑ Αρκάδι Ρεθ. – Παναθηναϊκός 45-72
Διαιτητές: Γρίβα-Τούσης
Διαιτητές: 6-23, 16-41, 30-49, 45-72
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Κουλούρη 11 (1), Σταυριανουδάκη, Γιαλαμά 13 (1), Ουρανού, Κουλούρη 3, Καλαϊτζιδάκη 2, Κάζα 2, Φοβάκη, Σταυριανάκη, Φραγγελάκη, Καούκη 14 (2).
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κάσδαγλη , Μούλη 16, Ακρίβου 2, Κοίλια ν. 3 (1), Καλαμπάκου 19 (4), Ευαγγελάτου 2, Αρβανίτη 3, Σλούκα 9 (3), Μούτσα 6, Σιγάλα 4, Εζέτζα 8, Τριανταφύλλου.

Αμύντας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 52-58
Διαιτητές: Αυγερινός - Κούλης
Δεκάλεπτα: 22-15, 35-32, 43-41, 52-58
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη - Λιάκου): Γιγουρτάκη 6(2), Τριμέρη 15(3), Μαργώνη 4, Καλλιώρα 4, Τζέμη 2, Τσαγκαράκη 5, Σιδηροπούλου, Κάραλη, Καραντζαλου, Αθανασούλια, Ντλανου 6, Κόρμπου 10.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 8, Σατρατζέμη 7(2), Κυρίου 6, Βαμβακά 24(1), Ντότσι, Ζουρνή 13(1), Κεσσέ, Βυζεντίνη, Κουρούβανη, Λέρη, Μπαλαμπάνη, Χόνι.

Φάρος Κερατσινίου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 68-72
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Αναστασόπουλος Β.
Δεκάλεπτα: 15-19, 35-37, 50-54, 68-72
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Πρασσά): Ταντουρόφσκα 12(2), Κοντραφούρη 15, Ισκιόγλου 11, Καρακασίδου 20, Χόντο 7(1), Κουτσοδήμου 3(1), Γραμματικού.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Γκέργκι 21, Βιντσιλαίου 13, Τσιχλάκη 2, Μποσγανά 20(1), Κίτσιου 2, Πανταζή 5, Γασπαράρου 6, Αναστασοπούλου 3, Γρηγοροπούλου, Καραπατάκη, Τζανέτου, Τσούχλη.

Αγ. Παρασκευή-Τερψιθέα 58-54
Διαιτητές: Μαρτινάκος-Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα: 20-20,13-10, 13-10,12-14
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος –Στρατάκος): Κλείτσα 4, Γκάνια, Γρίσπου 7(1), Τσέρου 14, Ακρίβου 6(2), Πετυχάκη 10, Αμίτση, Ανωγειαννακη 17.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Βασιλάκος): Κορδάλη, Οικονομάκη Κ. 17., Καναβάρου Αθ. 2, Καβακίδου 2, Λαμπράκη Δ. 5, Φλώκα, Λαμπράκη Μ. 4, Γαλιατσάκου 8(1), Οικονομάκη Ζ. 8, Μυλωνάκη 8(2).

Η βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 25
2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 24
3. Μελίσσια 23
4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 23
5. Αγία Παρασκευή 22
6. Φάρος Κερατσινίου 20
7. ΓΣ Ηλιούπολης 18
8. Αμύντας 18
9. ΟΑ Χανίων 18
10. Αρκάδι Ρεθύμνου 15
11. Τερψιθέα Γλυφάδας 14
12. Πελασγός 14

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 17/2)

ΟΑ Χανίων-Αρκάδι Ρεθύμνου
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πελασγός
Μελίσσια-Αμύντας
Τερψιθέα Γλυφάδας-ΓΣ Ηλιούπολης
Φάρος Κερατσινίου-Αγία Παρασκευή
Παναθηναϊκός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αστέρας Ιππ. -Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 59-69
Παναθλητικός-ΠΑΣ Γιάννινα 55-47
Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισας 49-38
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας 56-66
Τιτάνες Δράμας-Ολυμπιακός Βόλου 65-50
Πιερικός Αρχέλαος-Αρης 54-50

Αναλυτικά οι αγώνες

Τιτάνες Δράμας – Ολυμπιακός Βόλου 65-50
Διαιτητές: Κωνσταντινέλης-Μπαξεβανόπουλος
Δεκάλεπτα: 25-20, 38-28, 41-39, 65-50
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιάογλου):Τερτλίδου 3(1), Μαραγκού 6, Καργιώτου 10, Σαμολαδά 13(1), Ντελή 2, Παλάβα 5, Μαμαλίγκατζη 16(4), Καρατζά, Βαρσάμη 10, Κοσκερίδου.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δερβός):Τζανετοπούλου, Κανελλοπούλου 8(1), Λιόλιου 2, Τεβετζίδου 8, Παρασχάκη 5(1), Αρτεμισίου 19(1), Σπυριδοπούλου 3, Ντόβα 5(1).

Παναθλητικός – ΠΑΣ Γιάννινα 55-47
Διαιτητές: Σαρακενίδης – Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 21-11, 28-19, 43-29, 55-47
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 12, Αντωνιάδου 5(1), Κιλαζίδου 11(1), Γιαννοπούλου 7, Γράψα 7(2), Σιδηροπούλου, Μυγδαλιά 6, Αθανασιάδου, Βουζούκου, Θωμά 7(1), Βαντσιούρη, Μπαξεβάνου.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σαρηγιαννίδου): Ντόκου 7(1), Σαρηγιαννίδου 16(1), Χρηστάκη 2, Μεντεσίδου 2, Παφή 2, Ξανθοπούλου 5(1), Διαμαντοπούλου 2, Νταλά 9(1).

Αστέρας Ιππ. – Αναγέννηση Ν.Ρυσιου 59-69
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Πλατέλλα
Δεκάλεπτα:18-28, 27-44, 40-54,59-69
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. (Παλαμουτίδου-Ιωαννίδης): Καζαντζή Β.12 (2), Καζαντζή Σπ. 8, Νάκη, Καζαντζή Στ. 5, Μπαλλά 8, Βασιλειάδου 15 (1), Αναγνώστου, Παπαδόπουλου 11, Νταουντάκη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου 2, Κωστανάκη 6(1), Τσαλή 2, Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη 13(3), Τζίκου 7, Παπαδάκη, Τζιότζιου 15, Τσελεμπή, Νάστου 22(3).

Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΕ Πυλαίας 56-66
Δεκάλεπτα: 20-18, 31-32, 45-55, 56-66
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Παπαδόπουλου Κ.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κυρκούσης-Καρακασίδου): Οικονόμου 2, Σιφναίου, Καραβέλη 3(1), Ιγγλέζου 5(1), Παλάνη 3(1), Κουλουμπή 4, Γιαννουσίου 3, Γκλεζάκη 4, Γκομπετζισβίλι 10, Τράντα 19 (3), Καϊμακτσή 3.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 17(1), Αρσένογλου , Κατσαμούρη 12, Τσαμπούρη, Καραμπατζάκη 17, Φλώρου 9, Τσιανάκα Ευγ, Τσιανάκα Αικ., Παπαρδέλα 11.

Πιερικός Αρχέλαος – Αρης 54-50 (παρ.)
Διαιτητές: Γιατρόπουλος – Μπούγλος
Δεκάλεπτα: 17-11, 28-18, 35-30, 44-44 (κ.α.), 54-50 (παρ.)
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Τελίδου 21(1), Χρυσοστομίδου 2, Ζουγκουρίζου 4,Ντριστέλα 11, Κιολέογλου, Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 4, Μπουμπουλέντρα 2, Καρατάσιου 3(1), Γκρίτζαλη 2, Μαντή 3(1).
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 2, Γράψα 17(1), Λάλου 10, Τζιάμπαζη 3(1), Παπαιωάννου, Βεντούρα 6, Σακουλάκη, Βατσιτσίδου 12, Ευσταθίου.

Πανσερραϊκός – Ολύμπια Λάρισας 49-38
Διαιτητές: Κομνηνόπουλος – Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-9, 20-17, 37-27, 49-38
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 7, Χύσα 2, Τσάντα 3 (1), Μπακιρτζίδου 9, Κουτούση 17, Πιτσιάβα 2, Γκανάτσιου, Μίχου 5, Θανοπούλου 4.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Πάρης): Μιχαηλίδου 4, Μοδέα 8, Σουλιώτη 7, Σολωμού 8, Κουτσουνούρη 7 (1), Πατούνη 4, Μαργαρίτη.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 26
2. ΑΕ Πυλαίας 24
3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 23
4. ΠΑΣ Γιάννινα 22
5. Αρης 20
6. Απόλλων Καλαμαριάς 20
7. Αστέρας Ιππ. 19
8. Πανσερραϊκός 18
9. Πιερικός Αρχέλαος 17
10. Ολύμπια Λάρισας 16
11.Τιτάνες Δράμας 16
12. Ολυμπιακός Βόλου 13

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 17/2)
ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς
ΠΑΣ Γιάννινα-Πανσερραϊκός
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Παναθλητικός
Πιερικός Αρχέλαος-Αστέρας Ιππ.
Ολυμπιακός Βόλου-Αρης

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr