Thursday, 21 November 2019

Γ Εθνική: Τα αποτελέσματα στους ομίλους του Νότου

Oct 13, 2019

Γ Εθνική (1ος όμιλος Νότου)
1η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα:
ΓΣ Κορωπίου-ΑΟ Γλαύκος 75-60
ΑΟ Ερμιόνης-ΑΟ Ακράτα 76-70
Νέο Ληξούριο-ΑΟΚ Χαλάνδρι 77-68
ΣΔΥ Τρίπολης-ΚΑΟ Κορίνθου 62-82
ΑΟ Π. Φαλήρου-ΑΕΝ Κηφισιάς 84-71
Άρης Νίκαιας ΓΝΟ-Ηλυσιακός 85-91 3η παρ.
Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Αχαγιά 82 67-72

Τα φυλλα αγωνα:

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 85-91 (3η παρ.) (65-65 κ.α., 74-74 1η παρ., 82-82 2η παρ.)
Διαιτητές: Ζιώγα-ναστούλη
Αρης Νίκαιας (Καράμπελας): Σκανδαλος 27 (1), Θεοδωράκος 11 (1), Πριτσος 11, Κολλιας 12, Χατζόγλου 9 (1), Λαζαρίδης 9 (1), Πεταλάς 6, Καραβανάς, Παπαγεωργίου.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Καφκής): Γραμματίκας 9 (3), Κελαϊδης 24 (4), Φώτσης 18 (1), Μαραγκουδάκης 15 (2), Κωστόπουλος 7 (1), Πλευράκης, Ουντίτζο 3 (1), Μπάζιος, Ετζιάκα, Ταταράκης 6 (2).

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ-ΚΑΟΚ 62-82
Διαιτητές: Ελ Ανύ-Μάρκου
Τα δεκάλεπτα: 19-23, 32-44, 47-64, 62-82
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ (Ηλίας Μπαλής-Βασίλης Αλικάκος): Χατζόπουλος 4, Αγγουράς 7, Καλούλης 9(1), Χρονόπουλος 1, Νταγιάντης 4, Μικρός 1, Σακελλαράκος 3(1), Σινανάι 3(1), Σπυράκος 8(2), Μπαλής 13, Καραγιάννης 4, Καρλής 5.
Κ.Α.Ο. ΚΟΡΙΝΘΟΥ (Ρουμελιώτης): Κόης 14(1), Δανίκας 7, Αναγνωστάκης 12(2), Λακόβ 3(1), Τζάιδας 10(1), Περρώτης 15, Μήτσου 3(1), Ντόρμπαρης 5(1), Αδαμόπουλος 13(2).

ΑΟΕΡΜΙΟΝΗΣ-ΑΚΡΑΤΑ 76-70
Διαιτητές: Μαρτινάκος-Αγγελής
ΑΟΕ (Ζωντός): Ευστρατίου 5 (1), Αγγελής 17 (2), Θωμάς 2, Οργκεστ 3, Γκολέμης 5, Κεφαλάς 16 (1), Προσιλης, Κατσαβελας, Ευστρατίου 2, Σαρικάς 17 (2τρ. 9ρ. 4α. 3κλ.), Κορίζης 9, Πουλης.
Ακράτα (Ζίζηλας): Δορλής 14, Σαχιτι, Πετρόπουλος, Μουρατίδης 20 (1), Κατωπόδης 6 (1), Πολυδερας 8 (2), Βασιλάτος, Κωστας, Γιαννούλης 11, Μαλλης 2, Κυρίτσης 2, Γιόβας 7 (1).

ΑΟΠΦ – ΑΕΝΚ 84-71
Διαιτητές: Χρηστίδης, Μαυρέλης
Τα δεκάλεπτα: 21-18, 47-31, 68-52, 84-71
ΑΟΠΦ (Παπαδάτος, Καμαριώτης): Βαλιώτης 4, Βαϊδάκης 18(2), Μαυροειδή 2, Πρόγκας 15(1), Γραμματικός 21(3), Τσορμπατζίογλου 2, Σολωμός 4, Αγγελόπουλος 7(2), Τσαπρούνης 11, Λάμπρου.
ΑΕΝΚ (Λαδίκος, Λαγοπόδης): Δουβλής 5, Μοσχοβίτης 15, Μακρυγιάννης 9(1), Γιαννούτσος , Πρέκας, Μανούσος 17, Γούνης 1, Σπαχιγάι 2, Οικονόμου 13, Μιχαλάκης 6, Γιακουμής, Φασιανός 3(1).

ΝΕΟΛ – ΧΑΛΑΝΔΡΙ 78-68
Τα δεκάλεπτα: 24-21, 46-36, 64-52, 78-68
Διαιτητές: Ντάσης-Ξηροκώστας
ΛΗΞΟΥΡΙ (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 14 (1), Ιωάννου 1, Τρυφωνόπουλος 8, Ρεκουνιώτης 15, Πολίτης 14 (2), Θεοδωράκος 11 (3), Λαμπρόπουλος 15 (1).
ΧΑΛΑΝΔΡΙ: (Στεφανάκης): Κονδύλης 23 (5), Σταθάκης 19 (6), Αυγουλάς 1, Μορφωνιός 3 (1), Αυδής 4, Μωραϊτης 11 (3), Βουλγαράκης 3 (1), Θεοδωράκης 4.

ΚΟΡΩΠΙ – ΓΛΑΥΚΟΣ 75-60
Τα δεκάλεπτα: 18-23, 40-39, 56-52, 75-60
Διαιτητές: Χριστινάκης-Καραμπιτσάκος
ΓΣ Κορωπίου (Δρακόπουλος – Κουκουζέλης): Ιωάννου 12, Ντέλλας, Τετζεράκης, Κατωπόδης 20 (3), Κεχρής, Κοκκορόγιαννης 10, Κούτρας, Μερκούρης 6, Αργυρόπουλος, Κλασίδης Κουτουφάς 19 (2), Σταμάτης 8.
Γλαύκος ΑΟ (Δέρλος – Πολίτης): Αναστασόπουλος 6 (1), Βουρνάς 14, Τριπολίδης 5 (1), Σπύρου 2, Θανόπουλος 17 (4), Παπαβασιλόπουλος 6, Σούντρης, Λαμπρόπουλος 4, Χατζηκλάφας, Ιωαννίδης, Δημάκος 6, Κουκουλομμάτης.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ- ΑΧΑΓΙΑ ΄82 67-72
Διαιτητές: Λαμπίρης και Λεβεντάκος
Τα δεκαλεπτα: 20-20, 34-34, 54-53, 67-72
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Μοσχοβάκης 20 (1), Γατσούλης 7 (1), Νικολάου 4, Λυμπερέας 1, Γκόβας 8 (1), Καραγιάννης 14, Μπαρδάκας 13.
ΑΧΑΓΙΑ ΄82: Μπουρδάνος 14 (1), Σερέτης 9, Κωνσταντινόπουλος 1, Καλογιάννης 10 (2), Ταρνάρης 1, Λυμπέρης 17 (4), Φραντζής 20.

Βαθμολογία (σε 1 ματς):

Κορωπί 2 1-0
ΑΟ Ερμιόνης 2 1-0
ΝΕΟΛ 2 1-0
ΚΑΟ Κορίνθου 2 1-0
ΑΟΠ Φαλήρου 2 1-0
Ηλυσιακός 2 1-0
Αχαγιά 82 2 1-0
Γλαυκος 1 0-1
Ακράτα 1 0-1
Χαλάνδι 1 0-1
Τρίπολη 1 0-1
ΑΕΝΚ 1 0-1
Αρης Νικαιας 1 0-1
Παναχαϊκή 1 0-1

Επόμενη αγωνιστική (2η, 20/10):
Ακράτα-Κορωπί
Χαλάνδρι-ΑΟ Ερμιόνης
ΚΑΟ Κορίνθου-ΝΕΟΛ
ΑΕΝΚ-ΣΔΥ Τριπολης
Ηλυσιακός-ΑΟ Π Φαλήρου
Αχαγιά 82-Αρης Νίκαιας
Γλαύκος-Παναχαϊκή

Γ Εθνική (2ος όμιλος Νότου)

1η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Κυριακή 13

Τα Φανάρια-Αίαντας Αυλίδας 59-42
ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΟΝΣ Μίλων 82-76
ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου-ΑΟΚ Χανιά 62-56
ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΣ Άρης Θήβας 104-98 (παρ.) (91-91 κ.α.)
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΣ Πέρα 84-77
ΚΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 76-71
ΑΚ Χαλκίδας-Βούρειος ΑΟΛ Χίου 64-52

Τ α φυλλα αγωνα:

ΧΒΑ-ΒΑΟΛ 64-52
Τα δεκάλεπτα: 13-10, 19-15, 17-14, 15-13
Διαιτητές: Κώτσου-Κατσαπρακάκης
ΧΒΑ (Μπρατσιακος): Μπρατσιακος, Παπάδης 12 (2), Στεφάνου 5 (1), Κατσούλας 7, Βογιατζής, Σταθόπουλος, Μητσιμπόνας 20 (2), Γεωργιάδης 13 (2), Λούκας 3 (1), Φραγκούλης, Σιδέρης 4.
ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ (Βουλίκας):Τσιριγώτης, Χριστοβασίλης, Ανδρουλάκης 3, Σουλίκας 4, Σιμιτσάκης, Παπαδόπουλος 13, Σαμιώτης 13 (1), Τσουρής 8, Μαρούλης 4, Τρόβας 4 (1), Κουιμτζής, Κωνσταντινάκος 3 (1).

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 62-56
Τα δεκαλεπτα: 13-10, 30-27, 48-38, 62-56
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Λάμπος
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Οικονόμου-Σίσκος): Γιανναλέτσος, Καρακωστάκης, Γκοντόπουλος 5 (1), Γεωργίου, Δέδες 7, Μιχαήλ 10, Σακελλαράκης 4, Κοπακάκης, Χάλιος 5, Κουλούρης 14 (2), Σιδέρης, Δημητριάδης 17.
ΧΑΝΙΑ (Παπανικολάου-Ρενιέρης): Κελεσίδης 6, Ιωακειμίδης 1, Αλεξίου 2, Πνευματικός-Φράνσις, Ζανιδάκης 21 (2), Βρεττός 2, Κατράνας 3, Μαντζαρίδης 2, Κιγμέτογλου 19 (1), Αδοντάκης, Σκαμνάκης, Παλαιοκρασσάς.

ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ-ΑΙΑΝΤΑ ΑΥΛΙΔΑΣ 86-62
Τα δεκάλεπτα: 24-7, 38-29, 59-42, 86-62
Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Αναστασόπουλος
Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Πολίτης, Κοντσές 9 (1), Χονδρόπουλος 19 (5), Καραγιάννης 2, Μάκαρης 20 (1), Προδρόμου 23 (2), Ζαφειρούδης 8 (1), Χάρος 4, Ναυπλιώτης, Βουτυρόπουλος, Ονάσογλου, Σεϊντίνι 2.
Αίαντας Αυλίδας (Σάλιαρης-Πίτσικας): Ανδρικόπουλος 5, Μούντριχας 14 (4), Καλεμντζάκης 11 (2), Παπαχαραλάμπους 2, Κωνσταντόπουλος 7 (1), Τσιώλης 5 (1), Σταμέλος 6, Κωνσταντούρας 12 (3), Δάβρης, Καζάκης, Αργυρίου, Λαφτσίδης.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 104-98 (παρ.)
Διαιτητές: Φάκαρος-Σκανδαλάκης
Τα δεκαλεπτα: 34-25, 54-41, 71-63, 91-91 (κ.α.), 104-98 (παρ.)
Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος-Αβραμίδης): Τύρλας 4, Σταμέλος 5 (1), Σβάρνας 4, Παπουτσής 20 (2), Μητσάκης, Γαλιατσάτος 3, Καλογερόπουλος 39 (7), Παπακώστας 5, Λίτσος 19 (3), Παπαδημητρίου 1, Κορομηλιάς 4.
Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας-Φραγκούλης): Πανταζής 19 (2), Ντέντα, Τριανταφύλλου 4, Παρδακάς 19, Γκρινιάρης 27 (1), Ματσαγγούρας, Χαρατσής 3 (1), Γκιζογιάννης 16 (2), Ανέστης 10 (1).

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 76-71
Διαιτητές: Γεράνιος-Κιουλάφας
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Βαγγέλης Δεγαϊτας-Νικος Κοψιάς): Μαράκης 8, Καράμπελα 18 (2), Ξιούρας 11 (3), Αρμάος 9 (2), Τσάβος 13, Νάστος 1, Κοψιάς 7 (2), Πουρνάρας 4, Ρετσίνας 5, Αλεξανδρόπουλος, Αλβέρτης, Σαρλής.

ΕΦΑΟΖ-ΠΕΡΑ 84-77
Τα δεκάπετα: 20-15, 15-22, 29-18, 20-22
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης-Σκουλαρίκης
ΕΦΑΟΖ (Μανος): Μαυροειδακος, Μπαλαμωτης, Δημου17(4), Ζαρμακουπης 21(1), Δριβας 9 (3), Σταυρου 2, Αμβραζης 21(1), Κανελοπουλος 8(1), Πιτουλης 1, Κριζεας, Μπενος 6, Ραλάτος.
ΠΕΡΑ (Γκαναβίας): Βαρδαλος 9 (1), Γελαδας, Δροσος 3(1), Βλαχος, Τσολακης 6, Πεφανης, Κεφαλας 13(2), Μαντας, Γονιδης, Βαρσαμουλης 15, Αιβατογλου.

Ένωση Ιλίου- Μίλων 82-76
Τα δεκάλεπτα:18-21, 23-22, 20-14, 21-19
Διαιτητές: Αναστασίου-Βελέντζας
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Μπέλλας Γ. 13 (2), Γεροκωστας 6, Φουντάς 9 (2), Δαρμής, Μπολάτογλου 15 (2), Κατσαρός, Μπέλλας Ο. 20 (1), Ραλλάκης 4, Μανταλβάνος 7, Τσιουμπρής 8, Βατσιος.
Μίλων (Αποσκίτης): Χωματάς 11 (3), Σουλινάρης 10, Ραυτόπουλος, Τζανικιάν, Καραγιαννίδης 9, Παπαδάκης 3, Παπανικολόπουλος 8 (2), Γαλάνης, Εξηνταβελώνης, Ζούκας 11, Ανδρεόπουλος 14, Ψυλέας 10 (1).

Βαθμολογία (σε 1 ματς):

Τα Φανάρια 2 1-0
ΑΟ Ένωση Ιλίου 2 1-0
ΑΚ Χαλκίδας 2 1-0
ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 2 1-0
ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 2 1-0
ΚΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 2 1-0
ΕΦΑΟ Ζωγράφου 2 1-0
Αίαντας Αυλίδας 1 0-1
ΑΟΝΣ Μίλων 1 0-1
ΑΟΚ Χανιά 1 0-1
ΑΣ Άρης Θήβας 1 0-1
ΑΣ Πέρα 1 0-1
ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 1 0-1
Βούρειος ΑΟΛ Χίου 1 0-1

Επόμενη αγωνιστική (2η, 20/10):
Μιλων-Τα Φανάρια
ΑΟΚ Χανιά-Ένωση Ιλίου
Αρης Θήβας-Ερμής Σχηματαρίου
Πέρα-Αργοναύτης Ραφήνας
ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ-ΕΦΑΟΖ
ΒΑΟΛ-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Αίαντας Αυλίδας-ΧΒΑ

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr