Sunday, 18 November 2018

Γ Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες στους 4 ομίλους

Nov 05, 2018

1ος όμιλος
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Καλαμάτα-Ιωνικός ΝΦ 62-76
Αχαγιά-Λέοντας 107-72
Ηλυσιακός-Πέρα 72-71
ΝΕΟ Ληξουρίου-Έσπερος Πατρών 73-59
Αιγάλεω-Κηφισιά 91-82
Ακράτα-Άρης Νικαίας 94-86
Μεγαρίδα-Κεραυνός Αιγίου 84-67

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΚΡΑΤΑ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 94-86
Διαιτητές: Σταθόπουλος-Ντάνος
Δεκάλεπτα: 29-22, 54-37, 76-52, 94-86.
Ακράτα (Παπαδόπουλος): Γιοβάς, Μαλλής 4, Τσιακμάς 2, Ονάσογλου 13 (2), Λάφης 4, Θανόπουλος 3 (1), Αμβράζης 5, Γκιζόγιαννης 21, Γκόβας 7 (1), Σίνης 10, Βεσκούκης 25 (2).
Αρης Νίκαιας (Ζερβουλάκος): Κριτσωτάκης, Διαμαντής 10, Αλεξανδρόπουλος 5 (1), Γούνης 2, Πορτελάνος 3 (1), Κρητικός 32 (5), Κόλλιας 24, Χατζόγλου, Χατζόβουλος, Σιδερής, Παπουτσής 10 (1).

ΑΧΑΓΙΑ-ΛΕΟΝΤΑΣ 107-72
Διαιτητές: Μαντήλας-Ασημακάκη.
Δεκάλεπτα: 30-19, 60-40, 88-52, 107-72.
Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος 2, Βουρνάς 14, Αζαρίας 3 (1), Κωνσταντινόπουλος 21 (5), Νικολάου 5, Οικονομόπουλος 8 (1), Σέρμπος 2, Καρκούλιας, Κάλλης 3 (1), Τσάμης 23 (4), Δ. Λυμπέρης 16 (4), Μακρής 10.
Λέοντας (Κόλλιας): Μακρής 32 (2), Ράπτης 2, Πασπαλάς 7, Ποτήρης 5 (1), Ντορμπάρης 2, Μπαλτζής 10 (2), Χρήστου, Ντιλλης, Σταυριανοπουλος 8, Αμπαδιωτάκης 4, Κουρούπης 2.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ-ΠΕΡΑ 72-71
Διαιτητές: Αυγερινός-Νερομυλιώτης
Δεκάλεπτα: 16-20, 35-36, 52-49, 72-71
Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 20 (4), Φώτσης 11 (1), Κοψιάς 7 (1), Μαραγκουδάκης 7 (1), Καραμπάς 11 (2), Μπουργάνος 15 (1), Ζαραϊδώνης, Προύντζος 1, Κουρκουτσάκης
Πέρα (Γκαναβίας-Φέρτης): Βαρδάλος 2, Θεολογίτης 13 (3), Παπάδης, Τσιρόπουλος, Τσολάκης 23 (4), Χολέβας, Πιτούλης 13, Σωτηράκης 9, Παπαδούλης 7 (1), Ντιφαντής 4

ΜΕΓΑΡΙΔΑ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 84-67
Διαιτητές: Ξυλάς-Σκανδαλάκης
Δεκάλεπτα: 28-13, 52-31, 68-46, 84-67
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Παπασπύρος, Κοντόπουλος 16 (2), Σπυρόπουλος 8 (1), Παλαιοχωρίτης 15 (3), Μπίμπας 4, Μπαλάφας 13 (3), Στεφάνου, Αβραμίδης 2 (8 ασ.), Βούρτης 3 (1), Μαλούκος 11, Θέος 5, Σιδέρης 7
Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Μπιτσάκος, Δημόπουλος, Κουκουλομάτης 1, Ράπτης 4, Μούκας 4, Οικονομίδης 1, Σένα 2, Μπεκρής 15 (2), Σταθακόπουλος, Αγγελόπουλος 20 (2), Λυμπερέας 7 (1), Τζελέπης 13 (3)

ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 62-76
Διαιτητές: Κανελλόπουλος-Λαμπίρης
Δεκάλεπτα: 19-20, 26-38, 45-55, 62-76
Καλαμάτα (Κούτρης): Μιχόπουλος 3 (1), Μπάκας 8, Γκοντόπουλος 10 (2), Πέζος, Μαθιόπουλος 1, Γιαννουκάκης 4, Καλογερόπουλος 22 (1), Κοντόπουλος 6 (1), Κουτίβας 2, Γιαννακόπουλος 6
Ιωνικός ΝΦ (Δεσποτάκης): Παπανδρέου 17 (3), Άρχος 2, Παπαπέτρος, Μαλτέζος, Κουμουνδούρος 2, Πέττας 13, Μουμπάρακ 21 (3), Γκίνης 8 (1), Κουλούρης, Κατιάκος 6, Χριστόδουλος 7

ΝΕΟΛ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 73-59
Διαιτητές: Ρίζος-Ντάση
Δεκάλεπτα: 15-16, 39-26, 52-46, 73-59
ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 3 (1), Σαρικάς 11 (2), Ανδρικόπουλος 11 (1), Συνοδινός 7 (1), Ιωακειμίδης 3, Μαρούλης 10, Τρυφωνόπουλος 9, Λαμπρόπουλος 8 (2), Αναστασάκης 11
Έσπερος Πατρών (Δεράος): Χατζής 20 (2), Δεργανελάκης 2, Ζαφείρης 4, Ροκανάς 7 (1), Καλγιάννης 2, Σερέτης 3 (1), Μπαρδάκας 11, Βύρλας 10

ΑΙΓΑΛΕΩ-ΚΗΦΙΣΙΑ 91-82
Διαιτητές: Τσολάκος-Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 24-18, 46-42, 66-63, 91-82
Αιγάλεω (Ζωντός): Μπάρδας 6 (1), Φακοπουλίδης, Καράβολας 27 (4), Κούρτης, Ντακούλιας 5 (1), Γκαγκαλούδης 22 (1), Αγγελόπουλος 16, Οικονόμου 4, Καλλινικίδης 11 (3)
Κηφισιά (Παπαδόπουλος): Μοσχοβίτης 13 (1), Μακρυγιάννης 6 (2), Χατζηνικόλας 23 (1), Σταθούλης 7 (1), Πρέκας, Μανούσος 15, Σιούτης 14 (4), Σκούταρης 4.

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες):

1) Μεγαρίδα 6 (3-0)
2) Αιγάλεω 6 (3-0)
3) Ιωνικός ΝΦ 6 (3-0)
4) Κηφισιά 5 (2-1)
5) Αχαγιά 5 (2-1)
6) Ληξούρι 5 (2-1)
7) Ακράτα 5 (2-1)
8) Πέρα 4 (1-2)
9) Λέοντας 4 (1-2)
10) Κεραυνός Αιγίου 4 (1-2)
11) Ηλυσιακός 4 (1-2)
12) Καλαμάτα 3 (0-3)
13) Έσπερος Πατρών 3 (0-3)
14) Άρης Νικαίας 3 (0-3)

4η αγωνιστική (11/11):

Λέοντας-Καλαμάτα
Πέρα-Αχαγιά
Έσπερος Πατρών-Ηλυσιακός
Κηφισιά-Ληξούρι
Άρης Νικαίας-Αιγάλεω
Ακράτα-Μεγαρίδα
Ιωνικός ΝΦ-Κεραυνός Αιγίου

2oς όμιλος 
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

ΚΑΠ-Άρης Θήβας 76-70
ΟΦΗ-Λοκρός Αταλάντης 75-66 (3/11)
Ικαρος Νέας Σμύρνης-ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 67-59
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-Δειλινό 84-57
Μελίσσια-Ερμής Σχηματαρίου 87-79
ΕΦΑΟΖ-Κορωπί 72-62
ΒΑΟΛ Χίου-Καλλιθέα 75-67

Τα φύλλα αγώνα:

ΚΑΠ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 74-70
Διαιτητές: Κατσαπρακάκης-Ασλανίδης
Δεκάλεπτα: 23-21, 19-11, 15-18, 19-20
ΚΑΠ (Κακαλιάς): Μόκκας 13 (1), Βενιτουράκης 9 (1), Χανιάς-Πανταζής 2, Βαφιάς 8 (1), Χρονόπουλος 16 (3), Φασιανός, Μαυροειδάκος 14, Παπανίκος 6 (2), Τσιρίμπασης, Γαρδέλης, Τσαμπής 7
Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 7, Καδιγιαννόπουλος 4, Ματσαγγούρας 3, Γκόλιας, Μελετίου, Παναγιωτίδης 6 (1), Καλεμτζάκης 17 (3), Χαραλάμπης 14, Κουμπές 4, Δαχρεντζής 4 (1), Ντέντα 11, Πανδής

ΕΦΑΟΖ-ΚΟΡΩΠΙ 72-62
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Ναστούλης
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παλαντζάς, Γκόντγουϊν 6 (1), Πρόφκα, Ζαρμακούπης 6, Δρίβας 13 (3), Παπαφωτί0υ, Σπανός 16 (1), Κανελλόπουλος 17, Βαρναβάς 14, Οκεκουογιέν
Κορωπί (Χατζηπανηγύρης): Σβορώνος 10 (1), Καμαρινός, Αγόρης 10 (1), Καραδολάμης 16 (1), Μερκούρης 13 (2), Παπαδημητρίου 3 (1), Κουτουφάς 10 (1)

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ 75-67
Διαιτητές: Τεφτίκης- Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 15-15, 40-25, 52-46, 75-67
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 7(1), Ανδρουλάκης 4, Σουλίκας 4(1), Αγγελίδης 13, Καραφαντής 3(1), Τσουρής 13(2), Κουιμτζής 5, Τρόβας 14(1), Σουλινάρης 6, Κωνσταντινάκος 6(2).
Καλλιθέα (Μπίλιας): Ματσαμάς 2, Τσακίρης, Παναγιωταράκος 11(2), Γυφτάκης 6(2), Μπιλλιάς 3, Παρδακάς 23(2), Μήτσης, Σκορδάλης 8(2), Εκινέ 5, Κανύχης 9.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ-ΔΕΙΛΙΝΟ 84-57
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Μπακετέα
Δεκάλεπτα: 21-9, 34-20, 58-32, 84-57
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 16 (4), Χωματάς 5 (1), Συγγούνας 6, Σιλιτζίρης 15 (3), Τύρλας 4, Ζερβός 7 (1), Σταμέλος 10 (2), Κορομηλάς 2, Γαλιατσάτος 1, Μητσάκης 2, Σβάρνας
Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 4, Μπορμπίδης 5 (1), Αντωνογιαννάκης 2, Γαϊτανάκης 3 (1), Στέβοβιτς, Λεφής 4, Γρύλλας 11 (3), Εκίζογλου, Κυρίτσης, Γκουτσίδης, Σπηλιόπουλος 12, Χασάπης 16 (4)

ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 87-79
Διαιτητές: Φάκαρος-Ελ Ανύ1.
Δεκάλεπτα: 17-28, 35-48, 58-65, 87-79.
Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 15 (2), Στεργίου 8 (1), Γεραμάνης, Οικονομόπουλος 19, Λεπούρης, Κοντός 19 (3), Πολυτόπουλος, Ζήρος, Ηλιόπουλος, Τρίχας 2, Καραχάλιος 16, Καραβανάς 8.
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Σπηλιώπουλος 11 (2), Πανταζής 21 (2), Κουτής, Γκρινιάρης 2, Μεϊντάνης, Κώνστας, Φλώτσιος 3 (1), Μαράντος 5, Μαλισιώβας, Ετζιάκα 8, Γιανναλέτσος 29 (2).

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑ BC 67-59
Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Μαρινάκης.
Δεκάλεπτα: 19-15, 32-32, 47-42, 67-59.
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Σταμάτης 3, Ανέστης 12 (1), Γιαννακόδημος 10, Μόσωρας 17 (4), Μούκας, Μιχαλόπουλος 4, Διαμαντόπουλος 6, Αντωνούτσος 10 (1), Μπέζιος 4.
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Δεμέναγας): Κουτσογιάννης 3, Σέττος 11 (3), Θεοδωράκος 7, Ξιούρας 4, Μανταλβάνος 4, Μανιάτης 3 (1), Γκιζογιάννης 22 (3), Γεωργουσόπουλος 2, Καραμπέκης 3.

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες):

1) ΟΦΗ 6 (3-0)
2) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 6 (3-0)
3) Μελίσσια 6 (3-0)
4) ΚΑΠ 5 (2-1)
5) ΕΦΑΟΖ 5 (2-1)
6) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 5 (2-1)
7) ΒΑΟΛ Χίου 5 (2-1)
8) Κορωπί 4 (1-2)
9) Λοκρός Αταλάντης 4 (1-2)
10) Καλλιθέα 4 (1-2)
11) Ερμής Σχηματαρίου 4 (1-2)
12) Άρης Θήβας 3 (0-3)
13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 3 (0-3)
14) Δειλινό 3 (0-3)

4η αγωνιστική (11/11):

Λοκρός Αταλάντης-ΚΑΠ
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC-ΟΦΗ
Δειλινό-Ίκαρος Νέας Σμύρνης
Ερμής Σχηματαρίου-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας
Κορωπί-Μελίσσια
ΕΦΑΟΖ-ΒΑΟΛ Χίου
Άρης Θήβας-Καλλιθέα

3ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

ΑΟΚ Βέροιας-Νικόπολη Πρέβεζας 80-53
Καλαμπάκα-ΠΑΣ Γιάννινα 56-67 (3/11)
Μελίκη-Εύαθλος 59-62
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Μαντουλίδης 88-68
Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου 75-85
Πρωτέας Γρεβενών-Ίκαροι Τρικάλων 81-60
Ρεπό: Δόξα Λευκάδας

Τα φύλλα αγώνα:

ΜΕΛΙΚΗ-ΕΥΑΘΛΟΣ 59-62
Διαιτητές: Σελεβός-Βασιλόπουλος
Δεκάλεπτα: 7-24, 22-38, 36-48, 59-62
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 9, Μαυρίδης Β. 14, Κυριακού, Λέφας 4, Καρατζάς 2, Σταυρουλάκης 13, Κοτζαμπάσης 11, Λαπατούρας, Ρογγότης 2.
Εύαθλος (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 11 (3), Ημερίδης 18 (2), Μαρκόπουλος 9 (3), Αθανασίου, Γιαμπατζίδης, Γκαντίδης, Τσελέκης 7, Σιδηρόπουλος 13 (1), Κουτούλας 4.

ΑΓΣΙ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 88-68
Διαιτητές: Καρακώστας-Κοντογιάννης
ΑΓΣΙ (Τσουκανελης): Καννής, Ζαμπέτης 18 (2), Σαχπαζιδης 5 (1), Αντωνίου 2, Πουρνάρας 2, Χρυσής 25 (2), Μάκης 8, Παπανικολάου, Θυμνιός 23 (1), Φίλιος, Θώδης 2, Μπαζάκας 3.
Μαντουλίδης (Νικολαΐδης): Νικολαΐδης 18 (1), Τάκης 8, Μπέλλος 8, Λαγός, Ρεφατλάρι 3 (1), Ντιαθ 2, Καλόγηρος 17 (1), Καναγκίνης, Φόρογλου 8 (1), Μαλανδρής 8, Κεραμάρης, Σίμογλου.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 81-60
Διαιτητές: Πράττος-Κεντερές
Δεκάλεπτα: 22-10, 44-21, 55-38, 81-60
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Κλωνάρας 11, Γρούδος 10, Μαλούτας 17 (3), Μιχαηλίδης 12 (4), Μιχαλόπουλος, Κολοβός, Συλλάκος, Τακίδης 12 (1), Μποζιάρης 10(2), Σιούμπουρας, Μακρής 3(1), Μαλιούρας 6
Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κολότσιος Α. 10(1), Βλάχος 10 (2), Κολότσιος Β. 2,, Αργύρης 20(6), Χατζής 4, Τζορμπατζάκης , Ντούρβας, Μπαρμπαρούσης, Μούμογλου 1, Μέξης 2, Φούντας 10(1), Μπαρμπαρούσης

ΑΓΣΙ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 88-68
Διαιτητές: Καρακώστας-Κοντογιάννης
ΑΓΣΙ (Τσουκανελης): Καννής, Ζαμπέτης 18 (2), Σαχπαζιδης 5 (1), Αντωνίου 2, Πουρνάρας 2, Χρυσής 25 (2), Μάκης 8, Παπανικολάου, Θυμνιός 23 (1), Φίλιος, Θώδης 2, Μπαζάκας 3.
Μαντουλίδης (Νικολαΐδης): Νικολαΐδης 18 (1), Τάκης 8, Μπέλλος 8, Λαγός, Ρεφατλάρι 3 (1), Ντιαθ 2, Καλόγηρος 17 (1), Καναγκίνης, Φόρογλου 8 (1), Μαλανδρής 8, Κεραμάρης, Σίμογλου.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 75-85
Διαιητές: Παζώλης-Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 10-27, 26-47, 56-64, 75-85
Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 5, Τσούμας 12, Χανέλι 5ν (1), Ζωιτσάκος 12 (1), Γκογκίδης 29 (2), Κατσιαδούρος 8 (2), Καραισκάκης 4, Κουτρούλης, Μακρής, Καραδήμας 5 (1), Αρχοντούλης, Γκαγκανάσιος.
Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλλας 10 (3), Μπράμι, Δαδάνης, Ίλτσογλου 11, Κυριακόπουλος 15, Γκόγκα, Μπόγδανος 36 (4), Μπουσκολίτης, Σκαμάγκας 3 (1), Αναστασόπουλος 5 (1), Χαρχαρής, Λουλούδης 5.

ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 80-53
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Δέλλας
Δεκάλεπτα: 15-16, 34-25, 63-41, 80-53
ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπουκης, Ουσουλτζογλου 4, Στόιτσης 14 (1), Γκανας 8 (1), Βλάχος 17 (3), Μαυρίδης 12, Καραδησογλου 2, Κασαμπαλης 3, Ιωαννίδης 1, Μπαρμπαρούσης 15, Χατζηλαμπρινος, Χαραλαμπίδης 4.
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Μίχος, Κοντογιάννης 5, Σουλιώτης 10, Πανταζής, Παπαχρήστος, Κακιούζης 13 (1), Παπαμιχαήλ 5, Δουβλής, Μουλάς 12, Βαβέτσης, Πελίγκος 8, Ρέμπης.

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες):

1) ΠΑΣ Γιάννινα 6 (3-0)
2) Πρωτέας Γρεβενών 6 (3-0)
3) ΑΓΣΙ 5 (2-1)
4) Δόξα Λευκάδας 4 (2-0)*
5) Μελίκη 4 (1-2)
6) Μαντουλίδης 4 (1-2)
7) Εύαθλος 4 (1-2)
8) Ολυμπιακός Βόλου 4 (1-2)
9) Νικόπολη Πρέβεζας 4 (1-2)
10) Τιτάνες Παλαμά 4 (1-2)
11) ΑΟΚ Βέροιας 3 (1-1)*
12) Ίκαροι Τρικάλων 3 (1-1)*
13) Καλαμπάκα 3 (0-3)

4η αγωνιστική (11/11):

ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟΚ Βέροιας
Εύαθλος-Καλαμπάκα
Μαντουλίδης-Μελίκη
Ολυμπιακός Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Ικαροι Τρικάλων-Τιτάνες Παλαμά
Νικόπολη Πρέβεζας-Δόξα Λευκάδας
Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

4ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

ΜΕΝΤ-Λεύκιππος Ξάνθης 90-60
Αστέρας Σίνδου-Απόλλων Καλαμαριάς 57-65
Πολύγυρος-Μακαμπή 70-54
ΒΑΟ-Ασπίδα Ξάνθης 79-57
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΔΕΚΑ 61-68
Αίας Ευόσμου-Ν. Μουδανιά 91-41
Ζέφυρος-Ευκαρπία 64-68

Τα φύλλα αγώνα:

ΒΑΟ-ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 79-57
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν. – Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 17-15, 37-23, 58-41, 79-57
ΒΑΟ (Νομικός-Κατσής): Λεπτοκαρίδης 20 (1), Μπαγκντασαριάν 4, Πετρίδης 13, Ζησόπουλος, Ταζόπουλος 14 (1), Χότζα 9, Μαδεμλής 2, Πισιώτης 2, Βουνάκης 9 (3), Γιαννούλης 4, Πυδαράκης, Καδηγιαννάκης 2.
Ασπίς Ξάνθης (Στεφανίδης-Κασαρτζίδης): Ανθής 4, Παπαδάκης, Αναστασιάδης 2, Παπαδόπουλος, Καραμανώλης 8 (2), Θεοδωρίδης 7 (1), Κουτσογιάννης 7, Μανδαλάκης 5 (1), Τσέλλος 16 (2), Κασούρας 5, Μασμανίδης 5.

ΜΕΝΤ-ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ 90-60
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 35-13, 61-26, 74-46, 90-60
ΜΕΝΤ (Καραμουσαλίδης-Κεραμιδάς): Ντισλής 22 (5), Μιχαηλίδης 14 (2), Μητακίδης 4, Νικολούδης 13, Παπαδόπουλος 16 (1), Κατσούλης 5, Χατζηλάμπρου 3 (1), Αξεχέρογλου 3, Καρανώτας 10, Βελέντζας, Καρατόλιος, Μανδράς.
Λεύκιππος Ξάνθης (Κοκκινόπουλος): Κουμπάνης, Νταβουλτζόπουλος 2, Δώδος 2, Στεργίου 2, Σταματέλος 5 (1), Χρήστου 11, Δάτσης, Χατζηαντωνίου, Σταμπουλής 6, Παλλάκης 14, Στασυνόπουλος 15, Κάλφας 3 (1).

ΖΕΦΥΡΟΣ-ΕΥΚΑΡΠΙΑ 64-68
Διαιτητές: Κουκουλεκίδης-Αναστασιάδης
Δεκάλεπτα: 18-21, 30-29, 45-50, 64-68
Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος, Καλπακτσίδης 9, Φωτιάδης, Ματενίδης 13 (3), Γιαννάκης, Τσάμογλου, Καναράς 8 (2), Βούλγαρης 3, Τσιόγκας 9, Ζωγράφος 2, Τσιούντος 20 (2), Μάρκου.
Ευκαρπία (Νίκου- Δαδάλας): Χαρτόπουλος, Πρεδάρης 12 (2), Κιούρκας 15 (1), Τσολακίδης, Γκαβέζος Αρ, Βαρίτης 8 (2), Χολέβας 13 (1), Μητρόπουλος Ε, Απιδόπουλος 2, Πλεξίδας 8, Παγωνίδης, Γκαβέζος Αν. 10 (1).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 57-65
Διαιτητές: Γραικός-Λαϊδης
Δεκάλεπτα: 19-20, 32-40, 49-57, 57-65
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Ταβλαρίδης 6 (1), Παπαπασχάλης 11, Ιωαννίδης 18, Πετρίδης 6, Μπακάλης, Δημητριάδης 10 (2), Μέλλιος, Τσίγκας 4, Μυσιρλόγλου, Ιατρίδης 2.
Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμιχάλης): Κουκουλίδης, Αποστόλου 4, Μαχαιριανάκης 9 (2), Μύθιλλος 2, Τσιμπής 11, Σαμαράς 20 (5), Αγραφιώτης 9 (1), Μόρας, Ακριτίδης 2, Αθαναηλίδης, Γουναρόπουλος 8.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΔΕΚΑ 61-68
Διαιτητές: Δημάδης-Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 17-13, 32-26, 41-53, 61-68
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 12, Καρκατσέλης, Ζολώτας 13(3), Αθανασίου 4, Λεχούδης 20(3), Λεμονίδης, Μαγουλάς 2, Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 2, Μπορμπίδης, Χαλίλ 7.
ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 5(1), Φυλακής, Βογιατζής 12(4), Χαρταβέλας, Ροϊδής, Κοϊμτζόγλου 11(1), Μπάκος 7(1), Κατίκας 4(1), Κοτούλας 21(2), Παπασαβόγλου 11(1)

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ –ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ 91-41
Διαιτητές: Καλέσης-Λαδάς
Δεκάλεπτα: 25-14, 42-24, 73-32, 91-41
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος): Βαρδής 5(1), Σκεμπής, Λαζαρίδης 9(2), Γαϊτάνης 14(3), Ρόπουτης 16(3), Καρασήμος 3, Παντόπουλος 6, Περιστεράκης 9, Σεκαδάκης 2, Νέσης 22(1), Μπρουκς 3(1), Σαββίδης 2.
ΠΟ Ν. Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης 2, Κασαμανώλης, Φιλοξενίδης 10, Τσιγγελίδης, Μουρίκας, Κουτζούχας, Ευγενίου 3, Μαναβάκης 2, Ζάχαρης 10, Τογανίδης 14, Θαλασσινός, Καρατζίδης.

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες):
1) ΜΕΝΤ 6 (3-0)
2) Αίας Ευόσμου 5 (2-1)
3) ΒΑΟ 5 (2-1)
4) Πολύγυρος 5 (2-1)
5) Ευκαρπία 5 (2-1)
6) ΔΕΚΑ 5 (2-1)
7) Απόλλων Καλαμαριάς 5 (2-1)
8) Ασπίδα Ξάνθης 5 (2-1)
9) Ζέφυρος 4 (1-2)
10) ΓΑΣ Κομοτηνή 4 (1-2)
11) Λεύκιππος Ξάνθης 4 (1-2)
12) Μακαμπή 4 (1-2)
13) Αστέρας Σίνδου 3 (0-3)
14) Νέα Μουδανιά 3 (0-3)

4η αγωνιστική (11/11):
Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ
Μακαμπή-Αστέρας Σίνδου
Ασπίδα Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου
ΔΕΚΑ-ΒΑΟ
ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΓΑΣ Κομοτηνή
Αίας Ευόσμου-Ζέφυρος
Λεύκιπος Ξάνθης-ΠΣ Ευκαρπίας

Μιχάλης Σταμουλάκης

 

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ