Monday, 17 December 2018

Γ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες στους 4 ομίλους

Feb 26, 2018

1ος όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:
Οίαξ Ναυπλίου-Ακράτα 75-64
Νέα Ιωνία-Εσπερος Πατρών 56-61
ΕΑΠ-Μελίσσια 62-50
Κεραυνός Αιγίου-Ενωση Ιλίου 81-88
Απόλλων Σμύρνης-Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 88-77
Καλαμάτα ’80-Αχαγιά 82 (28/2)
Γλαύκος-ΚΑΠ 75-60

Τα φύλλα αγώνα:

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ-ΑΚΡΑΤΑ 75-64
Διαιτητές: Ορφανός-Τηγάνης Ι.
Δεκάλεπτα: 20-16, 40-29, 56-46, 75-64.
Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής Μπόυσι 4(1), Μπουρής, Πελεκάνος 20 (2), Παπαντωνίου 19 (3), Τσούχλης, Γεωργιάδης 12 (1), Φρουσκλιάς 7 (1), Ευστρατίου 3, Μπιτινής, Ψάλτου 10.
Ακράτα (Σκαραφίγκας): Γιόβας, Λάφης 8, Βασιλάτος, Γκούρβελος, Κατωπόδης 11, Πολυδέρας, Καλεμτζάκης, Τσότσος 16 (2), Οικονομόπουλος 2, Μαλλής 5 (1), Λυμπέρης 7 (1), Βεσκούκης 15 (1).

ΓΛΑΥΚΟΣ-ΚΑΠ 75-60
Διαιτητές: Μαντήλας-Μπιτσιζάνος
Δεκάλεπτα: 22-11, 41-28, 60-44, 75-60
Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 9 (1), Χονδρογιάννης 9 (1), Εφέπουλος, Λαμπρόπουλος 24 (4), Γιαννικόπουλος 11 (2), Σταυράκης, Δίπλαρος, Κάλλης 9 (2), Αγγελόπουλος 4, Τσεκλένης, Σπυράκος 9 (11ρ.).
ΚΑΠ (Κακαλιάς): Ιβκοβιτς 2, Ανδρικόπουλος 2, Κορρές 19 (2), Ετζιάκα 7, Καρακατσάνης, Ζαχαράκης 3 (1), Πρίτσος 4, Ροδοστόγλου 15 (2), Περδικάρης 5 (1), Αρσενικός, Σακελλαρόπουλος 3, Τζίμης.

ΕΑΠ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 62-50
Διαιτητές: Λεκατσάς-Ασημακάκη
Δεκάλεπτα: 16-2, 39-20, 47-36, 62-50
ΕΑΠ (Σκροπολίθας): Σαρικάς 12 (2 τρ., 8 ρ., 7 ασ.), Κυριακίδης, Δούρος 7 (1), Φωτιάδης 9 (5 ασ.), Ζαβέρδας, Καραϊσκάκης 5, Κουμάκης, Παπαδόπουλος 17 (12 ρ.), Κάντας 6 (2), Τσουλέας 6 (2), Χουλιάρας.
Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Κύριος 2, Τζωρτζόπουλος 2, Βούλγαρης 8 (1), Κόντος 6, Κυπαρίσσης 4, Ζήρος 4 (1), Καλογερόπουλος 5, Παλάντζας 3, Καραχάλιος 13, Τζέμης.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ-ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 81-88
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Καββαδάς
Δεκάλεπτα: 27-19, 46-40, 63-58, 81-88
Κεραυνός Αιγίου (Αρβανίτης): Μαναβόπουλος 22 (1), Γκιζογιάννης 26 (1), Φωτίου 12 (2), Ζυγάς 5 (1), Γκόβας 10 (2), Χριστοδουλόπουλος 4, Καραγιάννης 2.
Ενωση Ιλίου (Κτιστάκης): Ο. Μπέλλας 26 (2), Μαγιντόμπε 9 (1), Ι. Μπέλλας 20 (2), Βαϊδάκης 17 (2), Φούντας 3 (1), Βαρσαμούλης 3, Μπολάτογλου 1, Τσιουμπρής 2, Μανταλβάνος 4, Σκαλωμένος 3 (1).

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 56-61
Διαιτητές: Φάκαρος-Καρακωνσταντόπουλος.
Δεκάλεπτα: 13-20, 26-35, 43-45, 56-61
Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Καρτέρης 1, Καραθανασόπουλος 4 (1), Ηλιόπουλος 8, Φ. Γεωργίου, Μακρίδης 2, Λαμπρόπουλος 5 (1), Λίτσιος 17, Σιούτης 9, Κανελλόπουλος, Καλασιούντας, Ι. Γεωργίου 10 (2).
Έσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλλελής, Φραντζής 14 (4), Λαμπρόπουλος 8 (2), Ροκανάς 16 (2), Ζαφείρης 2, Βύρλας 4, Παπανικολόπουλος 2, Σερέτης, Σκόνδρας 7 (1), Αγγελόπουλος 8 (1).

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

1. Οίαξ Ναυπλίου 32 (15-2)
2. Ένωση Ιλίου 31 (14-3)
——————————————–
3. Γλαύκος 31 (14-3)
4. Αχαγιά 28 (12-4)*
5. Ακράτα 28 (11-6)
6. Μελίσσια 27 (11-5)*
7. Έσπερος Πατρών 27 (10-7)
8. ΚΑΠ 24 (7-10)
9. Νέα Ιωνία 24 (7-10)
——————————————–
10. Κεραυνός Αιγίου 22 (6-10)*
——————————————–
11. Απόλλων Σμύρνης 22 (5-11)
12. ΕΑΠ 20 (3-14)
13. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 18 (1-16)
14. Καλαμάτα ’80 17 (1-15)*

(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

18η αγωνιστική (4/3):
Έσπερος Πατρών-Οίαξ Ναυπλίου
Μελίσσια-Νέα Ιωνία
Ένωση Ιλίου-ΕΑΠ
Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου-Κεραυνός Αιγίου
Αχαγιά-Απόλλων Σμύρνης
ΚΑΠ-Καλαμάτα ’80
Ακράτα-Γλαύκος

2ος όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:

Έσπερος Καλλιθέας-Ερμής Σχηματαρίου 77-69
ΑΟΚ Χανιά-Εσπερος Λαμίας 60-69
ΒΑΟΛ Χίου-Αρης Πετρούπολης 20-0 (α.α.)
Πεντέλη-ΑΕΕ Παναγίτσας 71-52
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Νίκη Αμαρουσίου 84-55
Αρης Νικαίας-Λοκρός Αταλάντης 84-85
Ρεπό: ΟΦΗ

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 60-69
Διαιτητές: Ζιώγας-Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 16-17, 34-31, 43-50, 60-69
ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος, Κουτσαβδής, Αλεξίου 4, Υφαντόπουλος 3 (1), Σαράντης 9(1), Αράπης 4 (1), Πούρος, Σκαμνάκης 7(1), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 19, Τασιούδης 12 (1), Παπαδάκης 3 (1).
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσίμας, Σέττος 4 (1), Πάππος 6 (1), Ρουμελιώτης 8(1), Φύκας 10 (1), Παπαργυρόπουλος 11, Φούντας, Δαχρεντζής 18 (2), Κατράνας 12 (1), Παπανικολάου.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 84-85
Διαιτητές: Λογοθέτης-Ελ Ανύ.
Δεκάλεπτα: 26-22, 49-50, 67-68, 84-85
Αρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 15, Στογιάνοβιτς 17, Κανάς 14 (2), Κοροπούλης 14 (4), Θαλασσινός 3 (1), Γαλίτης 2, Κόλλιας 16, Γρίβας 3 (1).
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Ρούζιος 19 (3), Μπόλματης 3 (1), Διαμαντής, Παναγιωτίδης 10 (1), Σάκοτα 15, Μάτος Αν. 16, Μάτος Αγγ. 11 (3), Ρετσινάς 11 (1).

ΠΕΝΤΕΛΗ-ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ 71-52
Διαιτητές: Λαμπίρης-Μπακετέα
Δεκάλεπτα: 13-14, 42-38, 52-44, 71-52.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 17(2), Μάντζιος, Γεωργακόπουλος 1,Λίτσος 14(3),Αποστολόπουλος 8(2), Κωνσταντάκος, Ντάλλης, Νιφόρας 2,Μουλάς 4,Μπίγγος 8,Σαλτουρίδης 2, Μαλούκος 15.
ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 3(1), Καρβούνης 13(2), Μουντρίχας ,Θεοδωράκος 8, Μαντζάκος, Σπύρου 2,Μπέλλος,Γκιζογιάννης 12,Χοτζάλι,Δρακάκης 6, Σβορώνος 8(1).

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 83-54
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Νερομυλιώτης
Δεκάλεπτα: 20-12, 44-25, 63-43, 83-54
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 5, Στραγανιώτης 12(2), Νάτσος 3, Ξιούρας 6(2), Χρονόπουλος 14(3), Κακαργιάς, Κόης 17(2), Κοσμετάτος 2, Σολωμός 15, Πουρνάρας 3, Πετράκος 4, Ανδρεάτος 2.
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Ι. 6(2), Σιδέρης, Μιχαλάκης 5(1), Σταμάτης 13(3), Κοντογιάννης, Κυπριτζόγλου 5, Σκούταρης 9(3), Πολυμενάκος, Κουκάκης 8, Τσέκενης Α., Κανύχης 4, Ντέντα 4.

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

1. Έσπερος Καλλιθέας 28 (13-2)*
2. Πεντέλη 28 (12-4)
——————————————–
3. Έσπερος Λαμίας 28 (12-4)
4. Ερμής Σχηματαρίου 26 (10-6)
5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 26 (10-6)
6. Λοκρός Αταλάντης 26 (10-6)
7. ΒΑΟΛ Χίου 24 (8-8)
8. ΟΦΗ 23 (8-7)*
9. Νίκη Αμαρουσίου 20 (5-10)*
——————————————–
10. ΑΕΕ Παναγίτσας 20 (4-12)
——————————————–
11. ΑΟΚ Χανιά 20 (4-12)
12. Άρης Νικαίας 19 (4-11)*
13. Άρης Πετρούπολης 16 (2-13-1 μηδ.)

18η αγωνιστική (4/3):

Έσπερος Λαμίας-Έσπερος Καλλιθέας
Άρης Πετρούπολης-ΑΟΚ Χανιά
ΑΕΕ Παναγίτσας-ΒΑΟΛ Χίου
Νίκη Αμαρουσίου-Πεντέλη
ΟΦΗ-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Ερμής Σχηματαρίου-Άρης Νικαίας


1ος όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:

Νικόπολη Πρέβεζας-Ζέφυρος 56-71
Φαίακας Κέρκυρας-ΑΟΚ Βέροιας 65-59
Φίλιππος Βέροιας-Πτολεμαΐδα 91-46
Νίκη Βόλου-ΑΓΣΙ 84-67
Ίκαροι Τρικάλων-ΓΕ Αγρινίου 84-67
Πρωτέας Γρεβενών-Ιωνικός Ιωνίας 74-69
Ρεπό: Εύαθλος

Τα φύλλα αγώνα:

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ-ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 65-59
Διαιτητές: Παπανικολάου-Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα: 16-9,36-28,48-43, 65-59.
Φαίακας (Κοντογιάννης): Ματενίδης, Νεδέλκος 27(1), Χατζόπουλος 3, Σπιτιέρης 6, Στ. Περούλης 25, Σκούρτης, Βογιατζής 2,Μαγγανάς 2,Πάλλης, Αγάθος, Γιώργος και Κατέχης.

ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΖΕΦΥΡΟΣ 56-71
Διαιτητές: Καρακώστας -Κοντογιάννης
Δεκάλεπτα: 20-22, 29-33, 46-45, 56-71
Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Βαγενάς 17, Αργυρός 2, Σουλιώτης, Τσιτσώνης 3, Σταμούλης 3, Κακιούζης 7, Παπαμιχαήλ 4, Γεωργάκης 3, Νίκας, Μακρόπουλος, Μπέλλος, Μπάλλας 17.
Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος 2, Νικολαϊδης, Μάρκου, Ματενίδης 4, Ουρκέκογλου 2, Καναράς 11, Μαυροματίδης 13, Τσιόγκας 14, Μυστιλιάδης 25, Ζελενίτσας.

ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ-ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟ 67-48
Διαιτητές: Ντόγκας-Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 20-8, 35-25, 57-32, 67-48
Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Φούντας Φ. 10, Στάνκοβιτς 2, Αργύρης Κ. 3, Μέξης 9, Ντούρβας 6, Αργύρης Σ. 7, Φούντας Γ. 23, Χατζής , Μπαρμπαρούσης 2, Θεοδώρου 2, Κορδέας 3.
ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος-Καρατσώρης): Ντάλλας 1, Αυφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 10(2), Μπαρούχας 10(1), Βασιλείου 13, Βούλγαρης 6, Δάρλας 3(1), Μπεκατώρος 5(1), Χειμώνας.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΓΣΙ 84-67
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Αγραφιώτης Γρ.
Δεκάλεπτα: 19-10, 42-28, 61-46, 84-67
Νίκη Βόλου(Πρέκας-Τύμπας):Διγενής 8, Παπαζήσης 2, Γεωργίου 10 (2), Αναγνωστόπουλος 3, Καφάσης, Κουτίνας 18 (1), Τσαβές, Βλήτσιος, Τσώλης 15 (3), Λωρίτης, Παπακώστας 23 (2), Τοκατλίδης 5
ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης): Μπαρτζώκας 13 (1), Αντωνίου, Μάκης 8, Θώδης 10, Τσίγκας 2, Γεωργίου 15 (1), Ζαμπέτης 12 (2), Βάτσιος 2, Καννης 5 (1), Εξασχόπουλος

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 74-69
Διαιτητές: Παζώλης, Λελούδας
Δεκάλεπτα: 17-18, 37-30, 52-55, 74-69
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 2, Γούλας,Γράβας 11(1), Μιχαηλίδης 13(3), Ρίγκος 4, Κολοβός, Κλωνάρας Ν. 10, Μητρόπουλος Ευ.,Μπόζιαρης 10, Καλογεράτος 8, Τζήμου 12(2), Τακίδης 4
Ιωνικός Ιωνίας (Πετρόπουλος): Αναστασιάδης 17(3), Γεωργιάδης 9(2), Κούτε 15(1), Μαδεμλής 8, Χαρίστος, Δελλής , Σιδηροηλίας 9, Παουλεάνου, Βαρίτης 11,Μητακίδης, Ιγγλέζος, Γιαννούλης

Βαθμολογία (σε 16 αγώνες):

1. Φίλιππος Βέροιας 30 (14-2)
2. Φαίακας Κέρκυρας 28 (12-4)
——————————————–
3. Νίκη Βόλου 27 (11-5)
4. Ζέφυρος 25 (9-7)
5. ΑΓΣΙ 25 (9-7)
6. Πρωτέας Γρεβενών 24 (9-6)*
7. Εύαθλος 23 (8-7)*
8. Ίκαροι Τρικάλων 23 (7-9)
9. Νικόπολη Πρέβεζας 22 (7-8)*
10. ΑΟΚ Βέροιας 21 (5-11)
——————————————–
11. Ιωνικός Ιωνίας 21 (5-11)
12. Πτολεμαΐδα 19 (3-13)
13. ΓΕ Αγρινίου 18 (3-12)*

(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

18η αγωνιστική (4/3):
ΑΟΚ Βέροιας-Νικόπολη Πρέβεζας
Πτολεμαΐδα-Φαίακας Κέρκυρας
ΑΓΣΙ-Φίλιππος Βέροιας
ΓΕ Αγρινίου-Νίκη Βόλου
Εύαθλος-Ικαροι Τρικάλων
Ζέφυρος-Πρωτέας Γρεβενών
Ρεπό: Ιωνικός Ιωνίας


2ος όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:

Κένταυρος Καλλικράτειας-Απόλλων Καλαμαριάς 68-76
ΧΑΝΘ-Ορφέας Νέου Σκοπού 94-28
Αστέρας Σίνδου-Μαντουλίδης 54-71
ΑΟ Πολυγύρου-Αίας Ευόσμου 83-78
Μακεδονικός-ΑΕ Κομοτηνής 74-65
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΓΣ Ελευθερούπολης 57-77
ΠΣ Ευκαρπίας-ΜΕΝΤ 89-84

Τα φύλλα αγώνα:

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 68-76
Διαιτητές: Εκίζογλου-Καλέσης
Δεκάλεπτα: 18-16, 33-31, 51-53, 68-76
Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Σελεμενάκης 9(3),Θαλασσινός, Φωτιάδης 2, Γκόνος 14(1), Χανιωτάκης, Παρασκευάς 12(1), Ρέμπελος, Δέτσικας 10, Δασκαλάκης 11(3), Ζωγράφος 7.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Κεσίδης): Αποστόλου 14(3), Μύθιλλος 22(2), Σταματέλος 4, Κουκουλίδης, Κιώτης, Χασιώτης, Τσουτσούκας, Μαχαιριανάκης 6, Σπυρόπουλος 6, Στυλιανίδης 17(2), Χαντζίδης 10.

ΧΑΝΘ-ΟΡΦΕΑΣ ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ 94-28
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 22-12, 49-13, 70-17, 94-28
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης11(2),Χατζηβούρκογλου 10, Ακεψιμαϊδης 5, Θωμαϊδης 9(1), Γεωργάκης 4, Πέτροβιτς 7(1), Κουτσοκώστας 8, Ζαμπάκης 7(1),Κωστίκας 16, Σωσσίδης 2, Βλαγκόγιας 12, Ζικεριέ 3.
Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Γεωργόπουλος, Δροσίνος 2, Χατζής 15(1), Αχτσής 4(1),Θεοδωρόπουλος, Καρακάσης, Δρουμαλιάς, Χαβαλές 8, Φρατζέσκος, Κατζουρίδης

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 57-77
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Τζιοπάνος Γ.
Δεκάλεπτα: 11-11, 30-29, 42-52, 57-77
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης, Μαρκογιαννάκης, Σκεμπή 7 (2), Αθανασίου, Λεχούδης 16 (1), Χατζηδημητρίου 3 (1), Γιωτόπουλος 9 (1), Σιμάκης 19 (2), Καρκαλέτσας 1, Μπορμπίδης, Χαλίλ 2, Πίτατζης.
ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου, Κελαϊδάκης, Στυλίδης 17, Γαϊτανίδης 3 (1), Μασάδης 3, Κωνσταντάρας, Θεοδωράκος 12 (4), Απαζίδης 7 (1), Μανάκας 16 (1), Ιωάννου 12 (2), Λογοθέτης, Βοϊβατόπουλος 7.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 83-78
Διαιτητές: Μελανίδης-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 22-24, 43-44, 61-55, 83-78
Πολύγυρος (Χαλκιάς): Πιπιλιάρης 17 (2), Τσιούντος 6, Μπέγος 11 (3), Παυλέας 8 (1), Καραγιαννάκης 18 (1), Νικολόπουλος 3 (1), Νουκάρης 13 (2), Αποστολίδης 5 (1), Μπάρδος 2.
Αίας Ευόσμου (Κορκας- Γυμνόπουλος): Δοξάκης 7 (1), Μπαλτζόπουλος 10, Νικολούδης 16 (4), Μαλολάρι, Περιστεράκης, Νησιώτης 18, Σήσιου 6 (2) Σεκαδάκης Γ, Νέσης 18 (3), Σεκαδάκης Δ. 3 (1).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 54-71
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Καρκαλέτσης
Δεκάλεπτα: 15-15, 29-34, 43-55, 54-71
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 19 (1) Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 5, Ιωαννίδης 2, Πετρίδης, Μπίλιος 3(1), Γιαννόπουλος 2, Αγραφιώτης 3)(1), Ακριτίδης 10, Μησιρλόγλου 6(1), Σπουργίτης 4, Ιατρίδης.
Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 14 (1) Τάκης, Μπέλλος 4, Γκαντίδης 6, Γιαννακός 2, Ρεφατλάρι 8(1), Κουτουκτσίδης 3, Γραβάνης 10, Καλόγερος, Τσιριλάκης 3, Γκίζης 17 (1), Νικολαϊδης 3.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 74-65
Διαιτητές: Γεωργούλης-Γκούτας
Δεκάλεπτα: 20-17, 39-34, 55-52, 74-65
Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου, Κοντσές 4, Ντσιλής 18 (2), Κουντουρατζόγλου 28 (1), Βούλγαρης, Μπαρζού 2, Χαλάτσης 13 (1), Κομμάτας, Πηλακούτας 3, Λυχριδάς, Κασούρας 6, Μαργαρίτης.
ΑΕ Κομοτηνής (Μεχμέτ Τσαούς-Στοάκης): Καραμανλής, Καραμπίνης 7, Βάκρινος 6, Μαγουλάς 13 (1), Δάτσης 7, Κυφωνίδης 4, Σπέντζος 8, Θεοδωρίδης 20, Παπαδόπουλος Π.

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

1. ΓΣ Ελευθερούπολης 33 (16-1)
2. Μακεδονικός 32 (15-2)
——————————————–
3. Πολύγυρος 30 (13-4)
4. ΧΑΝΘ 27 (10-7)
5. ΜΕΝΤ 27 (10-7)
6. ΠΣ Ευκαρπίας 27 (10-7)
7. ΓΑΣ Κομοτηνή 27 (10-7)
8. Αίας Ευόσμου 26 (9-8)
9. Απόλλων Καλαμαριάς 26 (9-8)
10. Μαντουλίδης 24 (7-10)
——————————————–
11. Αστέρας Σίνδου 22 (5-12)
12. ΑΕ Κομοτηνής 21 (4-13)
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 18 (1-16)
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 17 (0-17)

18η αγωνιστική (4/3):
Ορφέας Νέου Σκοπού-Κένταυρος Καλλικράτειας
Μαντουλίδης-ΧΑΝΘ
Αίας Ευόσμου-Αστέρας Σίνδου
ΑΕ Κομοτηνής-Πολύγυρος
ΓΣ Ελευθερούπολης-Μακεδονικός
ΜΕΝΤ-ΓΑΣ Κομοτηνής
Απόλλων Καλαμαριάς-Ευκαρπία

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr