Γ' Εθνική: Φύλλα αγώνα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική

Dec 12, 2021

Με μεγάλο ενδιαφέρον συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών, με αγωνιστική δραστηριότητα και στους έξι ομίλους.

 

 

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Παναχαϊκή ΓΕ-ΓΣ Εργοτέλης (ανεβλήθη)

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 73-70

ΣΚ Καλαμάτα-ΣΔΥ Τρίπολης 62-46

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΑΟ Γλαύκος 65-69

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας 72-49

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας 72-49

Δεκάλεπτα: 23-10, 44-22, 59-42, 72-49

Διαιτητές: Αργυρούδης, Παπαγεωργίου Δημ.

Αίολος (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 8, Βουρνάς 14, Βαλάης, Γιαννικόπουλος 10, Στόλλας, Θανόπουλος 12(2), Παπαβασιλόπουλος 12(1), Δαραμούσκας 4, Καλλής, Αγγελακόπουλος 7, Θεοδωρόπουλος, Γοργότσης 5.

Σφήκα (Νιπεργιάλης): Συνετός 3(1), Νοέας 15(1), Πέππας, Τζίμης 12(1), Μπουγάς, Πελίγκος 5(1), Δασκαλόπουλος 3(1), Αγραπιδάκης 2, Βασιλείου 2, Μπεκρής 7.

ΣΚ Καλαμάτα-ΣΔΥ Τρίπολης 62-46

Δεκάλεπτα: 16-17, 25-28, 42-38, 62-46

Διαιτητές: Χρόνης, Καψιώχας

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλλου 5(1), Μπούσι 12(1), Πετρίδης, Πολίτης, Σαλάι 10(1), Περρωτής 20(1), Πέζος 4, Παναγόπουλος, Φραγγέας, Νάκης 7(1), Μπάκας 4.

Δρομείς (Μπαλής): Κόκκορης, Μπάχα, Μαντίκος 11(2), Μπαλής 11(1), Σινανάι 6(2), Αγγουράς 5, Σακελλαράκος 5(1), Σταματόπουλος 3(1), Καρλής 5.

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΑΟ Γλαύκος 65-69

Δεκάλεπτα: 16-14, 34-27, 50-43, 65-69

Διαιτητές: Κηπώσης, Τζιμινίδης

Ήφαιστος/Αχιλλέας (Γιούπης): Μανωλόπουλος, Γιαννόπουλος 17, Βεργανελάκης 17(2), Κεφαλάς 5, Χριστόπουλος, Ιατρόπουλος 10(2), Ντουλές 7(2), Τσεκλένης/2, Καραγιάννης, Οικονομόπουλος 7.

Γλαύκος (Γκοργκόλης, Πολίτης): Διαμαντόπουλος 6, Τσακίρης 26(2), Σταθόπουλος 3, Ροκανάς 6, Σπύρου 7(1), Λαμπρόπουλος 11(1), Χουλιάρας 5, Σιδάς 5.

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 73-70

Δεκάλεπτα: 13-22, 32-43, 57-59, 73-70

Διαιτητές: Αδαμόπουλος, Εφραιμίδης

Διαγόρας (Καλαϊτζίδης): Σκλήβας 16, Καταβαίνης Κ., Κουρμαδιάς, Καράβας 3(1), Μαρουλλάκης 2, Χατζηδημητρίου 16(4), Καταβαίνης Χ. 23, Μητσού 9, Δερμιτζάκης 2, Κανύχης 2, Γκίνος.

Δίων (Μυριούνης): Κωνσταντινόπουλος 23, Κλεφτάκης Θ., Γιαννόπουλος Μ., Κλεφτάκης Δ., Καμαρινός 18(2), Τσαγισβίλι 5(1), Καραγιαννίδης 15(3), Πολιτόπουλος 8(2), Ευαγγελούλης 1, Κυζίλης, Γιαννόπουλος Χ..

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 13 (6-1)

2. ΣΚ Καλαμάτα 12 (6-0)

3. ΑΣΣ Αμαλιάδας 10 (4-2)

4. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 10 (4-2)

5. ΣΔΥ Τρίπολης 8 (2-4)

6. ΑΟ Γλαύκος 8 (2-4)

7. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 8 (1-6)

8. ΓΣ Εργοτέλης 7 (3-1)

9. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 7 (1-5)

10. Παναχαϊκή ΓΕ 4 (0-4)

Επόμενη αγωνιστική (8η, 19/12)

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-Παναχαϊκή ΓΕ

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΣΚ Καλαμάτα

ΓΣ Εργοτέλης-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ

ΑΟ Γλαύκος-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών

ΑΣΣ Αμαλιάδας-ΣΔΥ Τρίπολης

2ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου

Τελεθριακός ΑΣ-ΦΟ Βροντάδου 59-64

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΑΟΦ Πορφύρας 70-77 (παρ.)

ΓΣ Κορωπίου-ΑΟ Δάφνης 100-93

ΑΕ Πικερμίου-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 75-80

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟΝΣ Μίλων 65-79

Αναλυτικά οι αγώνες

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟΝΣ Μίλων 65-79

Δεκάλεπτα: 17-21, 35-36, 48-61, 65-79

Διαιτητές: Κοντίλης, Ανδρεόπουλος

ΒΑΟΛ (Βουλίκας): Κουτσαντωνάκης, Σαμιώτης 6, Ανδρουλάκης 7(1), Σουλίκας 5(1), Πορτελάνος 3(1), Σπάρταλης, Τσουρής 5, Μαλούκος 25, Τρόβας 9(1), Ουλουσίδης 5.

Μίλωνας (Καραγιάννης): Πετρίδης 17(1), Θεοδωρίτσης 12(4), Λογοδότης, Μοτσενίγος 17(1), Παπαπέτρος, Δημάκος 11(1), Χριστόπουλος 13(3), Κουκουνιάς 3, Μπένος 6.

ΓΣ Κορωπίου-ΑΟ Δάφνης 100-93

Δεκάλεπτα: 32-16, 50-29, 73-55, 100-93

Διαιτητές: Ζιώγας, Λεβεντάκος

Κορωπί (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Γκίκας, Ντίμπ 14(1), Νικόπουλος, Μιχάλης 13(1), Παπαϊωάννου, Μαρκομιχάλης 13(2), Αρκουμάνης 5, Ρωμαίος, Ορφανός 7 (1), Γκίνης 23(4), Μαντζούκας 5, Σιδέρης 20.

Δάφνη (Γκουζίνη, Σαλιχός): Τζιβελέκας 39(4), Κούλιος 7(1), Καραχάλιας 5(1), Βαλτατζής, Πίνης 15(3), Κερασοβίτης 3(1), Μπγιάλας, Πεφάνης, Σούρλης, Μουστόπουλος 6, Πετρόπουλος 9(1), Μέλιος 9.

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΑΟΦ Πορφύρας 70-77 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 12-20, 26-34, 42-49, 65-65 (κ.α.), 70-77

Διαιτητές: Tσώνος, Tσαγκαράκης

Πορφύρας (Λειβάδης): Kυριακόπουλος 9(1), Mπάρδας 29(7), Γουρδομιχάλης, Xατζόγλου, Σιδέρης, Γκαϊντάσοφ 1, Kωνσταντίνου, Πουρνάρας 8, Kαπατσούλιας, Συμεωνίδης 10, Γεωργούλης 20(2), Παπαδόπουλος.

Βαθμολογία

1. ΑΟΝΣ Μίλων 14 (7-0)

2. ΑΟ Δάφνης 13 (6-1)

3. ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 13 (6-1)

4. Βούρειος ΑΟΛ 10 (4-2)

5. ΑΟΦ Πορφύρας 9 (3-3)

6. ΓΣ Κορωπίου 8 (3-2)

7. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 8 (1-6)

8. ΑΕ Πικερμίου 8 (1-6)

9. Τελεθριακός ΑΣ 8 (1-6)

10. ΦΟ Βροντάδου 8 (1-6)

Επόμενη αγωνιστική (8η, 19/12)

ΦΟ Βροντάδου-ΑΠΣ Παπάδος Γέρας

Τελεθριακός ΑΣ-ΓΣ Κορωπίου

ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΕ Πικερμίου

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-Βούρειος ΑΟΛ

ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΟ Δάφνης

3ος Όμιλος – 9η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΟ Πεύκης 56-96

ΑΣ Πέρα-ΑΟ Ερμιονίδας 97-57

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 78-74

ΑΟ Μυκόνου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 88-64

ΚΑΠ-ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων (ανεβλήθη)

Ρεπό: ΑΕ Δικαίου Κω

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Μυκόνου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 88-64

Δεκάλεπτα: 31-12, 50-31, 78-47, 88-64

Διαιτητές: Ραπτογιάννης, Ροδόπουλος

Μυκόνος (Μανωλιτσάκης): Ονάσογλου 8(1), Τσάμης 11(2), Καράμπουλας 27(3), Μάρτζος 19(5), Τσιάρας 9, Μακρής, Στάνκοβιτς 3(1), Καραμανλής 2, Σαχάς 5, Ουάμπα, Κατσαρέας 4, Λεβογιάννης.

Νίκη (Μανδραγός): Πετρίδης, Βαθιάς 2, Κυπριτζόγλου 10, Σπανός 5, Τσιάτσος 3(1), Μούνας 19, Φραγκούδης 5, Μοσχόπουλος 6(2), Τσακίρης 7(2), Τσέκενης 7(2).

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 78-74

Δεκάλεπτα: 21-17, 42-36, 58-55, 78-74

Διαιτητές: Τσάτσης, Σπυρλιδάκης

Χαλάνδρι (Στεφανάκης, Αναγνώστου) Κονδύλης 20(4), Πασχαλίδης 6, Ανδρουλάκης 3(1), Αθανασιάδης, Μωραΐτης 10(2), Δημητριάδης 23, Παπαδόπουλος, Παππάς, Αμπελάς, Φωτόπουλος 16(3), Φρίμας, Βαρσάμος.

Ελευθερία (Σίμος, Δολιανίδης): Κρεμαστούλης 4, Παπαγεωργίου 8, Κολοφώτης 2, Δέλλιος 10(1), Πασσαλίδης, Κατσογιάννης, Γιαμπάνης 19(1), Κωνσταντινάκος, Παλουκάκος, Βασιλόπουλος 12(3), Κιούσης 8(1), Πέτρας 11(3).

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΟ Πεύκης 56-96

Δεκάλεπτα: 16-27, 26-54, 45-76, 56-96

Διαιτητές: Μπακετέα, Κουτσοδήμος

Ποσειδών (Νταλίπης ): Χρονόπουλος 1, Γιανουκάκος, Πατουχέας 14(1), Τσιλομελέτης 19(4), Παπαγεωργίου 4, Τσαούσης 2, Ντιλής 2, Σακελλάρης 11, Λαμπρόπουλος 3(1), Ντερτιλής .

Πεύκη (Κτιστάκης): Λέζος 15(1), Τσακίρης 11(1), Ζουρμπάκης 2, Αποστολίδης 7(1), Κορκοσούρας 13(2), Καραδολάμης 12(2), Πανταζόπουλος 7, Φιλιππόπουλος, Τσούπρος 7, Παπανικολόπουλος 8(2), Σκάνδαλος 8, Υφαντής 6(2).

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 16 (8-0)

2. ΑΟ Πεύκης 16 (8-0)

3. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 13 (5-3)

4. ΑΟΚ Χαλάνδρι 12 (4-4)

5. ΑΣ Πέρα 12 (3-6)

6. ΑΟ Ερμιονίδας 11 (3-5)

7. ΚΑΠ 10 (4-2)

8. ΑΕ Δικαίου Κω 10 (3-4)

9. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 10 (3-4)

10. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 7 (0-7)

11. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 6 (0-6)

Επόμενη αγωνιστική (10η, 19/12)

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου

ΑΟ Πεύκης-ΑΟΚ Χαλάνδρι

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Μυκόνου

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΚΑΠ

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΑΕ Δικαίου Κω

4ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΣ Αγριάς-ΑΟ Τρίκαλα 72-75

ΓΣ Σοφάδων-Σπάρτακος Ιωαννίνων 63-80

ΓΣ Αλμυρού-Αμπελώνας 84-64

Νίκαια Λάρισας-Αναγέννηση Λαμίας 72-74

ΓΕ Αγρινίου-Αχέρων Καναλακίου 62-67

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΣ Σοφάδων-Σπάρτακος Ιωαννίνων 63-80

Δεκάλεπτα: 23-17, 38-35, 50-62, 63-80

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β., Γιατρόπουλος

Σοφάδες (Παππάς, Ρίζος): Σακελλαρίου, Δαουλάρης 13(1), Κυριακόπουλος 3(1), Παπαϊωάννου 14(1), Σιαμετής 6(1), Ζωιτσάκος Τρ., Αναγνωστόπουλος 14(1), Μουταρέλος, Ντασιώτης, Δίκαρος 6, Σαλταγιάννης.

Σπάρτακος (Ρήγγας): Νταλβουτζόπουλος 2, Κολότσιος 6(2), Αναγνωστάκης 17(2), Λαμπρόπουλος 11, Ιωακειμίδης 26(3), Σταυρόπουλος 8, Αγγελόπουλος 8(1), Δήμος 2.

ΓΕ Αγρινίου-Αχέρων Καναλακίου 62-67

Δεκάλεπτα: 8-18, 24-35, 43-49, 62-67

Διαιτητές: Καμήτσος, Κωστής

Αγρίνιο (Σταυροθανάσης): Τασόπουλος 29(1), Πολύζος, Σταμουλάκης 14, Καρακουλάκης 3(1), Γκρίζης 3(1), Σταμούλης 6, Παπαθανασόπουλος 5, Μακρής, Δάρλας 2, Καραγιάννης, Παρθένης, Μητσοστέργιος. Αχέρων (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 3(1), Ροντογιάννης 7, Κασκάνης 5(1), Μακρής, Χρήστου 2, Μπαρτζώκας 9, Κακιούζης 14(3), Δάσκαλος 7(1), Πάνου 20.

Bαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 14 (7-0)

2. ΓΣ Αλμυρού 13 (6-1)

3. ΑΟ Τρίκαλα 12 (5-2)

4. ΓΣ Σοφάδων 11 (4-3)

5. Αμπελώνας 11 (4-3)

6. Αχέρων Καναλακίου 10 (3-4)

7. Αναγέννηση Λαμίας 10 (3-4)

8. ΓΣ Αγριάς 9 (2-5)

9. ΓΕ Αγρινίου 8 (1-6)

10. Νίκαια Λάρισας 7 (0-7)

Επόμενη αγωνιστική (8η, 19/12)

ΓΣ Σοφάδων-ΓΕ Αγρινίου

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΣ Αγριάς

ΑΟ Τρίκαλα-Νίκαια Λάρισας

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΣ Αλμυρού

Αμπελώνας-Αχέρων Καναλακίου

5ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ανατόλια-Γαλάζιοι 55-71

ΑΟΚ Βέροιας-Ναύαρχος Βότσης 57-64

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΑΣ Καστοριάς 63-65

ΦΟ Αριδαίας-ΔΕΚΑ 83-95 (παρ.)

Ικαροι Γιαννιτσών-Αετοί Βέροιας 65-56

Αναλυτικά οι αγώνες

Ανατόλια-Γαλάζιοι 55-71

Δεκάλεπτα: 15-15, 30-37, 38-58, 55-71

Διαιτητές: Ντόντης, Αθανασιάδης Αθ.

Ανατόλια (Τασούδης, Ηλιάδης): Δημητρόπουλος 5(1), Τζουβάρας 11, Βελισσαρίου 1, Χρυσανθάκης Χ. 6(2), Τασούδης 7(2), Πετσιάβας, Χατζηλάμπρου 1, Μακαντάσης, Ντολόπουλος 6, Καρανώτας 13, Χρυσανθάκης Θ. 5(1).

Γαλάζιοι (Παπαδούλης): Μεσκούρης 14(1), Σαχμπατιάν 9, Παγώνης, Καμπούρης 10, Καραθανάσης 2, Μίχος 2, Παντσιος 14, Αϊμέκε 9, Γιανναράς 9, Τζίμας 2.

ΑΟΚ Βέροιας-Ναύαρχος Βότσης 57-64

Δεκάλεπτα: 18-9, 31-30, 47-43, 57-64

Διαιτητές: Λυγούρας, Αναστασιάδης Π.

ΑΟΚ Βέροιας (Γκαμούρας): Κοχλιαρίδης 4, Μέλλιος 6(1), Κοτσαμπάσης 3(1), Κολοβός 2, Κασάμπαλης 10, Τριχόπουλος 16(4), Χαραλαμπίδης 16.

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Γκοβεδάρος, Δεμερτζής 14, Δουβής 4, Γκίζης, Αποστολίδης 13(1), Παπαδόπουλος 5(1), Αγριόπουλος, Καραγιαννάκης 17(1), Γιαννακίδης 11(3).

ΦΟ Αριδαίας-ΔΕΚΑ 83-95 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 18-21, 33-38, 58-56, 78-78(κ.α.), 83-95

Διαιτητές: Μπουγλός Ι., Σταμπουλής

Αριδαία (Τζιόμαλος): Γιώρτσιος, Φόρογλου 2, Τοπαλίδης, Μπακιρτζής 16, Θωμαΐδης 6, Πυδαράκης 10, Καραμπέκης 15(1), Μακρόπουλος 10, Γκαβέζος 24(2).

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης, Ντάγιος): Αποστολίδης 19(4), Παλαμίδας 4, Σαμοντούροφ 16(1), Τσιμερίκας 7, Τσιροπούλης Ι. 26(4), Τσιροπούλης Μ. 10, Ζωΐδης, Ιωαννίδης, Καλαποθαράκος 9, Καρυώτης 4.

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΑΣ Καστοριάς 63-65

Δεκάλεπτα: 19-25, 28-38, 43-48, 63-65

Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Ντίγκο

Αριστοτέλης (Μουρουζίδης): Τσίρμπας 2, Τσιόγκας Η. 13, Τσιόγκας Β., Ναϊπλής, Πεταλωτής 15(3), Τασιούδης 21, Καραγιαννίδης, Κωστούλας 9(1), Ντεβές, Ντρίζα Ι., Ματούλας, Ντρίζα Ε. 3(1).

Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 9, Μπέγας 16(2), Κέδρος, Παπαμαργαρίτης 10(1), Παπαγεωργίου, Βλάχος 6(1), Τερσενίδης 3, Καλαϊτζίδης 4, Ξάνθης, Κορομπίλιας 6, Παντελίδης 2, Παπαδημητρίου 9(3).

Ικαροι Γιαννιτσών-Αετοί Βέροιας 65-56

Δεκάλεπτα: 17-15, 31-33, 53-47, 65-56

Διαιτητές: Παπαπέτρου, Βίνης

Ίκαροι (Οκλαλιώτης): Πετρίδης Α. 3, Μαρκίδης 4, Παουλεάνου 3(1), Ελευθεριάδης 17(1), Μπογδάνης 3(1), Οκλαλιώτης, Πετρίδης Ν. 15(1), Σπόντης 5(1), Χαριστός, Παπαδόπουλος 15(1).

Αετοί (Τυριακίδης) : Λιόλιος 9(2), Ζαμπάκας, Γκανάς 2, Γάτσος 1, Παπαγρηγορίου, Λέφας 1, Τσακαλέρης 20, Μαυρίδης 15(1), Γαβριηλίδης, Ιωσηφίδης 8(2).

Βαθμολογία

1. Ναύαρχος Βότσης 13 (6-1)

2. ΔΕΚΑ 13 (6-1)

3. ΑΣ Καστοριάς 12 (5-2)

4. Ανατόλια 10 (3-4)

5. Αετοί Βέροιας 9 (3-3)

6. Αριστοτέλης Φλώρινας 9 (3-3)

7. ΦΟ Αριδαίας 9 (2-5)

8. Ικαροι Γιαννιτσών 9 (2-5)

9. ΑΟΚ Βέροιας 9 (2-5)

10. Γαλάζιοι 9 (2-5)

Επόμενη αγωνιστική (8η, 19/12)

ΑΟΚ Βέροιας-Ικαροι Γιαννιτσών

Ναύαρχος Βότσης-Ανατόλια

Γαλάζιοι-ΦΟ Αριδαίας

ΔΕΚΑ-Αριστοτέλης Φλώρινας

ΑΣ Καστοριάς-Αετοί Βέροιας

6ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αρίων Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 69-62 (παρ.)

ΚΑΟ Δράμας-ΒΑΟ 72-44

Ιωνικός Ιωνίας-Ασπίδα Ξάνθης 59-52

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ζέφυρος 75-68

Σταυρούπολη-ΑΟ Γαλάτιστας 88-64

Αναλυτικά οι αγώνες

Σταυρούπολη-ΑΟ Γαλάτιστας 88-64

Δεκάλεπτα:22-19, 36-38, 64-48, 88-64

Διαιτητές: Γιαννούλης, Λυτροσυγκούνης

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης, Μυστιλιάδης): Μάρκου 11(3), Καδής, Φωτιάδης 7(1), Τετράδης-Γαρούφος, Χατζημιχαηλίδης 10, Κακαρούδης 26(3), Δασκαλόπουλος 22, Κουντουρατζόγλου 7, Καπάτσης 2, Τσιμπής, Δεληγιάννης 2, Καλαϊτζής 1.

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Ανετούδης, Καλπαξίδης 15, Καφαντάρης, Πομάκης 3(1), Κουλαξής, Καζλάρης 6(2), Δετσίκας 6, Κωνσταντάς 2, Σιούλας, Σπουργίτης 7, Αμπατζίδης 6, Νουκάρης 19(3).

Αρίων Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 69-62 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 16-9, 30-25, 45-49, 62-62 (κ.α.), 69-62

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Γρ., Χάνος

Αρίων (Θερμός): Χριστοφορίδης 13, Γρουδος 6, Θεοδωρίδης 4, Μπουτσακτσί 17, Ζαμπάκης 10(1), Σαββουλίδης 10(3), Κουρτίδης 2, Κλωναράς 3(1), Ράπτης, Καρανικολης, Μελαδιανος 4, Μαγαλιός.

Απόλλων (Πολυμένης): Γκαντίδης Θ. 10(1), Σμυρλής 11, Μπαγκντασαριάν 5(1), Πολυμένης 9(1), Λαγός 8, Μπακογλιδης 3(1), Αλεξίου, Φωτιάδης, Μακούλης 12(4), Γκαντίδης Μ. 4.

Ιωνικός Ιωνίας-Ασπίδα Ξάνθης 59-52

Δεκάλεπτα: 13-12, 25-28, 39-40, 59-52

Διαιτητές: Τοπαλίδης, Ράπτης

Ιωνικός (Χριστοφορίδης, Γουλτίδης): Σαρακατσάνος 3(1), Παναγιώτου 3(1), Ματενίδης 16(2), Τολιόπουλος , Κοτσακιουλάφης 2, Βαϊράμης, Περιστεράκης 20(4), Ζωγράφος 5, Παπάς, Κεϊσιδης, Γιαμούκης 7(1), Αντωνιάδης 3(1).

Ασπίδα (Στεφανίδης): Στεργίου 10(2), Σκριάπας, Κουτσογιάννης 14(1), Τερζάκης 2, Παπανικολάου 5, Σανούδος 2, Παυλάκης 2, Παναγιωτόπουλος 8(2), Μπουραζάνης 7, Κάλφας 2, Σαλεπτσής 2, Ρούμογλου.

ΚΑΟ Δράμας-ΒΑΟ 72-44

Δεκάλεπτα: 24-14, 43-25, 60-32, 72-44

Διαιτητές: Κωνής, Καρυπίδης

ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης, Καρατζάς): Γαϊτάνης 5(1), Σιταρίδης 9(3), Στυλίδης 14(2), Γαϊτανίδης 3, Γρηγοριάδης 2, Μελιάδης, Γεωργιάδης, Κουμλέλης 12, Μπόζης 4, Χαρισμίδης 3(1), Μούκας 20(4), Μπέσσας.

ΒΑΟ (Φρύδας): Ταζόπουλος Κ. 12, Μαγής 9, Ταζόπουλος Γ. 2, Μανωλόπουλος, Παντολέων, Ζαχαρίας 11, Παπαποστόλου 3(1), Πισιώτης 3(1), Εξίογλου, Αμανατίδης 4, Νάκος, Καψάλης.

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη 14 (7-0)

2. ΚΑΟ Δράμας 12 (5-2)

3. Ιωνικός Ιωνίας 12 (5-2)

4. Ασπίδα Ξάνθης 11 4-3)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 11 (4-3)

6. ΑΟ Γαλάτιστας 11 (4-3)

7. Αρίων Ξάνθης 10 (3-4)

8. Ελπίδα Αμπελοκήπων 9 (2-5)

9. ΒΑΟ 8 (1-6)

10. Ζέφυρος 7 (0-7)

Επόμενη αγωνιστική (8η, 19/12)

ΚΑΟ Δράμας-Σταυρούπολη

ΒΑΟ-Αρίων Ξάνθης

Απόλλων Καλαμαριάς-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Ζέφυρος-Ιωνικός Ιωνίας

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΟ Γαλάτιστας

Περισσότερα σε λίγο…

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr