Thursday, 21 November 2019

Γ Εθνική: Τα αποτελέσματα στους ομίλους του Βορρά

Oct 13, 2019

1ος ομιλος Βορρά
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

Τιτάνες Παλαμά-ΦΟ Αριδαίας 64-46
ΣΚ Ιωάννινα-Ικαροι Τρικάλων 91-83 (παράταση) (77-77 κ.α.)
Φαίακας Κέρκυρας-ΓΑΣ Μελίκης 49-84
Αίολος Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων 69-55
Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου 72-74
Αετοί Βέροιας-Αριστοτέλης Φλώρινας 70-62

Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου

Τα φύλλα αγώνα:

Φαίακας Κέρκυρας-ΓΑΣ Μελίκης 49-84
Δεκάλεπτα: 12-23, 31-49, 41-74, 49-84
Διαιτητές: Μαντήλας-Κάνης
Φαίακας Κέρκυρας (Τσάμης): Στεμπάρι, Δρακίδης 14, Τσιτσές 1, Σάγιας 2, Γουστέρης 2, Παπαγκίκας 12(2), Αυγερινός 13(3), Μικρομάνης 2, Αγιους, Βάγιας, Τσάμης 3.
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 25(2), Μαυρίδης 14(2), Στοϊτσης 8, Πεϊμανίδης 25(1), Ρογγότης 2, Καποδίστριας, Αντωνόπουλος, Εσερπόγλου, Λαπατούρας 18(1), Ασπροπούλης, Λέφας 1, Ημερίδης 12.

ΣΚ Ιωάννινα-Ικαροι Τρικάλων 91-83(77-77)
Δεκάλεπτα: 25-15, 51-34, 62-57, 77-77(κ.α.), 91-83
Διαιτητές: Πράττος-Τζεκάκης
ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντζάρας-Μπάθας): Ζαμπέτης 4, Ματσάγγας 2, Δουρούλης 13(3), Τσιτσώνης 5(1), Βάσης 5(1), Καραμπίνης 8(2), Κατσίβελος, Ξιούρας 1, Σφουγγάρης, Σωτηράκης 33, Τσιρώνης, Μπάλλας 20.
Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μέξης 6, Μπαρμπαρούσης, Φρύδας, Βλάχος 14(3), Κολότσιος 7(1), Κρεμμύδας 6, Κατσαρές 14(1), Τζορμπατζάκης, Γεωργόπουλος 9, Γκιουλέκας 19(1), Μπάρδας, Μακρής 8.

Τιτάνες Παλαμά-ΦΟ Αριδαίας 64-46
Δεκάλεπτα: 20-15, 28-25, 39-39, 64-46
Διαιτητές: Μελανίδης Μ. –Χατζηκώστας
Τιτάνες Παλαμά (Καραμιντζιος): Γκογκίδης 14(3), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 22, Σφακιανός 2, Ξένος, Τσούμας 3, Φαλιάκης 5(1), Μακρής 10(2), Σκουφεζής 8, Αρχοντούλης.
ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Παπαδόπουλος 15(4), Κανονίδης, Πέτκος, Τοπαλίδης, Πάντης, Πονόπουλος 4, Παπαβράαμ, Αβραμίδης 3(1), Γεωργάκης 9, Μακρόπουλος 12(2), Παουλεάνου 3(1), Κληντσάρης.

Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου 72-74
Δεκάλεπτα: 20-17, 36-33, 57-49, 72-74
Διαιτητές: Σιταρίδης-Δέλλας
Αναγέννηση Καρδίτσας (Νότος-Κρομμύδας): Ψυχογιός 3(1), Πανταζής 2, Γεωργαντζάς 18(1), Δίκαρος 4, Κοβάτσεβ 10, Τσέλιος 15(1), Αργύρης 3, Αντωνίου 6(1), Καλλιάρας 8, Νότος 3(1).
Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 12 (4), Βερτζάγιας, Σαριμπαλίδης 22 (4), Σιμάκης 6, Κουτίνας 8 (1), Παρασκευάς 5, Τσιώλης 11 (1), Τάσσος 6, Σταυροθεόδωρος 4, Καρπέτης, Ακούνια.

Αετοί Βέροιας-Αριστοτέλης Φλώρινας 70-62
Δεκάλεπτα: 15-12, 38-32, 55-52, 70-62
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Βασιλόπουλος
Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης, Αναστασιάδης 4(1), Σιδηρόπουλος 6(1), Γιαννουζάκος 5(1), Κουσιάντζας 15, Σταυρουλάκης 3, Μαραπίδης 16(2), Αλευρίδης 8, Ιωσηφίδης 7 (1), Γκανάς 6(2).
Αριστοτέλης Φλώρινας (Χαλκιάς): Τσιώγκας 8(2), Τσιάμης 14 (3), Παπαγρηγορίου 4, Γκόνος 8(1), Γκουτζιομήτρος 7 (1), Μαυρίδης 2, Σαββίδης 12 (2), Βίτκας, Παπούλιας 7(1), Καραδήσογλου.

Αίολος Τρικάλων -ΑΓΣ Ιωαννίνων 69-55
Δεκάλεπτα: 16-16, 30-28, 43-44, 69-55
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Τοπαλίδης
Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 6(2), Παναρας 14(1), Πρεμέτης, Αρούρης 3(1), Χατζής, Σούλκο 4, Τσιούλκας 3, Κολότσιος 12(1), Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 11(3), Κατσαδούρος 2, Τσότσος 14(1)
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ηλιάδης): Μούκας 5(1), Γυφτάκης 7(1), Σαχπατζίδης 12(2), Καλογεράτος 16(4), Αντωνίου, Σβώλης, Παπανικολάου, Μάκης, Παπαδόπουλος 2, Δαβάνης 12, Φίλιος 1, Τερζόπουλος.

Η βαθμολογία:
1. ΓΑΣ Μελίκης 2 (1-0)
2. Τιτάνες Παλαμά 2 (1-0)
3. Αίολος Τρικάλων 2 (1-0)
4. ΣΚ Ιωάννινα 2 (1-0)
5. Αετοί Βέροιας 2 (1-0)
6. Νίκη Βόλου 2 (1-0)
7. Αναγέννηση Καρδίτσας 1 (0-1)
8. Ικαροι Τρικάλων 1 (0-1)
9. Αριστοτέλης Φλώρινας 1 (0-1)
10. ΑΓΣ Ιωαννίνων 1 (0-1)
11. ΦΟ Αριδαίας 1 (0-1)
12. Φαίακας Κέρκυρας 1 (0-1)
13. Ολυμπιακός Βόλου 0 *

*Ο Ολυμπιακός Βόλου έκανε το ρεπό του

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 20/10):

ΦΟ Αριδαίας-Ολυμπιακός Βόλου
Ικαροι Τρικάλων-Τιτάνες Παλαμά
ΓΑΣ Μελίκης-ΣΚ Ιωάννινα
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Φαίακας Κέρκυρας
Νίκη Βόλου-Αίολος Τρικάλων
Αριστοτέλης Φλώρινας-Αναγέννηση Καρδίτσας

Ρεπό: Αετοί Βέροιας

2oς όμιλος Βορρά
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:
Ασπίδα Ξάνθης-Ελπίδα Αμπελοκήπων 73-90
Απόλλων Καλαμαριάς-Μακεδονικός 45-62
Πανσερραϊκός-Ικαροι Σερρών 55-75
Κένταυρος Καλικράτειας-ΜΕΝΤ 74-82
Μαντουλίδης-Μέγας Αλέξανδρος 74-76
ΔΕΚΑ-Λεύκιππος Ξάνθης 41-62
Ρεπό: Ζέφυρος

Τα φύλλα αγώνα:

Πανσερραϊκός-Ικαροι Σερρών 55-75
Δεκάλεπτα: 12-18, 28-34, 44-57, 55-75
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Αναστασιάδης
Πανσερραϊκός (Κοκολιός): Συμεωνίδης 6, Γρίψιος 2, Γεωργιανός Ν. 2, Γεωργιανός Π. 2, Τράκας 3, Δημητρακάς 20(3), Δατσιάδης 5 (1), Ντίνος 5 (1), Θολιώτης 5, Κάτος 5, Χορτομάρης.
Ίκαροι Σερρών (Ρούλης): Γεωργόπουλος, Φραγκούλης 5(1), Σιδερίδης 16(4), Καμπέρης, Δαλαγκόζης 9 (3), Κουτσοκώστας 3(1), Γκούτζιας 6, Παρχαρίδης, Ξανθόπουλος, Μπίλιος 16(5), Κακιούζης 16.

Απόλλων Καλαμαριάς – Μακεδονικός 45-62
Δεκάλεπτα: 13-20, 24-33, 33-48, 45-62
Διαιτητές: Σελεβός-Τσάνταλη
Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ.5(1), Πάρος 2, Βογιατζής Λ., Σκέμπης 8(2), Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 13(2), Καρασίμος 3, Κεραμάρης 2, Μακρής, Κόκκιος 10, Γιαννακός 2, Τσίγκας.
Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής 2, Τσαούσης, Καραθανάσης, Παλιαχάνης 4, Καραμπέκης 13(2), Κομμάτας 2, Φλιάτης 10(1), Δασκαλόπουλος, Λυχριδάς 3(1), Τσιόγκας 10, Αζίζης 10(1), Πρωτούλης 8

Ασπίδα Ξάνθης-Ελπίδα Αμπελοκήπων 73-90
Δεκάλεπτα: 10-13, 30-41, 52-55, 73-90
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Λάλλα
Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος-Στεφανίδης): Παυλάκης 2, Παπαδάκης 9(1), Δώδος 25(2), Τεργάκης, Τιτόπουλος, Μπόζης 5(1), Παπαϊωάννου, Κουτσογιάννης 7(1), Μανδαλάκης 20(2), Μπουραζάνης 1, Κάλφας, Καναράς 4.
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας-Γουλτίδης): Φωτόπουλος 14(3), Σαμαράς 13(2), Μύθιλλος 10(1), Δημάκης 11(1), Βουλγαράκης 7(1), Μητρόπουλος 3(1), Μαρκόπουλος 12(1), Ξηρόπουλος 10, Συμεών 10.

ΔΕΚΑ-Λεύκιππος Ξάνθης 41-62
Δεκάλεπτα: 17-20(10), 28-31(20), 35-54(30), 41-62
Διαιτητές: Καρακώστας-Γεωργούλης
ΔΕΚΑ (Κυριαζής-Χατζηβρέττας-Μιχαηλίδης): Δημητριάδης 8, Κρίτσικας 2, Τσιμερίκας, Χατζηχρήστος 2, Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 2, Παπασάβογλου Αν. 6, Θεογιάννης 9, Καρανώτας Τ., Παπασάβογλου Αρ. 6, Καρανώτας Σ. 6, Καλαποθαράκος.
Λεύκιππος : (Βαχαρίδης-Μαγιάννης) Στύλας 2, Νταβουλτζόπουλος 6 , Ιορδάνογλου 2, Στεργίου , Ιωαννίδης , Ζαμπάκης 5 (1), Βοϊβατόπουλος 10, Νικολόπουλος 17 (3), Μακαρατζής, Γρούδος 10, Παλλάκης 10.

Μαντουλίδης-Μέγας Αλέξανδρος 74-76
Δεκάλεπτα: 24-23, 39-47, 55-61, 74-76
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Ηλιόπουλος
Μαντουλίδης (Καραμανώλης-Ρεφατλλάρι): Τάκης 16(2), Φόρογλου 19(4), Κεραμάρης 7(1), Ρίτσερ 4, Σαρασίδης 3(1), Καναγκίνης, Μαλανδρής 13(1), Ντίαθ 4, Στεργιόπουλος, Καπουράνης, Σίμογλου 8, Παπαϊωάννου.
Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης-Παπαδόπουλος): Σουλτάνης 1, Γκολέμας 12, Μαδεμλής 11, Γιαχανατζής 6, Ορφανίδης 4, Κωστακίδης 22(1), Μέλλιος 10(1), Παπαρισούλης, Σακαλάκης, Πισιώτης 7, Χατζηβούρκογλου 3(1), Πολυμένης.

Η βαθμολογία:
1. Λεύκιππος Ξάνθης 2 (1-0)
2. Ικαροι Σερρών 2 (1-0)
3. Ελπίδα Αμπελοκήπων 2 (1-0)
4. Μακεδονικός 2 (1-0)
5. ΜΕΝΤ 2 (1-0)
6. Μέγας Αλέξανδρος 2 (1-0)
7. Μαντουλίδης 1 (0-1)
8. Κένταυρος Καλικράτειας 1 (0-1)
9. Ασπίδα Ξάνθης 1 (0-1)
10. Απόλλων Καλαμαριάς 1 (0-1)
11. Πανσερραϊκός 1 (0-1)
12. ΔΕΚΑ 1 (0-1)
13. Ζέφυρος 0 * (0-0)

*Ο Ζέφυρος έκανε το ρεπό του.

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 20/10):
Ζέφυρος-Ασπίδα Ξάνθης
Ικαροι Σερρών-Απόλλων Καλαμαριάς
ΜΕΝΤ-Πανσερραϊκός
Μέγας Αλέξανδρος-Κένταυρος Καλικράτειας
Λεύκιππος Ξάνθης-Μαντουλίδης
Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΔΕΚΑ
Ρεπό: Μακεδονικός

basket247.gr team

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr