Γ' Εθνική Νότος: Αποτελέσματα, φύλλα αγώνα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική

Mar 13, 2022

Συνεχίστηκε η δράση στα παρκέ της Γ' Εθνικής και παρακάτω μπορείτε να δείτε αναλυτικά το πανόραμα στους ομίλους Νότου.

 

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα: 

1ος Όμιλος (14η αγωνιστική) Κυριακή 13 Μαρτίου

Σφήκα Αμαλιάδας-Παναχαϊκή - ΑΝΑΒΟΛΗ

Εργοτέλης-Δίων Κυπαρισσεύς /ΑΝΑΒΟΛΗ

Αίολος Αγυιάς-Καλαμάτα 74-42

ΣΔΥ Τρίπολης-Ήφαιστος Αχιλλέας ΑΝΑΒΟΛΗ

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΣΚ Καλαμάτα 74-42

Δεκάλεπτα: 18-15, 36-20, 56-29, 74-42

Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Κηπώσης

Αίολος (Παπαδημητρίου): Βουρνάς 10, Θανόπουλος 8(1), Παπαβασιλόπουλος 20(2), Μαναβόπουλος 9, Γοργότσης 12, Χατζόπουλος 7, Γιαννικόπουλος 2, Λαμπρόπουλος 2, Βαλαής 2, Πουλάκη, Δαραμούσκας, Κάλλης 2.

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλου, Τσέλος, Μπούσι 4, Πεζός 3(1), Πολίτης 4, Σαλάι 10(1), Περρωτής 2, Καλογερόπουλος 5(1), Μαυροειδής 4, Φραγγέας 2, Νάκης 5(1), Μπάκας 3.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 26 (12-2)

2. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 24 (11-2)

3. ΓΣ Εργοτέλης 22 (9-4)

4. ΣΚ Καλαμάτα 22 (8-6)

5. ΑΣΣ Αμαλιάδας 19 (6-7)

6. Παναχαϊκή ΓΕ 18 (5-8)

7. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 16 (3-10)

8. ΑΟ Γλαύκος 16 (4-8)

9. ΣΔΥ Τρίπολης 16 (3-10)

10. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 16 (4-8)

Επόμενη αγωνιστική (15η, 20/3)

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Γλαύκος

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΓΣ Εργοτέλης

ΣΚ Καλαμάτα-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΣΔΥ Τρίπολης

 

2ος Όμιλος (14η αγωνιστική) Κυριακή 13 Μαρτίου

Ίκαρος Καλλιθέας-Τελεθριακός 95-72

Πορφύρας-Φ.Ο. Βροντάδου 70-67

Κορωπί-Βούρειος Χίου 68-77

Δάφνη-Πικέρμι 95-88

Ρεπό: Μίλωνας

 

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Δάφνης-ΑΕ Πικερμίου 95-88

Δεκάλεπτα: 22-22, 49-42, 72-64, 95-88

Διαιτητές: Χρηστίδης, Μπαράκου

Δάφνη (Σμυρνιώτης, Σαλίχος): Τζιβελέκας 32(3), Κούλιος 9(1), Καραχάλιας, Βαλτατζής, Ρεγκουτας 1, Πίνης 16(2), Κερασοβίτης 10(3), Μπγιάλας, Τόκα 2, Μουστόπουλος 22, Ζέφι 3.

Πικέρμι (Ψυχογιόπουλος, Μπουζούλας): Στραφιώτης, Σταθάκης 7 (1), Κούσουλας 18 (1), Βογιατζής 10, Μελάς 13 (2), Καπετάνος 14, Ταφίλη 9 (2), Κουκουλάς 13 (1), Μαλέρδος 4.

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-Τελεθριακός ΑΣ 95-72

Δεκάλεπτα: 19-21, 40-40, 67-53, 95-72

Διαιτητές: Κωστής,Τσουρή

Ίκαρος (Βλάχος): Παπαδιονυσίου 35(10), Μιχάλογλου, Σκάνδαλος 7(1), Λαμπρόπουλος 3(1), Φιλίππου 11(2), Αγγελή 12(2), Μαλτέσιος 11(1), Τσαγκαράκης 1, Σιγκούνας, Πρωτούλης 5(1), Καραμπάτσος 10(2).

Τελεθριακός (Φώτου, Μητσιμπόνας): Πανταζής 9, Στεφάνου 11(1), Γκρινιάρης 18(2), Παπανικολάου 2, Τσιριμώκος, Γκιζόγιαννης Σωκρ. 23(3), Κιαπέκος 9.

Βαθμολογία

1. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 23 (10-3)

2. ΑΟΝΣ Μίλων 23 (11-1)

3. ΑΟ Δάφνης 22 (10-2)

4. Βούρειος ΑΟΛ 20 (8-4)

5. ΓΣ Κορωπίου 18 (6-6)

6. ΑΕ Πικερμίου 17 (5-7)

7. ΑΟΦ Πορφύρας 17 (4-9)

8. ΦΟ Βροντάδου 14 (1-12)

9. Τελεθριακός ΑΣ 14 (1-12)

Επόμενη αγωνιστική (15η, 20/3)

Τελεθριακός ΑΣ-ΑΟΦ Πορφύρας

ΓΣ Κορωπίου-ΦΟ Βροντάδου

ΑΕ Πικερμίου-ΑΟΝΣ Μίλων

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟ Δάφνης

Ρεπό: ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας

 

3ο Όμιλος (18η αγωνιστική) Κυριακή 13 Μαρτίου

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 94-70

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΣ Πέρα 64-52

ΑΟ Πεύκης-ΑΟ Ερμιονίδας 89-74

ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων-ΑΟΚ Χαλάνδρι (ανεβλήθη)

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΟ Μυκόνου 61-98

Ρεπό: ΚΑΠ

 

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΟ Μυκόνου 61-98

Δεκάλεπτα: 12-27, 22-47, 42-76, 61-98

Διαιτητές: Λαζόγκα, Ραπτογιάννης

Δικαίου (Παπούλης): Βάση 10, Δρόσος Μ. 12(4), Τρύπας 5(1), Γεωργαδάκης 2, Τριτσάρης 5, Παρβαντώνης 8(2), Χατζηγιακουμής 8, Δρόσος Π., Λάμπρου 8, Καραθωμάς 2, Χλαπάνης 1.

Μύκονος (Μανωλιτσάκης): Καραμανλής 7, Μάρτζος 15(5), Καράμπουλας 30(4), Σάχας Γ., Τσιάρας 7(1), Σάχας Ι. 2, Μακρής 4, Τσάμης 20(2), Κατσαρέας 8, Ονάσογλου 5(1).


ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 94-70
Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 32 (16-0)

2. ΑΟ Πεύκης 31 (15-1)

3. ΚΑΠ 28 (12-4)

4. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 26 (10-6)

5. ΑΣ Πέρα 24 (7-10)

6. ΑΕ Δικαίου Κω 24 (7-10)

7. ΑΟ Ερμιονίδας 23 (6-11)

8. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 23 (7-9)

9. ΑΟΚ Χαλάνδρι 22 (7-8)

10. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 17 (1-15)

11. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 17 (1-15)

Επόμενη αγωνιστική (19η, 20/3)

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου

ΑΣ Πέρα-ΑΟ Πεύκης

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

ΑΟ Μυκόνου-ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων (19/3)

ΚΑΠ-ΑΕ Δικαίου Κω

Ρεπό: ΑΟ Ερμιονίδας

 

Περισσότερα σε λίγο...

 

 

Άκης Γεωργαντάς

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr