Γ' Εθνική Βορράς: Αναλυτικά τα αποτελέσματα, φύλλα αγώνα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική

Feb 13, 2022

Συνεχίστηκε η δράση στα παρκέ της Γ' Εθνικής Βορρά και παρακάτω μπορείτε να δείτε αναλυτικά το πανόραμα της αγωνιστικής.

 

 

 

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

4ος όμιλος:

ΑΟ Τρίκαλα-Αμπελώνας 65-55

Σπάρτακος Ιωαννίνων-Αχέρων Καναλακίου 85-64

ΓΣ Αγριάς-Νίκαια Λάρισας 73-52

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΕ Αγρινίου 55-66

ΓΣ Σοφάδων-ΓΣ Αλμυρού (2/3)

 

Αναλυτικά οι αγώνες

Σπάρτακος Ιωαννίνων-Αχέρων Καναλακίου 85-64

Δεκάλεπτα: 20-15, 46-37, 66-53, 85-64

Διαιτητές: Καντερές, Αθανασιάδης Αθ.

Σπάρτακος (Ρήγγας Ν.): Πρεμέτης, Νταλβουτζόπουλος 8, Κολότσιος 9(3), Αναγνωστάκης 11(1), Καστανιώτης 10, Λαμπρόπουλος 2, Ιωακειμίδης 18(4), Αποστολίδης, Σταυρόπουλος 8, Αγγελόπουλος 9(1), Δήμος 4, Θώδης 6.

Αχέρων (Τζομάκας): Σουμπασάι 2, Ματσάγγας 5(1), Οικονομίδης, Ροντογιάννης 8(1), Κασκάνης 8(2), Σταύρου, Κακιούζης 13(1), Χρήστου 9(2), Δάσκαλος 10(1), Ιωάννου 9(1).

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΕ Αγρινίου 55-66

Δεκάλεπτα: 19-22, 28-36, 38-56, 55-66

Διαιτητές: Χουγιάζος, Τσάλας

Αναγέννηση (Κουμπούρας): Αγγελόπουλος, Φετοκάκης, Λιάπης, Αντωνόπουλος 6, Κουμπούρας 6, Μεϊντάνης, Τσιώτας 12, Πελεκούδας 18, Χρυσοσπάθης, Χαντζόπουλος 5(1), Καλλίλας, Κονταλάτος 8.

Αγρίνιο (Σταυροθανάσης): Πολύζος, Γαλαγάλας, Τασόπουλος 17(2), Σταμούλης 15(1), Γκρίζης 6(1), Παρθένης, Παπαθανασόπουλος Χ. 15(2), Δάρλας 11(3), Παπαθανασόπουλος Δ. 2.

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 22 (11-0)

2. ΑΟ Τρίκαλα 19 (8-3)

3. ΓΣ Αλμυρού 18 (8-2)

4. Αμπελώνας 18 (7-4)

5. ΓΣ Σοφάδων 17 (7-3)

6. ΓΣ Αγριάς 15 (4-7)

7. Αχέρων Καναλακίου 15 (4-7)

8. Αναγέννηση Λαμίας 14 (3-8)

9. ΓΕ Αγρινίου 13 (2-9)

10. Νίκαια Λάρισας 11 (0-11)

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 20/2)

ΓΣ Αλμυρού-ΓΣ Αγριάς

Αχέρων Καναλακίου-ΓΣ Σοφάδων

Αμπελώνας-Σπάρτακος Ιωαννίνων

Αναγέννηση Λαμίας-ΑΟ Τρίκαλα

Νίκαια Λάρισας-ΓΕ Αγρινίου

 


5ος Όμιλος:

Γαλάζιοι-ΑΣ Καστοριάς 54-66

Ναύαρχος Βότσης-Αετοί Βέροιας 78-66

ΑΟΚ Βέροιας-Αριστοτέλης Φλώρινας 62-68

Ανατόλια-ΦΟ Αριδαίας 69-65

ΔΕΚΑ-Ικαροι Γιαννιτσών 51-40

  

Αναλυτικά οι αγώνες

Ναύαρχος Βότσης-Αετοί Βέροιας 78-66

Δεκάλεπτα: 26-15, 45-30, 58-51, 78-66

Διαιτητές: Γκέκας, Γιατρόπουλος

Βότσης (Καραμουσαλίδης): Γκίζης, Καραγιαννάκης 5, Γκοβεδάρος 3, Δεμερτζής 16 (1), Αποστολίδης 21(3), Σιώπης 10(2), Καναράς 6, Αγριόπουλος, Γιαννακίδης 17 (2).

Αετοί (Τυριακίδης): Λιόλιος 11(3), Γκανάς 13(2), Γκίτκος, Τσιόγκας 16(3), Τσακαλέρης 12, Μαυρίδης 6, Ιωσηφίδης 8(1).

Γαλάζιοι-ΑΣ Καστοριάς 54-66

Δεκάλεπτα: 12-19, 27-30, 38-42, 54-66

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Χάνος

Γαλάζιοι (Παπαδούλης): Σαχμπατιάν 7, Μούτσιος 6, Παγώνης 8, Καμπούρης 2, Καραθανάσης 17(2), Μίχος 3(1), Μπελτές, Παπαγρηγορίου, Αϊμέκε 7(1), Τζίμας 4, Μπάρδας.

Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 12(1), Μπέγας 21(4), Παπαγεωργίου, Παπαμαργαρίτης 4, Βλάχος 4(1), Τερσενίδης 10, Κέδρος, Καλαϊτζίδης 4, Ξάνθης, Κορομπίλιας 8, Παντελίδης 1, Παπαδημητρίου 2.

Ανατόλια-ΦΟ Αριδαίας 69-65

Δεκάλεπτα: 15-16, 40-33, 53-54, 69-65

Διαιτητές: Μπουγλός Ι., Αβραμίδου

Ανατόλια (Τασούδης, Ηλιάδης): Δημητρόπουλος 4, Τζουβάρας 24(3), Ιατρίδης 15, Βελισσαρίου 10(3), Χρυσανθάκης Χ. 3(1), Τασούδης, Πετσιάβας, Μακαντάσης, Ντολόπουλος, Καρανώτας 11, Χρυσανθάκης Θ. 3.

Αριδαία (Ροδάς): Ζουρίδης , Γιώρτσιος 3(1), Φόρογλου 4, Καραμπέκης 13(1), Πυδαράκης 3(1), Θωμαΐδης 9, Μπακιρτζής 11, Μακρόπουλος 2, Γκαβέζος 21(2).

ΔΕΚΑ-Ικαροι Γιαννιτσών 89-63

Δεκάλεπτα: 27-16, 51-40, 71-47, 89-63

Διαιτητές: Λυγούρας, Δημητρόπουλος

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης, Ντάγιος): Αποστολίδης 18(2), Τζαμπασλής, Λιοτόπουλος 2, Τσιροπούλης Ι. 7(1), Τσιροπούλης Μ. 7, Ιωαννίδης, Παλαμίδας 1, Σαμοντούροβ 28(1), Καλαντζής 2, Ζωίδης 14, Καλαποθαράκος 4, Καρυώτης 6.

Ίκαροι (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 10, Σπόντης 9(1), Ελευθεριάδης, Μπογδάνης 18(2), Σαμαράς 16(3), Παουλεάνου 6(2), Χαριστός 2, Παπαδόπουλος, Μαρκίδης 2, Οκλαλιώτης, Σανκαρέ.

ΑΟΚ Βέροιας-Αριστοτέλης Φλώρινας 62-68

Δεκάλεπτα: 21-17, 34-40, 48-54, 62-68

Διαιτητές: Γερακίνης, Καννελίδης

Βέροια (Γκαμούρας): Καμπέρης 7(1), Μέλλιος 10, Ντουλαβέρης, Κολοβός 4, Κασαμπαλής 8, Τριχόπουλος 9(1), Κοχλιαρίδης 4, Χαραλαμπίδης 20(2).

Αριστοτέλης (Μουρουζίδης): Τσιόγκας Η. 5, Τσίρμπας 8(2), Ναϊπλής 2, Ντρίζα Α. Πεταλωτής 9, Τασιούδης 3, Καραποστόλου 21(2), Κωστούλας 8(2), Παπαδόπουλος 12(2), Ματούλας, Ντρίζα Φ..

Βαθμολογία

1. ΔΕΚΑ 21 (10-1)

2.Ναύαρχος Βότσης 20 (9-2)

3. ΑΣ Καστοριάς 19 (8-3)

4. Αριστοτέλης Φλώρινας 18 (7-4)

5. ΦΟ Αριδαίας 15 (4-7)

6. ΑΟΚ Βέροιας 15 (4-7)

7. Ανατόλια 15 (4-7)

8. Αετοί Βέροιας 15 (4-7)

9. Ικαροι Γιαννιτσών 14 (3-8)

10. Γαλάζιοι 13 (2-9)

Επόμενη αγωνιστική (12η, 20/2)

Αριστοτέλης Φλώρινας-Ανατόλια

Αετοί Βέροιας-ΑΟΚ Βέροιας

ΑΣ Καστοριάς-Ναύαρχος Βότσης

ΔΕΚΑ-Γαλάζιοι

ΦΟ Αριδαίας-Ικαροι Γιαννιτσών


6ος Όμιλος:

Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης (αναβλήθηκε)

ΒΑΟ-ΑΟ Γαλάτιστας 75-80

ΚΑΟ Δράμας-Ιωνικός Ιωνίας 64-66

Αρίων Ξάνθης-Ελπίδα Αμπελοκήπων 76-55

Ζέφυρος-Σταυρούπολη 62-87

 

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη 21 (10-1)

2. Ιωνικός Ιωνίας 19 (8-3)

3. ΚΑΟ Δράμας 19 (8-3)

4. Ασπίδα Ξάνθης 16 (6-4)

5. ΑΟ Γαλάτιστας 16 (6-4)

6. Αρίων Ξάνθης 16 (5-6)

7. Ελπίδα Αμπελοκήπων 15 (4-7)

8. Απόλλων Καλαμαριάς 14 (5-4)

9. ΒΑΟ 12 (1-10)

10. Ζέφυρος 11 (0-11)

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΒΑΟ-ΑΟ Γαλάτιστας 78-80

Δεκάλεπτα: 16-20, 33-48, 59-53, 78-80

Διαιτητές: Tοπαλίδης, Καρυπίδης

ΒΑΟ (Αραϊτζόγλου, Δέμπης): Ταζόπουλος Κ., Βούκα Π. 15(3), Πανταλέων Α., Γαλατσόπουλος 8, Μαγής, Ταζόπουλος Γ. 29(3), Ζαχαρίας 3(1), Πιτσινέλης, Πισιώτης 2, Εξίογλου 4, Αμανατίδης 12, Καλαϊτζίδης.

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Ανετούδης, Καλπαξίδης 7, Καφαντάρης, Κουλαξής 11(1), Καλλάρης, Κωνσταντάς 11, Σιούλας, Σπουργίτης, Μυλωνάς 8(2), Ντέμπος, Αμπατζίδης 14(1), Νούκαρης 28(4).

Αρίων Ξάνθης-Ελπίδα Αμπελοκήπων 76-55

Δεκάλεπτα: 26-13, 43-26, 61-42, 76-55

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Ράπτης

Αρίων (Θερμός): Χριστοφορίδης 11(1), Γρούδος 13(1), Θεοδωρίδης, Μπουτσακτσί 12, Ζαμπάκης 4, Σαββουλίδης 10(1), Κουρτίδης 1, Πενλίδης, Ράπτης, Καρανικολίδης, Μελαδιανός 16(3), Τσίτσος 9(1).

Ελπίδα (Κασαπίδης, Βέκιου): Μουρατίδης 8, Παπαπασχάλης 6(1), Ριζόπουλος 7(1), Στεάι, Μαλακόπουλος 6, Μάνδρας 2, Τζιβεριώτης 5, Καραγιώργος 5, Τραπεζάνογλου 12, Τερζίδης 2, Ντάσιος 2.

Ζέφυρος-Σταυρούπολη 62-87

Δεκάλεπτα: 20-24, 32-47, 46-70, 62-87

Διαιτητές: Αθανασιάδης, Μιχέλη

Ζέφυρος (Δεμερτζής): Μακρής, Ζόγκου 1, Κώνστας 9(1), Γεωργιάδης 4, Γκοτζαμανίδης 8, Σιόβας 8(1), Τσέφος, Τσίγκας 18(3), Φαρμάκης 10(2), Τσαμόγλου 4.

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης, Μυστιλιάδης): Μάρκου 2, Καπάτσης, Καζάνης 3(1), Τετράδης 7(2), Φωτιάδης 10(1), Χατζημιχαηλίδης 2, Ταμπάρης 5, Δημαλής 2, Κακαρούδης 15(2), Κουντουρατζόγλου 4, Δασκαλόπουλος 33, Τσιμπής 4.

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 20/2)

Ιωνικός Ιωνίας-Αρίων Ξάνθης

ΑΟ Γαλάτιστας-ΚΑΟ Δράμας

Ασπίδα Ξάνθης-ΒΑΟ

Ζέφυρος-Απόλλων Καλαμαριάς

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Σταυρούπολη

 

 

 

Άκης Γεωργαντάς

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr