Wednesday, 19 December 2018

Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών: Νίκη- πρόκριση για τον Παναθηναϊκό

Sep 30, 2018

1ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Παναθηναϊκός-Φάρος Κερατσινίου 65-57

Τερψιθέα Γλυφάδα-Πελασγός 65-47

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΕΦΑΟΖ 66-41

Αμύντας-Ηλιούπολη 53-67

*Οι αγώνες Αγ. Παρασκευή – Αρκάδι και Μελίσσια – Χανιά αναβλήθηκαν, καθώς οι φιλοξενούμενες ομάδες δεν μπόρεσαν λόγω της κακοκαιρίας να ταξιδέψουν από την Κρήτη για την Αθήνα.

Αναλυτικά οι αγώνες

Παναθηναϊκός – Φάρος Κερατσινίου 65-57
Διαιτητές: Γιακείμη-Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 17-14, 37,25, 56-37, 65-57
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Εζέτζα 12, Καλαμπάκου 14 (1 τρ.) , Μούλη 10, Μούτσα, Βασιλάκη, Ακρίβου 5 (1 τρ.), Αρβανίτη, Ευαγγελάτου 5 (1 τρ.), Κασδαγλή 3,Κοιλιά Ν., Σιγάλα 2, Σλούκα 14 (2τρ.)
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Κοτζαϊτση, Ταντουρόφσκα 17 (4 τρ.), Καρακασίδου 17 (1τρ.), Ισκιόγλου 16 (2 τρ.), Κουτσοδήμου, Παπαϊωάννου, Κοντραφούρη 4, Κούρπα 3 (1 τρ.).

Τερψιθέα Γλυφάδας– Πελασγός 65-47
Διαιτητές: Ασημακάκη , Χαϊνά
Δεκάλεπτα : 18-11, 37-25, 50-37, 65-47
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Βασιλάκος, Τάσος) : Κορδαλή 3, Οικονομάκη Κλ. 10, Καναβάρου Αν. Φλώκα, Καβακίδου , Λαμπράκη Δ. 5, Καναβάρου Αθ. 9, Μαργαρίτη 1, Λαμπράκη Μ. 3, Καπνιάρη 8, Οικονομάκη Ζ. 5, Μυλωνάκη 21(2)
ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ (Τσατσουλής, Μανιάτη): Χρανιώτη 2, Μανιατά, Τσουκαλά 18, Θάνου 4(1) , Σεφέρου, Αγγελοπούλου, Ντάρλα 2, Τσιντώνη 2, Λύκου 4, Δουκούρη 6(2), Μιχολιά, Καντέλη 9

Κρόνος Αγ. Δημ. –ΕΦΑΟ Ζωγράφου 66-41
Διαιτητές: Ορφανός Ιορδ., Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 17-08, 33-21, 51-27, 66-41
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος): Μποσγανά 14, Βλάνη 10(2) , Κίτσιου 4, Τζανέτου , Βιντσιλαίου 12, Τσιχλάκη 2, Ρούτση 2, Γκέρκι 7(1) , Τσιμπίδη , Γασπαράτου 3, Ζουρτσάνου 2, Αναστασοπούλου 10.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη , Κύριου 2, Βαμβακά 11, Λιναρά 3, Ζουρνή 13, Κεσσέ 8, Μπαλαμπάνη, Ντότσι, Χόνι, Βυζεντίνη, Κουρούβανη.

Αμύντας – Ηλιούπολη 53-67
Διαιτητές: Γρίβα, Φραγκούλη
Δεκάλεπτα: 14-16, 25-27, 41-41, 53-67
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη – Νάκου): Γιγουρτάκη, Τριμέρη 19(2), Μαργώνη 6(1), Σιδηροπούλου 1, Τζέμη 6, Τσαγκάρακη 6, Κάραλη, Καράτζαλου, Αθανασούλια 6(2), Ντάνου, Κόρμπου 10.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 10(1), Τζουγκράκη 6(1), Γούλα Π., Καββαδά 2, Νεαρχάκου 2, Γούλα Φ. 4, Δανδουλάκη 18, Στεφάνου 11, Παπαδοπούλου 2, Οικονομίδου 11, Αλεξανδρίδου 1.

2ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Πανσερραϊκός-Αστέρας Ιπποδρομίου Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη 43-66

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολυμπιακός Βόλου 74-36

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος 75-50

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας 93-41

Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα 51-46

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς 42-66

Αναλυτικά οι αγώνες

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ολυμπιακός Βόλου 74-36
Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα:25-2, 40-13, 54-23, 74-36
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Κανέλογλου 4, Εμμανουηλίδου 3(1), Κωστανάκη 3, Τσαλή 3, Πασιούδη 8, Κουλακιώτη 5, Καλομιτσίνη 8, Τζίκου 6, Τζιότζιου 24, Τσελεμπή 8, Νάστου 4.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Αρτεμισίου): Αρτεμισίου 12, Κανελλοπούλου 4, Λιόλιου 4, Τζανετοπούλου, Παρασχάκη 7(1), Γκέτσιου 2, Γκρίνια, Σιουμουρέκη 2, Στάμου 5.

Πανσερραϊκός – Αστέρας Ιπποδρομίου/Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη 43-66
Διαιτητές: Λάλα – Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 14-24, 19-39, 28-50, 43-66
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τατιτζικίδης): Χωλοπούλου 11, Χύσα 3(1), Τσάντα 3(1), Βλάχβεη 1, Πελτέκη 11(1), Πιτσιάβα 4, Γκανάτσιου 4, Θανοπούλου 6(2), Δαμιανάκου, Νασιάκου, Κεφάλα, Μίχου.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ E ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ (Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 8(2), Φόρογλου 2, Νάκη 5(1), Καζαντζή Στ. 3(1), Γαβρίλη 13(3), Μπαλλά 10, Βασιλειάδου 10(1), Ζαμπουρίδου 6, Παπαδοπούλου 7, Αναγνώστου 2, Μπαρμπαλιού, Καζαντζή Σπ.

Αρης-ΠΑΣ Γιάννινα 51-46
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 12-7, 22-24, 41-39, 51-46
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 7(1), Γράψα 4, Λάλου 2, Τζιαμπάζη, Μαργαρίτη 6(1), Παπαϊωάννου 4, Βεντούρα 6, Σακουλάκη 13, Βατσιτσίδου 7(1), Ευσταθίου 2.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 4(1), Σαρηγιαννίδου Κ. 17, Χρηστάκη, Μεντεσίδου 10, Πάφη, Ξανθοπούλου 6(1), Ντάλα 9, Μπουκουβάλα.

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς 42-66
Διαιτητές: Τσάλας-Μπούγκλος Ι.
Δεκάλεπτα: 8-21, 22-36, 28-55, 42-66
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 9, Σολωμού 7, Σουλιώτη 2, Λιάσκου 2, Σκαρλή, Πατούνη 7(1), Μπενέκη Μ. 2, Μπενέκη Χ. 13(1).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης-Καρακασίδου): Σιφναίου 2, Καραβέλη 3(1), Δέλλιου, Ιγγλέζου 8(2), Οικονόμου 3(1), Γκομπεντζισβίλι 8, Κουλουμπή 7(1), Γιαννουσίου 5, Τράντα 13(3), Διαμαντίδου 3(1), Καϊμακτσή 6, Γκλεζάκη 8.

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος 75-50
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 21-13, 32-23, 52-36, 75-50
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 23(1), Αντωνιάδου Σ. 5(1), Κιλαζίδου 10(1), Γιαννοπούλου 16, Αθανασιάδου, Γράψα 9(2), Αθανάτου Αρ., Σιδηροπούλου 11, Μπαξεβάνου, Μπαχαρίδου 1, Θωμά, Νικολαϊδου.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή, Κιολέογλου 2, Χρυσοστομίδου 14(1), Ζουγκουρίδου 5(1), Γκρίτζαλη 4, Καρανικόλα, Λάππα 7, Μπαγκλαρίδου 6, Μπουμπουλέντρα 8, Καρατάσιου 3, Παντζιαλά, Δημητριάδου 1.

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας 93-41
Διαιτητές: Λυγούρας-Κουφούδης
Δεκάλεπτα: 23-12, 44-23, 70-31, 93-41
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 9(1), Αρσένογλου 6, Ζωγράφου 2, Κατσαμούρη 16, Τσαμπούρη 8, Καραμπατζάκη 14, Παπαρδέλα 7(1), Τζήμου 4, Φλώρου 17, Πλουμπή 2, Κωτούλα 8.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατζά): Τερτλίδου 4, Φούντα 2, Καριώτη 5, Δημούδη 2, Καρατζά 7, Παλλάδα 3, Μαμαλίγκατζη 4, Ντελή 5, Βαρσάμη 4, Κολοκυθά 2, Αθανασιάδου 3.

basket247.gr team

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr