Γ' Εθνική: Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα σε όλους τους ομίλους

Nov 01, 2020

Συνεχίστηκε σήμερα η δράση στα γήπεδα της Γ' Εθνικής και παρακάτω μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνα των αναμετρήσεων στους 4 εν δράσει σήμερα ομίλους.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος

Ήφαιστος Αχιλλέας-Εργοτέλης 65-70

Παναχαϊκή-ΣΚ Καλαμάτα 58-57

ΣΔΥ Τρίπολης-Αίολος Αγυιάς 65-62

ΕΑ Πατρών-Διαγόρας Ρόδου 60-88

 

Τα φύλλα αγώνα:

ΗΦΑΙΣΤΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 65-60
Τα δεκαλεπτα: 18-20, 13-20, 20-13, 14-17
Ηφαιστος/Αχιλλέας (Φιλίππου): Μανολόπουλος, Μιχαλόπουλος, Γιαννόπουλος 9, Σωτηρόπουλος, Χριστοδουλόπουλος 9 (2), Κεφαλάς 13, Σουρλός, Γιαννούτσος 10 (2), Καραδολάμης 14, Τσεκλένης 10 (2), Καραγιάννης 2, Γιόβας 4.
Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Κάτος, Αθανασιάδης 3, Μαιστρέλης 15 (4), Καρλάφτης 6 (1), Μπουμπάρης 10, Δαπουλάκης 2, Μανιαδής, Κουμάκης, Γουμενάκης 9 (1), Αντωνογιαννάκης, Μητρόπαπας 16 (1), Καραλής 9 (1).

ΕΑΠ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 60-88
Τα δεκάλεπτα: 9-21, 31-43, 43-65, 60-88
Διαιτητές: Κηπώσης- Αναστασόπουλος
Ε.Α. Π (Φραγκισκάτος): Μανωλόπουλος, Μπεκατώρος 6(1), Κυριακίδης 7, Φωτιάδης 15 (1), Φραγκισκάτος Δ. 6, Δόνος, Παλλαδινός 10, Μπονίκος 8(1), Λυμπερέας 7, Μαυρίας 1.
Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Μάγος): Μανωλόπουλος 46(9), Κουρμαδιάς 3(1), Καράβας 3(1), Μαρουλλάκης 9(1), Χατζηδημητρίου 5, Καταβαίνης 10(1), Μητσού Κ. 9(1), Κανύχης, Μητσού Ι., Γεωργουλάκος 3(1), Γκοτζάι.

Βαθμολογία:

Παναχαϊκή 6 3-0
Αίολος Αγυάς 5 2-1
Καλαμάτα 5 2-1
Εργοτέλης 5 2-1
Διαγόρας Ρόδου 4 2-0*
Τρίπολη 4 1-2
ΕΑΠ 3 0-3
Σφήκα Αμαλιάδας 3 1-1*
Ήφαιστος Αχιλλέας 2 0-2 *
Γλαύκος 1 0-1*
Δίων Κυπαρισσίας 1 0-1*

Επόμενη αγωνιστική (4η, 8/11):
Καλαμάτα-Ηφαιστος/Αχιλλέας
Αίολος Αγιάς-Παναχαϊκή
Διαγόρας Ρόδου-Τρίπολη
Δίων Κυπαρισσίας-ΕΑΠ
Εργοτέλης-ΣΦΗΚΑ Αμαλιάδας

2ος Όμιλος

Πικέρμι-Δάφνη 

Παπάδος Γέρας-Έξω Παναγίτσα 86-78

Πορφύρας-Ο Μίλων 73-78

Ίκαροι Καλλιθέας-Τελεθριακός 60-62

Βούρειος ΑΟΛ-Κορωπί 72-67

Τα φύλλα αγωνα:

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΙΘΕΑΣ- ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 60-62
Τα δεκαλεπτα: 15-15, 15-17, 20-10, 10-23
Διαιτητές: Αντωνίου-Καρανικόλα Ελ.
Ίκαροι Καλλιθεας (Παύλος-Κεφαλίδης): Κουτούπας 5, Ιωακειμίδης 11 (3), Χνάρης, Λαμπρόπουλος 5 (1), Μούτσα, Περσίδης, Βλασσόπουλος 13 (1), Τσαγγαράκης 7 (1), Κουκουνιάς 7, Αδαμόπουλος 12.
Τελεθριακός (Τσαούσης-Φώτου): Μέτα, Πανταζής 5, Γκρινιάρης 19, Μητσιμπόνας 11 (2), Τσιριμώκος 6 (1), Γκιζόγιαννης 14 (1), Κιαπέκος 7.

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ-ΚΟΡΩΠΙ 72-67
Τα Δεκάλεπτα: 22-18, 16-12, 21-19, 13-18
ΒΑΟΛ ( Βουλικας-Συμιακακης): Σιμιτσακης, Βουλίκας 2, Ανδρουλάκης 7(1), Σουλικας 2, Γκιουρτζιδης, Καράμπελας 8(1), Τσουρής 18, Τροβας 10(2), Κουιμτζης, Κωσταντινακος 9(3), Μαλουκος 16,Κουτσαντωνακης.
Κορωπί (Δρακόπουλος): Κυριαζής, Κοης 9(2), Ρωμαίος 2, Κατωποδης 16(1), Τζελαλης, Μαρκομιχαλης 6(2), Μιχάλης 14, Γκινης 5, Σιδέρης 5, Μαρκεβιτσιους 10.
Βαθμολογία (σε 3 παιχνίδι):

ΑΟΝΣ Μίλων 6 3-0
ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 5 2-1
Βούρειος ΑΟΛ 5 2-1
Πικέρμι 4 2-0*
ΑΕ Έξω Παναγίτσας 4 1-2
ΑΟΦ Πορφύρας 4 1-2
ΑΕ Ίκαροι Καλλιθέας 4 1-2
ΑΟ Δάφνης 4 1-2
Τελεθριακός 4 1-2
ΓΣ Κορωπίου 3 1-1*
ΦΟ Βροντάδου 2 0-2*

*έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (4η, 8/11):
ΑΕΕΠ-Πικέρμι
Μίλων-Παπαδος Γέρας
Τελεθριακός-Πορφύρας
Κορωπί-Ίκαρος Καλλιθέας
Δάφνη-ΦΟΒ
ρεπό: ΒΑΟΛ


3ος Όμιλος
ΚΑΠ-Νίκη Αμαρουσίου 84-72

Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Δικαίου Κω 83-74

Ποσειδών Λουτρακίου-Χαλάνδρι 81-87

Ερμιονίδα-Πέρα 69-90

Πεύκη-ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 93-66

 

4ος Όμιλος

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Γόμφοι 

Αλμυρός-Αναγέννησις Λαμίας 

ΓΣ Παλαμά Οι Τιτάνες-Αμπελώνας 1986 

Ολυμπιακός Β.-Σπάρτακος Ιωαννίνων (ΑΝΑΒΟΛΗ) 

 ΑΕ Καναλακίου Αχέρων-Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Περισσότερα σε λίγο...

 

Άκης Γεωργαντάς

Αγγελόπουλος ΕΟΚ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr