Γ' Εθνική Νότος: Αναλυτικά τα αποτελέσματα, φύλλα αγώνα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική

Feb 13, 2022

Συνεχίστηκε η δράση στα παρκέ της Γ' Εθνικής Νότου και παρακάτω μπορείτε να δείτε αναλυτικά το πανόραμα της αγωνιστικής.

 

 

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος (11η αγωνιστική) Κυριακή 13 Φεβρουαρίου

Παναχαϊκή-Ήφαιστος Αχιλλέας 76-50

Διαγόρας Ρόδου-Αίολος Αγυιάς Πατρών 77-66

Δίων Ο Κυπαρισσεύς-ΣΔΥ Τρίπολης 72-68

Εργοτέλης-Σφήκα Αμαλιάδας 69-67

Γλαύκος-Καλαμάτα 84-81

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΣ Εργοτέλης-ΑΣΣ Αμαλιάδας 69-67

Δεκάλεπτα: 16-18, 29-40, 50-55, 69-67

Διαιτητές: Μπούκας, Ραπτογιάννης

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Αθανασιάδης 6, Μαϊστρέλης 2, Γουμενάκης 12(3), Μαχαιριανάκης 16(3), Μπουμπάρης 10, Μανιαδής 3(1), Χριστοδούλου, Κουμάκης, Γιαννακόπουλους 5, Χαμηλάκης, Καραλής 15(1).

Σφήκα (Νιπεργιάλης): Συνετός 8(1), Νοέας 21(2), Σαμαράς 6(2), Θεοδωρόπουλος 15(5), Μπεκρής 5, Κιούφης, Δασκαλόπουλος 4, Αγραπιδάκης, Κιουρτζίδης 8.

ΑΟ Γλαύκος-ΣΚ Καλαμάτα 84-81

Δεκάλεπτα: 24-12, 49-31, 67-55, 84-81

Διαιτητές: Τζιμινίδης, Περδετζόγλου

Γλαύκος (Γκοργκόλης, Πολίτης): Χουλιάρας 7, Τσακίρης 17(2), Διαμαντόπουλος 18(3), Σταθόπουλος 3, Ροκανάς 14(3), Σπύρου, Καραγγελής, Σταμίρης 6, Παλλαδινός 16(2), Σιδάς 3.

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηάγγελου, Τσέλλος 18(6), Μπούσι 10(2), Πολίτης 1, Νάκης 17(2), Σαλάι 12(1), Περρωτής 12, Πέζος 7(1), Μπάκας 4.

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 77-66

Δεκάλεπτα ήταν: 26-9, 35-30, 56-51, 77-66

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Μαρτινάκος

Διαγόρας (Καλαϊτζίδης): Καράβας, Μαρουλλάκης, Χατζηδημητρίου 5(1), Καταβαίνης 17(3), Δερμιτζάκης 27(5), Μπόζιτς 3, Σκλήβας 19, Μήτσου 6.

Αίολος (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 13(1), Βουρνάς 11, Θανόπουλος 10(1), Παπαβασιλόπουλος 2, Μαναβόπουλος 12, Καλλής 9(1), Αγγελακόπουλος 8(2), Γοργότσης, Λαμπρόπουλος.

Παναχαϊκή ΓΕ-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 76-50

Δεκάλεπτα: 14-18, 37-25, 60-41, 76-50

Διαιτητές: Λιότσιος, Ασημακάκη

Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Τζίμης 13(1), Ψάρρης, Τριπολίδης 2, Νικολάου 16, Κούτρας 10, Κατωπόδης 2, Τσουλέας 6(2), Βανδώρος 3(1), Λυμπερέας 8, Μπαρδάκας 14, Γιόβας.

Ήφαιστος/Αχιλλέας (Φιλίππου): Μανωλόπουλος, Γιαννούτσος 2, Βεργανελάκης, Χριστόπουλος 11, Ιατρόπουλος 2, Κεφαλάς 11(1), Ντουλές 5(1), Τσεκλένης, Γκόβας 17(2), Καραγιάννης 2, Οικονομόπουλος.

 

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 18 (8-2)

2. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 18 (8-2)

3. ΣΚ Καλαμάτα 18 (7-4)

4. ΓΣ Εργοτέλης 18 (7-4)

5. ΑΣΣ Αμαλιάδας 17 (6-5)

6. ΑΟ Γλαύκος 15 (4-7)

7. Παναχαϊκή ΓΕ 15 (4-7)

8. ΣΔΥ Τρίπολης 14 (3-8)

9. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 13 (3-7)

10. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 13 (3-7)

Επόμενη αγωνιστική (12η, 20/2)

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-Παναχαϊκή ΓΕ

ΣΔΥ Τρίπολης-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου

ΑΣΣ Αμαλιάδας-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς

ΑΟ Γλαύκος-ΓΣ Εργοτέλης

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΣΚ Καλαμάτα

 

 

2ος Όμιλος (11η αγωνιστική) Κυριακή 13 Φεβρουαρίου

Τελεθριακός-Βούρειος ΑΟΛ 69-85

ΦΟ Βροντάδου-Δάφνη 75-86

Ίκαρος Καλλιθέας-Κορωπί 87-70

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟ Δάφνης 75-86

Δεκάλεπτα: 15-16, 36-41, 51-61, 75-86

Διαιτητές: Δημουλάς, Αδαμόπουλος

Βροντάδο (Αμέντας): Κιρκινέζης 2, Μπαγιώκας, Λαμπρινούδης, Λεγάτος 16(4), Γεωργούτσος 25(1), Αγγελίδης 2, Τσιλούλης, Παπαγεωργίου 17(4), Ντιφαντής 2, Καγιαμανίδης 6, Σφηκάκης 4.

Δάφνη (Σμυρνιώτης): Τζιβελέκας 31(4), Κούλιος, Καραχάλιας, Βαλτατζής 2, Πίνης 5, Κερασοβίτης 5(1), Μπγιάλας, Μέλιος 18(3), Μουστόπουλος 25.

Τελεθριακός ΑΣ-Βούρειος ΑΟΛ 69-85

Δεκάλεπτα: 8-25, 27-51, 46-70, 69-85

Διαιτητές: Σπυρλιδάκης, Καψιώχας

Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Πανταζής 7(1), Στεφάνου 21(7), Γκρινιάρης 11(1), Τσιτούμης 1, Παπανικολάου, Μητσιμπόνας 2, Τσιριμώκος, Γκιζόγιαννης Σ. 16(2), Κιαπέκος 11, Ιωαννίδης.

Βούρειος (Βουλίκας): Ανδρουλάκης 15(3), Σουλίκας 15(1), Πορτελάνος 2, Σπαρτάλης 6, Τσουρής 7(1), Βουλίκας Κ., Τροβάς 9(3), Ουλουσίδης 12(2), Κουτσαντωνάκης, Σαμιώτης 7(1), Μαλούκος 12.

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-ΓΣ Κορωπίου 87-70

Δεκάλεπτα: 19-14, 45-30, 67-54, 87-70

Διαιτητές: Ναστούλης, Ευφραιμίδης

Ίκαρος (Βλάχος, Ρουμάνι): Κασιδάκης, Παπαδιονυσίου 22(5), Μιχάλογλου 14(1), Σκάνδαλος 4, Λαμπρόπουλος, Φιλίππου 8(2), Αγγελή, Μαλτέσιος 8, Σιγκούνας 17(2), Πρωτούλης 5, Καραμπάτσος 9(3).

Κορωπί (Κουκουζέλης, Δρακόπουλος): Γκίκας, Ντιμπ 6(1), Νικόπουλος 3(1), Μιχάλης 10(2), Παπαϊωάννου 4, Μαρκομιχάλης 8, Αρκουμάνης 17(2), Μαράντος 6, Λεμπέσης, Γκίνης 12, Σιδέρης 4, Μαντζούκας.

Βαθμολογία

1. ΑΟΝΣ Μίλων 21 (10-1)

2. ΑΟ Δάφνης 20 (9-2)

3. ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 19 (8-3)

4. Βούρειος ΑΟΛ 19 (8-3)

5. ΑΟΦ Πορφύρας 15 (4-7)

6. ΓΣ Κορωπίου 15 (5-5)

7. ΑΕ Πικερμίου 14 (4-6)

8. ΦΟ Βροντάδου 13 (2-9)

9. Τελεθριακός ΑΣ 13 (2-9)

10. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 10 (1-8, αποχώρησε)

Επόμενη αγωνιστική (12η, 20/2)

ΑΟ Δάφνης-Τελεθριακός ΑΣ

ΑΟΝΣ Μίλων-ΦΟ Βροντάδου

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΕ Πικερμίου-ΓΣ Κορωπίου

Ρεπό: Βούρειος ΑΟΛ

 

3ος Όμιλος (14η αγωνιστική) Κυριακή 13 Φεβρουαρίου

ΑΟ Μυκόνου-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 89-73

ΚΑΠ-ΑΣ Πέρα 72-57

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΟ Ερμιονίδας 81-62

Νίκη Αμαρουσίου-Ελευθερία Μοσχάτου 85-61

 

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 85-61

Δεκάλεπτα: 21-19, 47-29, 65-52, 85-61

Διαιτητές: Κούλης Κ., Κηπώσης

Νίκη (Ζωντός): Πετρίδης 6, Βαφιάς 8(1), Γεωργακόπουλος 20(1), Κυπριτζόγλου 7, Τσεκένης 5(1), Αρσενικός 18(1), Τσιάτσιος 4, Μαυρομανωλάκης 10(3), Φραγκούλης, Δέλλιος 7(1).

Ελευθερία (Δολιανίδης): Κρεμαστούλης 1, Παπαγεωργίου 4, Παυλιάς 6, Δέλλιος 10, Γιαμπάνης 4, Κωνσταντινάκης, Νικολαΐδης, Βασιλόπουλος, Κιούσης 9, Πέτρας, Κολοφώτης 15(2), Κατσογιάννης 12.

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΑΟ Πεύκης 63-87

Διαιτητές: Λιόνας, Πλέγας

Τήρων (Τσαντύλας): Μουστάκας 10(2), Τσαντύλας 22, Φουστέλης, Μανιάτης 9(2), Μανωλιτσάκης, Ράτσα 6, Δανίκας 10, Παπαϊωάννου 6, Φέραϊ.

Πεύκη (Κτιστάκης): Λέζος 14, Τσακίρης 12, Ζουρμπάκης 3(1), Αποστολικής 12(1), Κορκοσούρας 3, Καραδολάμης 3, Πατσαντζόπουλος 6, Φιλιππόπουλος 7, Τσούπρος 8, Παπανικολόπουλος 13(2), Έξαρχος 2, Υφαντής 4.

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΟ Ερμιονίδας 81-62

Δεκάλεπτα: 27-18, 45-37, 63-53, 81-62

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Παπαγεωργίου

Δικαίου (Παπούλης): Βάση 16(3), Δρόσος Μ. 7(2), Τρύπας 6(2), Τριτσάρης 9(1), Παρβαντώνης 13(3), Χατζηγιακουμής 10(2), Καλής, Δρόσος Π., Λάμπρου, Καραθωμάς 7(1), Χατζησταμάτης 12(2).

Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 23(3), Χονδρόπουλος 6(1), Μπινιάρης 8, Τσιαμπάς 4, Πουλής Α. 4(1), Μπουκουβάλας 1, Κοντογιάννης 15(1), Πουλής Ι. 1.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 26 (13-0)

2. ΑΟ Πεύκης 23 (11-1)

3. ΚΑΠ 22 (8-6)

4. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 19 (6-7)

5. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 19 (7-5)

6. ΑΕ Δικαίου Κω 19 (7-5)

7. ΑΣ Πέρα 18 (5-7)

8. ΑΟ Ερμιονίδας 17 (4-9)

9. ΑΟΚ Χαλάνδρι 16 (5-6)

10. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 12 (1-10)

11. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 13 (0-13)

Επόμενη αγωνιστική (15η, 20/2)

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΚΑΠ

ΑΣ Πέρα-ΑΕ Δικαίου Κω

ΑΟ Ερμιονίδας- ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων

ΑΟ Πεύκης-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Μυκόνου

 

 

Άκης Γεωργαντάς

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr