Wednesday, 12 December 2018

Γ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες στους 4 ομίλους

Mar 12, 2018

1ος όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

Οίαξ Ναυπλίου-Μελίσσια 94-66
Νέα Ιωνία-Ένωση Ιλίου 49-79
ΕΑΠ-Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου
Κεραυνός Αιγίου-Αχαγιά ’82 79-80 (β’ παρ.)
Καλαμάτα ’80-Απόλλων Σμύρνης
Γλαύκος-Έσπερος Πατρών 68-52
ΚΑΠ-Ακράτα 69-61

Τα φύλλα αγώνα:

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 94-66
Διαιτητές: Καμήτσος-Λεκατσάς
Τα δεκάλεπτα: 26-18, 20-19, 22-18, 26-18
Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής, Μπούσι 15 (3), Μπουρής 2, Πελεκάνος 32 (6), Παπαντωνίου 13 (1), Τσούχλης, Γεωργιάδης 10 (1), Φρουσκλιάς 7 (1), Ευστρατίου 1, Ντιπινής, Ψάλτου 14
Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Κύριος, Τζωρτζόπουλος 8 (1), Σπυριδάκης 3, Βαθρακοκοίλης 15 (2), Βούλγαρης 11 (2), Κοντός, Κυπαρίσσης 5 (1), Μπιρός 4, Καλογερόπουλος 7, Σιμέλος, Καραχάλιος 7, Τζέμης 6

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 49-72
Διαιτητές: Λαμπίρης-Ελ Ανύ
Τα δεκάλεπτα: 15-18, 9-19, 10-20, 15-15
Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Πέτρου, Σκοπέτος 11, Φραγγέας, Παπαγεωργίου 9 (1), Χαντζής, Μπάζιος 11, Πετρόπουλος 2, Βούλγαρης 3, Πατικόπουλος 4, Μέντης, Κατσαρέας 8, Τασόπουλος 1
Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος): Οικονομάκης 5 (1), Μπίτσικας 23 (5), Πρισκομάτης 10 (2), Λαμπράκης 2, Καραμπάς 15, Δρόσος 3 (1), Ρόφκα, Οικονομόπουλος 10 (1), Ανδρεόπουλος 4, Αγγελόπουλος

ΓΛΑΥΚΟΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 68-52
Διαιτητές: Μαρκόπουλος-Γεράνιος
Τα δεκάλεπτα: 18-16, 29-24, 47-40, 68-52
Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 8 (14 ρ., 5 κ.), Χονδρογιάννης 2, Β. Λαμπρόπουλος 16 (2), Γιαννικόπουλος 10 (1), Σακελλαρόπουλος, Σταυράκης, Δίπλαρος, Κάλλης 16 (4), Αγγελόπουλος 10 (12ρ., 3 κ.), Τσεκλένης 4, Σπυράκος 2.
Εσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλλελής 2, Φραντζής 10 (1), Καλογιάννης, Δ. Λαμπρόπουλος 8 (1), Ροκανάς 3, Ζαφείρης 5 (1), Βύρλας 9, Παπανικολόπουλος 2, Σερέτης 3, Σκόνδρας 8, Αγγελόπουλος 2.

ΕΑΠ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ/ΛΕΧΑΙΟΥ 97-67
Διαιτητές: Μαγκαφάς-Μπιστιζάνος
Τα δεκάλεπτα: 26-17, 47-28, 77-47, 97-67
ΕΑΠ (Σκροπολίθας): Σαρίκας 20 (4 τρ., 9 ασ.), Δούρος 5, Κυριακίδης 12 (2), Ζαβέρδας 6 (2), Φωτιάδης 15 (1), Λαμπρόπουλος 6, Κουμάκης 7 (1), Παπαδόπουλος 12 (1), Κάντας 7 (1), Τσουλέας 5 (1), Χουλιάρας 2.
Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου (Παπαμιχαήλ): Δόσης 10 (2), Καραμάνης, Τσατσαρής 7, Κρασταδάκης 31 (2), Μπερεδήμας, Βασιλείου, Ηλίου, Λενάκος 17 (2), Ραπανάκης 2.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ-ΑΧΑΓΙΑ 79-80
Τα δεκάλεπτα: 18-16, 30-30, 47-43, 61-61, 71-71 (κ.α.), 79-80 (παρ.)
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας-Ισιγώνης
Κεραυνός: Αναστασόπουλος 6, Φωτίου 16, Ζυγάς 7 (1), Μαναβόπουλος 8, Γκόβας 12 (2), Καραγιάννης 2, Γκιζογιάννης 28.
Αχαγιά 82: Μοσχοβάκης 16 (2), Σταμόπουλος 5 (1), Νικολάου 17 (2), Γατσούλης 6 (2), Χαμηλός 15 (3), Δαβάνης 7, Οικονομόπουλος 14.

ΚΑΠ-ΑΚΡΑΤΑ 69-61
Διαιτητές: Χριστινάκης-Κατσαπρακάκης
Τα δεκάλεπτα: 25-15, 42-27, 49-47, 69-61
ΚΑΠ (Κακαλιάς): Ίβκοβιτς, Ανδρικόπουλος 6, Κορρές 9 (1), Ετζιάκα 6, Ζαχαράκης 3 (1), Πρίτσος 9, Περδικάρης 13, Ροδοστόγλου 20 (2), Τζίμης 3 (1).
Ακράτα (Σκαραφίγκας): Λάφης 7, Κατωπόδης 5, Καλεμτζάκης 5, Τσότσος 16, Οικονομόπουλος, Κάλλης 5 (1), Λυμπέρης 5 (1), Βεσκούκης 18 (1).

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ-ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 49-79
Διαιτητές: Ζιώγας-Μελισσάρης
Τα δεκάλεπτα: 15-24, 28-44, 44-61, 49-79
Νέα Ιωνία (Μπάκας): Γεωργίου Γ. 13 (1), Καραθανασόπουλος 3 (1), Λίτσιος 7, Λαμπρόπουλος 2, Ηλιόπουλος 5 (1), Κανελλόπουλος 5, Σιούτης 5, Καρτέρης 5 (1), Γεωργίου Φ. 3 (1), Βασιλακάκης, Μαυρίδης, Καλασούντας.
Ενωση Ιλίου (Κτιστάκης): Μαγιντόμπε 4, Μπέλλας Οδ. 18 (4), Βαρσαμούλης 10, Μπέλλας Γ. 9 (3), Μανταλβάνος 9, Σκαλωμένος 6, Βαϊδάκης 10 (2), Μπολάτογλου 10 (2), Τσιουμπρής 2, Χαραλάμπους 1, Πανουσόπουλος Θ., Φουντάς.

Η βαθμολογία (σε 19 αγώνες):

1. Οίαξ Ναυπλίου 36 (17-2)
2. Ένωση Ιλίου 35 (16-3)
——————————————–
3. Αχαγιά ’82 34 (15-4)
4. Γλαύκος 34 (15-4)
5. Ακράτα 31 (12-7)
6. Μελίσσια 30 (12-6)*
7. Έσπερος Πατρών 29 (10-9)
8. ΚΑΠ 28 (9-10)
9. Νέα Ιωνία 26 (7-12)
——————————————–
10. Κεραυνός Αιγίου 25 (7-11)*
——————————————–
11. Απόλλων Σμύρνης 25 (6-13)
12. ΕΑΠ 23 (4-15)
13. Καλαμάτα ’80 20 (1-18)
14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 20 (1-18)

(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (20ή, 18/3):

Ένωση Ιλίου-Οίαξ Ναυπλίου
Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου-Νέα Ιωνία
Αχαγιά ’82-ΕΑΠ
Απόλλων Σμύρνης-Κεραυνός Αιγίου
Ακράτα-Καλαμάτα ’80
Μελίσσια-Γλαύκος
Έσπερος Πατρών-ΚΑΠ

2ος όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

ΠΟΚ Εσπερος – Αρης Πετρούπολης 97-75
ΑΟΚ Χανιά – Παναγίτσα 72-71 (66-66 κ.α.)
ΒΑΟΛ – Νίκη Αμαρουσίου 78-58
Πεντέλη – ΟΦΗ 76-63
Αρης Νικαίας – Εσπερος Λαμίας 79-61
Λοκρός – Ερμής Σχηματαρίου 92-82
ρεπό ο Κρόνος Αγ. Δημητρίου

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 79-61
Διαιτητές: Καρπάνος-Μαρινάκης
Τα δεκάλεπτα: 18-21, 34-30, 54-52, 79-61.
Άρης Νικαίας (Ζαρβουλάκος): Καρυπίδης 7 (1), Στογιάνοβιτς 29 (1), Κανάς 2, Κοροπούλης 8 (2), Θαλασσινός 3 (1), Αλτσαντζής, Γαλίτης 6, Κόλλιας 12, Καπετάνιος 2, Δρίβας 8 (2), Χατζόγλου 2, Ισλάμης.
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 10 (1), Πάππος, Ρουμελιώτης 13 (1), Παπαργυρόπουλος 13, Φύκας 12, Μαντζούκας, Δαχρετζής 7 (1), Κατράνας 6 (1) , Παπανικολάου.

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 72-71
Τα δεκάλεπτα: 23-17, 42-33, 58-50, 66-66 (κ.α.), 72-71 (παρ.)
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ-ΓΙΑΠΛΕΣ): Σταθόπουλος, Παπαδάκης 3 (1), Αλεξίου 4, Υφαντόπουλος 5, Σαράντης 8 (2), Αράπης 6, Πούρος 3 (1), Σκαμνάκης 2, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 14, Τασιούδης 24 (2), Κοντογιάννης 3.
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (ΒΕΛΙΣΑΡΑΚΟΣ): Σκεμπές 1, Καρβούνης 17 (4), Ντουζίδης, Θεοδωράκος 12 (3), Σπύρου, Μπέλος, Γκιζογιάννης 25, Χοτζάλι, Δρακάκης 9, Σβορώνος 7 (1).

ΠΕΝΤΕΛΗ - ΟΦΗ 76 -63
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-18, 36-34, 57-51, 76-63
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 5, Μάτζιος 2, Γεωργακόπουλος 9, Λίτσο 16(3), Αποστόπουλος 7(1), Νιφοράς 3(1), Νταλλής 2, Σταθάκης , Μουλάς 9, Μπίγκος, Σαλτουρίδης 2, Μαλούκος 21.
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 5, Κριθινάκης 6(1), Μαϊστρέλης , Τσερκιτζόγλου 6(1), Καραλής 11(2), Καρλάφτης 3(1) , Αγαπιάδης 7(1), Βασιλειάδης 9, Σταράκης 3(1), Τσίλογλου, Πάλλης 13.

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ-ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 78-58
Διαιτητές: Μαρίγλη-Ροδίτης
Τα δεκάλεπτα: 12-18, 39-29, 61-46, 78-58
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Χριστοβασίλης, Σαμιώτης 16 (1), Ανδρουλάκης 17 (3), Σουλίκας 5, Βούτας, Αγγελίδης 6, Τσουρής 13, Τρόβας 15 (4), Μπούμπαρης 4, Κωνσταντινάτος
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Ι., Δανάς 6 (2), Μιχαλάκης, Σταμάτης 11 (1), Κοντογιάννης 8, Κυπριτζόγλου 16 (1), Ντέντα 5, Κουκάκης 10, Τσέκενης Α., Κανύχης, Σκούταρης 2

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 92-82
Διαιτητές: Σκαλτσής-Χρηστίδης.
Τα δεκάλεπτα: 32-16, 56-39, 74-67, 92-82
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 5 (1), Ρούζιος 7 (1), Μπόλματης 6 (2), Μπουλαντζάς, Νικολάου, Παναγιωτίδης 17 (1), Σάκοτα 23, Μάτος Αν. 20 (1), Μάτος Αγγ. 5 (1), Ρετσινάς 9 (1).
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζίμπρας, Σπηλιώπουλος 5, Θωμάς 18 (4), Πανταζής 22 (1), Κολοβός 2, Κώνστας 2, Φλώτσιος 3 (1), Αγγελέτος 14 (4), Τσιριμώκος, Γυφτονικολός 6, Μαρμαρινός 11.

Βαθμολογία (σε 19 αγώνες):

1. Έσπερος Καλλιθέας 31 (14-3)*
2. Έσπερος Λαμίας 31 (13-5)
3. Πεντέλη 31 (13-5)
4. Ερμής Σχηματαρίου 29 (11-7)
5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 28 (11-6)*
6. Λοκρός Αταλάντης 28 (11-6)*
7. ΒΑΟΛ Χίου 27 (9-9)
8. ΟΦΗ 25 (8-9)*
9. Νίκη Αμαρουσίου 23 (6-11)*
10. ΑΕΕ Παναγίτσας 23 (5-13)
11. ΑΟΚ Χανιά 23 (5-13)
12. Άρης Νικαίας 22 5-12)*
13. Άρης Πετρούπολης 19 (3-14-1 μηδ.)

Επόμενη αγωνιστική (20η, 18/3):

ΑΕΕ Παναγίτσας-Έσπερος Καλλιθέας
Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟΚ Χανιά
ΟΦΗ-ΒΑΟΛ Χίου
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Πεντέλη
Άρης Πετρούπολης-Άρης Νικαίας
Έσπερος Λαμίας-Λοκρός Αταλάντης
Ρεπό: Ερμής Σχηματαρίου


1ος όμιλος Βορρά
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 74-53
Φαίακας Κέρκυρας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 78-68
Φίλιππος Βέροιας-ΓΕ Αγρινίου 77-46
Νίκη Βόλου-Εύαθλος Πολυκάστρου 89-80
Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟΚ Βέροιας 89-91 (78-78 κ.α.)
Ιωνικός -Ζέφυρος 81-74

Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων

Τα φύλλα αγώνα:

Φίλιππος Βέροιας-ΓΕ Αγρινίου 77-46
Διαιτητες : Τσούλης και Μαλτέσιος
Δεκάλεπτα : 23-9, 32-21, 58-31, 77-46
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Μόρας 4, A. Τόκας, Π. Τόκας Α 2, Τσεσμετζίδης 4, Βάλλιος, Τσιακλαγκάνος 12(2), Μαρκόπουλος 5(1), Καβαργύρης 8, Κόθρας 10(1), Παραπούρας 12(2), Σουτζόπουλος 15(1), Κάνταρκος 5
ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Χειμώνας, Μπεκατώρος 2, Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 7, Μπαρούχας 12(1), Σαπλαούρας, Δάρλας 5(1), Βασιλείου 14, Βούλγαρης 6.

Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 74-53
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Δολγύρας
Δεκάλεπτα: 16-11, 38-27, 56-38, 74-53
ΣΚ Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Βαγενάς 13, Αργυρός, Σουλιώτης, Τσιτσώνης 17, Σταμούλης 2, Κακιούζης 7, Παπαμιχαήλ 1, Γεωργάκης, Νίκας 7, Μακρόπουλος 9, Μπέλλος, Μπάλλας 18.
Αρίων Πτολεμαΐδας (Καλομενίδης): Κλασίδης 4, Παπαδόπουλος, Πέπα 6, Εσπερίδης 2, Νεοφυτίδης 8, Τσολάκης 2, Σαχπατζίδης 8, Πανίδης 6, Πουτούκης, Αθανασιάδης 4, Σαρρής 4, Αργυρόπουλος 9.

Νίκη Βόλου-Εύαθλος Πολυκάστρου 89-80
Διαιτητές: Πράττος-Κουκουλεκίδης
Δεκάλεπτα: 21-20, 38-47, 65-62, 89-80
Νίκη Βόλου(Πρέκας – Τύμπας): Παπακώστας 21, Τσώλης 15 (1), Κουτίνας 21 (2), Αναγνωστόπουλος 13 (3), Τοκατλίδης 5 (1), Διγενής 5 (1), Γεωργίου 9 (2), Καφάσης, Τσαβές, Βλήτσιος
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 13 (3), Ημερίδης 10, Μπινιάκου 5(1), Τασούδης, Τσινόπουλος 20(4), Τσελέκης 9, Σιδηρόπουλος 16, Κουτούλας 7 (1)

Φαίακας Κέρκυρας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 78-68
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Δεκάλεπτα 21-11,38-32,59-53,78-68.
Φαίακας Κέρκυρας (Π. Κοντογιάννης): Ματενίδης 17(2), Νεδέλκος11(1) , Χατζόπουλος 12, Σπιτιέρης 2, Στ. Περούλης 29 (3), Βογιατζής 5(1), Πάλλης, Αγάθος, Γιώργος, Μαγγανάς 2, Κατέχης, Ψαρράς.

Ιωνικός-Ζέφυρος 81-74
Δεκάλεπτα: 14-14, 33-36, 51-47, 81-74
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Παπαθανασίου
Ιωνικός (Πετρόπουλος): Αναστασιάδης 12(2), Γεωργιάδης 9(3), Κούτε 2, Μαδεμλής 18, Χαρίστος 4, Δελλής 5(1), Παουλεάνου 12(3), Βαρίτης 19(3), Αντωνιάδης, Ιγγλέζος, Γιαννούλης.
Ζέφυρος (Τσολάκης-Βουλκίδης): Μυτιληναίος 8(2), Νικολαϊδης 2, Αλεξανδρίδης, Μάρκου, Ματενίδης 4(1), Ουρκέρογλου 2, Καναράς 10(1), Μαυροματίδης 14(2), Τσιόγκας 15, Μυστιλιάδης 16(3).

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟΚ Βέροιας 89-91(68-68), (78-78)
Δεκάλεπτα: 15-21, 32-37, 49-49, 68-68(κ.α.), 78-78(κ.α.), 89-91
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Γκούτας
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος, Γράβας 7(1), Μιχαηλίδης 18(4), Ρίγκος 6(1), Κολοβός, Κλωνάρας Ν. 18(2), Μπόζιαρης 5(1), Καλογεράτος 23(7), Τζήμου 4, Τακίδης 8.
ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης) Τρομπούκης 2, Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 14(2), Γκανάς 9(3), Βλάχος 11, Μαυρίδης 33(4), Ορφανίδης, Ντουλαβέρης, Λέφας 17(1), Μπαρμπαρούσης, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 3(1).

Επόμενη αγωνιστική (20η, 18/3):

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Νικόπολη Πρέβεζας
ΓΕ Αγρινίου-Φαίακας Κέρκυρας
Εύαθλος Πολυκάστρου-Φίλιππος Βέροιας
Ικαροι Τρικάλων-Νίκη Βόλου
ΑΠΣ Πτολεμαϊδα-Πρωτέας Γρεβενών
ΑΟΚ Βέροιας-Ιωνικός

Ρεπό: Ζέφυρος

Η βαθμολογία:

1. Φίλιππος Βέροιας 34
2. Φαίακας Κέρκυρας 32
3. Νίκη Βόλου 31
4. Ζέφυρος 28
5. ΑΓΣ Ιωαννίνων 27
6. Πρωτέας Γρεβενών 26 *
7. Εύαθλος Πολυκάστρου 26 *
8. Νικόπολη Πρέβεζας 25 *
9. ΑΟΚ Βέροιας 25
10. Ικαροι Τρικάλων 24 *
11. Ιωνικός 23 *
12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 21
13. ΓΕ Αγρινίου 20 *

*Έχουν έναν αγώνα λιγότερο.


2ος όμιλος Βορρά
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

Κένταυρος Καλλικράτειας-Μαντουλίδης 47-64
ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου 82-76
Αστέρας Σίνδου-ΑΕ Κομοτηνής 67-63
ΑΟ Πολυγύρου-Ελευθερούπολη 89-78
ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός 56-65
ΠΣ Ευκαρπίας-Ορφέας Νέου Σκοπού 99-44
ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς 84-72

Τα φύλλα αγώνα:

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς 84-72
Δεκάλεπτα: 22-18, 43-36, 66-58, 84-72
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.- Αγραφιώτης Γρ.
ΜΕΝΤ (Νομικός-Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 6, Παπαδόπουλος Π. 15, Μιχαηλίδης 28(3), Καρανώτας 5, Παπαδόπουλος Α. 5(1), Μπαγκντασαριάν 2, Γιαννούλης 21, Τζιούφας, Αμπατζάς, Βελέντζας 2 , Κουρκουλας.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης- Κεσίδης): Αποστόλου 25(3), Μυθιλλού 7(1), Σταματέλος 3(1), Κουκουλίδης, Μαχαιριανάκης 25(1), Τσουτσούκας, Καλαμπόκας 6, Χαντζίδης 6.

ΠΣ Ευκαρπίας-Ορφέας Νέου Σκοπού 99-44
Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα: 26-15, 48-26, 75-38, 99-44.
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου-Δαδάλας): Ψευτογκάς 9 (3), Πούλιος 12 (4), Κολώτσιος Β 4, Γκαβέζος Αρ. 16, Γαϊτάνης 8 (1), Χολέβας 12, Ρεδάρης 3 (1), Κολώτσιος Α 2, Κοκκαλιώτης 9 (1), Κόκκουρας, Κιούρκας 10, Γκαβέζος Αντ 10 (2).
Ορφέας Ν. Σκοπού (Κ. Σίσκος): Γεωργόπουλος 6,Δροσινός 8(2),Χατζής 16(1),Αχτσής, Θεοδωρόπουλος 2,Καραμπατζάκης, Γάτος 3(1),Σίμος 2,Χαβαλές 7,Ταΐρης, Φραντζέσκος,.

ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου 82-76
Δεκάλεπτα: 18-18, 35-37, 59-53, 82-76
Διαιτητές: Σιταρίδης-Καρκαλέτσης
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Ζούντσας 3(1), Ακεψιμαίδης 15(3), Ζιάκας 15(2), Θωμαϊδης 3, Γεωργάκης 22(3), Πέτροβιτς 20(3), Ζαμπάκης 4(1), Βλαγκόγιας.
Αίας Ευόσμου (Κόρκας): Βαρδής 3(1), Δοξάκης 23(7), Μπαλτζόπουλος 7(1), Νικολούδης 15(5), Νησιώτης 16(2), Σίσιου 3(1), Σεκαδάκης Γ., Νέσσης 9(3), Σεκαδάκης Δ.

Αστέρας Σίνδου-ΑΕ Κομοτηνής 67-63
Δεκάλεπτα: 19-14, 25-37, 45-47, 67-63
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 18 (1), Σταυρακίδης , Παπαπασχάλης, Ιωαννίδης 9, Πετρίδης, Μπίλιος 8 (2), Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 14 (3), Ακριτίδης, Μυσιρλόγλου 12 (4), Σπουργίτης 6, Ιατρίδης.
ΑΕ Κομοτηνής (Στοάκης): Καραμαλής, Καραμπίνης 11(1), Βάκρινος 10 (1) Δάτσης 6, Κυφωνίδης 10 (2), Φωτατάκης, Βαχαρίδης 4, Σπέντζος 11, Θεοδωρίδης 11, Παπαδόπουλος.

ΑΟ Πολυγύρου-Ελευθερούπολη 89-78
Δεκάλεπτα: 32-20 43-41, 65-62, 89-78
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Λουλουδιάδη
ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Πιπιλιάρης 11(1), Τσιούντος 21 (4), Μπέγας 11 (1), Παυλέας 15, Νικολόπουλος 11 (3), Καραγιαννάκης 6, Χρυστίδης 1, Νουκάρης 13 (1), Αποστολίδης 2
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Στυλίδης 14, Γαϊτανίδης, Βασάρης 4 (1), Θεοδωράκος 11 (2), Αμπαζίδης 8, Μανάκας 25 (1), Ιωάννου 9, Βοϊβατόπουλος 8.

Κένταυρος Καλλικράτειας-Μαντουλίδης 47-64
Δεκάλεπτα: 10-21, 28-42, 37-52, 47-64
Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Χατζημπαλίδης
Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος) Σελεμανάκης 4, Φωτιάδης 1, Γκώνος 18 (3), Χανιωτάκης, Παρασκευάς 8, Ανθυμιάδης, Ρέμπελος, Δέτσικας 4, Δασκαλάκης 5 (1), Ζωγράφος 7.
Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 17 (1), Τάκης, Μπέλλος, Γκαντίδης 13, Γιαννακός 4, Ρεφατλάρι 3 (1), Κουτουκτσίδης 5, Γραβάνης 2, Γάκης 2 Τσιριλάκης 5, Καλόγηρος 4, Γκίζης 9 (1).

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός 56-65
Δεκάλεπτα: 18-24, 28-33, 38-49, 56-65
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Μελανίδης
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Καρκασεβλής, Μαργκογιαννάκης 1, Σκέμπης 1, Αθανασίου, Λεχούδης, Χατζηδημητρίου 7 (1), Γιωτόπουλος 6 (1), Σιμάκης 20 (2), Παλάσκας 2, Μπορμπίδης 2, Μπίτατζης, Χαλίλ 8.
Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου, Κοντσές, Ντσιλής 9 (1), Κουτουραντζόγλου 11 (1), Βούλγαρης, Μπαρζού 8, Χαλάτσης 12 (1), Κομμάτας, Πηλακούτας 11 (1), Λυχριδάς, Κασούρας 13.

Επόμενη αγωνιστική (20η, 18/3):

Αίας Ευόσμου-Κένταυρος Καλλικράτειας
ΑΕ Κομοτηνής-ΧΑΝΘ
Ελευθερούπολη-Αστέρας Σίνδου
Μακεδονικός-ΑΟ Πολυγύρου
Απόλλων Καλαμαριάς-ΓΑΣ Κομοτηνή
Μαντουλίδης-ΠΣ Ευκαρπίας
Ορφέας Νέου Σκοπού-ΜΕΝΤ

Η βαθμολογία:

1. Ελευθερούπολη 36
2. Μακεδονικός 35
3. ΑΟ Πολυγύρου 34
4. ΧΑΝΘ 31
5. ΠΣ Ευκαρπίας 31
6. ΜΕΝΤ 31
7. Αίας Ευόσμου 29
8. ΓΑΣ Κομοτηνή 29
9. Απόλλων Καλαμαριάς 28
10. Μαντουλίδης 27
11. Αστέρας Σίνδου 25
12. ΑΕ Κομοτηνής 23
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 21
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 19

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr