Thursday, 22 October 2020

Γ' Εθνική: Τα αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνα των σημερινών αναμετρήσεων (18/10)

Oct 18, 2020

Πρεμιέρα σήμερα για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής και παρακάτω μπορείτε να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων και τα φύλλα αγώνα.


1ος Όμιλος

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

Παναχαϊκή ΑΕ - ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας 73-68

ΣΔΥ Τρίπολης - ΓΣ Εργοτέλης 71-78

ΕΑ Πατρών - ΣΚ Καλαμάτα 48-79

ΑΟ Γλαύκος - ΑΟ Αίολος Αγυιάς 65-55

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς - Διαγόρας Ρόδου 67-72

Ρεπό: Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ

Τα φύλλα αγώνα:

1ος Όμιλος

ΔΙΩΝ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 67-72

Δεκάλεπτα: 22-24, 31-41, 50-54, 67-72
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Λάμπος
Δίων Κυπασισσίας (Γιαννουλάκης): Τσιγγενοπουλος, Κλεφτάκης 5, Ντέντα 4, Καμαρινός 6(2), Τζαγισβίλι 5(1), Καραγιαννίδης 22(2), Μπακολιάς 11(3), Κυριακόπουλος 8, Γιαννακόπουλος 6.
Γ.Σ. Διαγόρας (Μάγος): Μανωλόπουλος 18(2), Μαρκουλής, Καράβας, Μαρουλλάκης, Χατζηδημητρίου 2, Καταβαίνης 18(4), Μητσού Κ. 8, Κανύχης 2, Γεωργουλάκος 6(2), Σκλήβας 18.

ΔΡΟΜΕΙΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 71-78 παρ. (64-64 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 16-14, 27-31, 49-46, 64-64, 71-78 παρ.
Διαιτητές: Ελ Ανύ-Θεοδοσόπουλος 
Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Κάτος, Αθανασιάδης, Μαιστρέλης 14(4), Καρλάφτης 15(3), Γουμενακης 8(2), Δαπουλάκης, Μανιαδής, Χριστοδούλου 3(1), Μπουμπάρης 8,Αντωνογιαννάκης, Μητροπαπας 15, Καραλης 15(3).
Δρομεις (Μπαλής): Χατζόπουλος 22 (1), Καλούλι 6, Αγγουράς 4, Μαντίκος 4, Παπαγεωργίου 3, Πετρόπουλος , Μπαλής 15, Σιναναι 3(1), Σπυράκος 10(1), Μπουρής 2, Μίχος.

ΕΑΠ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ 48-79
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Κάννης
Δεκάλεπτα: 15-15, 27-31, 36-57, 48-79
ΕΑΠ (Πασχάκης): Βαφειάδης 2, Κυριακίδης 8 (2), Φωτιάδης, Φραγκισκάτος 5 (1), Δώνος 4, Παλλαδινός 13 (1), Μπονίκος 9 (1), Λυμπερέας 7.
Καλαμάτα (Νώντας): Σαραντόπουλος, Πολίτης 3 (1), Μπούσι 18 (2), Τσικούρης, Πετρίδης, Σαλάι 11 (2), Φραγγέας 2, Περρωτής 6, Καλογερόπουλος 10 (1), Σκοπέτος 4, Νάκης 21 (3 τρ., 8 κλ.), Μπάκας 4.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ- Α.Σ.Σ.ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 73-68
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Αδαμόπουλος Κ.
Δεκάλεπτα: 21-15, 32-33, 49-43, 73-68
ΠΓΕ:(Λιόνας): Βανδώρος, Τριπολίδης3,Νικολάου 13, Τσουλέας 2, Παπανικολόπουλος 14(2), Παπαδόπουλος , Γκόβας 15(1), Μπαρδάκας 22, Μπουραντας 4.
Α.Σ.Σ.Αμαλιάδας (Νιπεργιάλης): Διαμαντόπουλος 12, Νοέας 15(2), Θεοδωρόπουλος 6(2), Συνετός 11(1), Βουρνάς 15, Κάλλης 7(1), Δασκαλόπουλος , Αγραπιδάκης, Νακόπουλος Αδαμόπουλος 2.

 

2ος Όμιλος

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΦΟ Βροντάδου 65-56

ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΟ Δάφνης 68-57

ΑΕ Ίκαροι Καλλιθέας-ΑΕ Έξω Παναγίτσας 79-62

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟΝΣ Μίλων 76-82

ΓΣ Κορωπίου-Τελεθριακός ΑΣ 79-77

 

ΒΑΟΛ-ΜΙΛΩΝΑΣ 76-82
Διαιτητές: Ντάνος-Μαρίγλη
Δεκαλεπτα: 16-18, 20-24, 18-21, 21-19
ΒΑΟΛ (Βουλικας-Συμιακακης): Σιμιτσακης, Βουλικας, Ανδρουλάκης 8(2), Σουλικας 9 Γκιουρτζιδης, Μαλουκος 19, Καράμπελας 6(2), Τσουρής 19(3) Κουτσαντωνακης, Τροβας 12(2), Κουιμτζης, Κωσταντινακος 3(1).
Μιλώνας (Καραγιαννης): Πετριδης 13(1), Σταματιου,Κρανιάς,Μπελιτσης 11 ,Θεοδωρίδης 9(1),Πέτας 22(1), Παπανικολοπουλος, Παπαπετρος 7(2),Μαρακης 9, Χριστόπουλος 3, Μπενας, Ψυλεας 7

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ - ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ ΧΙΟΥ 65-56

Παπαδος Γέρας: ΚΑΡΑΜΒΑΛΗΣ - ΠΑΝΑΡΑΣ: Κομνηνός 2, Πασχος, Τσαπωνης, Κοσμας, Τζουραμανης, Καμινελλης 9, Ζεστός Γιάννης 10, Ζεστος Γρηγόρης 5, Συνοδινος, Υμερι 4, Σουλιναρης 8, Ψημιτης 27(5).
ΦΟΒ: ΑΜΕΝΤΑΣ - ΕΣΚΙΔΗΣ: Στογιλκοβιτς 1, Μπαγιωκας 3(1),Λαμπρινουδης, Λεγατος 14(2), Πατελιδας, Αγγελιδης 9, Κοκκινακης, Λεωδης, Τσιγκας 1, Παπαγεωργιου 9(2), Χατζοβουλος 18, Μενδωνης.

ΚΟΡΩΠΙ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 79-77
Διαιτητές: Χατζημάρκος-Τσικριτσάκη.
Δεκάλεπτα: 19-15, 36-40, 54-60, 79-77
Κορωπί (Δρακόπουλος): Κυριαζής 1, Κόης 11, Ρωμαίος 10, Κατωπόδης 18 (1), Τζελάλης 2, Μαρκομιχάλης 6, Θεοχάρης, Μιχάλης 13 (1), Γκίκας, Γκίνης 6, Σιδέρης 2, Μερκεβίτσιους 10.
Τελεθριακός (Φώτου): Μέτα, Πανταζής 8, Μαυροζούμης, Γκρινιάρης 27 (2), Παπαθανασίου, Μητσιμπόνας 8 (2), Τσιριμώκος 17 (5), Γκιζόγιαννης 8, Κιαπέκος 9, Ματάκιας, Τσιτούμης.





3ος Όμιλος

Σάββατο 17 Οκτωβρίου

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΕ Δικαίου Κω 72-63

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

ΑΟ Μυκόνου-ΑΟ Πεύκης 99-71

ΚΑΠ-ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 84-56

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Καρλοβάσου 93-73

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 50-85

ΑΣ Πέρα-ΑΟΚ Χαλάνδρι 70-80

 

4ος Όμιλος

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

ΓΣ Αλμυρού-Λέων ΑΣ Μεσολογγίου 61-52

 ΓΣ Παλαμά Τιτάνες-ΓΣ Γόμφοι 55-70

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Λαμίας (αναβλήθηκε 28/10)

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΓΣ Αμπελώνα (αναβλήθηκε 28/10)

Αχέρων Καναλακίου-Σπάρτακος Ιωαννίνων (αναβλήθηκε 28/10)

Τα φύλλα αγωνα:

ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ-ΛΕΩΝ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 61-52
Δεκάλεπτα: 13-5, 30-21, 45-45, 61-52
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Γιατρόπουλος
ΓΣ Αλμυρού (Νάνης): Κοντοστάθης 8(2), Μυλωνάς, Μαμούρας, Παπούλιας 12, Νάκος, Πολίτης 12(2), Χασιώτης 5(1), Χαρχαρής, Γώγουλας, Βαλαμούτης 6, Γιωτόπουλος 5(1), Τσαβές 13.
Λέων Μεσολογγίου (Φαράντος): Γεωργούλας 19(1), Παπαθανασόπουλος 13(2), Κολοβάκης 2, Ξηρός 3, Σταμούλης Χ. 2, Σταμούλης Γ. 8(1), Λειβαδάς 5(1), Πάσιος.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΓΣ ΓΟΜΦΟΙ 55-70
Δεκάλεπτα: 9-20, 24-37, 38-54, 55-70
Διαιτητές: Ζαχαρής-Μπούγλος Ι.
Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 5(1), Σκουφεζής 5(1), Τσούμας 5, Κατσαντούρος 19(1), Σφακιανός 4, Ξένος 2, Μίχας 2, Φαλιάκης, Κουσιάντζας 13, Αρχοντούλης, Γεροστάθης.
ΓΣ Γόμφοι (Αλεξίου): Καγιαμανιδης 9, Πανάρας 16(1), Μαρτζελης 6(2), Νικάς 17(1), Οικονόμου 2, Ευαγγελακοπουλος, Τσιτσάνης, Αργυρός 3(1), Ψυρρας 14(3), Κουρεπης 3.

 

5ος Όμιλος

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης-ΦΟ Αριδαίας 78-85

18.00 ΜΑΣ Μαντουλίδης-ΑΟΚ Βέροιας

ΑΣ Καστοριάς-ΑΣ Άργος Ορεστικό 64-55

ΚΣ Αετοί Βέροιας-ΑΟ Ίκαροι Γιαννιτσών 79-66

ΦΣΦ Ο Αριστοτέλης - ΔΕΚΑ 86-60

 

Τα φυλλα αγωνα:

ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 79-67
Δεκάλεπτα: 21-17, 34-34, 56-51, 79-67
Διαιτητές: Σελεβός-Τσαρδούλιας
Αετοί Βέροιας (Γεωργιάδης): Μαστροδημήτρης 10 (2), Μπουρδάνος 25 (3), Ζαμπάκας, Γκανάς 2, Γκοτζαμανίδης 14 (1), Ιωσηφίδης Κ., Γαβριηλίδης, Μαραπίδης 2, Γκίτκος, Ιωσηφίδης Μ. 8 (2), Τσακαλέρης 16, Κόκουρας 2.
Ίκαροι Γιαννιτσών (Οκλαλιώτης): Σαμαράς 20 (4), Αθαναηλίδης 16, Καλογεράτος 16 (2), Σπόντης, Ελευθεριάδης 6, Μπογδάνης 2, Οκλαλιώτης, Πέτσος, Μπάρζου, Παπαδόπουλος, Ακριτίδης 5, Μηντζαρίδης 2.

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 64-55
Δεκάλεπτα: 26-20, 39-22, 52-39, 64-55
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Τοπαλίδης
ΑΣ Καστοριάς (Καραταγλίδης): Δαραβίγκας 12(2), Χότζα 12(1), Παπαδημητρίου 5(1), Δημητρόπουλος, Ιατρόπουλος 1, Τερσενίδης 27 (3), Καλαϊτζίδης, Νέστορας, Ξάνθης, Τσαχτσίρας, Κορομπίλιας, Καραβατάκης 7(1).
Αργος Ορεστικό (Κίτσιου): Σπυρόπουλος, Γεωργιάδης, Ζυγούρας 17(3), Δήμου, Λαζαρίδης 10(1), Νάκου 4, Καραγεωργίου, Κόττας 6(2), Σαρρής, Παράχος 18(4), Παπαβασιλείου.

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ-ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 78-85
Δεκάλεπτα: 10-21, 21-19, 23-25, 78-85
Διαιτητές: Λαδάς-Καρυπίδης
Ναύαρχος Βότσης (Μυστηλιάδης): Πυδαράκης 3(1), Καλαϊτζής, Τραπεζάνογλου 5, Εσιρπέογλου 2, Πασσαρής, Μιντζαρίδης 35(5), Σούκερας, Μανδράς, Ντούνι, Κογκαλίδης 9(2), Καλόνης, Μπαδής 24(4).
ΦΟ Αριδαίας (Τζιβάνης-Αναστασιάδης): Παπαδόπουλος 2, Γιώρτσιος, Φόρογλου 16(2), Τοπαλίδης 2, Θωμαϊδης 5(1), Πετρίδης, Μακρόπουλος 21, Γκαβέζος 9(1), Αμπάρης, Καραμπέκης 10(1), Πέτκος 5(1), Μπακιρτζής 16.

6ος Όμιλος

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

18.00 Βυζαντινός ΑΟ-Απόλλων Καλαμαριάς

ΓΣ Αρίων Ξάνθης-ΑΣΑΑ Ζέφυρος 02 76-56

18.00 ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων-ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης

18.00 Σταυρούπολη ΕΚ-ΣΑΑΚ Ανατόλια

ΑΣ Ιωνικός Ιωνίας-ΑΟ Γαλάτιστας

 

Τα φυλλα αγωνα:

ΒΑΟ- ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 72-67
Δεκάλεπτα: 18-15, 35-38, 52-55, 72-67
Διαιτητές: Δέλλας-Κωνης
ΒΑΟ (Φρύδας-Ξανθόπουλος): Παπαμαργαρίτης, Αλεξίου 7(1), Λόγυρος 4, Γαλατσόπουλος 5, Μαγής 2, Ταζόπουλος 18, Ζαχαρίας 14, Πισιώτης 2, Σιδεράς 4(1), Αμανατίδης 16, Παπαρισούλης, Αγγελίδης.
Απόλλων Καλαμαριάς (Πολυμένης-Γαλής): Πετρίδης 18(3), Γκαντίδης, Σμυρλής, Μακούλης 13(2), Αναστασάκης 8(1), Συμεών 8, Λεμονίδης 5, Λαγός, Κιουρτζίδης 8, Ζαφειρούλης, Φωτιάδης, Μπαγκντασαριάν 7.

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 76-86
Δεκάλεπτα: 24-30, 37-61, 58-80, 76-86
Διαιτητές: Παπαθανασίου Κ.-Δικταπανίδης
Σταυρούπολη (Αμοιρίδης-Κασικτσόγλου): Καπατσης, Καδής 7(1), Κατριβάνος 2, Τσιμπης 6(1), Χατζημιχαηλιδης 15(1), Μαρκου 5, Μαργαριτης 4 Δασκαλοπουλος 21, Τετραδης 16(3).
Ανατόλια (Τασούδης): Τζουβάρας 37 (6), Χατζηγεωργιου 2, Χατζηλάμπρου 1, Κουντουρατζογλου 22(1), Τασουδης 7(2), Βελλισαριου 11(2), Μακαντάσης, Μαστροδημήτρης, Καρανωτας 6, Κουλιαριδης.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ-ΑΟ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ 79-64
Δεκάλεπτα: 25-8, 53-22, 67-47, 79-64
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Θρασυβουλίδης
Ιωνικός Ιωνίας (Χριστοφορίδης): Παππάς 5(1), Παναγιώτου 19(4), Ματενίδης 15(1), Καρανώτας 7(1), Στοϊτσης 11(1), Γιαμούκης 3, Ιατρίδης 4, Βαϊράμης 3(1), Σαμαράς 5(1), Αγγελόπουλος 7.
ΑΟ Γαλάτιστας (Παπαδόπουλος): Νικολαϊδης, Καλπαξίδης 13, Σιδηράς 8, Ματσούκης 7, Σολωμονάκης 2, Καζλάρης, Δέτσικας 3, Κωνσταντάς 6, Μυλωνάς, Νουκάρης 32(7).

ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ-ΖΕΦΥΡΟΣ 76-56
Δεκάλεπτα: 16-11, 33-27, 53-36, 76-56
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Κωνσταντινέλλης
Αρίωνας (Θερμός): Τσίτσος 6, Γρούδος 16, Μελαδιανός 30 (5), Αρβανιτίδης 8, Μπουτσακτσή 3, Σαββουλίδης 4, Μαγαλιός, Χατζηασημιάδης, Καρανικολίδης 1, Μπουτζικούδης 3 (1), Χριστοφορίδης 5 (1), Ζαρωτιάδης
Ζέφυρος (Δεμερτζής): Τσέκος 5 (1), Πάρος 10 (1), Γιαννάκης 8 (2), Κανάρας 6, Ζάγκας, Ντινάκης 16 (1), Μπακάλης 9, Κώνστας, Φαρχάτ, Δεληγκάρης, Τσίγκας Μ., Τσίγκας Π.-Ρ. 2.

ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 56-61
Δεκάλεπτα: 12-20, 31-31, 43-50, 56-61
Διαιτητές: Τσαούση-Παπαδόπουλος Γρ.
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γυμνόπουλος): Μπάκναλ 9, Δημάκης 4(1), Φωτιάδης 8(2), Πάντζιος 4, Λογοθέτης 12, Παπαδόπουλος 1, Παπαπασχάλης 1, Κεραμάρης 9(2), Ανδρέου 8.
Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης): Παπαδάκης 16(1), Παπαϊωάννου 3, Παυλάκης, Τερζάκης 2, Κάλφας 5(1), Παπανικολάου, Κουτσογιάννης 11(1), Ανθης 3(1), Μπουραζάνης 2, Στεργίου 12(1), Δώδος 7, Χαραλαμπίδης.

 

 

Άκης Γεωργαντάς

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr