Γ' Εθνική Βορράς: Αποτελέσματα, φύλλα αγώνα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική

Mar 13, 2022

Συνεχίστηκε η δράση στα παρκέ της Γ' Εθνικής Βορρά και παρακάτω μπορείτε να δείτε αναλυτικά το πανόραμα σε 4ο, 5ο και 6ο όμιλο.

 

 

Αναλυτικά:

4ος Όμιλος (14η αγωνιστική)

Σάββατο 12 Μαρτίου

Αναγέννηση Λαμίας-Σοφάδες 74-79

Τρίκαλα-Σπάρτακος Ιωαννίνων 67-63

Κυριακή 13 Μαρτίου

Αμπελώνας Αγριά 66-68

 Αλμυρός-Αγρίνιο  92-78

Αχέρων Καναλακίου-Νίκαια 2012  56-60

 

 Η βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 27 (13-1)

2. ΓΣ Αλμυρού 25 (11-3)

3. ΑΟ Τρίκαλα 25 (11-3)

4. ΓΣ Σοφάδων 25 (11-3)

5. Αμπελώνας 21 (7-7)

6. ΓΣ Αγριάς 18 (5-8)

7. Αχέρων Καναλακίου 17 (4-9)

8. Αναγέννηση Λαμίας 17 (3-11)

9. Νίκαια Λάρισας 16 (2-12)

10. ΓΕ Αγρινίου 16 (2-12)

Επόμενη αγωνιστική (15η, 20/3)

ΓΕ Αγρινίου-Σπάρτακος Ιωαννίνων

ΓΣ Σοφάδων-ΑΟ Τρίκαλα

ΓΣ Αγριάς-Αναγέννηση Λαμίας

Νίκαια Λάρισας-Αμπελώνας

ΓΣ Αλμυρού-Αχέρων Καναλακίου

 

5ος Όμιλος (14η αγωνιστική) Κυριακή 13 Μαρτίου

Καστοριά-Ανατόλια 68-72

ΔΕΚΑ- ΑΟΚ Βέροια 60-48

Γαλάζιοι ΚΟΘ-Ναύαρχος Βότσης 63-73

Αριστοτέλης-Ίκαροι Γιαννιτσιών 81-61

Αετοί Βέροιας-Αριδαία  69-82

 

Αναλυτικά οι αγώνες

Αριστοτέλης Φλώρινας-Ίκαροι Γιαννιτσών 81-61

Δεκάλεπτα: 21-16, 36-27, 52-46, 81-61

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Κανελλίδης

Αριστοτέλης (Μουρουζίδης): Καραποστόλου 15(3), Κίρτσος, Τσιόγκας Η. 20, Τσίρμπας 6(2), Ναϊπλής, Πεταλωτής 12(2), Τασιούδης 8(2), Παπαδόπουλος 8, Ματούλας 9(3), Ντρίζα Α.3(1), Ντρίζα Φ.

Ίκαροι (Οκλαλιώτης): Καραχισαρίδης, Σπόντης 3(1), Μαρκίδης 2, Παουλεάνου 4(1), Ελευθεριάδης 4, Σαμαράς 27(7), Οκλαλιώτης, Σανγκαρέ 6, Χαριστός 2, Παπαδόπουλος 7, Γουναρόπουλος 6.

Α.Σ. Καστοριάς - Ανατόλια 68-72
Τα δεκάλεπτα: 15-15, 32-33, 47-56, 68-72
Διαιτητές: Μελανίδης, Τοπαλίδης
Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Χότζα 10, Μπέγος 9 (2), Παπαμαργαρίτης 6, Κέδρος, Βλάχος 20 (2), Τερσενίδης 10, Παπαγεωργίου, Καλαϊτζίδης 5, Ξάνθης, Κορομπίλιας 2, Παντελίδης 3 (1), Παπαδημητρίου 3 (1).
Ανατόλια (Τασούδης, Ηλιάδης): Τζουβάρας 20 (2), Κογκαλίδης 6 (2), Ιατρίδης 16, Βελισσαρίου 3 (1), Χρυσανθάκης Χ. 8 (2), Ντολόπουλος 3, Καρανώτας 12, Χρυσανθάκης Θ. 4.

Βαθμολογία

1. ΔΕΚΑ 27 (13-1)

2. Ναύαρχος Βότσης 25 (11-3)

3. Αριστοτέλης Φλώρινας 24 (10-4)

4. ΑΣ Καστοριάς 22 (8-6)

5. ΦΟ Αριδαίας 20 (6-8)

6. Αετοί Βέροιας 20 (6-8)

7. ΑΟΚ Βέροιας 19 (5-9)

8. Ανατόλια 19 (5-9)

9. Γαλάζιοι 17 (3-11)

10. Ικαροι Γιαννιτσών 17 (3-11)

Επόμενη αγωνιστική (15η, 20/3)

Ικαροι Γιαννιτσών-Ναύαρχος Βότσης

ΑΟΚ Βέροιας-Γαλάζιοι

Ανατόλια-ΔΕΚΑ

ΦΟ Αριδαίας-ΑΣ Καστοριάς

Αριστοτέλης Φλώρινας-Αετοί Βέροιας

 

6ος Όμιλος (14η αγωνιστική) Κυριακή 13 Μαρτίου

Ασπίς Ξάνθης-Αρίων Ξάνθης  59-66

Ζέφυρος 02-ΚΑΟ Δράμας  67-85

Απόλλων Καλ.-Βυζαντινός /ΑΝΑΒΟΛΗ 17/3, 18.30

Ιωνικός Ιωνίας-Σταυρούπολη  88-83

 

Ασπίδα Ξάνθης-Αρίων Ξάνθης 59-66

Δεκάλεπτα: 17-17, 38-33, 49-51, 59-66

Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Καραβάς

Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης): Στεργίου 12(3), Παπαδάκης 3, Παπαϊωάννου 10(1), Παπανικολάου 8, Τερζάκης, Σανούδος 5, Παυλάκης, Κουτσογιάννης 16(3), Παναγιωτόπουλος, Κάλφας 3(1), Ρούμογλου 2.

Αρίων Ξάνθης (Θερμός): Κουρτίδης, Μελαδιανός, Γρούδος 19(1), Θεοδωρίδης, Χριστοφορίδης 7(1), Σαβουλίδης 18(3), Καρανικολίδης, Τσίτσος 7(2), Πενλίδης, Μπουτσακτσή 11, Ζαμπάκης 4, Κλωνάρας.

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη 26 (12-2)

2. Ιωνικός Ιωνίας 25 (11-3)

3. ΚΑΟ Δράμας 25 (11-3)

4. Ασπίδα Ξάνθης 22 (8-6)

5. Αρίων Ξάνθης 21 (7-7)

6. ΑΟ Γαλάτιστας 20 (7-6)

7. Απόλλων Καλαμαριάς 19 (6-7)

8. Ελπίδα Αμπελοκήπων 17 (4-9)

9. ΒΑΟ 15 (2-11)

10. Ζέφυρος 14 (0-14)

Επόμενη αγωνιστική (15η, 20/3)

Σταυρούπολη-ΒΑΟ

ΚΑΟ Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς

Αρίων Ξάνθης-Ζέφυρος

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ασπίδα Ξάνθης

Ιωνικός Ιωνίας-ΑΟ Γαλάτιστας

 

 

Περισσότερα σε λίγο...

 

 

Άκης Γεωργαντάς

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr