Monday, 18 March 2019

Γ Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες στους 4 ομίλους

Dec 17, 2018

1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Καλαμάτα – Ακράτα 64-58
Αχαγιά – Αιγάλεω 71-88
Ηλυσιακός – Ληξούρι 83-65
Μεγάριδα – Πέρα 77-58
Κεραυνός Αιγίου – Αρης Νικαίας 70-64
Ιωνικός ΝΦ – Κηφισιά 94-66
Λέοντας – Εσπερος Πατρών 32-49

Τα φύλλα αγώνα:
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ-ΛΗΞΟΥΡΙ 83-65
Διαιτητές: Φάκαρος-Μαρίγλη
Δεκάλεπτα: 21-15, 43-37, 68-53, 83-65
Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 12 (2), Φώτσης 21 (5), Κοψιάς 9, Παπανικολάου 2, Καραμπάς 15 (2), Μπουργάνος 14 (1), Ζαραϊδώνης 4, Φουστέρης 2, Αντωνόπουλος 4
Ληξούρι (Τζουγανάτος): Σαρικάς 11, Ανδρικόπουλος 10 (2), Συνοδινός 1, Ιωακειμίδης 16 (2), Μαρούλης 8, Τρυφωνόπουλος 6, Αναστασάκης 7

ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΑΚΡΑΤΑ 64-58
Διαιτητές: Ραχιώτης-Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 16-12, 26-31, 41-39, 64-58
Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος, Τζιλιάνο, Γκοντόπουλος 12 (3), Πέζος 2, Σιδέρης, Μαθιόπουλος, Γιαννουκάκης 7, Παθιάκης, Καλογερόπουλος 15 (1), Κοντόπουλος 7 (2), Μπάκας 6, Γιαννακόπουλος 15 (1)
Ακράτα (Βουρνάς): Μαλλής, Τσιακμάς 8 (2), Ονάσογλου 13 (1), Λαφής, Θανόπουλος 7, Αμβραζής 2, Γκιζόγιαννης 18 (1), Γκόβας, Σίνης 4, Βεσκούκης 6

ΑΧΑΓΙΑ-ΑΙΓΑΛΕΩ 71-88
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Τσιμπούρης.
Δεκάλεπτα: 28-23, 39-41, 54-64, 71-88
Αχαγιά (Σαράντης): Δ. Λυμπέρης 12 (4), Νικολάου 14, Οικονομόπουλος 3 (1), Βουρνάς 9, Τσάμης 16 (3), Μακρής 14, Κωνσταντινόπουλος, Ταρνάρης 3 (1), Κάλλης.
Αιγάλεω (Ζωντός): Μαυράκης, Φακοπουλιδης, Καράβολας 22 (4), Κούρτης, Ντακούλιας 15 (1), Γκαγκαλούδης 22 (4), Αγγελόπουλος 14 (2), Οικονόμου 4, Καλλινικίδης 8, Ναυπλιώτης 3 (1).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 70-64
Διαιτητές: Λεκατσάς-Καββαδάς.
Δεκάλεπτα: 20-13, 34-27, 54-48, 70-64.
Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Μπιτσάκος, Κουκουλομάτης 9 (1), Ράπτης, Κάντας, Μπεκρής 19 (1), Μούκας 9, Αγγελόπουλος 20 (4), Λυμπερέας 8, Τζελέπης 5, Οικονομίδης.
Αρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Κριτσωτάκης 4, Γαλίτης 2, Αλεξανδρόπουλος 5 (1), Γούνης 2, Πορτελάνος 2, Κρητικός 19, Κόλλιας 18, Χατζόγλου, Σιδερής 2, Παπουτσής 12 (2).

ΜΕΓΑΡΙΔΑ-ΠΕΡΑ 77-58
Διαιτητές: Αργυρούδης-Μπιτσιντζάνος
Δεκάλεπτα: 22-19, 42-33, 58-49, 77-58
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας, Κοντόπουλος 8 (2), Σπυρόπουλος 11 (2), Παλαιοχωρίτης 14 (2), Ζακυνθινός 5 (1), Μπαλάφας 8 (2), Στεφάνου, Αβραμίδης 11, Βούρτσης, Μαλούκος 8, Θέος 12 (12 ρ.), Παπασπύρος
Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος, Θεολογίτης 13 (2), Παπάδης, Πεταλάς, Τσιρόπουλος, Τσολάκης 10, Χολέβας 1, Πατσατζόπουλος 2, Πιτούλης 4, Σωτηράκης 15, Ντιφαντής 13

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ-ΚΗΦΙΣΙΑ 94-66
Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 27-14, 53-29, 70-48, 94-66
Ιωνικός ΝΦ (Δεσποτάκης): Παπανδρέου 13 (1), Μαλτέζος 4, Παπαπέτρος 4, Γρύλλης, Κουμουνδούρος 7 (1), Πέττας 29 (1), Μουμπάρακ 25 (5), Κουλούρης 2, Κατιάκος 8, Χριστόδουλος 2
Κηφισιά (Κωλέτσης): Κρανιάς, Μοσχοβίτης 12, Μακρυγιάννης 4, Χατζηνικόλας 13, Σταθούλης 13 (1), Πρέκας 2, Όουντε-Μπος 8 (1), Σιούτης 2, Σκούταρης 5, Δούβλης 7, Γιαννόπουλος, Μαντζάκος

ΛΕΟΝΤΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 32-49
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης-Δελαγραμμάτικας.
Δεκάλεπτα: 11-11, 17-27, 26-41, 32-49.
Λέοντας (Κόλλιας): Βασιλόπουλος 4, Μακρής 4, Πασπαλάς 2, Σβερκούνης 6 (1), Κούτουλας 4, Ντορμπάρης, Μπάλτσης 5 (1), Χρήστου, Κουρούπης, Αμπαδιωτάκης 4, Σταυριανόπουλος 3 (1).
Εσπερος Πατρών (Δεράος): Σερέτης, Φραντζής 19 (5), Σακελλαρόπουλος, Ζαφείρης 6 (1), Ροκανάς 10 (2), Λ. Καλογιάννης, Θωμόπουλος, Τόμπρος, Αργυρόπουλος, Δούρος 1, Μπαρδάκας, Βύρλας 13.

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες):
1) Αιγάλεω 18 (9-0)
2) Μεγαρίδα 17 (8-1)
3) Ιωνικός ΝΦ 17 (8-1)
4) Αχαγιά 15 (6-3)
5) Ηλυσιακός 14 (5-4)
6) Κηφισιά 13 (4-5)
7) Πέρα 13 (4-5)
8) Ακράτα 13 (4-5)
9) Κεραυνός Αιγίου 13 (4-5)
10) Έσπερος Πατρών 12 (3-6)
11) Λέοντας 11 (2-7)
12) Καλαμάτα 11 (2-7)
13) Ληξούρι 10 (2-6)*
14) Άρης Νικαίας 9 (1-7)*
(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

10η αγωνιστική (23/12):
Αιγάλεω – Καλαμάτα
Ληξούρι – Αχαγιά
Ηλυσιακός – Μεγάριδα
Ακράτα – Κεραυνός Αιγίου
Αρης Νικαίας – Ιωνικός ΝΦ
Κηφισιά – Λέοντας
Εσπερος Πατρών – Πέρα

2ος όμιλος
Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
ΚΑΠ – ΕΦΑΟΖ 70-81
ΟΦΗ – Μελίσσια 98-108 (84-84 κ.α., 93-93 α’ παρ.)
Ικαρος Νέας Σμύρνης – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 60-53
ΒΑΟΛ Χίου – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 95-77
Καλλιθέα – Κορωπί 73-77 (15/12)
Αρης Θήβας – Ερμής Σχηματαρίου 81-77
Λοκρός Αταλάντης – Δειλινό 91-56

Τα φύλλα αγώνα:
ΟΦΗ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 98-108 (84-84 κ.α., 93-93 α’ παρ.)
Διαιτητές: Κοτσίμπος-Ντάνος
Δεκάλεπτα: 27-20, 45-42, 69-67, 84-84, 93-93 (α’ παρ.), 98-108 (β’ παρ.)
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας, Κριθινάκης, Πετράκης 17 (2), Τσερκιτζόγλου 9 (1), Τσιλόγλου, Καρλάφτης 6 (2), Αγαπιάδης 6 (2), Αντωνόπουλος, Μπούμπαρης 5, Καραλής 19 (4), Πάλλης 35
Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 17 (2), Στεργίου 8 (2), Γεραμάκης 6 (2), Οικονομόπουλος 30 (4), Σωφρονάς 17 (3), Ζήρος, Τρίχας, Καραχάλιος 22 (1), Καραβανάς 8

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ-ΔΕΙΛΙΝΟ 91-56
Διαιτητές: Μαρινάκης-Τσακιράκη.
Δεκάλεπτα: 27-16, 45-34, 67-48, 91-56.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Πρεφαντής, Γεωργίου 3 (1), Φωτητζόγλου 10, Κετέμα 12 (2), Κεχρής, Πάσσας 11, Παπαηλιού 4, Καλογερόπουλος 3 (1), Μάτος Αν. 19 (3), Μάτος Αγγ. 13 (3), Δουρούκης 9 (1), Ψάλτου 7.
Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 5, Μπορμπίδης, Αντωνογιαννάκης 4, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 3, Λέφης 11, Γρύλλης 19 (2), Εκιτζόγλου 8 (1), Κυρίτσης 3 (1), Βουτσίδης, Σπηλιόπουλος 3.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 81-77
Διαιτητές: Καλογριάς-Μελισσάρης.
Δεκάλεπτα: 17-18, 38-37, 64-53, 81-77.
Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 16, Ντέντα 6, Ματσαγγούρας, Γκόλιας, Καδηγιαννόπουλος 5, Παναγιωτίδης 14 (2), Καλεμντζάκης 15 (2), Χαραλάμπης 16 (2), Κουμπές, Δαχρεντζής 9 (1), Τριανταφύλλου, Μελετίου.
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Σπηλιόπουλος 4, Πανταζής 19 (1), Κουτής, Γκρινιάρης 16 (1), Μεϊντάνης, Κώνστας 2, Φλώτσιος 6, Ετζιάκα 4, Τσαπρούνης 7, Μαλισσόβας, Γιανναλέτσος 19.

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑ BC 95-77
Διαιτητές: Αντωνιάδης – Νερομυλιώτης.
Δεκάλεπτα: 21-17, 50-35, 70-62, 95-77.
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 16, Σερέπας, Ανδρουλάκης, Σουλίκας 26(5), Φουντουλάκος 3(1), Αγγελίδης 24, Καραφαντής, Τσουρής 13(1), Κουϊμτζής 2, Τροβάς, Σουλινάρης 10, Κωνσταντινάκος 3(1).
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Πούλος): Θεοδωράκος Β, Κουτσογιάννης 6, Σέττος 26(4), Θεοδωράκος Π. 3, Ξιούρας 6, Μανταλβανός, Μανιάτης 9, Γκιζόγιαννης 27(2), Λουκάς, Καραμπέκης, Γεωργουσόπουλος.

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ 60-53
Διαιτητές: Ζιώγας-Σιδέρης
Δεκάλεπτα: 19-8, 26-21, 40-45, 60-53
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Χόρτσας, Κυριακόπουλος 1, Σταμάτης 17 (4), Αντωνούσος, Γιαννακόδημος 3, Ανέστης 6, Μούκας, Μιχαλόπουλος 5, Διαμαντόπουλος 18 (3), Μπάζιος 10
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 12 (2), Χωματάς 5 (1), Τσίρος 1, Συγγούνας 5, Σταμέλος 3 (1), Τύρλας 8, Ζερβός 10, Σιλιτζήρης 4, Σβάρνας 5

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες):
1) ΟΦΗ 17 (8-1)
2) Λοκρός Αταλάντης 16 (7-2)
3) Μελίσσια 16 (7-2)
4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 15 (6-3)
5) ΕΦΑΟΖ 15 (6-3)
6) Κορωπί 14 (5-4)
7) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 14 (5-4)
8) ΒΑΟΛ Χίου 13 (4-5)
9) Άρης Θήβας 13 (4-5)
10) Ερμής Σχηματαρίου 13 (4-5)
11) ΚΑΠ 12 (3-6)
12) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 11 (2-7)
13) Καλλιθέα 11 (2-7)
14) Δειλινό 9 (0-9)

10η αγωνιστική (23/12):
Μελίσσια – ΚΑΠ
Αργοναύτης Τριγλίας – ΟΦΗ
Ικαρος Νέας Σμύρνης – ΒΑΟΛ Χίου
ΕΦΑΟΖ – Καλλιθέα
Κορωπί – Αρης Θήβας
Ερμής Σχηματαρίου – Λοκρός Αταλάντης
Δειλινό – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC


3ος όμιλος
Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
ΑΟΚ Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενών 48-58
Καλαμπάκα-Τιτάνες Παλαμά 57-64
ΓΑΣ Μελίκης-ΑΓΣ Ιωαννίνων 61-76
Δόξα Λευκάδας-Ικαροι Τρικάλων 75-63
Νικόπολη Πρέβεζας-Ολυμπιακός Βόλου 74-84
ΠΑΣ Γιάννινα-Μαντουλίδης 80-62
Ρεπό: Εύαθλος Πολυκάστρου

Τα φύλλα αγώνα:
ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 48-58
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα: 9-13, 21-28, 41-48, 48-58
ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου, Στοϊτσης 3, Γκάνας 5(1), Βλάχος 5, Μαυρίδης 17(2), Ιωαννίδης 3, Καραδήσογλου 4, Κασαμπαλής 4, Καραθανάσης, Χατζηλαμπρινός 5, Χαραλαμπίδης 2.
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζήμου 1, Γρούδος 14(1), Μαλούτας 4, Μιχαηλίδης 5(1), Μιχαλόπουλος , Κολοβός , Συλλάκος, Τακίδης 6, Μπόζιαρης 11(2), Σιούμουρας , Μακρής 13(3), Καμπακάκος, Μαλιούρας 4.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 80-62
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Γκέκας
Δεκάλεπτα: 25-13, 43-35, 61-49, 80-62
ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 12(2), Πανάρας 9(1), Τσίρμπας 10(2), Πρέντζας, Kαραγκιολίδης, Mάντζιος Π. 1, Mάντζιος Δ. 13, Πάτρας 30(4), Πανταζής, Πιστιόλης, Γιωτάκης 5(1), Νασούλας.
Μαντουλίδης (Νικολαϊδης Ι.): Νικολαΐδης 22(2), Τάκης 4, Μπέλλος 8(1), Γκαντίδης, Λαγός, Ρεφατλλάρι 3, Ψαθάς, Ντίαθ 2, Καλόγηρος 13, Φόρογλου 3(1), Μαλανδρής 6, Κεραμάρης.

ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 74-84
Διαιτητές: Παπανικολάου-Λυγούρας
Δεκάλεπτα: 20-27, 37-49, 54-62, 74-84
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Μήχος, Κοντογιάννης 24, Σουλιώτης Γ. 8, Λάππας, Παπαχρήστος, Κακιούζης 18, Παπαμιχαήλ, Μίχλος, Πελίγκος 12, Βαβέτσης, Ρέμπης 4, Δουβλής.
Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 16, Ιλτσόγλου 19, Κυριακόπουλος 14, Μπόγδανος 18, Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης 8, Σκαμαγκάς 7, Αναστασόπουλος, Χαρχαρής, Λουλούδης 2.

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 75-63
Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 17-14, 42-32, 59-49, 75-63
Δόξα Λευκάδας (Γιασσάρης): Νικολόπουλος 17(4), Αργυρός, Αναγνωστόπουλος 20, Παπαδόπουλος, Τσιαβές 21(2), Βαγενάς 6, Γεωργάκης, Μακρόπουλος 4, Βλαχάκης, Τριχόπουλος 7, Ζαμπάκης, Κελάριου.
Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κολότσιος Α., Μέξης 5, Βλάχος 17(4), Κολότσιος Β., Αργύρης 7, Χατζής 17, Μούμογλου, Φούντας 10, Μπαρμπαρούσης 1, Στάνκοβιτς 6.

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες):
1) Δόξα Λευκάδας 15 (7-1)*
2) ΠΑΣ Γιάννινα 15 (7-1)*
3) Πρωτέας Γρεβενών 15 (7-1)*
4) ΑΓΣΙ 14 (6-2)*
5) Ολυμπιακός Βόλου 13 (4-5)
6) Μαντουλίδης 13 (4-5)
7) Εύαθλος Πολυκάστρου 12 (4-4)*
8) Τιτάνες Παλαμά 12 (4-4)*
9) Μελίκη 12 (3-6)
10) Ίκαροι Τρικάλων 11 (3-5)*
11) ΑΟΚ Βέροιας 11 (3-5)*
12) Καλαμπάκα 10 (1-8)
13) Νικόπολη Πρέβεζας 9 (1-7)*

10η αγωνιστική (23/12):
Τιτάνες Παλαμά-ΑΟΚ Βέροιας
ΑΓΣΙ-Καλαμπάκα
Πρωτέας Γρεβενών-Δόξα Λευκάδας
Ίκαροι Τρικάλων-Νικόπολη Πρέβεζας
Ολυμπιακός Βόλου-ΠΑΣ Γιάννινα
Μαντουλίδης-Εύαθλος Πολυκάστρου
Ρεπό: Μελίκη


4ος όμιλος
Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
ΜΕΝΤ-Αίας Ευόσμου 84-90 (κ.α. 80-80)
Αστέρας Σίνδου-ΓΑΣ Κομοτηνή 68-56
Πολύγυρος-ΒΑΟ 90-88 (κ.α. 77-77)
Ζέφυρος-Μακαμπή 72-63
ΠΣ Ευκαρπίας-Νέα Μουδανιά 105-47
Λεύκιππος Ξάνθης-ΔΕΚΑ 75-66
Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης 59-65

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες):

1) ΠΣ Ευκαρπίας 16 (7-2)
2) Πολύγυρος 16 (7-2)
3) ΜΕΝΤ 15 (6-3)
4) ΓΑΣ Κομοτηνή 15 (6-3)
5) Αίας Ευόσμου 14 (5-4)
6) ΔΕΚΑ 14 (5-4)
7) Ασπίς Ξάνθης 14 (5-4)
8) Απόλλων Καλαμαριάς 14 (5-4)
9) Λεύκιππος Ξάνθης 14 (5-4)
10) Ζέφυρος 13 (4-5)
11) ΒΑΟ 12 (3-6)
12) Αστέρας Σίνδου 12 (3-6)
13) Μακαμπή 11 (2-7)
14) Νέα Μουδανιά 9 (0-9)

10η αγωνιστική (23/12):

ΓΑΣ Κομοτηνή – ΜΕΝΤ
ΒΑΟ – Αστέρας Σίνδου
Πολύγυρος – Ζέφυρος
Ευκαρπία – Κομοτηνή
Λεύκιππος Ξάνθης – Αίας Ευόσμου
Απόλλων Καλαμαριάς – Νέα Μουδανιά
Μακαμπή – ΔΕΚΑ

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr