Γ' Εθνική Νότος: Αναλυτικά τα αποτελέσματα της αγωνιστικής, φύλλα αγώνα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική

Mar 20, 2022

Συνεχίστηκε σήμερα η δράση στα παρκέ της Γ' Εθνικής Νότου και παρακάτω μπορείτε να δείτε αναλυτικά το πανόραμα της αγωνιστικής.

 

 

 

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος (15η αγωνιστική) Κυριακή 20 Μαρτίου

Παναχαϊκή-Γλαύκος 81-61

Διαγόρας Ρ.-Εργοτέλης  79-59

Καλαμάτα-Δίων Ο Κυπαρισσεύς  71-59

Ήφαιστος Αχιλλέας-Σφήκα Αμαλιάδας /ΑΝΑΒΟΛΗ 30/3, 18.00

Αίολος Αγυιάς-ΣΔΥ Τρίπολης 72-62

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΣΔΥ Τρίπολης 72-62

Δεκάλεπτα: 25-18, 44-30, 55-49, 72-62

Διαιτητές: Περδετζόγλου, Γαραντζιώτης

Αίολος (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 2, Βουρνάς 16(1), Βαλαής, Γιαννικόπουλος 10(1), Γεωργίου, Θανόπουλος 7(1), Παπαβασιλόπουλος 6(1), Μαναβόπουλος 15, Καλλής, Στόλλας, Γοργότσης, Λαμπρόπουλος 16(2).

Δρομείς (Μπαλής): Κοκκόρης 5, Ζαχαρίας, Μάντικος 14(2), Μπαλής 18, Καλαμπόγιας, Αγγουράς 17(2), Καρλής 2, Σταματόπουλος 6.

ΣΚ Καλαμάτα-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 71-59

Δεκάλεπτα: 24-12, 47-24, 60-43, 71-59

Διαιτητές: Αδαμόπουλος, Παπαδόπουλος Ανδ.

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλλου 2, Πετρίδης, Μπούσι 8, Πέζος 7(1), Πολίτης 5(1), Σαλάι 13(2), Περρωτής 2, Καλογερόπουλος 6, Μαυροειδής 6, Φραγγέας, Νάκης 10(2), Μπάκας 12.

Δίωνας (Μυριούνης): Κωνσταντινόπουλος 2, Γιαννόπουλος 9, Κλεφτάκης, Οικονόμου 19, Τζώρτας, Καμαρινός 9(2), Καραγιαννίδης 7(1), Μιχόπουλος, Πολιτόπουλος 13(1), Ευαγγελούλης, Κυζίδης, Γιαννόπουλος Χ..

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΓΣ Εργοτέλης 79-59

Δεκάλεπτα: 19-17, 50-31, 66-47, 79-59

Διαιτητές: Ναστούλης, Τζιμινίδης

Διαγόρας (Καλαϊτζίδης): Καταβαίνης Κ. 1, Μπόζιτς 8, Καραβάς 4(1), Μαρουλλάκης 3(1), Χατζηδημητρίου, Καταβαίνης Χ. 8, Δερμιτζάκης 18, Γιακάι 1, Σκλήβας 18, Μητσού 18(2).

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Μαρκόπουλος 6(1), Αθανασιάδης 5, Μαϊστρέλης 6(1), Μανιαδής, Κουμάκης 3(1), Γιαννακόπουλος 8, Χαμηλάκης, Καραλής 17, Μαχαιριανάκης 2, Γουμενάκης 12(2).

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Γλαύκος 81-61

Δεκάλεπτα: 21-13, 31-29, 53-51, 81-61
Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Κωστής
Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Μοσχοβάκης 16(2), Ψάρρης, Τριπολίδης 11(1), Κατωπόδης, Νικολάου 14(1), Κούτρας 8(1), Τζίμης 10, Γιόβας, Τσουλέας 5(1), Βανδώρος, Λυμπερέας 2, Μπαρδάκας 15(1).
Γλαύκος (Γκοργκόλης): Χουλιάρας 16, Τσακίρης 6(2), Διαμαντόπουλος 12(3), Ροκανάς 5(1), Σπύρου, Παρασκευόπουλος 1, Πελίγκος 4, Παλλαδινός 6, Σιδάς 2, Σταμίρης 7.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 28 (13-2)

2. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 26 (12-2)

3. ΣΚ Καλαμάτα 24 (9-6)

4. ΓΣ Εργοτέλης 23 (9-5)

5. Παναχαϊκή ΓΕ 20 (6-8)

6. ΑΣΣ Αμαλιάδας 19 (6-7)

7. ΑΟ Γλαύκος 17 (4-9)

8. ΣΔΥ Τρίπολης 17 (3-11)

9. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 17 (4-9)

10. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 16 (3-10)

Επόμενη αγωνιστική (16η, 27/3)

ΓΣ Εργοτέλης-Παναχαϊκή ΓΕ

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου

ΣΔΥ Τρίπολης-ΣΚ Καλαμάτα

ΑΟ Γλαύκος-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών

 

2ος Όμιλος (15η αγωνιστική) Κυριακή 20 Μαρτίου

Τελεθριακός-Πορφύρας  ΑΝΑΒΟΛΗ

Κορωπί-ΦΟ Βροντάδου 81-85

Πικέρμι-Μίλων 85-74

Βούρειος ΑΟΛ-Δάφνη 86-58

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Πέρα-ΑΟ Πεύκης 70-80

Δεκάλεπτα: 19-21, 40-44, 60-63, 70-80

Πέρα (Χολέβας): Βλάχος 12(3), Δημητρίου 3, Κρανιάς 18(1), Δούβλης 9(1), Δαλαμπέκης 2,

Πρόγκας 8, Ανδρεάτος 3, Σπέντος 10(2), Κακαργιάς 5, Τασσόπουλος, Σιδηρόπουλος, Κοκορέλης.

Πεύκη (Κτιστάκης): Αποστολίδης 5(1), Παπανικολόπουλος 10(1), Φιλιππόπουλος 16(2), Καραδολάμης 14, Καρνοσούρας 4, Πατσαντζόπουλος 4, Τσακίρης 23(3), Κεχρής 4, Τσούπρος.

ΑΕ Πικερμίου-ΑΟΝΣ Μίλων 85-74

Δεκάλεπτα: 24-15, 38-31, 62-58, 85-74

Διαιτητές: Βελέντζας, Ροδόπουλος

Πικέρμι (Ψυχογιόπουλος, Μπουζούλας): Σταθάκης 3(1), Κούσουλας 23(2), Βογιατζής 2, Μελάς 21(3), Ταφίλη 9(1), Κουκουλάς 15, Μαλέρδος 12.

Μίλων (Καραγιάννης, Σαββάτης): Πετρίδης 9, Θεοδωρίτσης 9 (1), Κόκκαλης 29 (3), Λογοδότης, Μοτσενίγος 6 (2), Παπαπέτρος 3 (1), Δημάκος, Χριστόπουλος 18 (3), Κουκουνιάς.

ΓΣ Κορωπίου-ΦΟ Βροντάδου 81-85

Δεκάλεπτα: 22-25, 46-52, 64-69, 81-85

Διαιτητές: Μαρουδιάς, Πετράκης

Κορωπί (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Γκίκας, Λεμπέσης, Μιχάλης 7 (1), Παπαϊωάννου 11, Μαρκομιχάλης 21 (2), Μαράντος 13, Γκίνης 13 (2), Μαντζούκας 10 (1), Σιδέρης 6.

Βροντάδο (Αμέντας, Μπατής): Κιρκινέζης 3, Λαμπρινούδης, Λεγάτος 7 (1), Τσιλούλης 9 (3), Αγγελίδης 10, Τσίγκας, Ντιφαντής 13, Καγιαμανίδης 10 (3), Σφηκάκης, Γεωργούτσος 33.

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟ Δάφνης 86-58

Δεκάλεπτα: 27-17, 47-29, 69-45, 86-58

Διαιτητές: Φασόλης, Μαρίγλη

ΒΑΟΛ (Βούλικας, Συμιακάκης) Κουτσαντωνάκης 2, Σαμιώτης 9(1), Ανδρουλάκης 10(2), Σουλίκας 15(1), Ζαχαρίας, Πορτελάνος, Σπάρταλης, Τσουρής 2, Μαλούκος 21, Τροβάς 11(2), Κουϊμτζής, Ουλουσίδης 16(1).

Δάφνη (Σμυρνιώτης): Τζιβελέκας 8(1), Κουλιός 13(2), Καραχάλιας 6(2), Βαλτάσης, Πίνης 4, Ζέφι 2, Κερασοβίτης 7(1), Μπγιάλας, Τόκα, Μουστόπουλος 18(1).

Βαθμολογία

1. ΑΟΝΣ Μίλων 24 (11-2)

2. ΑΟ Δάφνης 23 (10-3)

3. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 23 (10-3)

4. Βούρειος ΑΟΛ 22 (9-4)

5. ΑΕ Πικερμίου 19 (6-7)

6. ΓΣ Κορωπίου 19 (6-7)

7. ΑΟΦ Πορφύρας 17 (4-9)

8. ΦΟ Βροντάδου 16 (2-12)

9. Τελεθριακός ΑΣ 14 (1-12)

Επόμενη αγωνιστική (16η, 27/3)

ΦΟ Βροντάδου-Τελεθριακός ΑΣ

ΑΟ Δάφνης-ΓΣ Κορωπίου

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΕ Πικερμίου

ΑΟΝΣ Μίλων-Βούρειος ΑΟΛ

Ρεπό: ΑΟΦ Πορφύρας

 

3ος Όμιλος (19η αγωνιστική)

Σάββατο 19 Μαρτίου Μύκονος-Τήρων Αγ. Θεοδώρων 104-56

Κυριακή 20 Μαρτίου

Ποσειδών Λ.-Ελευθερία Μ. 61-85

Πέρα-Πεύκη 70-80

Χαλάνδρι-Νίκη Αμαρουσίου 70-73

ΚΑΠ-ΑΕ Δικαίου Κω 92-88

 

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 61-85

Δεκάλεπτα: 14-17, 31-40, 42-65,61-85

Διαιτητές: Λιαρομμάτης, Λιόνας

Ποσειδών (Νταλίπης): Χρονόπουλος, Δόσης 12(4), Γεωργούλας 4, Βαρελάς 3(1), Τουργέλης 8, Τσαούσης 9(1), Ντιλής 3(1), Σακελλάρης 14(2), Δαμβουνέλης, Γιαννουκάκος, Παπαγεωργίου 8(2).

Ελευθερία (Σίμος): Κρεμαστούλης 8(2), Παπαγεωργίου 6(1), Δέλιος 1, Γιαμπάνης 4, Νικολαΐδης 2, Βασιλόπουλος 9(3), Κιούσης 12(3), Καλοφώτης 11, Κουτσογιάννης 23(1), Παπουλάκος 9.

ΚΑΠ-ΑΕ Δικαίου Κω 92-88

Δεκάλεπτα: 24-16, 46-34, 66-52, 92-88

Διαιτητές: Τσαϊρίδης, Πηλίδης

Αγία Παρασκευή (Χατζηπανηγύρης): Άρχος 5(1), Φωτητζόγλου 11(1), Μουλάς 10(1), Αγόρης 9(3), Ζερβός 15(1), Δριγκόγιας 7(2), Παπάς 23(4), Παρασκευόπουλος 12,

Δικαίου (Παπούλης): Βάση 9(2), Δρόσος Ζ. 6(2), Τρύπας 14(4), Τριτσάρης 13(1), Χατζηγιακουμής 14(3), Δρόσος Π., Λάμπρου 14, Καραθωμάς 12, Χατζησταμάτης 6, Χλαπάνης.

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 70-73

Δεκάλεπτα: 11-23, 32-36, 50-54, 70-73

Διαιτητές: Σιδέρης, Σπυρλιδάκης

Χαλάνδρι (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Αθανασιάδης 6, Κονδύλης 18(3), Πασχαλίδης, Ανδρουλάκης 6, Δημητριάδης 12, Φρίμας, Λάτσης, Παππάς 2, Φωτόπουλος 26(4).

Νίκη (Ζωντός): Τσακίρης, Βαφιάς 8(2), Γεωργακόπουλος 12, Κυπριτζόγλου 9, Σταθόπουλος 4, Τσεκένης 2, Αρσενικός, Σελούλης (7(1), Μαυρομανωλάκης 12(4), Δέλλιος 19, Φραγκούλης.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 34 (17-0)

2. ΑΟ Πεύκης 33 (16-1)

3. ΚΑΠ 30 (13-4)

4. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 28 (11-6)

5. ΑΣ Πέρα 25 (7-11)

6. ΑΕ Δικαίου Κω 25 (7-11)

7. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 25 (8-9)

8. ΑΟΚ Χαλάνδρι 23 (7-9)

9. ΑΟ Ερμιονίδας 23 (6-11)

10. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 18 (1-16)

11. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 18 (1-16)

Επόμενη αγωνιστική (20η, 27/3)

ΑΟ Πεύκης-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΣ Πέρα

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟΚ Χαλάνδρι

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Μυκόνου

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΚΑΠ

Ρεπό: ΑΕ Δικαίου Κω

 

Περισσότερα σε λίγο...

 

Άκης Γεωργαντάς

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr