Tuesday, 24 November 2020

Β' Εθνική: Τα σημερινά αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα και η βαθμολογία και στους 4 Ομίλους

Oct 25, 2020

Αναλυτικά παρακάτω μπορείτε να δείτε τα σημερινά αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική στους 4 Ομίλους της Β' Εθνικής.

 

  

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος (3η αγωνιστική)

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Ιωνικός ΝΦ-Νέο Ληξούριο  58-75

Εθνικός Πειραιά-Αργοναύτης Τριγλίας  88-76

Έσπερος Λαμίας-Παπάγου 97-63

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πεντέλη 105-109

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ 58-75
Διαιτητές :Ασλανίδης-Κατσαπρακάκης-Παπαδημητρόπουλος
Δεκάλεπτα : 7-15, 31-36, 48-63, 58-75
Ιωνικός ΝΦ (Ζάχος) : Κοντός 6 (1), Χόρτσας, Βούρτσης 7 , Σπανός 11 (1), Σακελαρόπουλος 3 (1), Τζιλιάνος, Κατσούλης 11 (1), Τσουκαλάς 4, Αρσενικός 16 (1).
ΝΕΟ Ληξουρίου (Τζουγανάτος) : Αντωνάτος 6, Ιωάννου 1, Μιχάλογλου 15 (3), Β.Λαμπρόπουλος 14 (2), Ψαρόπουλος 22, Μαρούλης 2, Τρυφωνόπουλος 5, Ρεκουνιώτης 10, Δ.Λαμπρόπουλος, Πορτελάνος.

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΠΕΝΤΕΛΗ 105-109 (90-90 κ.αγ.)
Διαιτητές : Πλιάκας-Σκαλτσής-Τζίμης
Δεκάλεπτα : 28-23, 48-44, 70-63, 90-90 (κ.αγ), 105-109
ΑΕ Νέας Κηφισιάς (Λαδικός): Δούβλης 2, Μοσχοβίτης 20(1), Μακτρυγιάννης 6 (2), Οικονόμου 13, Κουκακης 22(2), Γουνης, Μανούσος 19(1), Χατζηνικόλας 14, Μαλέλης 2, Μιχαλάκης 7(1).
Πεντέλη (Χαρτοματζίδης): Ιωαννου 4(1), Τσακίρης 3, Γιαννίκος 7, Γραμματικός 13(1), Νασσης 5(1), Παπαπετρου 19(3), Καστανιώτης 9, Νικολακόπουλος 11(3), Ματζιώρης 8(2), Ψαρόπουλος 30 (4)

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΑΠΑΓΟΥ 97-63
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Μηλαπίδης-Κοτσίρης
Δεκάλεπτα: 33-27, 55-45, 79-53, 97-63
Έσπερος Καλλιθέας (Ταυρόπουλος) : Μαγιντόμπε 16 (2), Αγγελόπουλος 6, Καψαμπέλης, Ταταράκης 2, Μπασδέκης 30 (6), Ορφανουδάκης, Καπρής 8 (2), Κωτσόπουλος, Κλ.Χαρούνι 3 (1), Ευστρατίου 20 (2), Τσακίρης 2, Ν.Χαρούνι 10 (2)
Παπάγου (Διαμαντόπουλος) : Μπάλας 4, Τσιτσιγιάννης 9 (1), Τρίχας 5 (1), Κωνσταντακόπουλος 4, Χρυσός 15 (1), Καρακατσάνης 2, Κώτσης, Καραβανάς 13, Παπαζήσης, Μερκούρης, Σοφρωνάς 3 (1), Μπάλος 8 (1)

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 1/11)
ΚΑΟ Κορίνθου-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια
Αργοναύτης Τριγλίας-Ένωση Ιλίου
Παπάγου-Εθνικός
Πανελευσινιακός-Έσπερος
ΝΕΟ Ληξουρίου-ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ
Ιωνικός ΝΦ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς
Αχαγιά 82-Πεντέλη

2ος Όμιλος (3η αγωνιστική)

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Π. Φάληρο-Μανδραϊκός 82-59

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΚΑΟ Μελισσίων 98-66

Άρης Νίκαιας-ΑΟΚ Χανιά 87-88

ΟΦΗ-ΝΕ Μεγαρίδος 76-59

Πρωτέας Βούλας-Πανιώνιος 84-47

 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 87-88

Διαιτητές :Τσακαλογιάννης-Χουγιάζος-Αγγελής
Δεκάλεπτα : 33-23, 51-42, 64-64, 87-88
Άρης Νικαίας (Καράμπελας) : Τζώρτζης, Παπάδης, Καρυστινός 13 (4), Πρίτσος 16 (3), Κόλλιας 12, Φρουσκλιάς 33 (4), Πεταλάς 4, Καραβανάς 3 (1), Κρητικός 4, Κάππης, Γαλίτης.
ΑΟΚ Χανιά (Κεσαπίδης) : Χουχούμης 15 (2), Γοργόνης 14, Ζανιδάκης, Ψάρας 11 (2), Κιγμέτολου 9 (1), Σανδραμάνης 13 (1), Παναρετάκης 3 (1), Μανάκας 23.

ΟΦΗ – ΝΕΑΝΙΚΗ ΕΣΤΙΑ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 76-68
Διαιτητές : Παντελίδης-Ρίζος-Νάστος
Δεκάλεπτα:19-23,37-38,59-52,76-68
ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 6(1), Λιανός 22(1), Πετράκης 5(1),Τσερκιτζόγλου 12(4), Μαλλιαράκης, Κοκοσάλης, Αγαπιάδης 17(3), Πρωτογεράκης 2, Καμπάκας, Μηλαθιανάκης 2, Κριθινάκης, Πάλλης 10.
Μεγαρίδα (Μάνταλος) : Καραποστόλου , Ραζής 5(1), Κοντόπουλος , Γκατζιάς 13 (2), Αγγελόπουλος 27(2), Μπατής 10 (1), Λούκας 2, Τζάιδας , Κοντραφούρης 2, Δομπρογιάννης , Καραμανλής 5, Καλιανιώτης 1, Xασα 3.

ΕΦΑΟΖ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 98-66
Διαιτητές : Καλογερόπουλος Φ.-Ραχιώτης-Λεβεντάκος
Δεκάλεπτα : 26-20, 59-40, 80-50, 98-66
ΕΦΑΟΖ (Μάνος – Ζωηρού) : Μαυροειδάκος 7 (1), Μπιλάλης 5, Βάρσος 14 (2), Μαγγουνής 27 (3), Κριζέας, Λαναράς 15 (2), Σαμοθράκης 9 (3), Κανελλόπουλος, Σταύρου, Πολυμενάκος, Ανδρεόπουλος 9, Σιδερής 12.
ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας – Κωνσταντόπουλος) : Πρόφκα 4, Στεργίου 17 (3), Μαλτέζος 9, Οικονομόπουλος 7, Κωστόπουλος 7, Κόντος 5, Πολιτόπουλος 7, Μπακέας 4, Βαρώνος, Γεωργίου 1, Μοσχόπουλος, Βασιλακάκης 5 (1),

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 1/11)
Μανδραϊκός-Ηλυσιακός
ΚΑΟ Μελισσίων-Π. Φάληρ0
Δούκας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
ΑΟΚ Χανιά-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
ΝΕ Μεγαρίδος-Άρης Νίκαιας
ΟΦΗ-Πανιώνιος
Αιγάλεω-Πρωτέας Βούλας

3ος Όμιλος (2η αγωνιστική)

Σάββατο 24 Οκτωβρίου

Ιωάννινα ΣΚ-ΜΕΝΤ 87-79

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Πρωτέας Γρ.-Αίολος Τρικάλων 52-72

Ίκαροι Τρικάλων-Μαχητές Πειραματικού 70-79

 ΑΚ Χαλκίδας-Δόξα Λευκάδας 66-73

Μελίκη-Νίκη Βόλου 66-77

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 52-72
Διαιτητές: Μπακαλης-Γραικος-Ηλιοπουλος .
Δεκάλεπτα: 16-20, 23-40, 38-56, 52-72 .
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Κυρατζής, Τζουβάρας 3(1), Γαβρίδης, Στόλης 8, Κλωνάρας4(1), Τσιμίδης 15(1), Παλάσκας 6 (2), Μπόζιαρης 3 (1), Ρούζιος 4, Μαλιούρας 7, Συλλάκος ,Σβωλης 2 .
Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Μπουργανός 9, Τεπετίδης 5(1), Ζωϊτσάκος 11(1), Μαυρογιάννης 14 (2), Σούλκο 2, Παππάς 7, Κολότσιος, Θέος 16(2), Δέσπος 8.

ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ 70-79
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Τσουμαχίδης-Μπούγλος Ι.
Δεκάλεπτα: 20-11, 34-38, 48-55, 70-79
Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρυδάς 2, Βλάχος 8(1), Παπαχρήστος 20(2), Κατσαρές 10(2), Τριανταφύλλου 17(1), Γκιουλέκας 9(1)
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Χατζούλης): Γεωργίου Δ. 12, Ματενίδης 15(2), Στεφανίδης 27(2), Πετράκης 3, Νότης 12, Πλεξίδας 6, Βαϊντερλής 4, Γεωργίου Γ., Κόκκιος, Σπρίντζιος, Βογιατζής.

ΑΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 66-73
Διαιτητές: Στρέμπας-Σπυρόπουλος-Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 18-17, 29-37, 52-51, 66-73
Χαλκίδα (Ζαρονικόλας): Ντουζίδης, Μπρατσιάκος 7(1), Βουρούκης 10(2), Γυφτάκης 1, Αποστολίδης 6(1), Μιχαήλ 9(1), Σταθόπουλος, Παύλου, Θεοδουλίδης, Χριστοδούλου 16, Πολιτόπουλος 14(1), Μπέζος 3.
Δόξα Λευκάδας (Κασαπίδης-Βαφιάς): Βουκελάτος, Σιλιτάνος 28(4), Κοντούδης 12, Πολυμένης, Λαζάρου 5, Τζακόπουλος 22(3), Ξενιτίδης, Κωνσταντινόπουλος 4, Κατσαούνης, Σταματέλος 2.

ΜΕΛΙΚΗ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 66-77
Διαιτητές: Λόρτος-Αναστασιάδης-Βασιλόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-22, 41-45, 54-62, 66-77
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 5(1), Μαυρίδης 21(2), Μώρας 4, Κυριάκου 3(1), Εσερπόγλου, Ιμερίδης 16(1), Πειμανίδης, Τζαφέρης, Καρκάρας 8, Λέφας, Ιωάννου 6, Ρογκότης 3.
Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Κωστούλας 2, Βερτζάγιας 6(1), Σαριμπαλίδης 9(3), Διγενής 2, Ευτυχίδης, Κουτίνας 36(7), Φιλιππόπουλος 3, Μπουσκολίτης 5(1), Μπούρας, Τάσσος 2, Λόλας 12(1), Βελεντζές.

Η κατάταξη
1.Αίολος Τρικάλων 4 (2-0)
2.Δόξα Λευκάδας 4 (2-0)
3.Νίκη Βόλου 4 (2-0)
4.ΣΚ Ιωάννινα 2 (1-1)
5.Μαχητές Πειραματικό 3 (1-1)
6.Ερμής Σχηματαρίου 2 (1-0)
7.Έσπερος Λαμίας 2 (1-0)
8.ΑΚ Χαλκίδας 2 (0-2)
9.Ίκαροι Τρικάλων 2 (0-2)
10.Πρωτέας Γρεβενών 2 (0-2)
11.ΜΕΝΤ 1 (0-1)
12.Μελίκη 1 (0-1)
* Ερμής Σχηματαρίου, Εσπερος Λαμίας, ΜΕΝΤ και ΓΑΣ Μελίκης έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.


Η επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11)
ΜΕΝΤ-Πρωτέας Γρεβενών
Αίολος Τρικάλων-Ερμής Σχηματαρίου
Εσπερος Λαμίας-Ικαροι Τρικάλων
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΑΚ Χαλκίδας
Δόξα Λευκάδας-Νίκη Βόλου
ΓΑΣ Μελίκης-ΣΚ Ιωάννινα

 4ος Όμιλος (3η αγωνιστική)

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Πολύγυρος-Αρετσού 77-63

Ερμής Λαγκαδά-Μακεδονικός 64-66

 ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ - ΑΡΕΤΣΟΥ 77-63

Διαιτητές: Ντούρας-Λαδάς-Ισιγώνης
Δεκάλεπτα: 14-13, 26-32, 52-49, 77-63.
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 2, Πιπιλιάρης 12, Μύθιλου 16, Βάλλιος 10, Παπαθανασίου 2, Τσοπουρίδης 2, Κατιρτζίδης 8, Ουλουσίδης 3, Αλεξιάδης 20.
Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης 8, Μητρόπουλος 12, Κολοκοτρώνης 13, Φουρκιώτης 2, Θοεδοσιάδης 10, Μανολάρι 4, Χατζηβούρκογλου 1, Καραδήμας 13.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 64-66
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Σελεβός-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 16-18, 38-38, 52-49, 64-66
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Γαϊτάνος, Καμπέρης, Βλάχος 9(2), Ελευθεριάδης 11(1), Πεχλιβανίδης 3(1), Καραθανάσης 5(1), Γκελιος 8(2), Παπαδόπουλος 21, Ταουσάνης 7
Μακεδονικός (Γεροφώτης): Δημητριάδης 6, Χατζηκυριακίδης 15(1), Βαρδής, Αζίζης 2, Παλιαχάνης 2, Πλιούκας 11(2), Φλιάτης 14(1), Τσιόγκας 6, Πρωτούλης 10

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Μακεδονικός 5 (2-1)
2.Αίας Ευόσμου 4 (2-0)
3.ΚΣ Γέφυρας 4 (2-0)
4.Πολύγυρος 4 (1-2)
5.Ερμής Λαγκαδά 4 (1-2)
6.Αρετσού Καλαμαριάς 4 (1-2)
7.ΧΑΝΘ 3 (1-1)
8.Ευκαρπία 3 (1-1)
9.Λεύκιππος Ξάνθης 3 (1-1)
10.Ίκαροι Σερρών 3 (1-1)
11.Πανσερραϊκός 2 (1-0)
12.ΚΑΟ Χαλκιδικής 2 (0-2)
13.Κομοτηνή 1 (0-1)
* Αίας Ευόσμου, ΚΣ Γέφυρας, ΧΑΝΘ, ΠΣ Ευκαρπίας, Λέυκιππος Ξάνθης, Ικαροι Σερρών και ΚΑΟΧ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, Πανσερραϊκός και ΓΑΣ Κομοτηνή από δύο.

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 1/11)
ΑΟ Πολυγύρου-Πανσερραϊκός
ΠΣ Ευκαρπίας-Αρετσού Καλαμαριάς
Μακεδονικός-Λεύκιππος Ξάνθης
Ικαροι Σερρών-Ερμής Λαγκαδά
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΚΣ Γέφυρας
Αίας Ευόσμου-ΚΑΟ Χαλκιδικής
Ρεπό: ΧΑΝΘ

 

 

Άκης Γεωργαντάς

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr