Monday, 17 June 2019

Γ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες στους 4 ομίλους

Mar 25, 2019

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Άρης Νίκαιας - Αχαγιά 76-85

Αιγάλεω - Ληξούρι 100-69

Κηφισιά - Καλαμάτα 83-69

Ακράτα - Ηλυσιακός 68-67

Λέοντας - Μεγαρίδα 33-87

Έσπερος Πατρών - Κεραυνός Αιγίου 73-68

Πέρα - Ιωνικός ΝΦ 58-79

Φύλλα αγώνα

Άρης Νικαίας - Αχαγιά 76-85

Δεκάλεπτα: 15-20, 37-36, 60-68, 76-85

Διαιτητές: Κώτσου ,Μαραγκάκης

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γαλίτης 2, Αλεξανδρόπουλος 2, Βασιλακάκης 1, Γούνης 2, Πορτελάνος 3(1), Κρητικός 33(2), Κόλλιας 16, Χατζόγλου 9, Χατζόβουλος 4, Σιδέρης, Παπουτσής 4(1).

Αχαγιά (Σαράντης): Βουρνάς 15(1), Κωνσταντινόπουλος, Νικολάου 14, Οικονομόπουλος 10, Κάλλης 4, Τσάμης 16(1), Λυμπέρης 15(5), Μακρής 11.

Αιγάλεω - Ληξούρι 100-69

Δεκάλεπτα: 26-23, 54-40, 83-58, 100-69

Διαιτητές: Μαρίγλη, Καραμπιτσάκος

Αιγάλεω (Ιμπραημάκης): Μαυράκης 2, Μπάρδας 10(3), Παπαχαραλάμπους 1,Καράβολας 37 (6), Ντακούλιας 6(2), Γκαγκαλούδης 14(2), Αγγελόπουλος 10(1), Οικονόμου 6, Κυριακόπουλος 3(1), Καλλινικίδης 8, Ναυπλιώτης 3(1).

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 13, Σαρικάς 4(1), Συνοδινός 7(1), Χαλκιάς 4, Μπέτι 7(1), Μαρούλης 8, Τρυφωνόπουλος 8, Λαμπρόπουλος 8, Αναστασάκης 10.

Πέρα - Ιωνικός ΝΦ 58-79

Δεκάλεπτα: 16-23, 30-46, 44-53, 58-79

Διαιτητές: Αποστολίδης, Κούλης

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 10(1), Θεολογίτης 7(1), Παπάδης 4, Μυλωνάκης, Τσολάκης 13, Χολέβας, Πατσατζόπουλος 8, Πιτούλης 10(1), Σωτηράκης 4, Αναστασιάδης, Ντιφαντής 2.

Ιωνικός ΝΦ (Σορώτος): Παπανδρέου 9, Άρχος, Παπαπέτρος 3(1), Γρύλλης 6(1), Κουμουνδούρος 2, Πέττας 15, Μουμπάρακ 21(4), Μαλτέζος 6, Γκίνης 13(3), Κατιάκος 4, Χριστόδουλος.

Κηφισιά - Καλαμάτα 83-69

Δεκάλεπτα: 24-17, 50-36, 67-56, 83-69

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Ντάνος

Κηφισιά (Κωλέτσης): Κρανιάς 2, Μοσχοβίτης 17, Μακρυγιάννης 11(3), Χατζηνικόλας 24(1), Πρέκας 2, Μανούσος 19(3), Σιούτης 5(1), Σκούταρης, Δούβλης, Προίσκος 3(1)

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος 2, Γκοντόπουλος 7(1), Πέζος 6, Μπάκας 14, Μαθιόπουλος 6(1), Σιδέρης, Τζιλιάνος, Καλογερόπουλος 13(1), Κοντόπουλος 20(2), Γεωργανάς, Γιαννακόπουλος 1.

Λέοντας - Μεγαρίδα 33-87

Δεκάλεπτα: 12-25, 17-44, 23-65, 33-87

Διαιτητές: Λογοθέτης, Διαμαντής

Λέοντας (Κόλλιας): Κατσαούνης 2, Μακρής 5, Ράπτης 2, Ποτήρης, Κούτουλας 2, Κοντόγιωργας, Μπαλτζής 3(1), Χρήστου, Αργυρόπουλος, Ντορμπάρης 14(2), Αμπαδιωτάκης, Σταυριανόπουλος.

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 4(1), Μπίμπας 2, Σπυρόπουλος 14, Παλαιοχωρίτης 14(4), Ζακυνθινός 3, Μπαλάφας 6(2), Στεφάνου 5(1), Αβραμίδης, Βούρτσης 2, Μαλούκος 10, Παπασπύρος 5(1), Σιδέρης 22.

Έσπερος Πατρών - Κεραυνός Αιγίου 73-68

Δεκάλεπτα: 14-14, 31-32, 61-47, 73-68

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Καλογερόπουλος

Εσπερος Πατρών (Δεράος): Καλογιάννης, Φραντζής 18(3), Βεργανελάκης 3, Ζαφείρης 6(2), Ροκανάς 8(1), Σερέτης 5, Θωμόπουλος, Τόμπρος, Κατσαβόπουλος, Δούρος 10(2), Βύρλας 23.

Κερυανός Αιγίου (Καραγιάννης): Κουκουλομμάτης 3, Κάντας 5(1), Μούκας 17(2), Μπιτσάκος 3(1), Μπεκρής 7, Αγγελόπουλος 27(1), Λυμπερέας 4, Τζελέπης 2.

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω 39

2. Ιωνικός ΝΦ 38

3. Μεγαρίδα 36

4. Αχαγιά 35

5. Άρης Νικαίας 29

6. Ηλυσιακός 29

7. Πέρα 29

8. Κηφισιά 29

9. Ληξούρι 28

10. Ακράτα 28

11. Καλαμάτα 26

12. Έσπερος Πατρών 26

13. Κεραυνός Αιγίου 25

14. Λέοντας 22

Επόμενη αγωνιστική (21η, 31/3)

Καλαμάτα - Αρης Νικαίας

Αχαγιά - Ακράτα

Ηλυσιακός - Αιγάλεω

Μεγαρίδα - Ληξούρι

Κεραυνός Αιγίου - Κηφισιά

Ιωνικός ΝΦ - Εσπερος Πατρών

Λέοντας - Πέρα

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ερμής Σχηματαρίου - ΚΑΠ 76-55

Κορωπί - ΟΦΗ 75-89

ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Ίκαρος Νέας Σμύρνης 77-79

Μελίσσια - Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 70-61

Λοκρός Αταλάντης - ΒΑΟΛ Χίου 90-78

Δειλινό - Καλλιθέα 64-81

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC - Άρης Θήβας 86-105

Φύλλα αγώνα

Μελίσσια - Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 70-61

Δεκάλεπτα: 29-13, 38-28, 50-41, 70-61

Διαιτητές: Ορφανός Ι, Γεράνιος

Μελίσσια (Δάγλας, Μπάρτζος): Στεργίου, Οικονομόπουλος 5, Κοντός 4, Σωφρονάς 15(1), Ζήρος 12(2), Τρίχας 2, Καραχάλιος 13(2), Καραβανάς 17, Κυπαρίσης 2.

Αργοναύτης Τριγλίας (Γιαννακόπουλος, Αβραμίδης): Καλογερόπουλος 13(1), Χωματάς 6, Τσίρος, Συγγούνας 17(1), Τύρλας 12, Ζερβός 2, Σιλιτζήρης 11(1), Κορομηλιάς, Γιαλιατσάτος, Σβαρνάς, Σταμέλος.

Λοκρός Αταλάντης-ΒΑΟΛ Χίου 90-78

Δεκάλεπτα: 17-16, 36-34, 61-59, 90-78

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Λαμπίρης

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Μάτος Αν. 28, Μάτος Αγγ. 23(6), Φωτητζόγλου 16(2), Πάσσας 10, Ψάλτου 4, Δουρούκης 2, Παπαηλιού 7, Κεχρής, Πρεφαντής, Κετέμα, Γκραίκος.

ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας): Ανδρουλάκης 3(1), Σουλίκας 6, Σαμιώτης 7, Τσουρής 24(4), Τρόβας 22(3), Σουλινάρης 8, Κωνσταντινάκος 8(2).

Δειλινό-Καλλιθέα 64-81

Δεκάλεπτα: 23-22, 35-37, 45-54, 64-81

Διαιτητές: Τεφτίκης, Μαρτινάκος

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Μπορμπίδης 1, Αντωνογιαννάκης 3, Γαιτανάκης 7(1), Στέβοβιτς 4(1), Λεφής 13(3), Γρύλλης 19(2), Εκίζογλου 2, Κυρίτσης 15(3), Γκουτσίδης

Καλλιθέα (Θεοδοσίου): Χατζηγεωργίου, Ματσάνας 8(1), Κανύχης 18, Παναγιωταράκος 2, Γυφτάκης 6(2), Μπιλλιάς 2, Παρδακάς 16(2), Σκορδάλης 20(4), Εκινέ 9(1)

Κορωπί - ΟΦΗ 75-89

Δεκάλεπτα: 16-12, 33-35, 55-68, 75-89

Διαιτητές: Καρακάσης, Καμήτσος

Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας, Αγγελόπουλος, Καμαρινός 13(3), Τζαγισβίλι, Αγόρης 12, Καραδολάμης 11(1), Φίλα , Μερκούρης 6, Κατσάρης 8(2), Κουτουφάς 19(2), Χρονόπουλος, Σβορώνος 6(1).

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας 2, Κριθινάκης 2, Πετράκης 11(3), Τσερκιτζόγλου 4(1), Αντωνόπουλος 20(4), Αγαπιάδης 14(3), Μπούμπαρης 15(2), Καραλής 17(3), Πάλλης 4.

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC - Άρης Θήβας 86-105

Δεκάλεπτα: 29-32, 45-62, 69-81, 86-105

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Ελ Ανύ

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Κουτσογιάννης): Θεοδωράκος Β. 12(1), Μπάλας, Μπέλλος 4, Ξιούρας 6(2), Θεοδωράκος Π. 27(2), Κουτσογιάννης 4, Γυφτονικολός, Μανιάτης 15(3), Γκιζογιάννης 12, Λούκας 6(2), Λέος, Βάκος.

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 21, Τζαβίδας, Ματσαγγούρας 2, Γκόλιας 2, Μελετίου 2, Παναγιωτίδης 32(9), Καλεμτζάκης 14(4), Κουμπές 5, Δαχρετζής 8(2), Τρανταφύλλου 12, Καδηγιαννόπουλος 7(1).

ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Ίκαρος Νέας Σμύρνης 77-79

Δεκάλεπτα: 18-20,46-40,63-60,77-79

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Λαζόγκα

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος): Αργυρόπουλος 2,Γκόντγουιν 5, Ζαρμακούπης 25(3), Δρίβας 7(1), Σπανός 7(2), Κανελλόπουλος 9, Βαρνάβας 12, Δήμου 6(2), Σαρλής 4.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Μεγαγιάννης): Ανέστης 23, Σταμάτης 17 (2), Γιαννακόδημος 3, Μόσορας 6(2), Μούκας, Μιχαλόπουλος 6, Διαμαντόπουλος 12(2), Αντωνούσος, Μπάζιος 12.

Ερμής Σχηματαρίου - ΚΑΠ 76-55

Δεκάλεπτα: 8-23, 36-35, 48-46, 76-55

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Κανελλόπουλος

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Σπηλιόπουλος 8(2), Πανταζής 8(1), Γκρινιάρης 23(3), Κώνστας 3(1), Φλώτσιος, Μαράντος 5(1), Τσαπρούνης 14, Μαλισιόβας, Ετζιάκα 11, Γιανναλέτσος 4.

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Μόκκας, Βενιτουράκης 5(1), Χανιάς-Πανταζής 1, Βαφιάς 3(1), Χρονόπουλος 19(2), Φασιανός, Μαυροειδάκος 13, Παπανίκος, Τσιρίμπασης, Γαρδέλης 2, Καρυπίδης 12.

Βαθμολογία

1. ΟΦΗ 37

2. Λοκρός Αταλάντης 36

3. Μελίσσια 36

4. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 35

5. ΕΦΑΟΖ 33

6. Κορωπί 31

7. Άρης Θήβας 31

8. Ερμής Σχηματαρίου 29

9. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 29

10. ΒΑΟΛ Χίου 28

11. ΚΑΠ 27

12. Καλλιθέα 25

13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 21

14. Δειλινό 20

Επόμενη αγωνιστική (21η, 31/3)

ΚΑΠ - Κορωπί

ΟΦΗ - ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Ικαρος Νέας Σμύρνης - Μελίσσια

ΒΑΟΛ Χίου - Αργοναύτης Τριγλίας

Καλλιθέα - Ερμής Σχηματαρίου

Αρης Θήβας - Δειλινό

Λοκρός Αταλάντης - ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ολυμπιακός Βόλου–ΑΟΚ Βέροιας 75-57

Ικαροι Τρικάλων-Καλαμπάκα 72-70 (παρ.)

Πρωτέας Γρεβενών-Μελίκη 92-58

Τιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων 76-72

Μαντουλίδης-Δόξα Λευκάδας 79-76

Εύαθλος Πολυκάστρου-Νικόπολη Πρεβέζης 102-57

Ρεπό: Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα

Φύλλα αγώνα

Πρωτέας Γρεβενών-ΓΑΣ Μελίκη 92-58

Δεκάλεπτα: 17-10, 48-23, 69-46, 92-58

Διαιτητές: Γκέκας, Γεωργούλης

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Κλωνάρας 12, Γρούδος 17(2), Μαλούτας 14(3), Μιχαηλίδης 15(3), Γιώτας, Τζήμας 1, Συλλάκος, Ταμπακάκος, Τακίδης 8, Μπόζιαρης 9(1), Μακρής 12(2), Μαλιούρας 4.

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 4, Μαυρίδης Β. 9(1), Καποδίστριας 7, Λέφας 9(1), Μαγαλιός, Καρατζάς, Σταυρουλάκης 9(1), Κοτζαμπάσης, Εσπερπόγλου, Λαπατούρας 18(1), Ρογγότης 2.

Μαντουλίδης-Δόξα Λευκάδας 79-76

Δεκάλεπτα: 21-18, 36-43, 58-54, 79-76

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

Μαντουλίδης (Νικολαΐδης Ι., Καραμανώλης): Νικολαΐδης 20, Τάκης 9(2), Μπέλλος 6(2), Λαγός, Ρεφατλλάρι, Ψαθάς, Ντίαθ 10, Καλόγηρος 19, Φόρογλου 3(1), Μαλανδρής 4, Σίμογλου 8(2), Καναγκίνης.

Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 3, Αργυρός 4, Αναγνωστόπουλος 27(3), Τσιαβές 10, Βαγενάς 16(2), Γεωργάκης 5(1), Μακρόπουλος, Τριχόπουλος 11(2).

Τιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων 76-72

Δεκάλεπτα: 19-15, 37-33, 58-49, 76-72

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Δέλλας

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 5, Χανέλλι, Ζωιτσάκος 14(1), Γκογκίδης 8, Κατσαδούρος 6(1), Καραϊσκάκης 17(1), Φαλιάκης, Μακρής 16(4), Καραδήμας 2, Αρχοντούλης.

AΓΣ Iωαννίνων (Τσουκανέλης): Καννής, Ζαμπέτης 11(1), Σαχπατζίδης 12(2), Αντωνίου 5(1), Πουρνάρας 11, Mάκης 2, Παπανικολάου 7, Θυμνιός 17(1), Φίλιος 5, Θώδης 2, Πρεμέτης.

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟΚ Βέροιας 75-57

Δεκάλεπτα: 16-18, 38-25, 53-34, 75-57

Διαιτητές: Γραικός, Κουκουλεκίδης

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 9(1), Ιλτσόγλου 11(3), Μπράμι 2, Κυριακόπουλος , Κωστούλας 16(1), Μπουσκολίτης 2, Σκαμάγκας 13(2), Αναστασόπουλος 6, Χαρχαρής 10, Λουλούδης 6.

ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Τρομπούκης 19(1), Στοΐτσης, Ντουλαβέρης 3(1), Γκάνας 3(1), Καρεσαρίδης 2, Ιωαννίδης 3(1), Κασαμπαλής 12, Καραθανάσης 3, Γιοβανόπουλος, Χαραλαμπίδης 12.

Εύαθλος Πολυκάστρου-Νικόπολη Πρέβεζας 102-57

Δεκάλεπτα: 27-8, 53-24, 87-37, 102-57

Διαιτητές: Ισιγώνης, Λάλλα

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 17(5), Ημερίδης 10(2), Μαρκόπουλος 8(2), Αθανασίου 7(1), Γιαμπατζίδης 2, Ζωιτσούδης 10(2), Τσελέκης 14, Σιδηρόπουλος 20(2), Κώστα, Κουτούλας 20(2).

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Μίχος Σ. 15, Παπαχρήστος Α. 4, Παπαχρήστος Δ. 10(2), Παπαμιχαήλ 12, Δούβλης 4, Ρέμπης 11(1).

Ικαροι Τρικάλων-ΑΟ Καλαμπάκα 72-70 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 19-17, 32-28, 49-43, 58-58 (κ.α.), 72-70 (παρ.)

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Μπούγλος Π.

Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 10, Μέξης 6, Βλάχος 10(1), Αργύρης 12(3), Χατζής 6, Ντούρβας 2, Τζιοβάρας 11(3), Φούντας 10(2), Μπαρμπαρούσης 2, Στάνκοβιτς 3.

ΑΟ Καλαμπάκα (Κωνσταντινίδης): Μασάδης 15, Μπαλωμένος, Ούτος 6(2), Σπανός 6(1), Γαϊτανίδης 6(2), Παουλεάνου 3, Γκάτζιας 2, Οινκονόμου 12, Παπακώστας 26(2), Κιουρτζίδης.

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Γρεβενών 35

2. Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 33

3. Δόξα Λευκάδας 32

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων

5. Εύαθλος Πολυκάστρου 28

6. Τιτάνες Παλαμά 27

7. Ίκαροι Τρικάλων 27

8. Ολυμπιακός Βόλου 27

9. Μαντουλίδης 27

10. Μελίκη 25

11. Καλαμπάκα 24

12. ΑΟΚ Βέροιας 23

13. Νικόπολη Πρέβεζας 20

*ΑΓΣ Ιωαννίνων, Εύαθλος Πολυκάστρου, Μαντουλίδης, Ολυμπιακός Βόλου, ΓΑΣ Μελίκης και ΑΟ Καλαμπάκας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

Επόμενη αγωνιστική (21η, 31/3)

ΑΟΚ Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων

Καλαμπάκα-Πρωτέας Γρεβενών

Μελίκη-Τιτάνες Παλαμά

Δόξα Λευκάδας-Ολυμπιακός Βόλου

Νικόπολη Πρέβεζας-Μαντουλίδης

Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα-Εύαθλος Πολυκάστρου

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΔΕΚΑ-ΜΕΝΤ 90-76

Νέα Μουδανιά-Αστέρας Σίνδου 53-84

Αίας Ευόσμου-Πολύγυρος 85-68

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΒΑΟ 91-87

Απόλλων Καλαμαριάς-Ζέφυρος 80-74

Ασπίδα Ξάνθης-ΠΣ Ευκαρπίας 76-69

Μακαμπή-Λεύκιππος Ξάνθης 65-60

Φύλλα αγώνα

Απόλλων Καλαμαριάς-Ζέφυρος 80-74

Δεκάλεπτα: 20-24 , 39-42, 55-53, 80-74

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Θρασυβουλίδης

Απόλλων Καλαμαριάς (Χατζούλης, Μιχαηλίδης): Κουκουλίδης 10 (2), Αποστόλου , Μαχαιριανάκης 11 (2), Τσιμπής 7 (1) , Γουναρόπουλος, Σαμαράς 5 (1), Αγραφιώτης 21 (3), Μόρας 4, Ακριτίδης 3, Αθαναηλίδης 19 (1).

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Καλπαξίδης 13, Ματενίδης 7, Γιαννάκης, Καναράς 4 (1), Βούλγαρης 2, Τσιόγκας 25 (2), Ζωγράφος 2, Τσιούντος 5 (1) Φαρμάκης, Μάρκου 16 (3).

ΔΕΚΑ- ΜΕΝΤ 90-76

Δεκάλεπτα: 17-21, 41-43, 60-69, 90-76

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Αναστασιάδης

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητρίου 10, Βογιατζής 2, Βενετίδης 13 (2), Τσιροπούλης Μ. 4, Τσιροπούλης Γ., Χαρταβελας 2, Ροΐδης, Κόΐμτζογλου 13 (3), Παπασάβογλου 24 (2), Μπάκος 5, Κρίτσικας 2, Πρωτούλης 21.

ΜΕΝΤ (Κουγιουμτζίδης, Βαρυτιμίδης): Ζεϊμπέκης 4, Ντισλής 22 (4), Μιχαηλίδης 14(1), Νικολούδης, Χατζηλάμπρου 2, Ακσεχέρογλου 11 (3), Καρανώτας 18 (2), Καρατόλιος 5, Μουταρέλος, Βελέντζας, Μάνδρας.

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΒΑΟ 91-87

Δεκάλεπτα: 27-14, 44-37, 58-51, 91-87

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 10, Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 10 (2), Λεμονίδης 6, Λεχούδης 6, Καρκατσέλης 3(1), Χαλίλ 26, Κουτσοβασίλης 6, Μπορμπίδης 2, Γιουζελίδης, Ζολώτας 8 (2), Σπέντζος 14 (2).

ΒΑΟ (Νομικός): Λεπτοκαρίδης 30(2), Μπαγκτασαριάν 3, Πετρίδης 5, Τζουβάρας 15 (3), Ζησοπουλος, Ταζόπουλος 10, Χότζα 8, Μαδεμλής 6, Σιώπης 3 (1), Καράκης 3 (1), Καδηγιαννάκης.

Μακαμπή-Λεύκιππος Ξάνθης 65-60

Δεκάλεπτα: 17-22, 33-34, 46-53, 65-60

Διαιτητές: Mπούγλος, Tσάλας

Μακαμπή (Kοντός, Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης 2, Θεολόγης 3 (1), Kλουτζός, Σκουφέζης 6, Σαμαράς 3 (1), Πετράκης 9 (1), Mπαδής 18 (4), Aρούχ 19 (2), Mυζίου, Aργυρίου 5, Σαραφίδης.

Λεύκιππος Ξάνθης (Aμοιρίδης): Kουμπάνης 10, Στεργίου, Kυφωνίδης 1, Δάτσης 4, Χατζηαντωνίου, Σταμπουλής 19 (3), Παλάκης, Στασινόπουλος 10, Κάλφας 4, Xρήστου 7 (1), Σταματέλος 5.

Βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας 37

2. ΓΑΣ Κομοτηνή 34

3. Πολύγυρος 33

4. Αίας Ευόσμου 32

5. Ζέφυρος 32

6. ΜΕΝΤ 31

7. Λεύκιππος Ξάνθης 31

8. ΔΕΚΑ 30

9. Ασπίδα Ξάνθης 30

10. Αστέρας Σίνδου 29

11. Απόλλων Καλαμαριάς 28

12. ΒΑΟ 26

13. Μακαμπή 24

14. Νέα Μουδανιά 20

Επόμενη αγωνιστική (21η, 31/3)
ΜΕΝΤ-Νέα Μουδανιά
Αστέρας Σίνδου-Αίας Ευόσμου
Πολύγυρος-ΓΑΣ Κομοτηνή
Ζέφυρος-ΒΑΟ
ΠΣ Ευκαρπίας-ΔΕΚΑ
Λεύκιππος Ξάνθης-Ασπίδα Ξάνθης
Απόλλων Καλαμαριάς-Μακαμπή

Μιχάλης Σταμουλάκης

 

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr