Γ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογία στους εξι ομίλους

Nov 27, 2022


Με τα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των έξι ομίλων:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Νήαρ Ηστ 71-62

ΚΑΠ-ΣΚ Καλαμάτα 61-48

ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΑΟ Πήγασος Θυρέας 83-55

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» 80-69

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Ερμιονίδας 96-53

ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 80-75

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες)

1. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 14 (6-2)

2. ΑΟ Νήαρ Ηστ 14 (6-2)

3. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 14 (6-2)

4. ΚΑΠ 14 (6-2)

5. ΣΚ Καλαμάτα 13 (5-3)

6. Παναχαϊκή ΓΕ 13 (5-3)

7. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 13 (5-3)

8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 11 (3-5)

9. ΑΟ Ερμιονίδας 10 (2-6)

10. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 10 (2-6)

11. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 9 (1-7)

12. ΕΑ Προμηθέας 2014 9 (1-7)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Ερμιονίδας 96-53

Δεκάλεπτα: 31-16, 60-32, 82-43, 96-53

Διαιτητές: Κουλουμπαρίτσης, Ανδρ. Παπαδόπουλος

Προμηθέας 2014 (Κ. Χουντής): Νικολόπουλος 4(1), Σοϊλεμτζίδης 12(4), Καλλιακούδας 21(4), Λαμπρογιώτας 2, Γρύλλης 5, Λάγιος 14, Βλάσσης 7(1), Βασιλείου 11(2), Πρέκας 9(1), Βάλμπεργκ 9(1), Καναβός 2, Παρασκευόπουλος.

Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Ευσταθίου 4, Τσακίρης 6(1), Χονδρόπουλος 19(3), Λούζης 5, Σκούρτης 3(1), Μπινιάρης 6, Κοντογιάννης 4, Κυπραίος 5, Πούλης 1, Καλογιάννης.

ΚΑΠ-ΣΚ Καλαμάτα 61-48

Δεκάλεπτα: 16-14, 31-23, 49-37, 61-48

Διαιτητές: Τσάλιας, Νικολιάς

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Παπανδρέου, Φωτητζόγλου 5(1), Αγόρης 18(3), Λιμαντζάκης, Παπαπέτρος 7(1), Πρόφκα 16(2), Παπαθανασίου 3, Παππάς 11(1), Παρασκευόπουλος 1.

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλου 5(1), Οικονομίδης 5, Διαμαντόπουλος 6(1), Παπαντωνίου 5, Τσουλέας 5(1), Περρωτής 6, Μανωλάκης, Μπάκας 16.

ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΑΟ Πήγασος Θυρέας 83-55

Δεκάλεπτα: 19-14, 43-25, 61-36, 83-55

Διαιτητές: Μπον, Δολιάτζης

Γλαύκος (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 5(1), Σερέτης 6, Σταθόπουλος 3, Ροκανάς 7(2), Μιχαλόπουλος 4, Πανόπουλος 2, Καραγγελής 12, Κουνάδης 13(1), Αγγελόπουλος 2, Αργυρόπουλος Χρ. 6, Μπόγρης 17, Θωμόπουλος 6.

Πήγασος (Γεννιάς): Ταβάνι 4, Κόκκορης 3, Κοψαύτης 8, Πασολάρι 5(1), Διαμαντόγιαννης 4, Μίλιτς 6, Μαυριάς 6(2), Σέπος 5(1), Μεσσίνης 2, Κιουρτζίδης 12(1).

Επόμενη αγωνιστική (9η, 4/12)

ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΚΑΠ

ΣΚ Καλαμάτα-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου

ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΑΟ Καλαμάτα 1980

ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-Παναχαϊκή ΓΕ

ΑΟ Ερμιονίδας-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισεύς-ΕΑ Προμηθέας 2014

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΣ Εργοτέλης-Πορφύρας ΑΟΦ 57-60

ΑΟΚ Χαλάνδρι-Πανναξιακός ΑΟΚ 77-75

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων 105-65

ΑΕ Πεντέλης-ΑΣΑ Αναγέννηση 75-70

ΑΣ Πέρα-ΓΣ Ηλιούπολης 65-73

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΣ Κορωπίου 93-82

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες)

1. ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 14 (6-2)

2. ΓΣ Ηλιούπολης 14 (6-2)

3. ΑΣΑ Αναγέννηση 13 (6-1)

4. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 13 (5-3)

5. ΑΣ Πέρα 12 (5-2)

6. ΑΟΚ Χαλάνδρι 12 (4-4)

7. ΑΕ Πεντέλης 12 (4-4)

8. Πορφύρας ΑΟΦ 11 (3-5)

9. ΚΑΟ Μελισσίων 10 (2-6)

10. ΓΣ Κορωπίου 10 (2-6)

11. ΓΣ Εργοτέλης 9 (1-7)

12. Πανναξιακός ΑΟΚ 8 (2-4)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟΚ Χαλάνδρι-Πανναξιακός ΑΟΚ 77-75

Δεκάλεπτα: 19-21, 35-32, 52-50, 77-75

Διαιτητές: Πουλάκης, Τσατταλιού

Χαλάνδρι (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Κονδύλης 18(3), Πασχαλίδης 9(1), Ανδρουλάκης 3(1), Αθανασιάδης, Καφαντάρης, Δημητριάδης 12, Τσακίρης, Μωραΐτης 7(1), Λάτσης 12(3), Φρίμας, Φωτόπουλος 16(3).

Πανναξιακός (Βάβουλας, Ονάσογλου): Καραγιάννης, Μαγγιώρος 4, Ρούσιος 9(3), Χάχαλος, Γεϊντίνι, Μάκαρης 19, Καραγκιολίδης 3(1), Δημάκος 4, Σίμοβιτς 34(5), Μυλωνάς 5.

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΣ Κορωπίου 93-82

Δεκάλεπτα: 22-22, 45-49, 69-59, 93-82

Διαιτητές: Σπυρλιδάκης, Βαλουξής

Άρης Νικαίας (Μανδράκος): Έξαρχος, Δρόσος 13(3), Δαχρεντζής, Μαραγκίδης 14, Κωνσταντινάκος 15(2), Μπγιάλας 2, Καραδολάμης 10, Πρίτσος 21(2), Κόλλιας 14, Τρίχας 4, Γιάκαϊ, Πικέας.

Κορωπί (Δρακόπουλος, Γκίκας): Αγγελίδης, Θεοδοσίου 4, Στάνκοβιτς 9(1), Παπάδης 12(1), Παπαϊωάννου 4, Μαρκομιχάλης 16(4), Μιχάλης 5(1), Μούτσος 1, Ντριζιώτης 2, Μαντζούκας 2, Σιδέρης, Πέππας 27(4).

ΑΕ Πεντέλης-ΑΣΑ Αναγέννηση 75-70

Δεκάλεπτα: 21-12, 40-35, 57-55, 75-70

Διαιτητές: Λιόνας, Μπολάνος

Πεντέλη (Mάντζιος, Πατρινός): Χωματάς 11(2), Μαγουλάς 2, Κουλούρης 6, Κοπακάκης, Τασσόπουλος 3(1), Δρικόγιας 14(2), Παπαγιαννακόπουλος 2, Παναρετάκης 15(1), Παπαγεωργίου 13(3), Μαντζάκος 9(1).

Αναγέννηση (Παπαδάκης, Μαραγκάκης): Μητρόπαπας 9(1), Κριθινάκης 8(1), Καλογεράκης 4, Μαραγκάκης 9(2), Σπυριδάκης 5(1), Κουρέπης 8, Βερτούδος 10(2), Ραζής 17(2).

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων 105-65

Δεκάλεπτα: 17-19, 46-35, 81-57, 105-65

Διαιτητές: Μπιτέρνας, Ιωάννου

Κρόνος (Κατσούνης, Μπαντάς): Καραχάλιος 3(1), Μπιλάλης 11, Παπαπέτρου 9(1), Ξιούρας 14(4), Παπαβασιλείου 7(1), Κυριακόπουλος 15(1), Ντόρβας 2, Βαρσαμούλης 26, Ροζάκης 2, Τσάβος 13, Γιαννουλάκης 3(1).

Μελίσσια (Οικονόμοπουλος, Γκίκας): Βουδούρης 6, Σιδέρης, Πανέρης, Στεργίου Δ. 13, Κοντός Ι. 2, Κοντός Γ. 2, Μαράντος 7 (1), Οικονομόπουλος 12 (2), Στεργίου Χ. 2, Ανδρικόπουλος 10, Κρανιάς 11.

Επόμενη αγωνιστική (9η, 4/12)

Πορφύρας ΑΟΦ-ΑΟΚ Χαλάνδρι

Πανναξιακός ΑΟΚ-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου

ΚΑΟ Μελισσίων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΓΣ Εργοτέλης

ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΕ Πεντέλης

ΓΣ Κορωπίου-ΑΣ Πέρα

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΦΟ Βροντάδου-Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού 58-67

ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου-ΑΕ Πικερμίου 75-74

ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 58-80

ΑΟ Δάφνης-ΓΣ Μανδραϊκός 82-62

ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 52-67

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 57-62

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες)

1. ΑΟ Δάφνης 16 (8-0)

2. ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 15 (7-1)

3. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 14 (6-2)

4. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 14 (6-2)

5. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 13 (5-3)

6. ΑΕ Πικερμίου 12 (4-4)

7. ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 11 (3-5)

8. ΦΟ Βροντάδου 10 (3-4)

9. Ποσειδών ΑΟ Ν.Ψυχικού 10 (2-6)

10. ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 9 (1-7)

11. ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 9 (2-5)

12. ΓΣ Μανδραϊκός 8 (0-8)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Δάφνης-ΓΣ Μανδραϊκός 82-62

Δεκάλεπτα: 15-16, 35-30, 61-50, 82-62

Διαιτητές: Μαυρέλης-Λαζόγκα

Δάφνη (Οικονομάκης, Δροσινός): Έξαρχος 9(1), Τζιβελέκας 16(2), Αλεξόπουλος, Ρεγκούτας 2, Κερασοβίτης 6(1), Δερμιτζάκης 18(1), Λάιος, Τόκα 3(1), Αναγνώστου 1, Μουστόπουλος 18(1), Γιαννίκος 6, Μέλιος 3(1).

Μανδραϊκός (Φαρμάκης): Παπανικολάου, Φραγκομανωλάκης 1, Εικοσιπεντάκης, Αβραμίδης 20, Μαυρομανωλάκης 7(2), Μόρφος 18(1), Καδυγιαννόπουλος 6, Πεταλάς 2, Όουντε Μπος 8.

ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 58-80

Δεκάλεπτα: 13-17, 26-32, 44-59, 58-80

Διαιτητές: Αδαμόπουλος, Ευφραιμίδης

Αιολικός (Γκούμας): Κομνηνός 4, Ντουζίδης 9(1), Τασιολάμπρος 3(1), Καμινέλλης 16(2), Δεκαβάλας2, Τσουφλίδης 3(1), Παουλεάνου 3(1), Αφεντούλης , Τσιόγκας 18.

Ελευθερία (Σίμος): Ογκμπέντ 4, Κρεμαστούλης 6(2), Γκόντγουιν 4, Γεωργιάδης 2, Δέλλιος, Γιάμπαλης 9(1), Κιούσης 5(1), Κολοφώτης 19(1), Κατσίγιαννης 20(1), Ματσούκης 7(1).

ΦΟ Βροντάδου-Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού 58-67

Δεκάλεπτα: 17-11, 32-32, 51-44, 58-67

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Τούσης

Βροντάδο (Αμέντας): Κιρκινέζης 3(1), Μπαγιώκας, Σουλίκας 3, Λεγάτος 4, Τσιλούλης 3, Μπριασούλης 6(2), Γεωργούτσος 22(1), Μαλέρδος, Κουτσολιάκος 5, Ουλουσίδης 7(1), Ουόκερ 5(1).

Ποσειδώνας (Μπουζούλας): Καραμπάτος, Κουντάτος 4, Νάτσης, Κώτσης Β. 19(3), Χουλιάρας 8(2), Μιλούσης, Σπυριδόπουλος, Κώτσης Ι. 19(1), Παπακωνσταντίνου 8(1), Σακελλαρίου 2, Καγιαντζάς 2, Παναγιώτου 5.

ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 52-67

Δεκάλεπτα: 15-12, 24-29, 38-44, 52-67

Διαιτητές: Γαραντιώτης, Περδετζόγλου

Φοίνικας (Ζερβουλάκος): Βλάμης 1, Γαβρίλης 8(1), Αναστασόπουλος 3, Σταμίρης, Σίνης 11(1), Αδράμης 8(2), Παπαδάκης 6, Παπαχρήστος 4, Γλυκόπουλος 11, Πασπαλάς.

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος, Μπότης): Σταμάτης 7, Αραβαντινός 4, Λίτσο, Μουργέλας, Τσίρος, Γεραμάνης 21, Ντούσιας 2, Ζακυνθινός 13, Κορομηλιάς 18, Κούρταλης, Μητσάκης 2, Κόνιαλης.

ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου-ΑΕ Πικερμίου 75-74

Δεκάλεπτα: 19-17, 45-32, 57-55, 75-74

Διαιτητές: Καψιώχας, Οικονόμου

Κάλυμνος (Μαύρος): Αλαχούζος, Σίσιου, Θεοφιλάκος 17(5), Βλαγκόγιας 2, Σπέντζος 6, Τσαούσης 7(1), Σιγκούνας 20(4), Ζούλσιτς 18(1), Πλευράκης 5(1).

Πικέρμι (Κατσαμπέκης): Λιόντας 4, Στραφιώτης, Κούσουλας 1, Δέλγας 17, Παπαζήσης 17(5), Μπίγγος 16(3), Μερκούρης 3, Κουκουλάς 4, Μιλούσης 12.

Επόμενη αγωνιστική (9η, 4/12)

Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού-ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου

ΑΕ Πικερμίου-ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

ΓΣ Μανδραϊκός-ΦΟ Βροντάδου

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΟ Δάφνης

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά

4ος όμιλος

Αποτελέσματα

Νίκαια Λάρισας-Αγριά 65-73

Αμφισσα-Αχέρων Καναλακίου 82-57

Ανόρθωση Βόλου-ΑΟ Τρίκαλα 65-80

Τιτάνες Παλαμά-ΣΚ Ιωάννινα 74-64

Σοφάδες-Αλμυρός (αναβλήθηκε)

Αμπελώνας-Παραμυθιά 68-62

Βαθμολογία

1. ΑΟ Τρίκαλα 14 (6-2)

2. Τιτάνες Παλαμά 14 (6-2)

3. Αλμυρός 13 (6-1)

4. Άμφισσα 13 (5-3)

5. Σοφάδες 12 (6-0)

6. Παραμυθιά 12 (4-4)

7. Ανόρθωση Βόλου 12 (4-4)

8. ΣΚ Ιωάννινα 11 (4-3)

9. Αμπελώνας 11 (3-5)

10. Νίκαια Λάρισας 9 (1-7)

11. Αγριά 9 (1-7)

12. Αχέρων Καναλακίου 8 (0-8)

*Αλμυρός και ΣΚ Ιωάννινα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ οι Σοφάδες δύο.

Αναλυτικά οι αγώνες

Αμπελώνας-Παραμυθιά 68-62

Δεκάλεπτα: 16-15, 31-26, 53-42, 68-62

Διαιτητές; Μπουγλός Π., Παπαγιώτης

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 14(2), Φλεβαράς, Κονδυλόπουλος 8(1), Γκιουλέκας 22(4), Παλάσκας, Τεκούσης 10(2), Κυριακόπουλος, Καραγιάννης, Καράτζιος 2, Τσιούλκας 8, Γιώτης 4.

Παραμυθιά (Μπάθας): Χάιδος 23(3), Ματσάγγας 2, Ψιλοδημητρακόπουλος 2, Βάτσιος 2, Μάλλιος 4, Σωτηρίου 6, Κατσίβελος 10, Kρίπσι 11(1), Τσιρώνης 2.

Τιτάνες Παλαμά-ΣΚ Ιωάννινα 74-64

Δεκάλεπτα: 13-20, 31-35, 48-45, 74-64

Διαιτητές: Δόλγυρας, Μπουγλός Ι.

Τιτάνες (Βαρδακούλης, Φλώρος): Τσούμας, Μάνος 10(2), Αντωνίου 12(2), Σαριμπαλίδης 17(4), Σφακιανός 6(2), Λόλας 29, Μπουσκολίτης, Πασχάλης, Αρχοντούλης.

Ιωάννινα (Παπαδόπουλος, Κανελλόπουλος): Ζώτος 6, Νταβουλτζόπουλος 12, Ξιούρας 13(2), Μπαρτζώκας Π., Βάσης 12(1), Πολύζος 7(1), Μιλάνοβιτς 12, Μπαρτζώκας Σ. 2.

Άμφισσα-Αχέρων Καναλακίου 82-57

Δεκάλεπτα: 20-4, 43-22, 62-37, 82-57

Διαιτητές: Γιαννούλης, Γεωργουσόπουλος

Άμφισσα (Γίδας): Τσικνής 6, Λούπουλ 10, Οικονόμου 1, Μουρατίδης 32(3), Τσάρας, Παπαθεοχάρης, Τσιγγενόπουλος 10(2), Ξαγάρας 16, Γκιζόγιαννης Σωκ. 7, Μαμαρέλης, Δρίβας, Κοκολόγος.

Αχέρωντας (Βαβέτσης): Ροντογιάννης 17(5), Κασκάνης 3(1), Σταύρου, Χρήστου 15, Κακιούζης 11, Δάσκαλος 11(2).

Επόμενη αγωνιστική (9η, 4/12)

ΑΟ Τρίκαλα-Αμφισσα

Αχέρων Καναλακίου-Νίκαια Λάρισας

Παραμυθιά-Σοφάδες

Αλμυρός-Τιτάνες Παλαμά

ΣΚ Ιωάννινα-Ανόρθωση Βόλου

Αγριά-Αμπελώνας

5ος όμιλος

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-Αθλος Αλεξάνδρειας 87-78

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΟ Αρετσού 75-79

Ιωνικός Ιωνίας-ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 70-53

Κούπα Κιλκίς-ΑΣ Καστοριάς 85-64

Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-ΓΑΣ Μελίκης 73-70

Ρεπό: Εθνικός Κοζάνης

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες)

1. ΑΟ Αρετσού 14 (7-0)

2. ΜΕΝΤ 13 (6-1)

3. Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 13 (5-3)

4. Ιωνικός Ιωνίας 12 (5-2)

5. Κου.Πα. Κιλκίς 12 (4-4)

6. Πιερικός Αρχέλαος 10 (3-4)

7. ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 10 (3-4)

8. Άθλος Αλεξάνδρειας 10 (2-6)

9. ΑΣ Καστοριάς 9 (2-5)

10. Εθνικός Κοζάνης 9 (2-5)

11. ΓΑΣ Μελίκης 8 (1-6)

*Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού, Άθλος Αλεξάνδρειας και Κούπα Κιλκίς δεν έκαναν το ρεπό τους.

Αναλυτικά οι αγώνες

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΟ Αρετσού 75-79

Δεκάλεπτα: 22-20, 42-41, 58-63, 75-79

Διαιτητές: Γεωργούλης, Ιατρόπουλος

Πιερικός Αρχέλαος (Ευγενειάδης): Λιόλιος 5(1), Κοντσές 15(1), Πολυχρόνης, Γκογκίδης 8(2), Γαλανός, Τζιοβάρας 9(3), Σιόγκας, Ροδοστόγλου 26(4), Τερζόπουλος 4.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Ρόπουτης 22(2), Τσιουπλής, Καραμπέκης 10(2), Πλιούκας 17(3), Καπώνης 2, Κυφωνίδης 14(1), Γεωργάκης 14.

Ιωνικός Ιωνίας-ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 70-53

Δεκάλεπτα: 21-7, 40-16, 59-37, 70-53

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Γρ., Αναστασιάδης Π.

Ιωνικός (Χριστοφορίδης, Κουβάτσης): Σαρακατσάνος 3(1), Φόρογλου 10, Κουβάλας, Παναγιώτου 11(2), Ματενίδης 5(1), Γκαβέζος 17(2), Διγενής, Αντωνιάδης, Περιστεράκης 10, Ζωγράφος 8, Στόλης 4, Βαϊράμης 2

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας (Τζιλίνης): Ζώγου, Δελαόρας 9(1), Φούφας, Ρέππας 13(1), Γκλιάνας, Τσολάκης 9(1), Παγάνας 12, Πανίδης 2, Ναϊπλής, Μαλιούρας 5, Σακαλίδης, Γιαννουζάκος 3.

ΜΕΝΤ-Άθλος Αλεξάνδρειας 87-78

Δεκάλεπτα: 17-21, 45-40, 64-60, 87-78

Διαιτητές: Διαμαντής, Κάννης

ΜΕΝΤ (Τσούρμας): Γκύζης 15(3), Περγαμηνέλης, Ρουκουνάκης, Μιχαηλίδης 15(1), Τριανταφύλλου 2, Δημητρίου 27(5), Παραπούρσς 9(2), Κάσουρας 17(2).

Άθλος (Αγγέλης): Μούτσα, Σπόντης 12(2), Σιτσάνης 16(3), Γκεκόπουλος 13, Σανιώτης, Κομμάτας 2, Αγγέλης, Γκίτκος, Τσαρούχας 18(3), Κοχλιαρίδης 17(3).

Κου.Πα. Κιλκίς-ΑΣ Καστοριάς 85-64

Δεκάλεπτα: 21-21, 42-39, 67-56, 85-64

Διαιτητές: Κανελλίδης, Καραβάς

Κου.Πα. Κιλκίς (Κούτρης): Παπαδόπουλος Σ. 16(4), Ημερίδης 18(2), Ποζίδης, Φιλιππίδης, Μιροσάβιτς, Πιπερτζής 14(2), Μέλλιος, Κολεσιώτης, Σιδηρόπουλος 2, Θεοδωράκος 15(3), Ακριτίδης 20, Παπαδόπουλος Ν..

Καστοριά (Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 8(2), Καλαϊτζίδης 14, Κορομπίλιας 6, Παπαγεωργίου, Ντάντης, Μπέγιος 15(2), Δαραβίγκας 8, Κότσας, Πιπερόπουλος, Παντελίδης 8, Δημητρακόπουλος 5(1)

Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-ΓΑΣ Μελίκης 73-70

Δεκάλεπτα: 22-13, 38-31, 57-44, 73-70

Διαιτητές: Ράπτης, Πάνος

Όλυμπος (Χαρτόπουλος): Μυλωνίδης 21(1), Πηδαράκης 12(2), Μαυρίδης 10, Γκιφόπουλος 9(3), Γκαβέζος 5, Ταβλαρίδης 4, Μπάρδας 4, Κοκονέσι 4, Χαλάτσης 2, Ψαθάς 2, Μέκο, Κεϊσίδης.

Μελίκη (Τοπούζης): Πάντσιος 18(2), Κυριακού, Ντόβας, Σιακτάρης 6, Ντινάκης 11(2), Στοίτσης 15, Σαχμπαντιάν 19, Εσέρπογλου, Πειμανίδης 1, Ντόβας Κ., Γιαντσιδιώτης.

Επόμενη αγωνιστική (9η, 4/12)

ΑΟ Αρετσού-ΜΕΝΤ

Αθλος Αλεξάνδρειας-Εθνικός Κοζάνης

ΓΑΣ Μελίκης-Κούπα Κιλκίς

ΑΣ Καστοριάς-Ιωνικός Ιωνίας

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-Πιερικός Αρχέλαος

Ρεπό: Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού

6ος όμιλος

Αποτελέσματα

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Βασιλικά 62-81

Αρίων Ξάνθης-ΓΑΣ Κομοτηνή 52-90

ΚΑΟ Δράμας-Ανατόλια 66-51

Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης 72-60

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ελπίδα Αμπελοκήπων 94-65

Ρεπό: Γαλάτιστα

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες)

1. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 13 (7-1)

2. ΓΑΣ Κομοτηνή 13 (6-1)

3. ΚΑΟ Δράμας 13 (6-1)

4. Βασιλικά 12 (5-2)

5. Ανατόλια 11 (4-3)

6. Γαλάτιστα 11 (4-3)

7. Ασπίδα Ξάνθης 11 (3-5)

8. Ελπίδα Αμπελοκήπων 11 (3-5)

9. Απόλλων Καλαμαριάς 9 (2-5)

10. ΚΑΟ Χαλκιδικής 9 (2-5)

11. Αρίων Ξάνθης 7 (0-7)

*Ρούπελ Σιδηροκάστρου, Ασπίδα Ξάνθης και Ελπίδα Αμπελοκήπων έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

Αναλυτικά οι αγώνες

Αρίων Ξάνθης-Κομοτηνή 52-90

Δεκάλεπτα: 11-32, 27-44, 34-59, 52-90

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Τσαρδούλιας Χρ.

Αρίων (Παπαδόπουλος): Αδάμιδης 2, Γεωργιάδης, Ζαμβρακίδης 8, Καρανικολίδης 5, Κλωνάρας 9(3), Καμποχόλης, Μελαδιανός 14(1), Σαββουλίδης 14(2), Τασελαρίδης, Τσαμουρτζής, Κουρτίδης.

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Ζώτος 9(2), Χωματάς, Ρίννης, Αρχιμανδρίτης 6(1), Ναλμπάντης 10(1), Παπανδρεόπουλος 30(3), Χριστοφορίδης 2, Τσουμπρής 15(3), Χαλίλ 2, Μάντιτς 3(1), Γεωργίου 4, Κουτσοβασίλης 9(3).

Επόμενη αγωνιστική (9η, 4/12)

Ανατόλια-Αρίων Ξάνθης

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΚΑΟ Χαλκιδικής

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Απόλλων Καλαμαριάς

Γαλάτιστα-ΚΑΟ Δράμας

Βασιλικά-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης

Περισσότερα σε λίγο…

Σημείωση:

1) Στα play offs συμμετέχουν οι τέσσερις 1οι κάθε ομίλου. Στη Β΄ Εθνική ανέρχονται συνολικά έξι Σωματεία, οι νικητές της Γ΄ Φάσης των play offs.

2) Στα play out συμμετέχουν οι ομάδες που κατετάγησαν στις θέσεις 5 έως 12 της βαθμολογικής κατάταξης του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου. Στον 5ο όμιλο η ομάδα που θα καταταγεί στην 5η θέση μετά τη λήξη της Α΄ Φάσης του πρωταθλήματος θα περάσει στην Γ΄ Φάση άνευ αγώνα. Οι τέσσερις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου, οι τρεις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 5ου ομίλου και οι δύο ηττημένοι από τη Γ΄ Φάση των play out του κάθε ομίλου, σύνολο 35 Σωματεία, υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα όπου ανήκουν.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr