Tuesday, 19 February 2019

Γ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες στους 4 ομίλους

Jan 21, 2019

1ος όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

Ηλυσιακός-Καλαμάτα 69-65
Αχαγιά-Μεγαρίδα 68-62
Ληξούρι-Κεραυνός Αιγίου 63-50
Αιγάλεω-Ιωνικός ΝΦ 73-71
Ακράτα-Λέοντας 95-60
Άρης Νικαίας-Πέρα 81-77
Κηφισιά-Έσπερος Πατρών 81-73

Τα φύλλα αγώνα:

ΛΗΞΟΥΡΙ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 63-50
Διαιτητές: Σκάλτσης-Κοτσώνης
Δεκάλεπτα: 12-12, 29-21, 44-32, 63-50
Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 8, Σαρικάς 16 (3), Ιωακειμίδης 9, Μαρούλης 2, Τρυφωνόπουλος 10, Λαμπρόπουλος 6 (1), Αναστασάκης 12
Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Μούκας 6, Κουκουλομάτης 3 (1), Μπεκρής 7, Αγγελόπουλος 25 (2), Λυμπερέας 2, Τζελέπης 7 (1)

ΑΚΡΑΤΑ-ΛΕΟΝΤΑΣ 95-60
Διαιτητές: Αναστασίου-Γαρινή
Δεκάλεπτα: 25-19, 53-32, 79-46, 95-60
Ακράτα (Βουρνάς): Μαλλής 9 (3), Ζέρβας, Τσιακμάς 9 (2), Ονάσογλου 22 (6), Αμβράζης 8, Θανόπουλος 8 (2), Σίνης 11 (1), Γκιζόγιαννης 11, Πολύδερας 2, Γκόβας 8 (2), Μανωλόπουλος, Βεσκούκης 7 (1)
Λέοντας (Κόλλιας): Κατσαούνης 2, Μακρής 8 (2), Πασπαλάς 3, Ποτήρης 2, Κούτουλας 4, Ντόρμπαρης 11 (1), Μπαλτζής 6 (2), Χρήστου, Κουρούπης 4, Κοντόγιωργας 2, Αμπαδιωτάκης 4, Σταυριανόπουλος 14 (2)

ΑΧΑΓΙΑ-ΜΕΓΑΡΙΔΑ 68-62
Διαιτητές: Ρίζος-Νάστος
Δεκάλεπτα: 22-22, 39-36, 54-46, 68-62
Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος 3(1), Βουρνάς 7, Νικολάου 6, Οικονομόπουλος 15(2), Κάλλης 7, Τσάμης 17, Λιμπερης 7(2), Μακρής 6
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πετρούλας 5, Κοντόπουλος 3(1), Σπυροπούλος 6, Παλαιοχωρίτης 6(2), Ζακυνθινός 10(1), Μπαλάφας 16(2), Αβραμίδης 1, Μαλούκος 8, Θέος 7, Σιδέρης

ΚΗΦΙΣΙΑ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 81-73
Διαιτητές: Μαραγκάκης-Ξυλάς
Δεκάλεπτα: 17-25, 40-46, 66-61, 81-73
Κηφισιά (Κωλέτσης): Μοσχοβίτης 22(1) Μακρυγιάννης 21((3), Χατζηνικόλας 15(3), Σταθούλης, Προίσκος 3, Σιούτης 7, Σκούταρης 11(3), Δούβλης 2.
Έσπερος Πατρών (Δεράος): Σερέτης 24(4), Βεργανελάκης 2, Ζαφείρης 2, Ροκανάς 8(2), Καλογιάννης, Κατσαβόπουλος 5(1), Δούρος 7(2), Μπαρδάκας 5, Βύρλας 13

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ 69-65
Διαιτητές: Φάκαρος-Καρανικόλα Αλ.
Δεκάλεπτα: 10-24, 30-37, 48-47, 69-65
Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 7 (1), Φώτσης 21 (4), Κοψιάς, Μαραγκουδάκης 5 (1), Καραμπάς 6 (1), Αντωνόπουλος 9 (3), Μπουργάνος 14 (1), Ζαραϊδώνης, Φουστέρης, Αγγελόπουλος 7 (1)
Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος, Γκοντόπουλος 17 (5), Μπάκας 16, Πέζος 5 (1), Μαθιόπουλος 6 (2), Γιαννουκάκης, Καλογερόπουλος 14 (2), Κοντόπουλος 2, Γιαννακόπουλος 5

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΕΡΑ 81-77
Διαιτητές: Αργυρούδης-Χρηστίδης Ηλ.
Δεκάλεπτα: 17-19, 40-35, 62-51, 81-77
Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γαλίτης 8, Κριτσωτάκης, Αλεξανδρόπουλος 8, Βασιλακάκης 6 (1), Γούνης, Πορτελάνος, Κρητικός 21 (3), Κόλλιας 6, Χατζόγλου 9 (1), Αλτσατζής 2, Σιδερής, Παπουτσής 21 (3)
Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 4 (1), Θεολογίτης 19 (3), Παπάδης 11, Τσιρόπουλος, Τσολάκης 14 (1), Χολέβας, Πιτούλης 7, Σωτηράκης 11 (1), Ντιφαντής 13

ΑΙΓΑΛΕΩ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 73-71
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Καλογερόπουλος Φ.
Δεκάλεπτα: 23-19, 46-41, 59-61, 73-71
Αιγάλεω (Ζωντός): Κυριακόπουλος, Μπάρδας, Ντακούλιας 15 (2), Καράβολας 17 (2), Κούρτης 2, Γκαγκαλούδης 15 (3), Αγγελόπουλος 10 (1), Καλλινικίδης 14 (1)
Ιωνικός ΝΦ (Δεσποτάκης): Παπανδρέου 11 (1), Μαλτέζος 2, Παπαπέτρος, Γρύλλης 3, Πέττας 25 (5), Μουμπάρακ 20 (4), Κατιάκος 10, Χριστόδουλος,

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες):

1) Αιγάλεω 22 (11-0)*
2) Μεγαρίδα 22 (10-2)
3) Ιωνικός ΝΦ 22 (10-2)
4) Αχαγιά 21 (9-3)
5) Ηλυσιακός 18 (6-6)
6) Κηφισιά 18 (6-6)
7) Ακράτα 18 (6-6)
8) Πέρα 17 (5-7)
9) Ληξούρι 16 (4-8)
10) Έσπερος Πατρών 16 (4-8)
11) Κεραυνός Αιγίου 15 (4-7)*
12) Άρης Νικαίας 15 (3-9)
13) Καλαμάτα 15 (3-9)
14) Λέοντας 13 (2-10)

(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

13η αγωνιστική (27/1):

Καλαμάτα-Αχαγιά
Μεγάριδα-Κηφισιά
Κεραυνός Αιγίου-Ηλυσιακός
Ιωνικός ΝΦ-Ληξούρι
Λέοντας-Αιγάλεω
Πέρα-Ακράτα
Εσπερος Πατρών-Αρης Νικαίας

2ος όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

Ίκαρος Νέας Σμύρνης-ΚΑΠ 83-69
ΟΦΗ-ΒΑΟΛ Χίου 79-53 (19/1)
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-Καλλιθέα 96-61 (19/1)
Μελίσσια-Άρης Θήβας 84-59
ΕΦΑΟΖ-Λοκρός Αταλάντης 54-52
Κορωπί-ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 95-86
Ερμής Σχηματαρίου-Δειλινό 95-80

Τα φύλλα αγώνα:

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΔΕΙΛΙΝΟ 95-80
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Αγγελής.
Δεκάλεπτα: 31-22, 50-40, 68-62, 95-80.
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Σπηλιόπουλος 2, Πανταζής 19, Κουτής 3 (1), Γκρινιάρης 25 (1), Μεϊντάνης, Κώνστας 6 (2), Φλώτσιος 6, Σαράφογλου, Τσαπρούνης, Μαλισσόβας, Ετζιάκα 27, Γιανναλέτσος 7 (1).
Δειλινό (Γωνιωτάκης-Χαραλαμπάκης): Στέβοβιτς 3 (1), Λεφής 16 (2), Γαϊτανάκης 4 (1), Γρυλλής 6, Εκιτζόγλου, Κιριτζί Γ. 7, Γκουτσίδης 12 (2), Σπηλιόπουλος 8, Γουμενάκης 24 (2).

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΚΑΠ 83-69
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας-Γεράνιος
Δεκάλεπτα: 23-18, 43-41, 55-48, 83-69
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Ανέστης 14 (1), Χόρτσας, Σταμάτης 18 (4), Γιαννακόδημος 12 (1 τρ., 14 ρ.), Μιχαλόπουλος 6, Μόσορας, Διαμαντόπουλος 16 (2), Μπάζιος 17
ΚΑΠ (Ταμπάκης): Μόκκας 3 (1), Βενιτουράκης 12 (2), Χανιάς-Πανταζής, Βαφιάς 6, Χρονόπουλος 13 (2), Μαυροειδάκος 7, Παπανίκος, Τσιρίμπασης 2, Φασιανός 4, Τσαμπής 16 (1), Καρυπίδης 6

ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 84-59
Διαιτητές: Ασλανίδης-Μάρκου.
Δεκάλεπτα: 21-13, 43-31, 63-49, 84-59
Μελίσσια (Δάγλας): Οικονομόπουλος 10 (1), Στεργίου 5, Ηλιόπουλος, Κυλαρίτης 8, Λέπουρης 2, Κοντός 2, Σοφρονάς 11 (2), Ζήρος 5 (1), Ηλιόπουλος Δ., Τρίχας 15 (2), Καραχάλιος 16, Καραβάνας 8.
Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας-Τσάλεζας): Καδιγιαννόπουλος, τζαβίδας, Ματσαγγούρας 2, Γκόλιας 5 (1), Μελετίου, Παναγιωτίδης 2, Καλεμτζάκης 7, Χαραλάμπης 13, Κουμπές, Δαχρετζής 11, Τριανταφύλλου 2, Ντέντα 17.

KOPΩΠI-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑ BC 95-86
Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Μπιτσιντζάνος
Δεκάλεπτα: 25-23, 52-56, 67-67, 95-86
Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας, Αγγελόπουλος 4, Καμαρινός 5 (1), Τσαγισβίλι 3 (1), Αγόρης 12 (2), Καραδολάμης 40(5), Μερκούρης 5, Κάτσαρης 9, Σβορώνος 3, Κουτουφάς 14 (1), Χρονόπουλος
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Μελέτης): Θεοδωράκος Φ., Κουτσογιάννης 3 (1), Σέττος 21 (4), Ξιούρας 12 (1), Θεοδωράκος Π. 7(2), Μπέλλος 2, Μανιάτης 7 (1), Γκιζόγιαννης 24 (3), Λούκας 1, Καραμπέκης 5, Γεωργουσόπουλος 4

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες):

1) Μελίσσια 22 (10-2)
2) ΟΦΗ 22 (10-2)
3) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 21 (9-3)
4) Λοκρός Αταλάντης 21 (9-3)
5) ΕΦΑΟΖ 20 (8-4)
6) Κορωπί 19 (7-5)
7) ΒΑΟΛ Χίου 18 (6-6)
8) Ερμής Σχηματαρίου 18 (6-6)
9) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 18 (6-6)
10) Άρης Θήβας 17 (5-7)
11) ΚΑΠ 15 (3-9)
12) Καλλιθέα 14 (2-10)
13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 13 (2-9)*
14) Δειλινό 11 (0-11)*

(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

13η αγωνιστική (27/1):

ΚΑΠ-ΟΦΗ
ΒΑΟΛ Χίου-Ερμής Σχηματαρίου
Καλλιθέα Ροδου-Ικαρος Νέας Σμύρνης
Αρης Θήβας-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας
Λοκρός Αταλάντης-Μελίσσια
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC-ΕΦΑΟΖ
Δειλινό-Κορωπί


1ος όμιλος Βορρα
Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

Μελίκη-ΑΟΚ Βέροιας 74-61
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας 62-66 (62-62 κ.α.)
Τιτάνες Παλαμά-Νικόπολη Πρέβεζας 84-72
Πρωτέας Γρεβενών-Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 71-65
Ικαροι Τρικάλων-Εύαθλος Πολυκάστρου 66-60
Ολυμπιακός Βόλου-Μαντουλίδης 77-89
Ρεπό: Καλαμπάκα

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-ΒΙΚΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 71-65
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Λουλουδιάδης
Δεκάλεπτα: 25-19, 46-28, 60-44, 71-65
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Κλωνάρας 11(1), Γρούδος 15(2), Μαλούτας 14(2), Μιχαηλίδης 8(2), Τζιουβάρας, Κολοβός, Συλλάκος 1, Τακίδης 3, Μπόζιαρης 7(2), Σιούμουρας, Μητρόπουλος Β., Μακρής 8(2), Μαλιούρας 4.
Βίκος ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 20(3), Πανάρας, Mουζακίτης, Tσίρμπας, Πρέντζας 7, Kαραγκιολίδης 8, Mάντζιος Π., Mάντζιος Δ. 14, Πάτρας 15, Πανταζής, Πιστιόλης, Γιωτάκης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 77-89
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 16-26, 29-55, 59-71, 77-89
Ολυμπακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 10(2), Ιλτσογλου 16(2), Κυριακόπουλος, Μπόγδανος 23(2), Κωστούλας 15, Μπουσκολίτης 6(1), Σκαμάγκας 3(1), Αναστασόπουλος 3, Χαρχαρής, Λουλούδης 1.
Μαντουλίδης (Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαϊδης 21(2), Τάκης 17(1), Μπέλλος 10(2), Ρεφατλλάρι 6(2), Ψαθάς 4, Ντίαθ, Σίμογλου 7(1), Καλόγηρος 24(2), Φόρογλου, Λαγός, Μαλανδρής, Καναγκίνης.

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 62-66 (62-62 κ.α.)
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Βασιλόπουλος
Δεκάλεπτα: 20-20, 33-41, 47-52, 62-62, 62-66 (παρ.)
AΓΣ Iωαννίνων (Τσουκανέλης): Κάννης 2, Ζαμπέτης 16(2), Σαχπαχίδης, Αντωνίου, Πουρνάρας 3, Xρυσής 13, Mάκης 3, Παπανικολάου, Θυμνιός 22, Φίλιος 3(1), Θώδης.
Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 2, Αργυρός 9(2), Αναγνωστόπουλος 13(2), Τσιαβές 15(1), Βαγενάς 7(1), Γεωργάκης 8, Μακρόπουλος 6, Βλαχάκης, Φέτσης, Ζαμπάκης 6, Κόγκας, Κελάριου.

ΜΕΛΙΚΗ-ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 74-61
Διαιτητές: Γαζέτας-Κουκουλεκίδης
Δεκάλεπτα: 13-11, 37-37, 60-44, 74-61
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 22(4), Μαυρίδης Β. 17(1), Κυριακού, Καποδίστριας, Λέφας 10(2), Μαγαλιός, Καρατζάς 3(1), Πεϊμανίδης, Σταυρουλάκης 9(1), Κοτζαμπάσης 11(1), Λαπατούρας, Ρογγότης 2.
ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου, Στοϊτσης, Γκάνας 2, Βλάχος 27(4), Μαυρίδης 13(3), Ντουλαβέρης, Κασαμπαλής 12, Καραθανάσης, Ιωαννίδης 3, Χατζηλαμπρινός 4, Χαραλαμπίδης.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 84-72
Διαιτητές: Καλέσης-Λαδάς
Δεκάλεπτα: 21-26, 41-32, 65-49, 84-72
Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ζωϊτσάκος 15(1), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Χανέλι 7(1), Γκογκίδης 15(2), Κατσαδούρος 15(3), Καραϊσκάκης 11(1), Φαλιάκης, Μακρής 6(2), Καραδήμας 15(2), Γκαγκανάσιος.
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Κοντογιάννης 23, Ζήκας, Τζίμας, Παπαχρηστος 2, Κακιούζης 23(4), Παπαμιχαήλ 10, Ρέμπης 2, Μουλάς 10, Βαβέτσης 3(1), Δουβλής.

ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ-ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ 66-60
Διαιτητές: Σελεβός-Παπαθανασίου
Δεκάλεπτα: 13-15, 32-36, 44-45, 66-60
Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 6, Μέξης 4, Βλάχος 17(5), Κολότσιος Β., Αργύρης 14(4), Χατζής, Ντούρβας 9(3), Τζιοβάρας, Φούντας 11(1), Μπαρμπαρούσης 2, Στάνκοβιτς 3(1).
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 7(1), Ημερίδης 21(1), Αθανασίου 6(2), Γιαμπατζίδης, Γκαντίδης 5(1), Τσελέκης 4, Σιδηρόπουλος 6(2), Κουτούλας 11(3).

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες):

1) Πρωτέας Γρεβενών 21 (10-1)*
2) Δόξα Λευκάδας 20 (9-2)*
3) Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 20 (9-2)*
4) ΑΓΣΙ 19 (8-3)*
5) Μαντουλίδης 17 (6-5)*
6) Τιτάνες Παλαμά 17 (6-5)*
7) Ίκαροι Τρικάλων 16 (5-6)*
8) Εύαθλος Πολυκάστρου 16 (5-6)*
9) Ολυμπιακός Βόλου 16 (4-8)
10) Μελίκη 15 (4-7)*
11) ΑΟΚ Βέροιας 14 (3-8)*
12) Καλαμπάκα 13 (2-9)*
13) Νικόπολη Πρέβεζας 12 (1-10)*

(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

13η αγωνιστική (27/1):

ΑΟΚ Βέροιας-Καλαμπάκα
Δόξα Λευκάδας -Μελίκη
Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΓΣ Ιωαννίνων
ΠΑΣ Γιάννινα-Τιτάνες Παλαμά
Εύαθλος Πολυκάστρου-Πρωτέας Γρεβενών
Μαντουλίδης-Ίκαροι Τρικάλων
Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου


2oς όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:
Πολύγυρος-ΜΕΝΤ 90-62
Αστέρας Σίνδου-Ζέφυρος 58-65
ΒΑΟ-ΠΣ Ευκαρπίας 60-87
ΓΑΣ Κομοτηνή-Λεύκιππος Ξάνθης 63-58
Αίας Ευόσμου-Απόλλων Καλαμαριάς 79-78
Νέα Μουδανιά-Μακαμπή 73-75 (63-63 κ.α.)
ΔΕΚΑ-Ασπίδα Ξάνθης 79-55

Τα φύλλα αγώνα:

ΒΑΟ-ΕΥΚΑΡΠΙΑ 60-87
Διαιτητές: Γραικός-Αγραφιώτης Γρ.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-21, 25-43, 54-62, 60-87
ΒΑΟ (Νομικός-Κατσής): Λεπτοκαρίδης 10, Μπαγκντασαριάν, Πετρίδης 16 (2), Ζησόπουλος 2, Ταζόπουλος 12 (1), Χότζα 4, Μαδεμλής 6, Βουνάκης 6 (1), Γιαννούλης 2, Μαγής, Πυδαράκης, Γκούθας 2.
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χαρτόπουλος 6 (1), Πρεδάρης 3 (1), Κιούρκας 2, Τσολακίδης 5 (1), Γκαβέζος Αρ. 4, Βαρίτης 12 (3), Χολέβας 20, Απιδόπουλος, Πλεξίδας 15(3), Τσελεντάκης 2, Γκαβέζος Άντ. 16 (3), Κοσμίδης 2.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΜΕΝΤ 91-62
Διαιτητές: Καρακώστας-Γκέκας
Δεκάλεπτα: 25-21 ,43-33, 70-50, 91-62
Πολύγυρος (Τσούρμας): Πιπιλιάρης 14 (2), Κουλαξής 21 (3), Ρίζος 6, Μπάρδος, Αζίζης 11, Παυλέας 7, Στυλιανίδης 8 (2), Νικολόπουλος, Φωτακίδης, Νουκάρης 20 (2) Σπουργίτης 2
ΜΕΝΤ (Κουγιουμτζίδης): Ζεϊμπέκης, Ντισλής 12, Μιχαηλιδης 15, Μητακίδης 4, Παπαδόπουλος 6, Χατζηλάμπρου 2, Ακσεχέρογλου 6, Καρανώτας 7, Βελέντζας, Καρατόλιος, Μάνδρας.

ΝΕΑ ΜΟΥΔΑΝΙΑ-ΜΑΚΑΜΠΗ 73-75 (63-63 κ.α.)
Διαιτητές: Σαρακελίδης- Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 24-14, 36-33, 48-53, 63-63, 73-75
Νέα Μουδανιά (Παναγιωτόπουλος – Τσοπουρίδης): Σερέτης, Βέτσος 9, Τσιγγελίδης 6, Κ0υτσούχας 2, Τσοπουρίδης 12, Ζάχαρης 14 (2), Τσάτσαρης, Φιλοξενίδης 8, Σαρχώσης 17 (5).
Μακαμπή (Κόντος – Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης, Κλουτζός 15 (3), Σκουφέζης 2, Σαμαράς, Πετράκης 12 (3), Μπαδής 2, Σαββίδης 12, Αρούχ 17, Μύζιου 7, Αργυρίου 4.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ 63-58
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 11-11, 31-25,38-40, 63-58
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 3, Παλάσκας 8 (2), Αθανασίου, Κουτσοβασίλης 3, Λεχούδης 9, Μπορμπίδης, Μαγουλάς 7, Ζολώτας 9 (3), Πέντζος 23 (2), Χαλίλ 1.
Λεύκιπππς Ξάνθης (Αμοιρίδης): Παλάκης 5, Στασινόπουλος 10, Σταματέλος 2, Κουμπάνης 12, Νταβουλτζόπουλος 17, Δώδος 3, Στεργίου 2, Σαββίδης, Κυφωνίδης, Δάτσης, Κάλφας, Χρήστου 7 (1).

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες):

1) ΠΣ Ευκαρπίας 22 (10-2)
2) ΓΑΣ Κομοτηνή 20 (8-4)
3) Πολύγυρος 20 (8-4)
4) ΔΕΚΑ 19 (7-5)
5) Λεύκιππος Ξάνθης 19 (7-5)
6) ΜΕΝΤ 19 (7-5)
7) Ζέφυρος 19 (7-5)
8) Απόλλων Καλαμαριάς 19 (7-5)
9) Αίας Ευόσμου 18 (6-6)
10) Αστέρας Σίνδου 17 (5-7)
11) Ασπίς Ξάνθης 17 (5-7)
12) Μακαμπή 16 (4-8)
13) ΒΑΟ 15 (3-9)
14) Νέα Μουδανιά 12 (0-12)

13η αγωνιστική (27/1):

ΜΕΝΤ-Αστέρας Σίνδου
Ζέφυρος-ΔΕΚΑ
ΠΣ Ευκαρπίας-Πολύγυρος
Λεύκιππος Ξάνθης-ΒΑΟ
Απόλλων Καλαμαριάς-ΓΑΣ Κομοτηνή
Μακαμπή-Αίας Ευόσμου
Ασπίδα Ξάνθης-Νέα Μουδανιά

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr