Γ' Εθνική Νότος: Αναλυτικά τα αποτελέσματα, φύλλα αγώνα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

Feb 06, 2022

Αγωνιστική δραστηριότητα και για τους έξι ομίλους της Γ΄ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι αγώνες.

 

 

1ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΣΚ Καλαμάτα-Παναχαϊκή ΓΕ 58-62

ΣΔΥ Τρίπολης-ΓΣ Εργοτέλης 50-55

ΑΣΣ Αμαλιάδας-ΑΟ Γλαύκος 87-76

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου (ανεβλήθη, 16/2)

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς (ανεβλήθη, 16/2)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΣΔΥ Τρίπολης-ΓΣ Εργοτέλης 50-55

Δεκάλεπτα: 12-10, 27-23, 37-41, 50-55

Διαιτητές: Κούλης Κ., Σίμα

Δρομείς (Μπαλής): Κόκκορης 11, Καλούμης 5, Ζαχαρίας, Μαντίκος 11, Μπαλής, Σινανάι 2, Αγγουράς 12, Σακελλαράκος 3, Καρλής 6, Σταματοπούλος.

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Αθανασιάδης 7, Μαϊστρέλης 8(2), Μπουραντάς, Μανιαδής, Χριστοδούλου, Κουμάκης, Γιαννακόπουλος 10, Χαμηλάκης, Καραλής 9(1), Γουμενάκης 5 (1), Μπουμπάρης 16.

ΣΚ Καλαμάτα-Παναχαϊκή ΓΕ 58-62

Δεκάλεπτα: 10-22, 29-32, 39-54, 58-62

Διαιτητές: Αδαμόπουλος, Μπαράκου

Καλαμάτα (Νώντας): Σαλάι 18, Τσέλλος 9, Μπούσι 9 (2), Νάκης 5, Μπάκας 3, Περρωτής 7, Πολίτης 2, Πέζος 4, Φραγγιάς 2.

Παναχαϊκη (Ζίζηλας): Μοσχοβάκης 17 (1), Νικολάου 12 (1), Κούτρας 5, Τσουλέας 4, Κατωπόδης 7, Μπαρδάκας 11 (1), Τριπολίδης 2, Λυμπερέας 2, Βανδώρος 2, Γιοβάς.

ΑΣΣ Αμαλιάδας-ΑΟ Γλαύκος 87-76

Δεκάλεπτα: 24-19, 43-34, 63-49, 87-76

Διαιτητές: Τσιμπούρης, Τσουβάλης

Σφήκα (Νιπεργιάλης): Συνετός 22(4), Νοέας 14(3), Σαμαράς 12(4), Θεοδώροπουλος 9(3), Μπεκρής 16(1), Πελίγκος 14, Δασκαλόπουλος, Αγραπιδάκης.

Γλαύκος (Γκοργκολής, Πολίτης): Χουλιάρας 1, Τσακίρης 25(4), Διαμαντόπουλος 4(1), Σταθόπουλος, Ροκανάς 25(2), Σπύρου 4, Παρασκευόπουλος 2, Καραγγελής, Σταμίρης 6, Παλλαδινός 7, Σιδάς 2.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 17 (8-1)

2. ΣΚ Καλαμάτα 17 (7-3)

3. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 16 (7-2)

4. ΓΣ Εργοτέλης 16 (6-4)

5. ΑΣΣ Αμαλιάδας 16 (6-4)

6. ΑΟ Γλαύκος 13 (3-7)

7. ΣΔΥ Τρίπολης 13 (3-7)

8. Παναχαϊκή ΓΕ 13 (3-7)

9. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 12 (3-6)

10. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 11 (2-7)

Επόμενη αγωνιστική (11η, 13/2)

Παναχαϊκή ΓΕ-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΣΔΥ Τρίπολης

ΓΣ Εργοτέλης-ΑΣΣ Αμαλιάδας

ΑΟ Γλαύκος-ΣΚ Καλαμάτα

 

2ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΕ Πικερμίου-Τελεθριακός ΑΣ 82-81 (παρ.)

Βούρειος ΑΟΛ-ΦΟ Βροντάδου 85-70

ΑΟ Δάφνης-ΑΟΦ Πορφύρας 74-60

ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας 80-62

Ρεπό: ΓΣ Κορωπίου

Αναλυτικά οι αγώνες

Βούρειος ΑΟΛ-ΦΟ Βροντάδου 85-70

Δεκάλεπτα: 21-14, 38-39, 60-57, 85-70

Διαιτητές: Ροδίτης, Πουλάκης

ΒΑΟΛ (Βούλικας, Συμιακάκης): Κουτσαντωνάκης, Σαμιώτης 9(1), Ανδρουλάκης 8(2), Σουλίκας 10(1), Ζαχαρίας, Πορτελάνος 5(1), Σπάρταλης 1, Τσουρής 11(1), Μαλούκος 14, Τροβάς 8(1), Κουϊμτζής, Ουλουσίδης 19(1).

Βροντάδο (Αμέντας, Εσκίδης): Κιρκινέζης 8(1), Μπαγιώκας, Λαμπρινούδης, Λεγάτος 14(2), Αγγελίδης 12, Χατζηλάμπρου, Παπαγεωργίου 10(2), Φίλος, Ντιφαντής 15, Καγιαμανίδης 9(1), Σφηκάκης 2.

ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας 80-62

Δεκάλεπτα: 23-14, 41-21, 62-38, 80-62

Διαιτητές: Χριστδουλάκης, Γεράνιος

Μίλων (Καραγιάννης): Πετρίδης 12(1), Χρήστου, Ανέστης 2, Θεοδωρίτσης 5(1), Κόκκαλης 13(3), Λογοδότης, Μοτσενίγος 20(5), Παπαπέτρος 3(1), Δημάκος 6(2), Χριστόπουλος 7(1), Κουκουνιάς 10, Μπένος 2.

Ίκαρος (Βλάχος): Παπαδιονυσίου 19(3), Μιχαλόγλου 12(2), Λαμπρόπουλος 3(1), Φιλλίπου 9(1), Αγγελή 1, Μαλτέσιος 12, Πρωτούλης 6(2), Καραμπάτσος, Τσιμπηράκης.

ΑΟ Δάφνης-ΑΟΦ Πορφύρας 74-60

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Ανδρεόπουλος

Δάφνη (Σμυρνιώτης, Σαλίχος): Τζιβελέκας 16(1), Κούλιος 12(3), Καραχάλιας 11(2), Βαλτατζής 5(1), Πίνης 6(2), Κερασοβίτης, Σουρλής, Μουστόπουλος 12, Ζέφη 12.

Πορφύρας (Μπάρδας, Μίχος): Λειβαδάς, Κυριακόπουλος 15(2), Γεωργούλης 5(1), Μπάρδας 4, Γουρδομιχάλης, Καλιγιαννόπουλος 6(1), Σιδέρης 3(1), Γκαϊτάσοφ 6, Ταγάρης 8, Καπατσούλιας 2, Παπαδόπουλος 6(1), Σαββίδης, Συμεωνίδης 5.

ΑΕ Πικερμίου-Τελεθριακός ΑΣ 82-81 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 15-23, 40-39, 56-59, 75-75 (κ.α.), 82-81

Διαιτητές: Μαρίγλη, Χαϊνά

Πικέρμι (Μποτζούλας): Γεωργούτσος 18, Στραφιώτης, Σταθάκης 8(2), Κούσουλας 22(4), Βογιατζής 9, Μελάς 15(2), Καπετάνος 9(1), Ταφίλη, Παλάσκας, Μαλέρδος.

Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Πανταζής 11(2), Στεφάνου 11(2), Γκρινιάρης 13(2), Παπανικολάου, Μητσιμπόνας 18, Τσιριμώκος, Γκιζόγιαννης Σωκ. 16, Κιαπέκος 12.

Βαθμολογία

1. ΑΟΝΣ Μίλων 20 (10-0)

2. ΑΟ Δάφνης 18 (8-2)

3. ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 17 (7-3)

4. Βούρειος ΑΟΛ 17 (7-3)

5. ΓΣ Κορωπίου 14 (5-4)

6. ΑΕ Πικερμίου 14 (4-6)

7. ΑΟΦ Πορφύρας 13 (3-7)

8. ΦΟ Βροντάδου 12 (2-8)

9. Τελεθριακός ΑΣ 12 (2-8)

10. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 10 (1-8, αποχώρησε)

Επόμενη αγωνιστική (11η, 13/2)

Τελεθριακός ΑΣ-Βούρειος ΑΟΛ

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟ Δάφνης

ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΟΝΣ Μίλων

ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας-ΓΣ Κορωπίου

Ρεπό: ΑΕ Πικερμίου

 

3ος Όμιλος – 13η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΣ Πέρα-ΑΟ Μυκόνου 67-87

ΑΟ Ερμιονίδας-ΚΑΠ 67-71

ΑΟ Πεύκης-ΑΕ Δικαίου Κω 79-61

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΟΚ Χαλάνδρι (ανεβλήθη, 16/2)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Πέρα-ΑΟ Μυκόνου 67-87

Δεκάλεπτα: 15-21, 31-41, 53-62, 67-87

Διαιτητές: Λιαρομμάτης, Λιόνας

Πέρα (Χολέβας): Δούβλης 9(1), Τασσόπουλος, Πρόγκας 10(1), Βλάχος 9(1), Σπέντζος 12, Δημητρίου 8, Ανδρεάτος 7(1), Δαλαμπέκης, Κρανιάς 12(1).

Μύκονος (Μανωλιτσάκης): Παπαθανασίου 1, Μάρτζος 12(2), Τσάμης 17, Ονάσογλου 16(2), Τσιάρας 13(1), Στανκοβιτσ 12(2), Καραμανλης 2, Αγγελακόπουλος 2, Μακρής 6, Δακτυλίδης 6(2), Κατσαρέας, Βασίλιεβ.

ΑΟ Πεύκης-ΑΕ Δικαίου Κω 79-61

Δεκάλεπτα: 21-16, 40-34, 66-45, 79-61

Διαιτητές: Κονταράτος, Τσαϊρίδης

Πεύκη (Κτιστάκης, Γράβαλος, Αλεξιάδης): Τσακίρης 10(2), Αποστολίδης 11, Κορκοσούρας 8(2), Καραδολάμης 19(3), Πατσαντζόπουλος 8, Φιλιππόπουλος 19(1), Λέζος 2, Τσούπρος 2, Παπανικολόπουλος, Ζουρμπάκης, Υφαντής, Παπαδάκης.

Δικαίου (Παπουλής, Τρυπάς): Λάμπου 9, Βάση 8(1), Δρόσος 11(3), Χατζησταμάτης 6(1), Τριτσάρης 6(1), Αντωνόπουλος, Παρβαντώνης 4, Χλαπάνης 3, Καραθωμάς 5(1), Καλής 1, Δρόσος 8.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 24 (12-0)

2. ΑΟ Πεύκης 21 (10-1)

3. ΚΑΠ 18 (6-6)

4. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 17 (6-5)

5. ΑΣ Πέρα 17 (5-6)

6. ΑΕ Δικαίου Κω 17 (6-5)

7. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 16 (5-6)

8. ΑΟΚ Χαλάνδρι 16 (5-6)

9. ΑΟ Ερμιονίδας 16 (4-8)

10. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 11 (1-9)

11. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 10 (0-10)

Επόμενη αγωνιστική (14η, 13/2)

ΑΟ Μυκόνου-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου

ΚΑΠ-ΑΣ Πέρα

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΟ Ερμιονίδας

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΑΟ Πεύκης

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr