Monday, 10 December 2018

Γ Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική στους 4 ομίλους

Dec 02, 2018

1ος όμιλος Νότου
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:
Καλαμάτα-Κηφισιά 68-60
Αχαγιά-Άρης Νικαίας 73-56
Ηλυσιακός-Ακράτα 81-63
Ληξούρι-Αιγάλεω 76-94
Μεγαρίδα-Λέοντας 101-67
Κεραυνός Αιγίου-Έσπερος Πατρών 73-69
Ιωνικός ΝΦ-Πέρα 78-70

Τα φύλλα αγώνα:
Ληξούρι-Αιγάλεω 76-94
Διαιτητές: Λεκατσάς-Ασημακάκη
ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 3(1) , Σαρίκας, Ανδρικόπουλος 21, Συνοδινός 3(1) , Μαρκαντωνάτος 2 , Ιωακείμίδης 17(1) , Μαρούλης 7 , Τρυφωνόπουλος 8 , Λαμπρόπουλος 9(1) , Αναστασάκης 6
Αιγάλεω (Ζωντός): Φακοπουλίδης 5 , Μπάρδας 10(2) , Καράβολας 23 (4) , Κούρτης 6(2), Ντακούλιας 12 , Αγγελόπουλος , Οικονόμου 7 , Καλλινικίδης 10, Γκαγκαλούδης 20 (2)

ΑΧΑΓΙΑ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 73-56
Διαιτητές: Μαντήλας, Διαμαντής
Δεκάλεπτα: 28-9, 47-33, 60-45, 73-56
Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος, Βουρνάς 7, Αζαρίας, Κωνσταντινόπουλος, Νικολάου 6, Ταρνάρης 1, Σέρμπος, Οικονομόπουλος 16 (2), Κάλλης, Τσάμης 25 (4), Δ. Λυμπέρης, Μακρής 18.
Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Κριτσωτάκης 3, Διαμαντής, Αλεξανδρόπουλος 8, Βασιλακάκης 2, Γούνης 2, Πορτελάνος, Κρητικός 15 (1), Κόλλιας 5, Χατζόγλου 4, Χατζόβουλος, Σιδερής, Παπουτσής 17 (2).

ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΚΗΦΙΣΙΑ 68-60
Διαιτητές: Καμήτσος-Ασλανίδης
Δεκάλεπτα: 20-19, 40-35, 49-47, 68-60
Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος 5 (1), Τζιλιάνος, Γκοντόπουλος 9 (1), Πέζος 2, Μαθιόπουλος 9 (1), Γιαννουκάκης 7, Μπάκας 13, Καλογερόπουλος 16, Κοντόπουλος, Κουτίβας, Γιαννακόπουλος 7
Κηφισιά (Κωλέτσης): Μοσχοβίτης 16 (2), Μακρυγιάννης 5 (1), Χατζηνικόλας 17 (2), Σταθούλης 3, Πρέκας, Μανούσος 10 (1), Σιούτης 7, Σκούταρης 2, Δούγλης

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 73-69
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης-Σκουλαρίκης.
Δεκάλεπτα: 16-26, 43-50,61-64,73-69.
Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Δημόπουλος, Ράπτης, Κουκουλομμάτης 6 (2), Μπεκρής 9, Μούκας 13, Αγγελόπουλος 30 (3), Λυμπερέας 12, Τζελέπης 3 (1).
Έσπερος Πατρών (Δεράος): Σερέτης 1, Φραντζής 14 (4), Βεργανελάκης 3, Ζαφείρης 14 (2), Ροκανάς 9 (1), Τόμπρος, Λ. Καλογιάννης, Δούρος 12 (3), Βύρλας 9, Μπαρδάκας 7.

ΜΕΓΑΡΙΔΑ-ΛΕΟΝΤΑΣ 101-65
Διαιτητές: Μαρίγλη-Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 26-15, 52-27, 78-49, 101-65
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Παπασπύρος, Κοντόπουλος 19 (3), Σπυρόπουλος 17 (1), Παλαιοχωρίτης 14 (3), Ζακυνθινός 5 (1), Μπαλάφας, Στεφάνου 2, Μπίμπας 3, Βούρτσης 8 (2), Μαλούκος 8, Θέος 7, Σιδέρης 18
Λέοντας (Κόλλιας): Μακρής 6 (1), Ράπτης 4, Ποτήρης, Κούτουλας 9, Ντορμπάρης 14 (2), Μπαλτζής 22 (4), Χρήστου 1, Πασπαλάς 7, Κουρούπης 2

Ιωνικός ΝΦ – Πέρα 78-70
Διαιτητές: Τσάτης, Καρανικόλα Ελ.
Δεκάλεπτα: 18-18, 49-30, 71-53, 78-70
Ιωνικός ΝΦ (Δεσποτάκης): Παπαπέτρος 7(1), Γρύλλης 6, Πέττας 31(1), Μουμπάρας 11(3), Σταθόπουλος, Μακρίδης 2, Κουλούρης 8(1), Κατσιάκος 13.
Πέρα (Γκαναβίας, Φέρτης): Βαρδάλος 5(1), Θεολογίτης 11(3), Παπάδης 2, Πατζαρόπουλος 2, Τσιρόπουλος 7, Τσολάκης 21(3), Χολέβας, Ντιφαντής 11, Πιτούλης 10, Σωτηράκης 1.

Ηλυσιακός – Ακράτα 81-63
Διαιτητές: Μαραγκάκης, Σκανδαλάκης
Δεκάλεπτα: 18-17, 40-30, 59-43, 81-63
Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 6(2), Κουρκουτσάκος 4, Φώτσης 20(2), Κοψιάς 6(1), Μαραγκουδάκης, Καραμπάς 26(3), Αντωνόπουλος 5(1), Μπουργάνος 10(2), Ζαραϊδώνης 2, Φουστέρης, Αγγελόπουλος, Προύντζος.
Ακράτα (Παπαδόπουλος): Γιόβας, Μαλής 2, Αμβράζης 10, Τσιακμάς 3, Ονάσογλου 21(3), Λάφης, Θανόπουλος 5(1), Γκιζογιάννης 15, Γκόβας 5, Βεσκούκης 1.

Η βαθμολογία:

1. Αιγάλεω 14 (7-0)
2. Μεγαρίδα 13 (6-1)
3. Αχαγιά 13 (6-1)
4. Ιωνικός Ν.Φ. 13 (6-1)
5. Ηλυσιακός 11 (4-3)
6. Κεραυνός Αιγίου 11 (4-3)
7. ΑΕΝ Κηφισιάς 10 (3-4)
8. Ακράτα 10 (3-4)
9. Έσπερος Πάτρας 9 (2-5)
10. Πέρα 9 (2-5)
11. Λέοντας 9 (2-5)
12. Ληξούρι 8 (2-4)
13. Καλαμάτα 8 (1-6)
14. Αρης Νίκαιας 6 (0-6)
*Αρης Νικαίας και Ληξούρι έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 9/12):
Άρης Νικαίας- Καλαμάτα
Ακράτα- Αχαγιά
Αιγάλεω- Ηλυσιακός
Ληξούρι- Μεγαρίδα
ΑΕΝ Κηφισιάς- Κεραυνός Αιγίου
Έσπερος Πάτρας- Ιωνικός Ν.Φ.
Πέρα- Λέοντας


2ος όμιλος Νότου
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

ΚΑΠ-Ερμής Σχηματαρίου 70-74
ΟΦΗ-Κορωπί 69-58
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 47-56
Αργοναύτης Τριγλ. Ραφήνας-ΚΑΟ Μελισσίων 83-90 (70-70 κ.α., 73-73 1η παρατ.)
Βούρειος ΑΟΛ Χίου-Λοκρός Αταλάντης (Αναβλήθηκε)
Καλλιθέα Ρόδου-Δειλινό 82-74 (59-59 κ.α., 69-69 1η παρ.)
Άρης Θήβας-ΑΕ Έξω Παναγίτσας 91-88 (77-77 κ.α.)

Τα φύλλα αγώνα:

Καλλιθέα- Δειλινό 82-74 (59-59 κ.α., 69-69 α’ παρ.)
Διαιτητές: Ζιώγας- Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 16-16, 35-29, 45-42, 59-59, 69-69(α’ παρ.), 82-74 (β’ παρ.)
Καλλιθέα (Μπίλιας): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς, Τσακίρης 2, Παναγιωταράκος 7, Γυφτάκης 7(1), Μπιλλιάς 3, Παρδακάς 27(2), Σκορδάλης 10(2), Εκινέ 4, Κανύχης 22.
Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 17(2), Μπορμπίδης 5, Αντωνογιαννάκης 4, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 14, Λέφης, 14(3) Γρύλλης 11(2), Εκίζογλου 2, Κυρίτσης 3(1), Σπηλιόπουλος 4.

Ικαρος Νέας Σμύρνης-ΕΦΑΟΖ 47-56
Διαιτητές: Μαγκουνής-Αγγελής
Δεκάλεπτα: 11-17, 24-27, 29-40, 47-56
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Κολοβέρος, Σταμάτης 18 (4), Γιαννακόδημος, Ανέστης 3, Μούκας 2, Μιχαλόπουλος 13, Διαμαντόπουλος 2, Ανντωνούσος 7 (1), Μπάζιος 2
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παλάντζας, Γκόντγουϊν 4, Πρόφκα, Ζαρμακούπης 17, Δρίβας, Παπαφωτίου, Σπανός 16 (3), Κανελλόπουλος 4, Βαρνάβας 5 (1), Οκεκουογιέν 6, Σαρλής 4, Δήμου

Ο.Φ.Η. - Κορωπί 69-58
Διαιτητές: Μακρόπουλος-Μάρκου
Τα δεκάλεπτα: 17-8, 39-21, 57-43, 69-58
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 2, Τσερκιτζόγλου 20, Τσίλογλου, Καρλάφτης 5, Αγαπιάδης 10, Πάλλης 4, Πετράκης 12, Μαλλιαράκης, Αντωνόπουλος, Μπουμπάρης 6, Καραλής 8
Κορωπί (Κακιούζης): Καμαράτος 6, Αγορής 7, Καραδολάμης 17, Φίλα 4, Μερκούρης 2, Κουτούφας 14, Χρονόπουλος 5, Σβορώνος 3

ΚΑΠ-Ερμής Σχηματαρίου 70-74
Διαιτητές: Νάστος-Καταπρακάκης.
Τα δεκάλεπτα: 14-20, 35-41,50-53, 70-74.
ΚΑΠ (Κακαλιάς): Μόκας 7 (1), Βενιτουράκης 5 (1), Χανιάς-Πανταζής, Βαφιάς 5 (1), Χρονόπουλος 10, Τσαμπής 21 (3), Μαυροειδάκος 10, Παπανίκος, Φασιανός 3 (1), Καρυπίδης 9.
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Σπηλιόπουλος 2, Πανταζής 16 (1), Γκρινιάρης 13, Μεϊντάνης, Κώνστας, Φλώτσιος, Μαράντος 11 (1), Τσαπρούνης 13 (1), Μαλισιόβας 3, Ετζιάκα 4, Γιανναλέτος 12 (2).

Αργοναύτης Τριγλ. Ραφήνας-ΚΑΟ Μελισσίων 83-90
Διαιτητές: Πλιάκας, Νερομυλιώτης
Δεκάλεπτα: 17-23, 20-9, 16-17, 17-21, 3-3, 10-17
Αργοναύτης Τριγλίας (Γιαννακόπουλος - Αβραμίδης): Καλογερόπουλος 17, Χωματάς, Τσίρος 8, Συγγούνας 14 (1), Σιλιτζήρης 3, Τύρλας 19, Ζερβός 15 (1), Κορομηλιάς, Σβαρνάς 3, Σταμέλος 4
Μελίσσια (Δάγλας - Μπάρτζος): Στεργίου 8 (1), Γεραμάνης 2, Οικονομόπουλος 7 (1), Κοντός 2, Σωφρονάς 22 (1), Ζήρος 14 (3), Τρίχας, Καραχάλιος 7, Καραβανάς 20, Κυπαρίσης 8

Άρης Θήβας-ΑΕ Έξω Παναγίτσας 91-88
Διαιτητές: Κονταράτος-Τηγάνης.
Δεκάλεπτα: 17-15, 36-36, 48-53, 77-77 (κ.δ.), 91-88 (1η παράταση).
Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 22 (1), Γκόλιας 9 (2), Καδιγιαννόπουλος 4, Παναγιωτίδης 18 (2), Καλεμντζάκης 16 (2), Χαραλάμπης, Κουμπές 5 (1), Δαχρεντζής 5 (1), Ντέντα 12.
ΑΕΕΠ Χαλκίδα (Πούλος-Μιχαήλ): Κουτσογιάννης 7 (2), Σέττος 11 (2), Θεοδωράκος 10 (2), Ξιούρας 20 (2), Μανταλβάνος 19, Μανιάτης, Γκιζογιάννης 18 (1), Λούκας, Γεωργουσόπουλος 3.

Η βαθμολογία:
1. ΟΦΗ 14 (7-0)
2. Μελίσσια 13 (6-1)
3. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 12 (5-2)
4. ΕΦΑΟΖ 12 (5-2)
5. Λοκρός Αταλάντης 10 (4-2) *
6. Κορωπί 10 (3-4)
7. Ερμής Σχηματαρίου 10 (3-4)
8. ΚΑΠ 10 (3-4)
9. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 10 (3-4)
10. ΒΑΟΛ Χίου 9 (3-3) *
11. Άρης Θήβας 9 (2-5)
12. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 9 (2-5)
13. Καλλιθέα 9 (2-5)
14. Δελινό 7 (0-7)

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 9/12):
Κορωπί-ΚΑΠ
ΕΦΑΟΖ-ΟΦΗ
Μελίσσια-Ίκαρος Νέας Σμύρνης
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-ΒΑΟΛ Χίου
Ερμής Σχηματαρίου-Καλλιθέα
Δειλινό-Άρης Θήβας
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC-Λοκρός Αταλάντης

1ος όμιλος Βορρά
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:
ΑΟΚ Βέροιας-Ολυμπιακός Βόλου 74-84 (68-68 κ.α.)
ΑΟ Καλαμπάκας-Ικαροι Τρικάλων 68-53
ΓΑΣ Μελίκης-Πρωτέας Γρεβενών 73-64
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά 82-70
Δόξα Λευκάδας-Μαντουλίδης 89-57
Νικόπολη Πρέβεζας-Εύαθλος Πολυκάστρου 75-92

Ρεπό: ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΟ Καλαμπάκα-Ικαροι Τρικάλων 68-53
Δεκάλεπτα: 18-9, 35-24, 52-31, 68-53
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Σελεβός
ΑΟ Καλαμπάκα (Σδράκας): Γεπερίδης, Μασάδης 7, Μπαλωμένος, Ούτος, Σπανός, Γαϊτανίδης 11(3), Παουλεάνου 7(2), Σούλκο 5(1), Τούλας 2, Γκάτζιας 19, Παπακώστας 13(1), Κιουρτζίδης 4.
Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κολοτσιος Α. 2, Μέξης, Βλάχος 7(1), Κολότσιος Β. 3(1), Αργύρης 7(2), Χατζής 5, Ντούρβας, Τζορμπατζάκης, Μούμογλου 8, Φούντας 21(2), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς.

Νικόπολη Πρέβεζας-Εύαθλος Πολυκάστρου 75-92
Δεκάλεπτα: 22-35, 38-58, 62-78, 75-92
Διαιτητές: Τσιάπλης-Λύγος
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης-Πολίτης): Μίχος Σ. 2, Κοντογιάννης 12, Σουλιώτης 2, Καραστάθης 1, Κακιούζης 7, Παπαμιχαήλ, Πανταζής 11, Βαβέτσης 9, Ρέμπης 1, Πελίγκος 30(5).
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 16(4), Ημερίδης 30(4), Μαρκόπουλος, Αθανασίου 3(1), Γιαμπατζίδης 2, Γκαντίδης 15, Ζωιτσούδης, Τσελέκης 9, Σιδηρόπουλος 12(1), Κουτούλας 5(1).

Δόξα Λευκάδας-Μαντουλίδης 89-57
Δεκάλεπτα: 28-18, 55-36, 75-52, 89-57
Διαιτητές: Καρακώστας-Κοντογιάννης
Δόξα Λευκάδας (Γιασσάρης): Νικολόπουλος 17(5), Αργυρός 3(1), Αναγνωστόπουλος 16(2), Τσιαβές 6, Βαγενάς 11, Γεωργάκης 12(3), Μακρόπουλος 6, Γερονάτσιος, Βλαχάκης, Τριχόπουλος 16(3), Ζαμπάκης 2, Κελάριου.
Μαντουλίδης(Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαϊδης 18(1), Μπέλλος 3(1), Γκαντίδης, Λαγός, Ρεφατλλάρι 2, Ψαθάς 2, Ντίαθ 6, Σίμογλου, Καλόγηρος 21, Φόρογλου 2, Κεραμάρης, Καναγκίνης.

ΑΟΚ Βέροιας-Ολυμπιακός Βόλου 74-84
Δεκάλεπτα: 18-7, 29-33, 44-50, 68-68(κ.α.), 74-84
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Τσαρδούλιας
ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου 5, Καραθανάσης, Γκανάς 6 (2), Βλάχος 21 (2), Μαυρίδης 20 (1), Καραδήσογλου, Κασαμπαλής 8, Ιωαννίδης, Χατζηλαμπρινός 9, Χαραλαμπίδης.
Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 9(1), Μπράμι, Ιλτσογλου 23(3), Γκάτσιος, Μπόγδανος 17, Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης 13(3), Σκαμάγκας, Αναστασόπουλος 16(2), Χαρχαρής, Λουλούδης 8.

ΓΑΣ Μελίκη-Πρωτέας Γρεβενών 73-64
Δεκάλεπτα: 16-13, 34-32, 53-52, 73-64
Διαιτητές: Παζώλης-Γεωργούλης
ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 12(1), Μαυρίδης Β. 22(3), Λέφας 8(1), Μαγαλιός, Καρατζάς, Πεϊμανίδης, Παπάζογλου, Σταυρουλάκης 19(4), Κοτζαμπάσης 8(2), Λαπατούρας 2, Καποδίστριας, Ρογγότης 2.
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Ταμπακάκος, Γρούδος 7, Μαλούτας 11(3), Μιχαηλίδης 4(1), Κλωνάρας 15, Τακίδης 6, Μπόζιαρης 2, Σιούμουρας, Μακρής 10(2), Μαλιούρας 9.

ΑΓΣ Ιωαννίνων - Τιτάνες Παλαμά 82-70
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 20-17, 43-31, 56-45, 82-70)
ΑΓΣ Ιωαννίνων( Τσουκανέλης ): Καννης 16(1), Ζαμπέτης 10, Ταχπατζίδης 2, Καλφαλίδης, Μπαζάκας, Πουρνάρας 6, Χρύσης15(2), Μάκης 10(2), Παπανικολάου 2, Θυμνιός 16, Φίλιος 1, Θώδης 4.
Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 2 , Τσούμας 6 , Χανέλι 9(1) , Ζωιτσάκος 8 , Γκογκίδης 16(1) , Κατσαδουρος 11(2) , ΚαραΪσκάκης 2 , Μακρής 1 , Γκαγκανάσιος 3 , Αρχοντούλης 6, Καραδήμας 6.

Η βαθμολογία:
1.ΑΓΣΙ 12 (5-2)
2.Δόξα Λευκάδας 11 (5-1)*
3.Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 11 (5-1)*
4.Πρωτέας Γρεβενών 11 (5-1)*
5.Εύαθλος 11 (4-3)
6.Ολυμπιακός Βόλου 10 (3-4)
7.Μαντουλίδης 10 (3-4)
8.Μελίκη 10 (3-4)
9.ΑΟΚ Βέροιας 9 (3-3)*
10.Ίκαροι Τρικάλων 8 (2-4)*
11.Καλαμπάκα 8 (1-6)
12.Τιτάνες Παλαμά 8 (2-4)*
13.Νικόπολη Πρέβεζας 7 (1-5)*

(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους
Η επόμενη αγωνιστική (8η, 9/12):
Ικαροι Τρικάλων-ΑΟΚ Βέροιας
Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟ Καλαμπάκας
Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκης
Ολυμπιακός Βόλου-Δόξα Λευκάδας
Εύαθλος Πολυκάστρου-ΠΑΣ Γιάννινα
Μαντουλίδης-Νικόπολη Πρέβεζας
Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

2ος όμιλος Βορρά
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:
ΜΕΝΤ-ΔΕΚΑ 92-86
Αστέρας Σίνδου-ΠΟ Νέων Μουδανιών 70-38
ΑΟ Πολυγύρου-Αίας Ευόσμου 86-69
ΒΑΟ-ΓΑΣ Κομοτηνή 54-63
Ζέφυρος-Απόλλων Καλαμαριάς 65-67
ΠΣ Ευκαρπίας-Ασπίδα Ξάνθης 86-70
Λεύκιπος Ξάνθης-Μακαμπή οριστική διακοπή λόγω ΔΕΗ στο 20ο λεπτό (30-28)

Τα φύλλα αγώνα:
ΜΕΝΤ-ΔΕΚΑ 92-86
Δεκάλεπτα: 16-27, 42-43,67-63, 92-86
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Δέλλας
ΜΕΝΤ (Κουγιουμτζίδης): Ζεϊμπέκης, Ντισλής 29 (6), Μιχαηλίδης 15 (2), Μητακίδης 2, Νικολούδης 19 (2), Παπαδόπουλος 14 (2), Κατσούλης 2, Χατζηλάμπρου, Ακσεχέρογλου 6, Καρανώτας 5, Μουταρέλος, Βελέντζας.
ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 6, Βογιατζής 2, Βενετίδης, Τσιροπούλης 5 (1), Τσιροπούλης, Θεογιάννης, Ροϊδης 2, Κοϊμτζόγλου 13 (2), Παπασαβόγλου 23 (2), Μπάκος 8, Κρίτσικας 4, Πρωτούλης 23 (2)

Λεύκιππος Ξάνθης-Μακαμπή 30-28 (διακοπή στο 20ο λεπτό)
Δεκάλεπτα: 18-15, 30-28
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Λαδάς
Λεύκιππος Ξάνθης (Κοκκινόπουλος): Κουμπάνης 7, Νταβουλτζόπουλος 7, Δώδος, Στεργίου, Κάλφας, Κυφωνίδης, Δάτσης, Παλάκης 2, Στασινόπουλος 4, Χρήστου 10(2).
Μακαμπή (Κοντός-Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης, Χατζηκυριακίδης, Σκουφέζης 4, Σαμαράς 3(1), Πετράκης, Μπαδής 1, Σαββίδης 3, Αρούχ 9(1), Μυζίου 1, Αργυρίου 4.

ΑΟΠ-ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 86-69
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Καλέσης
Δεκάλεπτα: 21-13 ,43-30, 68-47, 86-69
ΑΟΠ (Τσολάκης): Πιπιλιάρης 16(1) ,Κουλαξής 7(1), Ρίζος, Μπάρδος, Αζίζης 21(2) ,Στυλιανίδης 8, Νικολόπουλος ,Φωτακίδης,Νουκάρης 25(4) ,Σπουργίτης, Λευκαδίτης 8.
Aίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος-Κόρκας): Βαρδής 2, Σκέμπης 11(1), Λαζαρίδης 4(1), Γαϊτάνης 2, Ροπουτης 22(6), Καρασιμος 11, Περιστερακης 7(1), Νεσσης 8, Σαββιδης 2

Ζέφυρος-Απόλλων Καλαμαριάς 65-67
Διαιτητές: Κουκουλεκίδης-Βασιλόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-12, 32-24, 44-44, 60-60 (κ.α.), 65-67
Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος 4 (1), Καλπακτσίδης 2, Ματενίδης 10 (1), Γιαννάκης, Τσάμογλου, Καναράς 2, Τσιόγκας 28, Βούλγαρης 3 (1), Ζωγράφος, Τσιούντος 12 (1), Πάρος, Μάρκου 4 (1)
Απόλλων Καλαμαριάς (Τσεσμετζής): Κουκουλίδης 2, Αποστόλου, Μαχαιριανάκης 26, Μύθιλλος 2, Τσιμπής 9 (2), Σαμαράς 4 (1), Αγραφιώτης 9 (1), Μόρας 9, Ακριτίδης 2, Αθαναηλίδης 4, Γουναρόπουλος

ΠΣ Ευκαρπίας-Ασπίδα Ξάνθης 86-70
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκιζόγλου
Δεκάλεπτα: 33-16, 56-36, 65-56, 86-70
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χαρτόπουλος 6, Πρεδαρης 7 (1), Κιούρκας 12 (1),Τσολακίδης 3 (1), Τσαριτης 16, Χολέβας 13, Απιδόπουλος 2, Πλεξίδας 15, Παγωνίδης 2, Γκαβεζος Αντ.5, Γκαβεζος Άρ. Κοσμίδης 5 (1).
Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης-Καζαρτζίδης): Ανθης, Παπαδάκης 17 (2), Αναστασιάδης 6 (2), Καραμανώλης 5 (1), Κουτσογιάννης 7 (1), Θεοδωρίδης, Μανδαλαάκης 21 (1), Τσέλος 6 (1), Κάσουρας 2, Μασμανίδης 6.

Αστέρας Σίνδου-ΠΟ Νέων Μουδανιών 70-38
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Καντερές
Δεκάλεπτα: 20-4, 28-20, 43-33, 70-38
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Ταβλαριδης 3(1), Παπαπασχάλης 3, Ιωαννίδης 7, Πετρίδης 11 (1), Αντωνιάδης 6 (2), Καλαϊτζίδης, Ιατρίδης Ζήσης, Δημητριάδης 12, Μέλλιος, Τζιγκας 5 (1), Μυσιρλόγλου 13 (3), Ιατρίδης Α 10.
ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος-Τσοπουριδης):Φιλοξενιδης 12, Δετσος 4, Σακοζης 6, Τσιγγελιδης 5 (1), Μουλικας, Κουτζουχας 3, Ευγενίου, Τσοπουρίδης 4, Ζάχαρης 8, Μπακρατσάς, Θαλασσινός, Ψαρράς.

Η βαθμολογία:
1. ΠΣ Ευκαρπίας 13 (6-1)
2. Πολύγυρος 13 (6-1)
3. ΓΑΣ Κομοτηνή 12 (5-2)
4. ΜΕΝΤ 12 (5-2)
5. Αίας Ευόσμου 11 (4-3)
6. ΔΕΚΑ 11 (4-3)
7. Ασπίς Ξάνθης 11 (4-3)
8. Απόλλων Καλαμαριάς 11 (4-3)
9. ΒΑΟ 10 (3-4)
10. Ζέφυρος 9 (2-5)
11. Λεύκιππος Ξάνθης 8 (2-4)*
12. Μακαμπή 8 (2-4)*
13. Αστέρας Σίνδου 8 (1-6)
14. Νέα Μουδανιά 7 (0-7)

*Λεύκιππος Ξάνθης και Μακαμπή έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 9/12):
ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΜΕΝΤ
Αίας Ευόσμου-Αστέρας Σίνδου
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Πολυγύρου
ΒΑΟ-Ζέφυρος
ΔΕΚΑ-ΠΣ Ευκαρπίας
Μακαμπή-Απόλλων Καλαμαριάς
Ασπίδα Ξάνθης-Λεύκιπος Ξάνθης

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr