Γ' Εθνική Βορράς: Αναλυτικά τα αποτελέσματα, φύλλα αγώνα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

Feb 06, 2022

Συνεχίστηκε η δράση στα παρκέ της Γ' Εθνικής Βορρά και παρακάτω μπορείτε να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα.

 

 

Αναλυτικά:

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΓΕ Αγρινίου-ΓΣ Αγριάς 15-20(10), 31-41(20), 44-60(30), 64-75(τελικό)

Νίκαια Λάρισας-ΓΣ Σοφάδων 15-13(10), 24-32(20), 41-47(30),55-67(τελικό)

ΓΣ Αλμυρού-Σπάρτακος Ιωαννίνων 15-17(10), 30-28(20), 45-40(30), 55-57(τελικό)

Αχέρων Καναλακίου-ΑΟ Τρίκαλα 15-20(10), 40-44(20), 57-61(30), 77-79(τελικό)

Αμπελώνας-Αναγέννηση Λαμίας 39-36(20), 88-73(τελικό)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΕ Αγρινίου-ΓΣ Αγριάς 64-75

Δεκάλεπτα: 15-20, 31-41, 44-60, 64-75

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Κωστής

Αγρίνιο (Σταυροθανάσης): Πολύζος 4, Καρακουλάκης, Καραγιάννης 4, Σταμουλάκης 14(2), Μακρής, Σταμούλης 14(2), Τασόπουλος 14(1), Δάρλας 9(1), Γκρίζης 3(1), Παρθένης, Γαλαγάλας, Παπαθανασόπουλος.

Αγριά (Γκουγκουτούδης): Κοϊτσάνος, Καραμανλής 9(3), Σακκάς, Σταυροθεοδώρος 9, Διγενής 22(3), Σούλκο 16, Ρόσσιος, Ζαμπέτης 6(2), Αμπαρής 2, Σκανάγκας 3(1), Χαρχαρής 8, Κοψιαλής.

Αμπελώνας-Αναγέννηση Λαμίας 88-73

Δεκάλεπτα: 22-14, 39-36, 60-58, 88-73

Διαιτητές: Καρακώστας, Δημητρόπουλος

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας, Χαιρετίδης 4, Γιώτης 11, Καραγιάννης, Κοτσώνος 12, Τσιούλκας 14(1), Βλησσαρούδης 2, Γκιουλέκας 33(5), Αποστολάκης 4, Καράτζιος , Παλάσκας 5(1), Μπεχλιβάνος 3(1), Πεκούσης.

Αναγέννηση (Κουμπούρας): Φετοκάκης 5, Λιάπης 16(2), Αντωνόπουλος 11(3), Μεϊντάνης 3, Τσιώτας 13(1), Πελεκούδας 8, Χαντζόπουλος 12(2), Καλλίλας 1, Κονταλάτος 4, Χρυσοσπάθης, Πρίμπας.

Αχέρων Καναλακίου-ΑΟ Τρίκαλα 77-79

Δεκάλεπτα: 15-20, 40-44, 57-61, 77-79

Διαιτητές: Καρακάσης, Καμήτσος

Αχέρων (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 5(1), Βασιλείου, Οικονομίδης, Ροντογιάννης 11(2), Κασκάνης 4, Μπάρης, Σταύρου, Κακιούζης 16(4), Χρήστου 14(1), Δάσκαλος 9(1), Πάνου 18(2).

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 20(1), Γκάντιας 7(1), Τσιτσάνης 2, Αργύρης 21(5), Αγαπίου 5(1), Μαρτζέλης 5(1), Μπέφας 2, Κωτούλας, Τζιαννής 8, Αθανασόπουλος 9(1), Φέτσης.

ΓΣ Αλμυρού-Σπάρτακος Ιωαννίνων 55-57

Δεκάλεπτα: 15-17, 30-28, 45-40, 55-57

Διαιτητές: Θεοδώρου, Δικταπανίδης

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 4, Μαμούρας 2, Παπούλιας 14(3), Πολίτης 14(3), Χασιώτης, Τσαβές 2, Τάσσος 13, Βαλαμούτης 6(1).

Σπάρτακος (Ρήγγας Ν.): Πρεμέτης, Κολότσιος 9(1), Αναγνωστάκης 4, Λαμπρόπουλος 4, Καστανιώτης, Ιωακειμίδης 19(2), Σταυρόπουλος 11, Δήμος 4, Θώδης 6(1).

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 20 (10-0)

2. ΓΣ Αλμυρού 18 (8-2)

3. ΑΟ Τρίκαλα 17 (7-3)

4. ΓΣ Σοφάδων 17 (7-3)

5. Αμπελώνας 17 (7-3)

6. Αχέρων Καναλακίου 14 (4-6)

7. ΓΣ Αγριάς 13 (3-7)

8. Αναγέννηση Λαμίας 13 (3-7)

9. ΓΕ Αγρινίου 11 (1-9)

10. Νίκαια Λάρισας 10 (0-10)

Επόμενη αγωνιστική (11η, 13/2)

ΑΟ Τρίκαλα-Αμπελώνας

Σπάρτακος Ιωαννίνων-Αχέρων Καναλακίου

ΓΣ Σοφάδων-ΓΣ Αλμυρού

ΓΣ Αγριάς-Νίκαια Λάρισας

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΕ Αγρινίου

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ικαροι Γιαννιτσών-Ανατόλια 41-38(20), 59-55(30), 79-73(τελικό)

ΦΟ Αριδαίας-ΑΟΚ Βέροιας 15-21(10), 41-35(20), 60-48(30), 75-66(τελικό)

Αριστοτέλης Φλώρινας-Ναύαρχος Βότσης 71-58(τελικό)

Αετοί Βέροιας-Γαλάζιοι 27-23(20),

ΑΣ Καστοριάς-ΔΕΚΑ 33-44(20), 69-76(τελικό)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Καστοριάς-ΔΕΚΑ 69-76

Δεκάλεπτα: 14-20, 33-44, 48-56, 69-76

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντόγκας

Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 23(1), Μπέγας 6, Παπαμαργαρίτης 6(1), Βλάχος 15(2), Τερσενίδης 10(2), Παπαγεωργίου, Καλαϊτζίδης 2, Δαραβίγκας, Ξάνθης, Κορομπίλιας, Παντελίδης 2, Παπαδημητρίου 5(1).

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης, Ντάγιος): Αποστολίδης 10(2), Τσιμερίκας 8, Λιοτόπουλος, Τσιροπούλης Γ. 5(1), Τσιροπούλης Μ. 14, Ιωαννίδης, Παλαμίδας, Σαμοντούροφ 25(1), Καλαντζής, Ζωίδης 8, Καλαποθαράκος 6, Καρυώτης.

Ίκαροι Γιαννιτσών-Ανατόλια 79-73

Δεκάλεπτα: 18-20, 41-38, 59-55, 79-73

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ., Γιατρόπουλος

Ίκαροι (Οκλαλιώτης): Σανκαρέ, Μαρκίδης 4, Παουλεάνου 2, Ελευθεριάδης 13, Μπογδάνης 13, Σαμαράς 23(5), Πετρίδης Ν. 4, Σπόντης 6, Χαριστός, Παπαδόπουλος 8.

Ανατόλια (Τασούδης, Ηλιάδης): Δημητρόπουλος 6, Κογκαλίδης 2, Ιατρίδης 6, Βελισσαρίου 22(6), Χρυσανθάκης Χ. 9(3), Τασούδης 2, Τζιοβάρας 15, Πετσιάβας, Μακαντάσης, Ντολόπουλος, Καρανώτας 4, Χρυσανθάκης Θ. 5.

Αριστοτέλης Φλώρινας-Ναύαρχος Βότσης 71-58

Δεκάλεπτα: 13-12, 36-37, 58-46, 71-58

Διαιτητές: Ευφραμίδης Στ., Tαρενίδης Κ.

Αριστοτέλης (Μουρουζίδης): Τσιόγκας Η. 7, Τσίρμπας 3(1), Ναϊπλής 2, Ντρίζα Φ., Πεταλωτής 12, Τασιούδης 11(1), Καραποστόλου 22(5), Κωστούλας 14(2), Κύρτσος, Παπαδόπουλος, Ματούλας, Ντρίζα Α. Βότσης (Καραμουσαλίδης): Καραγιαννάκης 12, Γκοβεδάρος, Δεμερτζής 10(1), Αποστολίδης 15(1), Σιώπης 6(2), Καναράς 2, Αγριόπουλος, Αγάθος, Γιαννακίδης 13(2).

Βαθμολογία

1. ΔΕΚΑ 19 (9-1)

2. Ναύαρχος Βότσης 18 (8-2)

3. ΑΣ Καστοριάς 17 (7-3)

4. Αριστοτέλης Φλώρινας 16 (6-4)

5. ΦΟ Αριδαίας 14 (4-6)

6. ΑΟΚ Βέροιας 14 (4-6)

7. Αετοί Βέροιας 14 (4-6)

8. Ικαροι Γιαννιτσών 13 (3-7)

9. Ανατόλια 13 (3-7)

10. Γαλάζιοι 12 (2-8)

Επόμενη αγωνιστική (11η, 13/2)

Γαλάζιοι-ΑΣ Καστοριάς

Ναύαρχος Βότσης-Αετοί Βέροιας

ΑΟΚ Βέροιας-Αριστοτέλης Φλώρινας

Ανατόλια-ΦΟ Αριδαίας

ΔΕΚΑ-Ικαροι Γιαννιτσών

 


6ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Σταυρούπολη-Αρίων Ξάνθης 17-16(10), 40-30(20), 65-41(30), 81-49(τελικό)

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΚΑΟ Δράμας 40-45(20), 58-68(30), 79-87(τελικό)

Ιωνικός Ιωνίας-ΒΑΟ 26-9(10), 39-21(20), 51-36(30), 67-47(τελικό)

ΑΟ Γαλάτιστας-Απόλλων Καλαμαριάς (αναβλήθηκε)

Ασπίδα Ξάνθης-Ζέφυρος 17-3(10), 38-21(20), 61-33(30), 79-48(τελικό)

 

 

Αναλυτικά οι αγώνες

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΚΑΟ Δράμας 79-87

Δεκάλεπτα: 19-25, 40-45, 58-68, 79-87

Διαιτητές: Συμεωνίδης-Φίλλιος

Ελπίδα (Κασαπίδης, Βέκιου): Μουρατίδης 13(3), Παπαπασχάλης 2, Ριζόπουλος 2, Στεάι, Μαλακόπουλος 19(5), Δημητρόπουλος, Μανδράς 2, Τζιβεριώτης 23(3), Καραγιώργος, Τραπεζάνογλου 19, Τερζίδης.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης, Καρατζάς): Αμπελακιώτης 2, Γαϊτάνης, Σιταρίδης, Στυλίδης 29(4), Γαϊτανίδης 3(1), Γρηγοριάδης 6, Κουμλέλης 16, Μπόζης 5, Χαρισμίδης 1, Μούκας 24(3).

Σταυρούπολη-Αρίων Ξάνθης 81-49

Δεκάλεπτα: 17-16,40-30, 65-41, 81-49

Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν., Κωνής

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης, Μυστιλιάδης):Μάρκου, Καπάτσης 2, Καδής 1, Τετράδης 14(2), Φωτιάδης 5(1), Χατζημιχαηλίδης 4, Ταμπάρης, Δημαλής 6, Κακαρούδης 21(3), Κουντουρατζόγλου 13(3), Δασκαλόπουλος 15, Δεληγιάννης.

Αρίων Ξάνθης (Θερμός): Κουρτίδης 3, Μελαδιανός 2, Γρουδός 8(2), Θεοδωρίδης 2, Χριστοφορίδης 7, Σαββουλίδης 7(2), Καρανικολίδης 2, Τσίτσος, Μπουτσακτί 11, Ζαμπάκης 6, Ράπτης, Κλωναράς 1.

Ιωνικός Ιωνίας-ΒΑΟ 67-47

Δεκάλεπτα: 26-9, 39-21, 51-36, 67-47

Διαιτητές: Αγραφιώτης Βασ., Κανελλίδης

Ιωνικός (Χριστοφορίδης, Γουλτίδης): Παναγιώτου 5(1), Ματενίδης 4, Κουτσακιουλάφης, Σκουλαριωτης 10(2), Αντωνιάδης 16(3), Αγγελόπουλος 20(2), Φασούλας, Ζωγράφος 7, Παπάς 2, Βαϊράμης 3(1), Παγωνίδης.

ΒΑΟ (Αραϊτζόγλου): Ταζόπουλος Κ, Βούκα 9(1), Παντολέων, Γαλατσόπουλος 2, Μαγής 4, Ταζόπουλος Γ. 11(1), Ζαχαρίας 4, Πισιώτης 3, Εξίογλου 4, Αμανατίδης 10, Παπαποστόλου, Καλαϊτζίδης.

Ασπίδα Ξάνθης-Ζέφυρος 79-48

Δεκάλεπτα: 17-3, 38-21, 61-33, 79-48

Διαιτητές: Ράπτης, Καντζουρίδης

Ασπίδα (Στεφανίδης): Στεργίου 15(5), Παπαϊωάννου 19(3), Σαλεπτσής 3, Παπανικολάου 10, Σανούδος 2, Παυλάκης 4, Χατζόπουλος 9(3), Παναγιωτόπουλος 4, Μπουραζάνης 8, Κάλφας 3(1), Πετκάκης 2.

Ζέφυρος (Δεμερτζής): Τζέφος 5, Ζόγκου, Σιόβας 8(2), Κώνστας 2, Ζάγκας 9(2), Τσάμογλου 6, Μακρής 5, Γκοτζαμανίδης 6, Στρατίδης, Τσίγκας 7.

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη 19 (9-1)

2. ΚΑΟ Δράμας 18 (8-2)

3. Ιωνικός Ιωνίας 17 (7-3)

4. Ασπίδα Ξάνθης 16 (6-4)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 14 (5-4)

6. ΑΟ Γαλάτιστας 14 (5-4)

7. Αρίων Ξάνθης 14 (4-6)

8. Ελπίδα Αμπελοκήπων 14 (4-6)

9. ΒΑΟ 11 (1-9)

10. Ζέφυρος 10 (0-10)

Επόμενη αγωνιστική (11η, 13/2)

Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης

ΒΑΟ-ΑΟ Γαλάτιστας

ΚΑΟ Δράμας-Ιωνικός Ιωνίας

Αρίων Ξάνθης-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Ζέφυρος-Σταυρούπολη

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr