Sunday, 21 April 2019

Γ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες στους 4 ομίλους

Apr 15, 2019

1ος όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής
Καλαμάτα-Αιγάλεω 57-77
Αχαγιά-ΝΕΟΛ 73-68
Μεγαρίδα-Ηλυσιακός 69-63
Κεραυνός Αιγίου-Ακράτα 59-66
Ιωνικός ΝΦ-Άρης Νικαίας 95-83
Λέοντας 2014-Κηφισιά 57-104
Πέρα-Έσπερος ΑΟΠΑ 73-62

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΧΑΓΙΑ-ΝΕΟΛ 73-68
Διαιτητές: Τζίμης-Μελισσάρης.
Δεκάλεπτα: 19-16, 38-36, 51-48, 73-68.
Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος, Βουρνάς 12, Κωνσταντινόπουλος, Νικολάου 17 (3), Ταρνάρης 3 (1), Οικονομόπουλος 4, Κάλλης, Τσάμης 29 (2), Δ. Λυμπέρης 8 (1), Μακρής.
ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 12, Σαρικας 8, Ανδρικόπουλος 2, Συνοδινός, Μαρούλης 11, Τρυφωνόπουλος 12 (1), Λαμπρόπουλος 9, Αναστασάκης 14.

ΜΕΓΑΡΙΔΑ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 69-63
Διαιτητές: Σιδέρης-Αγγελής.
Δεκάλεπτα: 18-24, 40-32, 55-49, 69-63.
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 7, Κοντόπουλος 4, Σπυρόπουλος 5, Παλαιοχωρίτης, Ζακυνθινός 13 (2), Μπαλάφας 6 (1), Παπασπύρος, Αβραμίδης 12, Βούρτσης, Μαλούκος 12, Θέος 8 (1), Σιδέρης 2.
Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 11 (2), Κουρκουτσάκης, Φώτσης 19 (2), Κοψιάς 9 (1), Ζαραϊδώνης 4 (1), Προύντζος 4, Αντωνόπουλος 10 (2), Μπουργάνος 6, Παπανικολάου, Μαραγκουδάκης, Αγγελόπουλος, Κουσιάντζας.

ΠΕΡΑ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 73-62
Διαιτητές: Χριστινάκης-Μαραγκάκης.
Δεκάλεπτα: 11-10, 24-28, 52-38, 73-62.
Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 2, Θεολογίτης 11 (3), Παπάδης 15 (4), Τσιρόπουλος, Τσολάκης 21 (3), Χολέβας 2, Πατσατζόπουλος, Πιτούλης 14, Σωτηράκης 7, Ντιφαντής 1.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Δεράος): Σερέτης, Φραντζής 15 (2), Βεργανελάκης 2, Ζαφείρης 15 (3), Ροκανάς 10 (2), Θωμόπουλος, Κατσαβόπουλος, Δούρος, Μπαρδάκας 11 (1), Αργυρόπουλος 9, Καλογιαννίδης.

Η βαθμολογία:
1) Αιγάλεω 45 (22-1)
2) Ιωνικός ΝΦ 44 (21-2)
3) Μεγαρίδα 42 (19-4)
4) Αχαγιά 40 (17-6)
5) Πέρα 34 (11-12)
6) Κηφισιά 34 (12-11)*
7) Ηλυσιακός 33 (10-13)
8) Ακράτα 33 (10-13)
9) Άρης Νικαίας 33 (10-13)
10) ΝΕΟΛ 31 (8-15)
11) Καλαμάτα 30 (7-16)
12) Έσπερος ΑΟΠΑ 30 (7-16)
13) Κεραυνός Αιγίου 28 (5-18)
14) Λέοντας 2014 25 (2-21)
*Έχει έναν μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (24η, 21/4):
ΝΕΟΛ-Καλαμάτα
Ηλυσιακός-Αχαγιά
Έσπερος ΑΟΠΑ-Μεγαρίδα
Αιγάλεω-Κεραυνός Αιγίου
Ακράτα-Ιωνικός ΝΦ
Άρης Νικαίας-Λέοντας 2014
Κηφισιά-Πέρα

2ος όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:
ΚΑΠ-Μελίσσια 58-90
ΟΦΗ-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 61-51
ΒΑΟΛ Χίου-Ίκαρος Νέας Σμύρνης 71-73 (13/4)
Καλλιθέα-ΕΦΑΟΖ 70-61
Άρης Θήβας-Κορωπί 89-81
Λοκρός Αταλάντης-Ερμής Σχηματαρίου 99-74
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC-Δειλινό 84-74

Τα φύλλα αγώνα:
ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 71-73
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μακρόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-21,39-31,58-53,71-73.
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 6,Ανδρουλάκης 8(2), Σουλίκας 14(2),Φουντουλάκος,Αγγελίδης 8,Τσουρής 13(2),Τροβάς 7 (1),Κουτσαντωνάκης 4,Σουλινάρης 9,Κωνσταντινάκος 2.
Ικαρος Νέας Σμύρνης (Μεγαγιάννης): Μπάζιος 3,Σταμάτης 12 (1),Γιαννακόδημος 11(1),Μόσορας 3(1),Μούκας 3(1), Μιχαλόπουλος 10,Διαμαντόπουλος 18(2),Αντωνούσος 1,Ανέστης 12.

ΟΦΗ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ 61-51
Διαιτητές: Καρακάσης-Καμήτσος.
Δεκάλεπτα: 11-15, 33-24, 43-33, 61-51.
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 7, Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου 2, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 17 (3), Πάλλης 5, Πετράκης 15 (1), Καμπάκας, Αντωνόπουλος 9 (1), Μπουμπάρης 2, Μαλιαράκης, Καραλής 4.
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 3 (1), Χωματάς 10 (1), Τσίρος 1, Συγγούνας 7 (1), Τύρλας 15 (1), Ζερβός 9 (1), Σιλιτζήρης 4, Γαλιατσάτος, Μητσάκης, Σβαρνάς, Ζέρβας, Σταμέλος 2.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΚΟΡΩΠΙ 89-81
Διαιτητές: Ροδίτης-Ξυλάς.
Δεκάλεπτα: 15-12, 23-26, 24-22, 27-21.
Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 34, Τζαβίδας, Ματσαγγούρας, Γκόλιας 7 (1), Μελετίου, Παναγιωτίδης 26 (3), Καλεμτζάκης 4, Καδηγιαννόπουλος, Κουμπές, Δαχρεντζής 9, Τριανταφύλλου 1, Ντέντα 8.
Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιος 2, Αγγελόπουλος, Καμαρινός 4, Τσαγιασβίλι, Αγόρης 18 (3), Καραδολάμης 19, Φίλας, Μερκούρης 9, Μαγαλιός, Σβορώνος 8 (2), Κουτούφας 21 (2), Χρονόπουλος.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑ BC-ΔΕΙΛΙΝΟ 84-74
Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ.-Καρανικόλα Ελ.
Δεκάλεπτα: 20-22, 47-42, 67-60, 84-74.
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Κουτσογιάννης): Θεοδωράκος Β., Μπάλλας, Μπέλλος, Βάκος, Θεοδωράκος Π. 19 (1), Κουτσογιάννης 13 (3), Γεωργουσόπουλος, Μανιάτης 15 (4), Γκιζογιάννης 29 (2), Λούκας 8 (2), Λέος, Στυλιαράς.
Δειλινό (Γωνιωτάκης): Λέφης 15 (2), Μπορμπίδης 16 (4), Αντωνογιαννάκης 10, Γαϊτανάκης 3 (1), Γρύλλης 13 (3), Εκίζογλου 3 (1), Κυρίτσης, Γκουτσίδης-Σερμάκης 2, Γουμενάκης 12 (2).

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 99-74
Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Κιουλάφας.
Δεκάλεπτα: 25-18, 52-34, 72-57, 99-74.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 15 (2), Κετέμα 6 (2), Κεχρής 9 (3), Πάσσας 17 (1), Μάτος Αν. 28 (4), Μάτος Αγγ. 9 (1), Δουρούκης 6 (1), Ψάλτου 9, Παπαηλιού, Γεωργίου, Πρεφαντής, Γκρέκος.
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Σπηλιόπουλος 3 (1), Γκρινιάρης 18 (3), Μαράντος 24 (3), Τσαπρούνης 5, Ετζιάκα 17, Γιανναλέτσος 7, Κώνστας, Φλώτσιος, Μαλισσόβας.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΚΟΡΩΠΙ 89-81
Διαιτητές: Ροδίτης-Ξυλάς.
Δεκάλεπτα: 15-12, 38-38, 62-60, 89-81.
Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 34, Τζαβίδας, Ματσαγγούρας, Γκόλιας 7 (1), Μελετίου, Παναγιωτίδης 26 (3), Καλεμτζάκης 4, Καδηγιαννόπουλος, Κουμπές, Δαχρεντζής 9, Τριανταφύλλου 1, Ντέντα 8.
Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιος 2, Αγγελόπουλος, Καμαρινός 4, Τσαγισβίλι, Αγόρης 18 (3), Καραδολάμης 19, Φίλας, Μερκούρης 9, Μαγαλιός, Σβορώνος 8 (2), Κουτούφας 21 (2), Χρονόπουλος.

ΚΑΠ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 58-90
Διαιτητές: Αντωνιάδης Αλ., Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 11-22, 29-42, 39-70, 58-90
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Γαρδέλης Δ. 10 (1), Βενιτουράκης 1, Χανιάς 12, Βαφιάς, Φασιανός 9 (1), Μαυροειδάκος 7, Παπανίκος 2, Τσιρίμπασης 6, Σβάιγκερ, Πισλής, Καρυπίδης 11
Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσης 10, Στεργίου 7 (1), Πολιτόπουλος 2, Οικονομόπουλος 9 (1), Λεπούρης 11, Κόντος 6, Σωφρονάς 5 (1), Ζήρος 6 (2), Ηλιόπουλος, Τρίχας 5 (1), Καραχάλιος 11, Καραβανάς 13

Βαθμολογία (σε 23 αγώνες):

1) Λοκρός Αταλάντης 42 (19-4)
2) Μελίσσια 42 (19-4)
———————————
3) ΟΦΗ 42 (19-4)
4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 40 (17-6)
5) ΕΦΑΟΖ 37 (14-9)
6) Άρης Θήβας 36 (13-10)
7) Κορωπί 35 (12-11)
8) Ερμής Σχηματαρίου 33 (10-13)
9) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 33 (10-13)
———————————
10) ΒΑΟΛ Χίου 32 (9-14)
———————————
11) ΚΑΠ 31 (8-15)
12) Καλλιθέα 30 (7-16)
13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 25 (4-18-1 μηδ.)
14) Δειλινο 23 (0-23)

24η αγωνιστική (21/4):
Αργοναυτης Τριγλίας Ραφήνας-ΚΑΠ
Ικαρος Νέας Σμύρνης-ΟΦΗ
ΒΑΟΛ Χίου-Δειλινό
Μελίσσια-Καλλιθέα
ΕΦΑΟΖ-Αρης Θήβας
Κορωπί-Λοκρός Αταλάντης
Ερμής Σχηματαρίου- ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC

1ος όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:
ΑΟΚ Βέροιας-Τιτάνες Παλαμά 58-67
Καλαμπάκα-ΑΓΣ Ιωαννίνων 62-77
Δόξα Λευκάδας-Πρωτέας Γρεβενών 77-66
Νικόπολη Πρέβεζας-Ίκαροι Τρικάλων 56-94
Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 82-74 (13/4)
Εύαθλος Πολυκάστρου-Μαντουλίδης (24/4)
Ρεπό: Μελίκη

Τα φύλλα αγώνα:
ΒΙΚΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 82-74
Διαιτητές: Πράττος-Αναστασιάδης
Δεκάλεπτα: 24-16, 44-36, 62-50, 82-74
Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 7, Πανάρας 18(4), Τσίρμπας-Αναγνώστου, Πρέντζας 3(1), Καραγκιολίδης, Μάντζιος Π. 4, Μάντζιος Δ. 13, Πάτρας 27(1), Πανταζής, Πιστιόλης 4, Γιωτάκης 6
Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 2, Μπόγδανος 26(3), Κωστούλας 18, Μπουσκολίτης 11(1), Σκαμαγκάς 15(2), Αναστασόπουλος 2, Χάρχαρης

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 77-66
Διαιτητές: Φακίτσας-Γερακίνης
Δεκάλεπτα: 24-7, 47-28, 61-48, 77-66
Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 23 (5), Αργυρός, Φέτσης, Αναγνωστόπουλος 12(1), Τσιαβές 16(1), Βαγενάς 13(3), Κόγκας, Γεωργάκης, Μακρόπουλος 9(1), Βλαχάκης, Ζαμπάκης 4, Κελλάριου.
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Κλωνάρας 13, Τζήμου, Γρούδος 7, Μαλούτας 19(3), Μιχαηλίδης 3, Συλλάκος, Τακίδης 5, Μπόζιαρης 5(1), Μακρής 9(2), Μαλιούρας 5.

ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 56-94
Διαιτητές: Σταθόπουλος, Διαμαντής Αθ.
Δεκάλεπτα: 22-28, 28-46, 47-67, 56-94
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης-Πολίτης): Παππάς, Τζίμας, Σουλιώτης 8, Καραστάθης 3, Μήχος 9, Μούστας 2, Τζόκας, Παπαχρήστος 8, Κακιούζης 17, Παπαμιχαήλ 9, Ζήκας.
Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 3(1), Μέξης 13, Βλάχος 16(2), Κολότσιος Β. 8(2), Αργύρης 16(4), Χατζής, Ντούρβας 3(1), Τζιοβάρας, Φούντας 22(5), Μπαρμπαρούσης 3(1), Στάνκοβιτς 10.

ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 58-67
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Κουκουλεκίδης
Δεκάλεπτα: 18-13, 37-32, 45-50, 58-67
ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Ντουλαβέρης 2, Στοϊτσης 5(1), Γκάνας 12(2), Κασαμπαλής 14, Καραθανάσης 4(1), Ιωαννίδης 6, Χαραλαμπίδης 15.
Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 8(2), Τσούμας 11(1), Ζωιτσάκος 9, Γκογκίδης 12(1), Κατσαδούρος 2, Μπακαβέλος, Χανέλλι, Καραϊσκάκης 8(2), Μακρής 17(5), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Καραδήμας.

Βαθμολογία (σε 23 αγώνες):

1) Πρωτέας Γρεβενών 39 (18-3)*
1) Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 39 (18-3)*
———————————
3) Δόξα Λευκάδας 38 (17-4)*
4) ΑΓΣ Ιωαννίνων 36 (15-6)*
5) Ίκαροι Τρικάλων 32 (11-10)*
6) Ολυμπιακός Βόλου 32 (9-13)
7) Τιτάνες Παλαμά 31 (10-11)*
8) Μαντουλίδης 30 (9-12)**
9) Εύαθλος Πολυκάστρου 29 (9-11)**
———————————
10) Καλαμπάκα 29 (7-15)
11) Μελίκη 28 (7-14)*
12) ΑΟΚ Βέροιας 26 (5-16)*
13) Νικόπολη Πρέβεζας 23 (2-19)*
(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους
(**) Εκκρεμεί το μεταξύ τους παιχνίδι

24η αγωνιστική (21/4):
ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΟΚ Βέροιας
Μελίκη-Καλαμπάκα
Τιτάνες Παλαμά-Δόξα Λευκάδας
Πρωτέας Γρεβενών-Νικόπολη Πρέβεζας
Ικαροι Τρικάλων-Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός Βόλου-Εύαθλος Πολυκάστρου
Ρεπό: Μαντουλίδης


2ος όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:
ΜΕΝΤ-ΓΑΣ Κομοτηνή 77-88
Αστέρας Σίνδου-ΒΑΟ 75-78
Ζέφυρος-Πολύγυρος 68-80
ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου 82-59
Λεύκιππος Ξάνθης-Νέα Μουδανιά 82-57
Απόλλων Καλαμαριάς-ΔΕΚΑ 75-66
Μακαμπή-Ασπίδα Ξάνθης 71-84

Τα φύλλα αγώνα:

ΜΑΚΑΜΠΗ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 71-84
Διαιτητές: Παζώλης – Κοντογιάννης
Δεκάλεπτα: 22-15, 37-35, 49-58, 71-84
Μακαμπή (Kοντός): Παπαμαστοράκης 5 (1), Θεολόγης 14, Κλούτζος 2, Σκουφεζής 3, Σαμαράς 9 (3), Πετράκης 13 (1), Μπαδής 4 (1), Σαββίδης 4, Αρούχ 15 (1), Μυζίου, Αργυρίου 2,
Aσπίς Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Άνθης 11 (3), Παπαδάκης 10, Παναγιωτόπουλος 1, Καραμανώλης 8, Θεοδωρίδης 3, Μανδαλάκης 20 (2), Τσέλλος 3, Κάσουρας 10, Μασμανίδης 11, Φαρχάτ 4 (1).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ-ΒΑΟ 75-78
Διαιτητές: Σιταρίδης, Βασιλόπουλος
Δεκάλεπτα: 24-16, 37-40, 57-57, 75-78
Αστέρας Σίνδου (Μπαλλογιάννης-Βουδούρης): Ταβλαρίδης 7(1), Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 2, Ιωαννίδης Ν. 24, Πετρίδης 16(1), Αντωνιάδης, Ιατρίδης Ζ. 2, Μπακάλης, Δημητριάδης 2, Αθανασιάδης, Μισιρλόγλου 15(2), Ιατρίδης Α. 7.
ΒΑΟ (Νομικός): Λεπτοκαρίδης 13(1), Μπαγκντασαριάν 6, Πετρίδης 14, Τζουβάρας 2, Ταζόπουλος 9(1), Χότζα 13, Μαδεμλής 8, Πισιώτης 2, Βουνάκης 9(3), Ζαχαρίας, Καδηγιαννάκης.

Βαθμολογία (σε 23 αγώνες):

1) ΠΣ Ευκαρπίας 43 (20-3)
2) ΓΑΣ Κομοτηνή 40 (17-6)
———————————
3) Πολύγυρος 37 (14-9)
4) Αίας Ευόσμου 37 (14-9)
5) Λεύκιππος Ξάνθης 36 (13-10)
6) Ζέφυρος 36 (13-10)
7) Ασπίς Ξάνθης 35 (12-11)
8) ΜΕΝΤ 35 (12-11)
9) ΔΕΚΑ 34 (11-12)
10) Απόλλων Καλαμαριάς 33 (10-13)
———————————
11) Αστέρας Σίνδου 32 (9-14)
12) ΒΑΟ 31 (8-15)
13) Μακαμπή 28 (6-16)
14) Νέα Μουδανιά 23 (0-23)

24η αγωνιστική (21/4):
ΒΑΟ-ΜΕΝΤ
Πολύγυρος-Αστέρας Σίνδου
Ασπίδα Ξάνθης-Ζέφυρος
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΠΣ Ευκαρπίας
Αίας Ευόσμου-Λεύκιππος Ξάνθης
Νέα Μουδανιά-Απόλλων Καλαμαριάς
ΔΕΚΑ-Μακαμπή

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr