Tuesday, 20 August 2019

Β Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Apr 22, 2019

Β’ Εθνική (Νότος)-27η αγωνιστική
Στην Α2 βρίσκεται πλέον η Δάφνη Δαφνιου ενώ την απευθείας άνοδο ακουμπάει και ο Οίακας Ναυπλίου.
Τα αποτελέσματα :
Πρωτέας Βούλας-Ένωση Ιλίου 92-67
Πεντέλη-Παγκράτι 73-66
Δάφνη Δαφνίου-Γλαύκος 83-61
Πανερυθραϊκός-Πανελευσινιακός 80-59
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Δούκας 74-79
Έσπερος Καλλιθέας-Παπάγου 93-82
Τρίτων-ΚΑΟ Κορίνθου 59-62
Μανδραϊκός-Οίακας Ναυπλίου 69-79

Τα φύλλα αγώνα :
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 80-59
Τα δεκάλεπτα: 19-19, 35-27, 52-40, 80-59
Διαιτητές: Μπίκας, Καλογερόπουλος
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 12, Στογιάνοβιτς, Καλλιανιώτης 16 (3), Ντουζίδης 10 (2), Σκάνδαλος 10 (2), Γιαουρτόγλου 14 (3), Γεωργιάδης 2, Στάθης 14 , Αντωνίου, Καστανιώτης, Ματζιώρης, Σπάχια 2.
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 15 (3), Ηλιάδης 5 (1), Καράμπελας 2, Μουρατίδης 3 (1), Βούλγαρης 2, Σταθόπουλος 5, Ψαρόπουλος 17 (2), Δούκας 5, Αναγνωστάκης 5 (1).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 69-79
Δεκάλεπτα: 20-23, 43-42, 60-57, 69-79
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Φάκαρος
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάλαρης 22 (1), Δέδες 17 (3), Γεωργοπαπαδάκος Σ. 11 (2), Σιμιτζής 1, Φωτόπουλος 9 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 3, Σεργιένκο 6, Ρεκουνιώτης, Γκαϊτάσοφ, Παπανικολάου, Κοπακάκης,
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Παπαντωνίου 7 (1), Κουμπούρας 27, Γεωργιάδης 9 (2), Πελεκάνος 22 (2), Σκορδάς 8, Αναγνωστόπουλος 3, Ραζής 3, Μπουρτσουκλής.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΑΠΑΓΟΥ 93-82
Δεκάλεπτα: 31-21, 48-48, 68-64, 93-82
Διαιτητές: Αναστασίου-Χρηστίδης Π.
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 11 (2), Γραμματικός 26 (4), Θεοδοσίου 5, Παπαφλωράτος 10 (2), Βλασσόπουλος 10, Χαρούνι Κλ. 10, Χαρούνι Ν. 7, Μπούσι 9, Σκουλούδης 5
Παπάγου (Ταυρόπουλος): Παπαζήσης 6, Πίνης 3, Ζώρζος 27 (5), Κουτρούλιας 26 (1), Αγγελόπουλος 5, Γιαννίκος 11 (1), Μπάλος 3

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΓΛΑΥΚΟΣ 83-61
Δεκάλεπτα: 21-14, 36-36, 55-51, 83-61
Διαιτητές: Κώτσου-Χριστινάκης
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 3, Γκάτζο, Κουφόπουλος 14 (2), Γοργόνης 15 (4), Καραμπάτσος 12 (3), Ψημίτης 2, Δομπρογιάννης 11, Μουστόπουλος 8, Παπαδιονυσίου 14, Τάταρης 2, Αρνόκουρος 2, Αχείμαστος
Γλαύκος (Παπαδόπουλος): Μοσχοβάκης 14 (1), Κατσουράνης 3, Γιαννικόπουλος 4, Κούτρας 7 (1). Δαβάνης 23 (5), Τσεκλένης 6 (2), Σπυράκος 4

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΔΟΥΚΑΣ 74-79
Δεκάλεπτα: 22-21, 44-43, 55-61, 74-79
Διαιτητές: Πόντας-Καλογριάς
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ρουμελιώτης): Σολωμός 24, Στραγανιώτης 2, Ξιούρας 10 (3), Κόης 14, Καρακεχαγιάς 3 (1), Ανδρεάτος 2, Ζαραϊδώνης 19, Τσάβος.
Δούκας (Χούμπαυλης): Παππάς 23 (2), Δενδρινός 9 (1), Μποχωρίδης 5, Βουγιούκας 9, Ευστρατίου 6, Ξύδης, Τσιτσιγιάννης, Πετς 10 (2), Μήτσιαλος 17

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 73-66
Τα δεκάλεπτα :20-13, 35-34, 54-49, 73-66
Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος Ρ.-Πλιάκας
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπούτρης, Γεωργακόπουλος, Λίτσος 3 (1), Αποστολόπουλος 10 (2), Κούσουλας 11 (2), Καρούζος 12 (3), Μπέλη 9, Κουκάκης, Μπίγγος 2, Σαλτουρίδης 15, Τάγαρης 11.
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελεκας 6 (1), Μαγιντόμπε 9 (1), Κούτρας 4, Κατωπόδης 8 (2), Λυτόπουλος 9, Φωτίου 3 (1), Δερμιτζάκης 10, Δόξας 6, Ροδοστόγλου 7 (1), Μπένος 4, Αρμάος.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 59-62
Τα δεκάλεπτα : 14-11. 29-31, 41-44, 59-62
Διαιτητές : Ρίζος-Μαρίγλη
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 4, Κούτουλας, Ψαρόπουλος 15 (1), Καλατζής 8 (2), Σπυριδάκης, Ντίμπ 6 (1), Νικολακόπουλος, Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 8, Ύμερι, Κουκουνιάς 13, Βερτούδος 5 (1).
ΚΑΟ Κορίνθου (Καρακώστας) : Νιφόρας, Γεωργίου 6, Σακελλαράκης 11 (2), Μακρής 14 (3), Θεοδωρίδης, Κεφαλάς 11 (1), Μπαλής, Περρωτής 9, Πράτης 1, Δανίκας, Κωνσταντίνου 10 (1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 92-67
Τα δεκάλεπτα: 27-7, 49-29, 74-48, 92-67
Διαιτητές : Μπούκας-Χρηστίδης Ηλ.
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Γάργαλης 2, Αγγελόπουλος 10(2), Παπαρέγκας 8(1),Ματαλιωτάκης 20, Αυγενικός 6, Καματερός 5, Ματσάγγος 8(1), Μόρφης 3(1), Κυρίλης 12(2), Παπαδάκης 11(2), Φιλίππου 7,Γεωργιάδης
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Φουντάς 7(1), Μπέλλας Γ. 11(3), Μανταλβάνος 5, Μπολάτογλου 2, Παπαγεωργίου 3(1), Μπέλλας Οδ. 4, Τσιουμπρής 13, Τσακίρης 17(3), Βάτσιος 2, Κατσαρός 3(1), Γεροκώστας, Δάλλας

Η Βαθμολογία (σε 27 αγώνες)

1.Δάφνη Δαφνίου (21-6) 48
2.Οίακας Ναυπλιου (20-7) 47
———————————-
3.Τρίτωνας (18-9) 45
4.Παγκράτι (17-10) 44
5.Δούκας (17-10) 44
6.Εσπερος Καλλιθέας (14-13) 41
7.Πρωτέας Βούλας (14-13) 41
8.Πεντέλη (13-14) 40
9.Παπάγου (13-14) 40
10.Μανδραϊκός (13-14) 40
11.Πανερυθραϊκός (12-15) 39
12.Πανελευσινιακός (11-16) 38
———————————-
13.ΚΑΟ Κορίνθου (11-16) 38
14.Ένωση Ιλίου (8-19) 35
15.Γλαύκος (8-19) 35
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (6-21) 33

Επόμενη αγωνιστική (28η, 5/05):

Παγκράτι – Πρωτέας Βούλας
Γλαύκος – Πεντέλη
Οίακας Ναυπλίου – Δάφνη Δαφνίου
Ενωση Ιλίου -Πανερυθραϊκός
Πανελευσινιακός – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Δούκας – ΠΟΚ Εσπερος
Παπάγου – Τρίτων
ΚΑΟΚ – Μανδραϊκός


Β’ Εθνική (Βορράς)-27η αγωνιστική
Στην δεύτερη θεση ισόβαθμοι πλέον Α.Ο.Αγρινίου και Ελευθερούπολη.
Τα αποτελέσματα :
Χαλκηδόνα/Προποντίς-Φαίακας Κέρκυρας (20/4) 79-65
Έσπερος Λαμίας-Στρατώνι 74-64
Γέφυρα-Αγρίνιο 73-57
Ίκαροι Σερρών-Φίλιππος Βέροιας 85-62
Ελευθερούπολη-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 43-41
Ανατόλια-Νίκη Βόλου 106-82
Ερμής Λαγκαδά-Μακεδονικός 115-66
ΧΑΝΘ-Φάρσαλα (22/4)

Τα φύλλα αγώνα :
ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 106-82
Τα δεκάλεπτα :21-18, 54-39, 78-60, 106-82
Διαιτητές : Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής) :Νικολαϊδης 3, Στεφανίδης 14(2),Αμπατζάς 21(3),Γαλανίδης 18(4),Κάτανος 3(1),Κωνσταντινίδης 4, Ξενιτίδης 2, Κιγμέτογλου 10,Μπρόζος 9(1),Καραποστόλου 22(2)
Νίκη Βόλου (Στρατίκης): Καραγιώργος 14(3), Βερτζάγιας 2, Αναγνωστόπουλος 4, Γιωτόπουλος 2, Τσαβές 2, Τασιούδης 18(1), Τσώλης 22(2), Τάσσος 3 , Φρουσκλιάς 15(3).

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 43-41
Τα δεκάλεπτα : 8-10 22-24 33-35 43-41
Διαιτητές : Γερακίνης-Παζώλης
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος) : Γκέλιος 2, Σταμπουλής 19, Μπέσσας Ιωάννου 5, Απαζίδης 6, Λαζαρίδης, Καραγιώργος 10 (1), Χαρισμίδης 1
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης) : Βογιατζής 8 (2), Καραγιαννίδης 10, Δήμας 2, Μαυρίδης 6. Χατζημιχαηλίδης, Κλωναράς 2, Βαϊντερλής 4, Μητσάκης 2, Τσιμίδης 1, Λαζάρου 2, Ελευθεριάδης 4.

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΑΓΡΙΝΙΟ 73-57
Τα δεκάλεπτα : 24-17, 45-29, 60-42, 73-57
Διαιτητές : Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου
ΚΣ Γέφυρας (Παραδάς- Χρήστου) : Πουλιανίτης 2, Καραγιαννάκης 2. Ψευτογκάς 5(1), Βούλτσος, Καταβαίνης 5(1), Αποστολίδης 16(1), Ζιάκας 19(5), Κουτουξίδης, Σιώμος 1, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 9, Παπαδόπουλος 15(4)
Αγρίνιο (Διαμαντάκος) : Τασόπουλος 2, Μπερερής 12, Μιχαλόγλου 4, Καπινιάρης 12(1), Τσάτας 4, Σταμούλης 7(1), Γκρέκας 3(1), Μήτσου 8, Ψάρρας 2.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 85-62
Δεκάλεπτα : 25-14, 46-29, 64-48, 85-62
Διαιτητές: Σιταρίδης-Λουλουδιάδης
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάτος 6(2), Σιδερίδης 11(3), Γεωργιανός 8(1), Δαλαγκόζης 3(1), Κακιούζης 24, Παπαδόπουλος, Καραμπέκης 22(2), Θολιώτης 5(1), Φώτογλου 2, Γκούτζιας 4.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 4, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης, Πονόπουλος, Βάλλιος 9(1), Τσιακλάγκανος 2, Καβαργύρης 2, Κοθράς 22(2), Παραπούρας 7(1), Σουτζόπουλος 6(1), Καντάρκος 10.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 115-66
Τα δεκάλεπτα : 30-17, 49-36, 82-55, 115-66
Διαιτητές : Γραικός-Πράττος
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης) : Μήνου, Μάρουσιτς 20 (3), Τσιρογιάννης 14 (2), Νώτης 15 (1), Παρίτσης 13 (2), Πλιούκας 14 (3), Γκαμούρας, Χριστοδούλου 16, Πιλκούδης 23
Μακεδονικός (Γουναρίδης) : Χαλάτσης 9 (1), Κοντσές 2, Μπαρζού 5, Κουντουράτζογλου 9 (1), Τσινόπουλος 3, Καλαποθαράτος, Κομματάς 2, Καραθανάσης 7 (1), Ουλουσίδης 5, Καλογεράτος 9 (1), Χαντζίδης 15.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 74-64
Τα δεκάλεπτα: 11-19, 26-37, 54-56, 74-64
Διαιτητές : Τσουμαχίδης-Δολγύρας
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Ρούζιος 2, Τριανταφυλλίδης, Πάππος 2, Κατσαρές 17 (5), Παπανικολάου, Μαντζούκας, Παπαργυρόπουλος 12 (1), Ψυχούλης, Αργύρης, Τεπετίδης 24 (5), Ολύμπιος 17 (4).
Στρατώνι (Μύθου, Πεγιας) : Δοξάκης 3(1), Μπουρδάνος 6, Κολοκοτρώνης 8(1), Σιδηροηλιάς 6, Μπέγος 8(2), Φλιάτης 15(1), Πολιτόπουλος 2, Δασκαλόπουλος 16, Κοτζαγιάννης, Κόκκιος

Η βαθμολογία (σε 27 αγώνες):

1. Ανατόλια (25-2) 52
2. Αγρίνιο (19-8) 46
————————————–
3. Ελευθερούπολη (19-8) 46
4. Φίλιππος Βέροιας (16-11) 43
5. Ερμής Λαγκαδά (15-12) 42
6. ΧΑΝΘ* (15-11) 41
7. Μαχητές Πειραματικό Πευκών (14-13) 41
8. Χαλκηδόνα/Προποντίς (13-14) 40
9. Έσπερος Λαμίας (12-15) 39
10. Γέφυρα (11-16) 38
11. Φάρσαλα* (11-15) 37
12. Νίκη Βόλου (10-17) 37
————————————–
13. Στρατώνι (10-17) 37
14. Ίκαροι Σερρών (10-17) 37
15. Φαίακας Κέρκυρας (10-17) 37
16. Μακεδονικός (5-22) 32

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο
Επόμενη αγωνιστική (28η, 5/5):
Αγρίνιο – ΧΑΝΘ
Φίλιππος Βέροιας – Γέφυρα
Στρατώνι – Ικαροι Σερρών
Φάρσαλα – Ελευθερούπολη
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Ανατόλια
Νίκη Βόλου – Ερμής Λαγκαδά
Μακεδονικός – Χαλκηδόνα
Φαίακας Κέρκυρας – Εσπερος Λαμίας

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr