Tuesday, 24 November 2020

Γ' Εθνική: Τα σημερινά αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα και η βαθμολογία και στους 6 Ομίλους

Oct 25, 2020

Αναλυτικά παρακάτω μπορείτε να δείτε τα σημερινά αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική στους 6 Ομίλους της Γ' Εθνικής.

 

 

Αναλυτικά:
1ος Όμιλος

Σφήκα Αμαλιάδας-Ήφαιστος 66-53

Εργοτέλης-Παναχαϊκή 66-71

Καλαμάτα-ΣΔΥ Τρίπολης 76-64

Αίολος Αγυιάς-ΕΑ Πατρών 75-71

 

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 66-71

Δεκάλεπτα: 20-15, 38-35, 53-53, 66-71

Διαιτητές: Μαρινάκης, Λιαρομάτης

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Αθανασιάσης 2, Μαϊστρέλης 2, Δαπουλάκης, Χριστοδούλου 5 (1), Αντωνογιαννάκης, Μητρόπαπας 27 (1), Καρλάφτης 8 (2), Γουμενάκης 10 (2), Μπουμπάρης 3, Καραλής 6 (2).

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 12 (2), Βανδώρος, Τριπολίδης, Νικολάου, Τσουλέας, Παπανικολόπουλος 12 (3), Παπαδόπουλος 10 (1), Γκόβας 21 (3), Μπαρδάκας 16, Μπουραντάς.

ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ- ΕΑΠ 75-71

Δεκάλεπτα: 15-22, 32-34, 54-52, 75-71

Διαιτητές: Λογοθέτης, Ελ Ανύ

Άιολος Αγυιάς (Παπαδημητρίου): Γιαννικόπουλος 4, Αγγελακόπουλος 14 (4), Μαναβόπουλος 23, Θανόπουλος 8 (2), Αρχιμανδρίτης 12 (2), Τουλάτος 3 (1), Σουλιώτης 11, Βεργανελάκης.

ΕΑΠ (Φραγκισκάτος): Φωτιάδης 13 (1), Βαφειάδης 2, Κυριακίδης 9 (1), Δ. Φραγισκάτος 2, Μαυρίας 4, Μπεκατώρος 13 (3), Παλλαδινός 7, Λυμπερέας 14, Δόνος 7 (1), Μανωλόπουλος.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 76-64

Δεκάλεπτα: 18-12, 40-27, 61-46, 76-63

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Λάμπος

Καλαμάτα (Νώντας): Φραγγέας 3 (1), Πολίτης 4, Μπούσι 17 (3), Τσικούρης 3 (1), Πετρίδης, Νάκης 16 (1), Σαλάι 14 (1), Περρωτής 15 (1), Καλογερόπουλος 2, Σκοπέτος 2, Κυριακουλάκος, Μπάκας.

Δρομείς Τρίπολης (Μπαλής): Χατζόπουλος 6, Καλούλης 26 (4), Παπαγεωργίου 3, Πετρόπουλος 6 (2), Μπαλής 5, Σινανάι 5 (1), Σπυράκος 5 (1), Αγγουράς 6 (1), Καρλής 2, Μίχος.

Α.Σ.Σ.ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ- ΗΦΑΙΣΤΟΣ 66-53

Δεκάλεπτα: 14-9, 34-20, 48-32, 66-53

Διαιτητές: Μαρινάκης, Λιαρομάτης

Α.Σ.Σ.ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ (Νιπεργιάλης): Διαμαντόπουλος 1, Νοέας 13(2), Σαρίκας 6, Θεοδωρόπουλος 6(2), Σώκκος, Συνετός 3(1), Βουρνάς 11, Κάλλης 8, Δασκαλόπουλος , Αγραπιδάκης , Νακόπουλος 2, Αδαμόπουλος 16(2).

ΗΦΑΙΣΤΟΣ (Γιούπης): Μανωλόπουλος , Μιχαλόπουλος, Γιαννόπουλος 6, Χριστοδουλόπουλος 4, Κεφαλάς 22(2), Σούρλος, Γιαννούτσος 4, Γιοβάς 2, Τσεκλένης 6(2), Καραγιάννης 5, Καραδολάμης 4.

Βαθμολογία

1. Παναχαϊκή 4

2. Αίολος Αγυιάς 4

3. Καλαμάτα 4

4. Εργοτέλης 3

5. Σφήκα Αμαλιάδας 3

6. Διαγόρας Ρόδου 2

7. Τρίπολη 2

8. ΕΑΠ 2

9. Γλαύκος 1

10. Δίων Κυπαρισσίας 1

11. Ήφαιστος Αχιλλέας 1

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο Διαγόρας Ρόδου, Γλαύκος, Δίων Κυπαρισσίας, Ήφαιστος Αχιλλέας

Επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11):
Ηφαιστος Αχιλλέας-Εργοτέλης
Παναχαϊκή-Καλαμάτα
Τρίπολη-Αίολος Αγιάς
ΕΑΠ-Διαγόρας Ρόδου
Γλαύκος-Διων Κυπαρισσίας
ρεπό:ΣΦΗΚΑ Αμαλιάδας

2ος Όμιλος

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

ΦΟ Βροντάδου-Πικέρμι 63-72

Δάφνη -Παπάδος Γέρας 82-76

Έξω Παναγίτσα-Πορφύρας 83-70

Μίλων-Ίκαρος Καλλιθέας 68-59

Τελεθριακός-Βούρειος 64-68

(Ρεπό: ΓΣ Κορωπίου)

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ- ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ 64-68

Διαιτητές: Τσάλας-Λυτροσυγγούνης.
Τα δεκαλεπτα: 18-13, 31-30, 44-50, 64-68
Τελεθριακός (Φώτου): Μέτα, Πανταζής 6, Μαυροζούμης, Γκρινιάρης 2, Τσιτούμης, Παπαθανασίου, Μητσιμπόνας 14 (2), Τσιριμώκος 3 (1), Γκιζόγιαννης 22, Κιαπέκος 17, Ματάκιας.
ΒΑΟΛ (Βουλίκας-Πατεράκης): Βουλίκας, Ανδρουλάκης, Σουλίκας 19 (3), Καράμπελας 10 (2), Τσούρης 10, Κουτσαντωνάκης, Τροβάς 7 (1), Κωνσταντινάκος 1, Σιμιτζάκης, Μαλούκος 21.

Βαθμολογία

1. ΑΟΝΣ Μίλων 4

2. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 3

3. ΑΟΦ Πορφύρας 3

4. ΑΕ Ίκαροι Καλλιθέας 3

5. Βούρειος ΑΟΛ 3

6. ΑΕ Έξω Παναγίτσας 3

7. ΑΟ Δάφνης 3

8. ΓΣ Κορωπίου 2

9. Τελεθριακός 2

10. ΦΟ Βροντάδου 2

11. Πικέρμι 2

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο ΓΣ Κορωπίου, Πικέρμι

Επόμενη αγωνιστική (3η 1/11):
Πικέρμι-Δαφνη
Παπάδος Γέρας-ΑΕΕΠ
Πορφύρας-Μίλων
Ικαρος Καλλιθέας-Τελεθριακός
ΒΑΟΛ-Κορωπί
Ρεπό: ΦΟΒ

3ος Όμιλος

Τηρων Αγ. Θεοδώρων-Μύκονος  74-100

Καρλόβασι-ΚΑΠ 57-74

Νίκη Αμαρουσίου-Ελευθερία Μοσχάτου 74-70

ΑΕ Δικαίου Κω-Ποσειδών Λουτρακίου 79-72

Χαλάνδρι-Ερμιονίδα 77-70

Πεύκη-Πέρα 74-66

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ-ΚΑΠ 57-74

Τα δεκάλεπτα: 14-17, 27-42, 45-59, 57-74
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Μπαβέλας

ΤΗΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ-ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ 74-100

Τα δεκάλεπτα: 17-21, 37-52, 52-73, 74-100
Διαιτητές: Ναστούλης-Ανδρεόπουλος
Τήρων Αγ. Θεοδ. (Τσομπάνος):Μουστάκας 6 (2), Τσαούσης 2, Ζαχαρόπουλος, Κρασαδάκης 26 (4), Βασιλόπουλος 4 (1), Πράτης 9 (2), Μπαρδάκος 5, Τσιτούρας, Δεκαβάλας 3 (1), Λιάδης, Δανίκας 16, Βαρσάμης 2.
Μυκονος (Δελαπάσχος): Αγγελακόπουλος 14, Σαχάς 5, Μαρτζος 12 (2), Τζάρο, Κωστής, Τσιάρας 21 (3), Αμπάρας 11 (2), Παπαθανασίου 5 (1), Στανκοβιτς 6 (2), Τσάμης 21 (2), Εζόμο 4, Δημάκος 1.

ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 79-72
Τα δεκάλπετα: 20-14, 36-30, 65-46, 79-72
Διαιτητές: Ραπτογιάννης-Χρόνης
A.E. Δικαίου (Τζομάκας): Μεταξωτός 1, Τρύπας 19(3), Γεωργαδάκης, Τριτσάρης 10(1), Λάμπρου 5, Παρβαντώνης 5(1), Δρόσος 3, Χατζηγιακουμής 18(4), Καλής 4, Χατζησταμάτης 14(1).
Ποσειδώνας Λουτρακίου (Νταλίπης): Φραντζέσκος 5, Δόσης 2, Πατουχέας 10, Λενάκος 21(1), Τσιλομελέτης 8, Τουργέτης 1, Παπανικολάου 6, Σακελλάρης 12(1), Δαμβουνέλης, Γρίβας 7(1).

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 77-70

Δεκάλεπτα: 23-11, 43-27, 57-47, 77-70

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Πετράκης

ΑΟΚ Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 25(3), Σταθάκης 8(1), Ανδρουλάκης, Παπαϊωάννου, Δημητριάδης 10, Μορφονιός 6(1), Αμπελάς 2, Δεμέναγας, Παππάς 1, Μωραίτης 13(2), Παπαδόπουλος, Λάτσης 12(1)

ΑΟ Ερμιονίδας (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου, Ζώτος, Πουλής Α., Δοξάκης 27(4), Γκολέμης 1, Πουλής Α. 2, Μπουκουβάλας, Ηλιάδης, Ευστρατίου Π.14, Μπινίαρης 7, Χονδρόπουλος 19(4), Πουλής 1.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 4

2. ΑΟΚ Χαλάνδρι 4

3. ΚΑΠ 4

4. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 4

5. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 3

6. ΑΟ Ερμιονίδας 3

7. ΑΟ Πεύκης 3

8. ΑΕ Δικαίου Κω 3

9. ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 2

10. ΑΕ Καρλοβάσου 2

11. ΑΣ Πέρα 2

12. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 2

Επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11)

Μύκονος-ΑΕ Καρλοβάσου

ΚΑΠ-Νίκη Αμαρουσίου

Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Δικαίου

Ποσειδώνας Λουτρακίου -ΑΟΚ Χαλάνδρι

Ερμιονίδα-Πέρα

Πεύκη-Τήρων

4ος Όμιλος

Λέων ΑΣ Μεσολογγίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 64-82

ΓΣ Γόμφοι-Αλμυρός 79-75

Αμπελώνας 1986-Ολυμπιακός Βόλου 66-52

Σπάρτακος Ιωαννίνων-Αναγέννηση Καρδίτσας 83-78

Τετάρτη 28 Οκτωβρίου (από 1η αγωνιστική)

Καναλακίου 17.00 Καναλάκι Αχέρων-Σπάρτακος Ιωαννίνων Διαμαντής-Βίννης (Τσιγγέλης)

Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας 1986-Αναγέννηση Καρδίτσας Μπουγλός Π.-Αβραμίδου (Αγορογιάννης)

Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννησις Λαμίας Ευφραιμίδης-Χατζηκώστας (Μηναρετζόπουλος)

(Ρεπό: ΑΕ Καναλακίου Αχέρων)

ΓΣ ΓΟΜΦΟΙ-ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ 79-75 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 22-15, 37-35, 51-46, 63-63 (κ.α.), 79-75 (παρ.)

Διαιτητές: Ζαχαρής, Καρακώστας

ΓΣ Γόμφοι (Αλεξίου): Καγιαμανίδης 6, Πανάρας 23(3), Μαρτζελής 7(1) , Νίκας 12(1), Οικονόμου 1, Τσιτσάνης 2, Ευαγγελακόπουλος, Λιάσκος, Αργυρός 7(2), Ψύρρας 6(1), Κουρέπης 14.

ΓΣ Αλμυρού (Νάνης): Κοντοστάθης 9(2), Μυλωνάς, Μάμουρας 2, Παπούλιας 7(1), Γιωτόπουλος 9(1), Νάκος, Τσάβες 3, Χασιώτης 4, Χαρχαρής 5, Γώγουλας, Πολίτης 18(3), Βαλαμουντής 9 (1).

ΛΕΩΝ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ-ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 64-82

Δεκάλεπτα: 19-21, 41-43, 52-59, 64-82

Διαιτητές: Λιότσιος, Ασημακάκη

Λέων Μεσολογγίου (Φαράντος): Γεωργούλας 15(2), Τσαπατόρης 11(3), Παπαθανασόπουλος 2, Ξηρός 11(1), Σταμούλης Χ. 2, Σταμούλης Γ. 9(1), Λειβαδάς 14(3), Πάσσιος, Ζαρζάνης, Δρόσος, Βλάχος, Ντάλας.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γιωτάκης, Σιδηρόπουλος, Νταβουλτζόπουλος 8, Κολότσιος 13(3), Καννής 13, Αντωνίου, Ιωακειμίδης 26(3), Αποστολίδης, Μαντζιός 22(2), Στύλος, Φίλιος, Παππάς.

ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 83-78

Δεκάλεπτα: 24-24, 49-41, 67-62, 83-78

Διαιτητές: Μελανίδης, Χατζηκώστας

Σπάρτακος Ιωαννίνων (Παππάς): Ζαμπέτης 8, Βαράκας, Μπαζάκας 7, Δήμος 12, Πρεμέτης 8, Σταυρόπουλος 16, Κύρκος, Πανταζής 2, Μάντζιος 4, Θώδης 10, Λαμπρόπουλος 16, Τζίμας.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Παπανδρέας, Ψυχογιός 9, Μπέφας, Γεωργαντζάς 16, Σαββόγλου, Τουφεξής, Αργύρης 13, Αντωνίου 14, Καλλιάρας 18, Κακκαβάς, Νότος 8.

ΓΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 66-52

Δεκάλεπτα: 20-14, 40-25, 55-36, 66-52

Διαιτητές: Κάννης, Διαμαντής

ΓΣ Αμπελώνα (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 13(2), Χαιρετίδης 8, Κονδυλόπουλος 6, Κοτσώνας 6, Κυριακόπουλος 5, Αποστολάκης 6, Αναγνωστόπουλος 8, Σπυρόπουλος 12(2), Πασχάλης 2, Παλάσκας, Καραγιάννης, Γερονάτσος.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Ιλτσόγλου 16, Τσιακλάγκαλος 10(1), Καραμήτσος 6(2), Ευαγγελινός 14(2), Σταθούρος 4, Μούμογλου 2, Σιμάκης, Παρασκευάς.

Βαθμολογία

1. ΓΣ Γόμφοι 4

2. ΓΣ Αλμυρού 3

3. ΑΓΣ Ιωαννίνων 2

4. ΓΣ Αμπελώνα 2

5. Σπάρτακος Ιωαννίνων 2

6. Λέων Μεσολογγίου 2

7. Αναγέννηση Καρδίτσας 1

8. Ολυμπιακός Βόλου 1

9. Τιτάνες Παλαμά 1

10. Αναγέννηση Λαμίας 0

11. Αχέρων Καναλακίου 0

*Ολυμπιακός Βόλου, Αναγέννηση Καρδίτσας, ΓΣ Αμπελώνα, Σπάρτακος Ιωαννίνων και ΑΓΣ Ιωαννίνων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Αναγέννηση Λαμίας και Αχέρων Καναλακίου από δύο.

Επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11)

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΣ Γόμφοι

ΓΣ Αλμυρού-Αναγέννηση Λαμίας

Τιτάνες Παλαμά-ΓΣ Αμπελώνα

Ολυμπιακός Βόλου-Σπάρτακος Ιωαννίνων

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αχέρων Καναλακίου

Ρεπό: Λέων Μεσολογγίου

5ος Όμιλος

ΦΟ Αριδαίας-ΦΣΦ Ο Αριστοτέλης 91-82

 ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 91-82

Δεκάλεπτα: 24-18, 45-34, 74-55, 91-82

Διαιτητές: Δέλλας, Φίλλιος

ΦΟ Αριδαίας (Τζιβάνης): Παπαδόπουλος, Γιώρτσιος 6(2), Φόρογλου 11(2), Τοπαλίδης, Θωμαΐδης 16, Πετρούδης, Μακρόπουλος 16(3), Γκαβέζος 18(2), Αμπάρης, Καραμπέκης 19(1), Κανονίδης, Μπακιρτζής 5.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μουρουζίδης): Παπαδόπουλος, Ντρίζα Τ., Ματούλας 6(2), Ντρίζα Ε., Γκόνος 10(1), Ναϊπλής, Γουάμπα 6, Πεταλωτής 27(4), Τασιούδης, Μανδαλάκης 15(1), Τσιάμης 5, Σαρρής 13(2).

Βαθμολογία

1. ΦΟ Αριδαίας 4

2. Αριστοτέλης Φλώρινας 3

3. Αετοί Βέροιας 2

4. ΑΣ Καστοριάς 2

5. ΑΟΚ Βέροιας 2

6. ΜΑΣ Ε. Μαντουλίδης 1

7. Ναύαρχος Βότσης 1

8. Αργος Ορεστικό 1

9. Ικαροι Γιαννιτσών 1

10. ΔΕΚΑ 1

*ΦΟ Αριδαίας και Αριστοτέλης Φλώρινας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

Επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11)

Ναύαρχος Βότσης-Αργος Ορεστικό ΑΝΑΒΟΛΗ

ΜΑΣ Ε. Μαντουλίδης-Ικαροι Γιαννιτσών

ΑΣ Καστοριάς-ΔΕΚΑ ΑΝΑΒΟΛΗ

Αετοί Βέροιας-Αριστοτέλης Φλώρινας

ΦΟ Αριδαίας-ΑΟΚ Βέροιας

6ος Όμιλος

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Ζέφυρος 02-Απόλλων Καλαμαριάς 85-58

Γαλάτιστα-Σταυρούπολη 62-81

(Ρεπό: Ιωνικός Ιωνίας)

 ΖΕΦΥΡΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 85-58

Δεκάλεπτα: 25-16, 42-30, 64-43, 85-58

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Καντερές

Ζέφυρος (Δεμερτζής) Τσέκος 2, Πάρος 14(1), Γιαννάκης 7(1), Δουβής 11(2), Κανάρας 8, Ντινάκης 14, Μπακάλης 14, Κώνστας, Δεληγκάρης, Τσίγκας Π.-Ρ. 15(2).

Απόλλων Καλαμαριάς (Πολυμένης): Πετρίδης 6, Γκαντίδης, Σμυρλής 12, Μακούλης 5, Αναστασάκης 3(1), Συμεών 2, Λεμονίδης, Λαγός 2, Κιουρτζίδης 13, Ζαφειρούδης, Φωτιάδης 7, Μπαγκντασαριάν 8.

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη 3

2. Ζέφυρος 3

3. Αρίων Ξάνθης 2

4. Ιωνικός Ιωνίας 2

5. Ανατόλια 2

6. ΒΑΟ 2

7. Ασπίδα Ξάνθης 2

8. Απόλλων Καλαμαριάς 2

9. ΑΟ Γαλάτιστας 2

10. Ελπίδα Αμπελοκήπων 1

11. ΚΑΟ Δράμας 0

*Σταυρούπολη, Ζέφυρος, Απόλλων Καλαμαριάς και ΑΟ Γαλάτιστας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο, ενώ ο ΚΑΟ Δράμας ένα λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11)

ΚΑΟ Δράμας-Ζέφυρος

Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης

Αρίων Ξάνθης-Ανατόλια

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΑΟ Γαλάτιστας

Σταυρούπολη-Ιωνικός Ιωνίας

Ρεπό: ΒΑΟ

 

Άκης Γεωργαντάς

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr