Saturday, 20 July 2019

Γ Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες στους 4 ομίλους

Feb 10, 2019

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος - 15η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Καλαμάτα - Κεραυνός Αιγίου 52-47

Αχαγιά - Ιωνικός ΝΦ 86-87 (παρ.)

Ηλυσιακός - Λέοντας 77-67

Ληξούρι - Πέρα 73-66

Αιγάλεω - Έσπερος Πατρών 94-66

Ακράτα - Κηφισιά 79-70

Άρης Νικαίας - Μεγαρίδα 77-75

Φύλλα αγώνα

Ληξούρι - Πέρα 73-66

Δεκάλεπτα: 20-12, 43-28, 61-47, 73-66

Διαιτητές: Ρίζος, Ντάσης

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 4, Σαρίκας 21(2), Συνοδινός 5(1), Ιωακειμίδης 3, Μαρούλης 8, Τρυφωνόπουλος 4, Λαμπρόπουλος 13(1) Αναστασάκης 14.

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 10(1), Θεολογίτης 12(2), Παπαδής 2, Τσολάκης 5(1), Πατσατζόπουλος 12, Πιτούλης 6, Σωτηράκης 9, Ντιφαντής 10.

Άρης Νικαίας - Μεγαρίδα 77-75

Δεκάλεπτα: 25-18, 47-38, 59-62, 77-75

Διαιτητές: Ραχιώτης, Λαζόγκα

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γαλίτης 4(1), Αλσαντζής 2, Βασιλακάκης 10 (2), Γούλης 2, Πορτελάνος 9(3), Κρητικός 21(2), Κόλλιας 15, Χατζόγλου 9(3), Σιδερής, Παπουτσής 5(1).

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 10, Κοντόπουλος 7(2), Σπυρόπουλος 17(4), Παλαιοχωρίτης 10(2), Ζακυνθινός 14, Μπαλάφας 2, Αβραμίδης 9, Μαλούκος 3, Σιδέρης 3.

Ακράτα - Κηφισιά 70-79

Δεκάλεπτα: 19-24, 36-38, 51-58, 70-79

Διαιτητές: Μακρής, Ασημακάκη

Ακράτα (Βουρνάς): Γκιζογιάννης 24, Γκόβας 5(1), Ονάσογλου 12(1), Βεσκούκης 9(1), Τσιακμάς 13(2), Σίνης 4, Θανόπουλος 3(1), Αμβραζής.

Κηφισιά (Κωλέτσης): Μοσχοβίτης 24(1), Πρέκας 9, Προίσκος 11(1), Μακρυγιάννης 18(2), Ούντε-Μπος 2, Δουβλής 8(2), Χατζηνικόλας 7, Κρανιάς, Φραγκούλης, Αντωνόπουλος.

Αχαγιά - Ιωνικός ΝΦ 86-87 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 21-24, 43-44, 57-54, 77-77 (κ.α.), 86-87 (παρ.)

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Ντάνος

Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος 3(1), Βουρνάς 6, Αζαρίας, Κωνσταντινόπουλος, Νικολάου 12, Οικονομόπουλος 6, Κάλλης 14(2), Τσάμης 41(4), Δ. Λυμπέρης, Μακρής 4.

Ιωνικός ΝΦ (Σορώτος): Παπανδρέου 11(3), Παπαπέτρος 6, Μαλτέζος 2, Κουμουνδούρος 11(1), Πέττας 16(1), Μουμπάρακ 24(4), Κατιάκος 17.

Αιγάλεω - Έσπερος Πατρών 94-66

Δεκάλεπτα: 26-16, 51-38, 74-54, 94-66

Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ., Κοντογιαννόπουλος

Αιγάλεω (Ιμπραημάκης): Καράβολας 40(5), Μπάρδας 10(2), Κούρτης 2, Γκαγκαλούδης 11(1), Αγγελόπουλος 7(1), Οικονόμου 11, Καλλινικίδης 10(1), Κυριακόπουλος 3(1).

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Φραντζής 16(2), Ροκανάς 19(3), Μπάρδας 16, Δούρος 8, Κατσαβόπουλος 2, Ζαφείρης 5(1).

Ηλυσιακός - Λέοντας 77-67

Δεκάλεπτα: 25-17, 40-36, 57-49, 77-67

Διαιτητές: Μαρινάκης, Λάμπος

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 4(1), Κουρκουτσάκης, Φώτσης 15(2), Κόλτηρης, Μαραγκουδάκης 6(2), Καραμπάς 22(5), Αντωνόπουλος 3(1), Μπουργάνος 10, Ζαραϊδώνης 16, Κουσιάντζας 1, Αγγελόπουλος, Προύντζος.

Λέοντας (Κόλλιας): Βασιλόπουλος 8(2), Πασπαλάς 2, Κούτουλας 11(1), Ντορμπάρης 2, Μπαλτζής 16(3), Χρήστου 4, Κοντόγιωργας, Αμπαδιωτάκης, Σταυριανόπουλος 24(5).

Καλαμάτα - Κεραυνός Αιγίου 52-47

Δεκάλεπτα: 12-7, 28-26, 41-37, 52-47

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Αργυρούδης

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος 6(2), Γκοντόπουλος 9(1), Πέζος 3(1), Μπάκας 4, Μαθιόπουλος 16(4), Γεωργανάς, Κοντόπουλος 7, Γιαννακόπουλος 7.

Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Μπιτσάκος, Κουκουλομάτης 2, Ράπτης 5(1), Κάντας, Μπεκρής 8, Μούκας 8(1), Αγγελόπουλος 11, Λυμπερέας 8, Τζελέπης 5(1).

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω 30

2. Ιωνικός ΝΦ 28

3. Μεγαρίδα 27

4. Αχαγιά 26

5. Ηλυσιακός 23

6. Ακράτα 23

7. Ληξούρι 21

8. Άρης Νικαίας 21

9. Πέρα 21

10. Κηφισιά 20

11. Κεραυνός Αιγίου 19

12. Έσπερος Πατρών 19

13. Καλαμάτα 19

14. Λέοντας 17

Επόμενη αγωνιστική (16η, 17/2)

Ιωνικός ΝΦ - Καλαμάτα

Λέοντας - Αχαγιά

Πέρα - Ηλυσιακός

Έσπερος Πατρών - Ληξούρι

Κηφισιά - Αιγάλεω

Άρης Νικαίας - Ακράτα

Κεραυνός Αιγίου - Μεγαρίδα

2ος Όμιλος - 15η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΠ - Καλλιθέα 89-72

ΟΦΗ - Άρης Θήβας 76-53

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας - ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 79-46

Μελίσσια - Δειλινό 78-67

ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Ερμής Σχηματαρίου 71-62

Κορωπί - ΒΑΟΛ Χίου 89-70

Ίκαρος Νέας Σμύρνης - Λοκρός Αταλάντης (11/2)

Φύλλα αγώνα

ΚΑΠ - Καλλιθέα 89-72

Δεκάλεπτα: 16-14, 42-32, 63-50, 89-72

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Τσιμπούρης

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης, Γαρδέλης): Μόκκας 9(1), Βενιτουράκης 18(4), Χανιάς 6, Βαφιάς 4, Χρονόπουλος 25(5), Παγίδας, Μαυροειδάκος 11, Παπανίκος, Τσιρίμπασης 2, Ντινόπουλος, Γαρδέλης, Καρυπίδης 14.

Καλλιθέα (Χατζηγεωργίου): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς 4, Κανύχης 8(1), Παναγιωταράκος 14(1), Γυφτάκης, Παρδακάς 21, Μήτσης 3(1), Σκορσάλης 8(1), Εκινέ 12(1), Χατζηδημητρίου 2.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Ερμής Σχηματαρίου 71-62

Δεκάλεπτα: 18-24, 39-44, 55-53, 71-62

Διαιτητές: Καμήτσος, Κανελλόπουλος

ΕΦΑΟΖ (Μάνος): Παλάντζας 9(1), Γκόντγουιν 7(2), Πρόφκα, Ζαρμακούπης 19(1), Δρίβας 12(1), Παπαφωτίου, Αργυρόπουλος, Κανελλόπουλος 6, Βαρνάβας 7, Σαρλής, Ιμακαριάγκμπε 2, Δήμου 9(3).

Ερμής Σχηματαρίου (Σολωμονίδης): Σπηλιώπουλος 2, Πανταζάς 3(1), Κούτης 3(1), Γκρινιάρης 20(2), Κώνστας 6(1), Ετζιάκα 15(1), Τσαπρούνης 5(1), Μαλισιόβας 2, Γιανναλέτσος 1.

ΟΦΗ - Άρης Θήβας 76-53

Δεκάλεπτα: 26-9, 42-26, 54-37, 76-53

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Μελισσάρης

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας, Κριθινάκης 8(2), Αντωνόπουλος 5, Τσερκιτζόγλου 19(4), Πετράκης 13(2), Καρλάφτης 5(1), Καραλής 12(1), Πρωτογεράκης, Καμπάκας, Μπουμπάρης 12, Μαλλαράκης , Πάλλης 2.

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 8, Τζαβιλας, Ματσαγγούρας 2, Καδηγιαννόπουλος, Παναγιωτίτης 13(1), Καλεμτζάκης 7(1), Χαραλαμπής 9, Κουμπές 2, Δαχρετζής 3(1), Τριανταφύλλου 3, Ντέντας 6.

Μελίσσια - Δειλινό 78-67

Δεκάλεπτα: 20-21, 44-32, 62-45, 78-67

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Λεβεντάκος

Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσης 2, Στεργίου 2, Γεραμάνης 3(1), Οικονομόπουλος 8, Λεπούρης 1, Κοντός 18, Σωφρονάς 12(2), Ζήρος, Τρίχας 8, Καραχάλιος 24.

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Μπορμπίδης 9(3), Αντωνογιαννάκης, Γαϊτανάκης, Γουμενάκης 11(1), Στέβοβιτς, Γρύλλης 14(1), Εκίζογλου, Κυρίτση 13(2), Γκουτσίδης 3, Σπηλιόπουλος 3, Λεφής 14.

Κορωπί - ΒΑΟΛ Χίου 89-70

Δεκάλεπτα: 18-13, 34-36, 64-52, 89-70

Διαιτητές: Ροδίτης, Παπαδημητρόπουλος

Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας 2, Αγγελόπουλος, Καμαρινός 11(1), Τζαγιασβίλι 2, Αγόρης 17(3), Καραδιλάμης 21(3), Φίλα 5(1), Μερκούρης, Κάτσαρης, Σβορώνος 14(2), Κουτουφάς 15(1), Χρονόπουλος 2.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας, Συμιακάκης): Φουντουλάκος, Σερέπας, Ανδρουλάκης 5, Σουλίκας 5, Σαμιώτης 11, Αγγελίδης 5, Τσουρής 27, Κουιμτζής 6, Σουλινάρης 6, Κωνσταντινάκος 5(1).

Βαθμολογία

1. ΟΦΗ 28

2. Μελίσσια 27

3. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 26

4. ΕΦΑΟΖ 26

5. Λοκρός Αταλάντης 25

6. Κορωπί 25

7. Ερμής Σχηματαρίου 22

8. ΒΑΟΛ Χίου 21

9. Άρης Θήβας 21

10. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 20

11. ΚΑΠ 20

12. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 18

13. Καλλιθέα Ρόδου 18

14. Δειλινό 15

* Λοκρός και Ίκαρος έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (16η, 17/2)

Άρης Θήβας - ΚΑΠ

Λοκρός Αταλάντης - ΟΦΗ

Έξω Παναγίτσα - Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Δειλινό - Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας

Ερμής Σχηματαρίου - ΚΑΟ Μελισσίων

Κορωπί - ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Καλλιθέα Ρόδου - ΒΑΟΛ Χίου

3ος Όμιλος - 15η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟΚ Βέροιας - Δόξα Λευκάδας 48-89

Καλαμπάκα - Νικόπολη Πρέβεζας 74-67

Μελίκη - Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 41-85

ΑΓΣ Ιωαννίνων - Εύαθλος Πολυκάστρου 51-47

Τιτάνες Παλαμά - Μαντουλίδης 95-87

Πρωτέας Γρεβενών - Ολυμπιακός Βόλου 84-66

Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων

Φύλλα αγώνα

Τιτάνες Παλαμά-Μαντουλίδης 95-87

Δεκάλεπτα: 30-11, 44-33, 68-56, 95-87

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς, Μπακαβέλος, Χανέλι 3(1), Ζωιτσάκος 8(1), Γκογκίδης 18(1), Κατσαδούρος 29(7), ΚαραΪσκάκης 11(1), Φαλιάκης, Φαλάγγας, Μακρής 22(4), Αρχοντούλης, Καραδήμας.

Μαντουλίδης (Νικολαῒδης Ι., Καραμανώλης): Νικολαῒδης 19(2), Τάκης 9, Μπέλλος, Ρεφατλλάρι 26(6), Καλόγηρος 12(1), Φόρογλου, Λαγός 4, Κεραμάρης 3(1), Σίμογλου 3(1), Καναγκίνης 11.

ΓΑΣ Μελίκη-ΠΑΣ Γιάννινα 41-85

Δεκάλεπτα: 12-25, 27-48, 35-70, 41-85

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Κωνής

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 2, Μαυρίδης Β. 13, Κυριακού, Λέφας 12, Μαγαλιός 2, Καρατζάς, Σταυρουλάκης 3(1), Κοτζαμπάσης 3, Λαπατούρας 4, Ρογγότης 2.

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 18(2), Πανάρας 14(3), Tσίρμπας 5, Kαραγκιολίδης 17(3), Mάντζιος Δ. 17, Πανταζής 6(2), Πιστιόλης 4, Γιωτάκης 4(1).

ΑΟ Καλαμπάκα-Νικόπολη Πρέβεζας 74-67

Δεκάλεπτα: 19-16, 41-28, 62-43, 74-67

Διαιτητές: Τσιαπλής, Λυγούρας

ΑΟ Καλαμπάκα (Κωνσταντινίδης): Μασάδης 15(2), Μπαλωμένος, Στούκας, Σπανός 4, Γαϊτανίδης 14(2), Παουλεάνου 13(1), Σούλκο, Ταμπάκου, Γκάτζιας 16, Παπακώστας 8, Κιουρτζίδης 4.

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Μίχος Σ. 3(1), Κοντογιάννης 9, Σουλιώτης 8(1), Λάπας, Ζήκας, Κακιούζης 8, Παπαμιχαήλ 3, Δούβλης, Μούλας 33(1), Βαβέτσης 1, Ρέμπης, Πελίγκος 2.

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Εύαθλος Πολυκάστρου 51-47

Δεκάλεπτα: 10-14, 17-20, 29-37, 51-47

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Γεωργούλης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης, Τσαμπαλάς): Καννής 2, Ζαμπέτης 13, Σαχπατζίδης 5(1), Καλφαλίδης, Αντωνίου, Πουρνάρας 2, Χρύσης 17(1), Μάκης, Παπανικολάου, Θυμνιός 8, Φίλιος, Θώδης 4.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος, Ακριτίδης): Παπαδόπουλος 7(1), Ημερίδης 22(3), Αθανασίου, Γιαμπατζίδης 2, Γκαντίδης, Τσελέκης 9(1), Σιδηρόπουλος 7(1), Κουφίδης, Κουτούλας.

ΑΟΚ Βέροιας-Δόξα Λευκάδας 48-89

Δεκάλεπτα: 13-21, 29-49, 41-72, 48-89

Διαιτητές: Παζώλης, Γκέκας

ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Τρομπούκης 11, Στοῒτσης 5, Γκάνας 1, Βλάχος, Μαυρίδης 4, Ντουλαδέρης 8, Κασαμπαλής 6, Ιωαννίδης 3(1), Καραθανάσης 10(1), Χαραλαμπίδης.

Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 5(1), Αργυρός 11(3), Σφέτσης, Αναγνωστόπουλος 11, Τσιαβές 17(3), Βαγενάς 7, Γεωργάκης 10(2), Μακρόπουλος 3, Βλαχάκης 6(2), Τριχόπουλος 7(1), Ζαμπάκης 12(1), Κελλάριου.

Πρωτέας Γρεβενών-Ολυμπιακός Βόλου 84-66

Δεκάλεπτα: 24-23, 40-39, 64-52, 84-66

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Τσάνταλη

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Κλωνάρας 12, Γρούδος 7(1), Μαλούτας 11(3), Μιχαηλίδης 5(1), Γιώτας Ν., Κολοβός, Συλλάκος 5(1), Τακίδης 3, Μπόζιαρης 15(1), Μητρόπουλος Ε., Μακρής 20(4), Μαλιούρας 6.

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 7(1), Μπράμι, Μουστάκας, Ιλτσογλου 9(1), Μπόγδανος 21(3), Μπουσκολίτης 11(2), Σκαμάγκας 6(1), Αναστασόπουλος 4, Χαρχαρής 4, Λουλούδης 4.

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Γρεβενών 27

2. Δόξα Λευκάδας 26

3. Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 25

4. ΑΓΣΙ 25

5. Τιτάνες Παλαμά 21

6. Ίκαροι Τρικάλων 20

7. Μαντουλίδης 20

8. Εύαθλος Πολυκάστρου 20

9. Ολυμπιακός Βόλου 18

10. Μελίκη 18

11. Καλαμπάκα 18

12. ΑΟΚ Βέροιας 16

13. Νικόπολη Πρέβεζας 15

*ΑΟΚ Βέροιας και Ικαροι Τρικάλων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (16η, 17/2)

Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΟΚ Βέροιας

ΠΑΣ Γιάννινα-Καλαμπάκα

Εύαθλος Πολυκάστρου-Μελίκη

Μαντουλίδης-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Παλαμά

Ικαροι Τρικάλων-Πρωτέας Γρεβενών

Ρεπό: Δόξα Λευκάδας

4ος Όμιλος - 15η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-ΠΣ Ευκαρπίας 71-89

Αστέρας Σίνδου-Λεύκιππος Ξάνθης 60-69

Πολύγυρος-Απόλλων Καλαμαριάς 71-63

ΒΑΟ-Μακαμπή 71-67

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ασπίδα Ξάνθης 81-70

Αίας Ευόσμου-ΔΕΚΑ 67-62

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Ζέφυρος 77-79

Φύλλα αγώνα

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ασπίδα Ξάνθης 81-70

Δεκάλεπτα: 23-11, 37-23, 54-45, 81-70

Διαιτητές: Δημάδης, Γιαννούλης Α.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 17(1), Μαστροδημήτρης 8 (2), Παλάσκας, Μπορμπίδης 2, Κουτσοβασίλης 3 (1), Μαγουλάς 10 (2), Καρκατσέλης 3 (1), Ζολώτας 13 (3), Σπέντζος 4, Χαλίλ 21.

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος- Στεφανίδης): Ανθής 6, Παπαδάκης 5, Αναστασιάδης 6 (2), Παπαδόπουλος 3, Καραμανώλης 2, Θεοδωρίδης 4, Κουτσογιάννης 20 (1), Μανδαλάκης 16, Τσέλλος 2, Μασμανίδης 6.

Αστέρας Σίνδου-Λεύκιππος Ξάνθης 60-69

Δεκάλεπτα: 17-21, 25-37, 46-52, 60-69

Διαιτητές: Καλέσης, Λαδάς

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης, Βουδούρης): Ταβλαρίδης 15 (3), Παπαπασχάλης, Ιωαννίδης 15 (1), Πετρίδης 11 (1), Καλαϊτζίδης, Ιατρίδης Ζ. 4, Δημητριάδης 2, Μέλλιος 3 (1), Τσίγκας, Μυσιρλόγλου 5 (1), Ιατρίδης Α. 5.

Λεύκιππος Ξάνθης (Αμοιρίδης, Καζάκος): Κουμπάνης 10 (2), Νταβουρτζόπουλος 16, Δώδος 8 (1), Στεργίου 4, Κυφωνίδης 2, Δάτσης, Σταμπουλής 7, Παλάκης 2, Στασινόπουλος 4, Κάλφας, Χρήστου 12 (1), Σταματέλος 4.

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Ζέφυρος 77-79

Δεκάλεπτα: 22-23, 43-41, 57-66, 77-79

Διαιτητές: Καντερές, Τοπαλίδης

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης 1, Δέτσος 6(2), Φιλοξενίδης 27(2), Τσιγγελίδης 6, Παυλάκης, Κουτζούχας 4, Κασσαμανώλης, Κυριαζούδης, Ζάχαρης 20 (2), Τογανίδης 13, Κυριαζούδης Σ, Κυριαζούδης Α.

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος 6(1), Καλπαξίδης 5, Φωτιάδης, Ματενίδης 9(1), Τσάμογλου 2, Βούλγαρης 11(1), Τσιόγκας 15, Πάρος, Ζωγράφος, Τσιούντος 4, Φαρμάκης, Μάρκου 27 (3).

Αίας Ευόσμου-ΔΕΚΑ 67-62

Δεκάλεπτα: 24-15, 43-28, 55-40, 67-62

Διαιτητές: Γραικός, Αγραφιώτης Γρ.

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας): Βαρδής 2, Σκεμπής 10 (1), Λαζαρίδης 13 (3), Γαϊτάνης 3 (1), Ρόπουτης 10 (2), Καρασίμος 2, Παντόπουλος, Περιστεράκης 7 (1), Σεκαδάκης, Νέσης 12 (1), Σαββίδης 8.

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 10, Βογιατζής 3 (1), Βενετίδης, Θεογιάννης 3 (1), Ροϊδης, Κοϊμτζόγλου 2, Παπασάβογλου 11, Μπάκος 6, Κρίτσικας 13, Πρωτούλης 14 (1).

ΜΕΝΤ-ΠΣ Ευκαρπίας 71-89

Δεκάλεπτα: 24-25, 43-51, 60-72, 71-89

Διαιτητές: Σιταρίδης, Τζιοπάνος Γ.

ΜΕΝΤ (Κουγιουμτζίδης, Βαρυτιμίδης): Ζεϊμπέκης, Ντσιλής 21 (2), Μιχαηλίδης 11(2), Μητακίδης 1, Παπαδόπουλος 12 (2), Ακσεχέρογλου 11 (3), Καρανώτας 15 (2), Καρατόλιος.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου, Δαδάλας): Χαρτόπουλος 6 (2), Πρεδάρης 6, Κιούρκας 13, Τσολακίδης, Γκαβέζος Αρ , Βαρύτης 22 (5), Χολέβας 18 (1), Απιδόπουλος, Πλεξίδας 12 (1), Κελεντάκης 4, Γκαβέζος Αν 4, Κοσμίδης 4.

ΑΟ Πολυγύρου-Απόλλων Καλαμαριάς 71-63

Δεκάλεπτα: 19-16, 37-30, 58-43, 71-63

Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης

AO Πολυγύρου (Τσούρμας): Νικολαΐδης, Πιπιλιάρης 17, Κουλαξής 14 (3), Παυλέας 9 (1), Αζίζης 7, Στυλιανίδης 9, Νικολόπουλος 8 (2), Νούκαρης 7 (1).

Απόλλων Καλαμαριάς (Τσεσμετζής): Κουκουλίδης, Αποστόλου 14 (2), Μαχαιριανάκης 6, Μύθιλλος 17 (3), Τσιμπής 3, Σαμαράς 2, Αγραφιώτης 21 (4), Μόρας, Κατηρτζίδης, Ακριτίδης, Αθαναηλίδης.

ΒΑΟ - Μακαμπή 71-67

Δεκάλεπτα: 19-7, 41-34, 57-52, 71-67

Διαιτητής: Δέλλας- Αναστασιάδης

ΒΑΟ (Νομικός, Κατσής): Λεπτοκαρίδης 17(3), Μπαγκντασαριάν 2, Πετρίδης 13(1), Τζουβάρας 4, Ταζόπουλος 7, Χότζα 12, Πισιώτης, Βουνάκης 12(2), Γιαννούλης 2, Μαγής, Ζαχαρίας, Πυδαράκης.

Μακαμπή (Κοντός): Παπαμαστοράκης 3, Κλουντζός, Σκουφεζής 6, Σαμαράς, Πετράκης 21(3), Μπαδής 6(2), Σαββίδης 12, Αρούχ 19, Μυζίου, Αργυρίου, Βαρδάβας, Σαραφίδης.

Βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας 28

2. ΓΑΣ Κομοτηνή 26

3. Πολύγυρος 25

4. ΔΕΚΑ 24

5. Λεύκιππος Ξάνθης 24

6. Ζέφυρος 24

7. Αίας Ευόσμου 23

8. ΜΕΝΤ 23

9. Ασπίδα Ξάνθης 22

10. Απόλλων Καλαμαριάς 22

11. ΒΑΟ 20

12. Αστέρας Σίνδου 20

13. Μακαμπή 19

14. Νέα Μουδανιά 15

Επόμενη αγωνιστική (16η, 17/2)

Λεύκιππος Ξάνθης-ΜΕΝΤ

Απόλλων Καλαμαριάς-Αστέρας Σίνδου

Μακαμπή-Πολύγυρος

Ασπίδα Ξάνθης-ΒΑΟ

ΔΕΚΑ-ΓΑΣ Κομοτηνή

Νέα Μουδανιά-Αίας Ευόσμου

ΠΣ Ευκαρπίας-Ζέφυρος

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr