Sunday, 16 June 2019

Β Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Apr 15, 2019


Β’ Εθνική (Νότος)-26η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:
Πανελευσινιακός-Πρωτέας Βούλας 70-53
Ένωση Ιλίου-Πεντέλη 78-80
Παγκράτι-Γλαύκος 90-5878-
Μανδραϊκός-Δάφνη Δαφνίου 81-69
Δούκας-Πανερυθραϊκός 83-86
Παπάγου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 79-73
ΚΑΟ Κορίνθου-Έσπερος Καλλιθέας 58-71
Οίακας Ναυπλίου-Τρίτωνας 85-77

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΓΛΑΥΚΟΣ 90-58
Τα δεκάλεπτα : 21-13, 44-25, 70-41, 90-58
Διαιτητές : Τσιμπούρης, Μαρίγλη
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 14 (1), Μαγιντόμπε 2, Κούτρας 3 (1), Κατωποδής 13 (3), Λυτόπουλος 6, Φωτίου 12 (1), Δαρτζέντας 2, Δερμιτζάκης 14 (1), Δόξας 12, Ροδοστόγλου 4, Μπένος 6, Αρμάος 2.
Γλαύκος (Παπαδόπουλος) : Μοσχοβάκης 12 (1), Λαζαρίδης 2, Βανδώρος 5, Γιαννικόπουλος 15 (2), Καρακωνσταντάκης 2, Κούτρας 2, Αγγελόπουλος, Δάβανης 9 (2), Τσεκλένης 4, Σπυράκος 6, Σακελλαρόπουλος.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 70-53
Τα δεκάλεπτα: 20-16, 36-26, 56-42, 70-53
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Αργυρούδης
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 13 (2), Ηλιάδης 8 (2), Καράμπελας 4, Βούλγαρης 8 (2), Σταθόπουλος 11, Ιωάννου, Δούκας 10, Φέιζο 2, Αναγνωστάκης 6, Ψαρόπουλος 8, Κεφάλας,
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Κυριλής 2, Ματσάγγος 9 (2), Ματαλιωτάκης 8, Αγγελόπουλος 8, Μόρφης 10 (2), Παπαδάκης 2, Αυγενικός 3 (1), Παπαρέγκας 2, Φιλίππου 2, Γάργαλης 2, Καματερός 5

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 81-69
Τα δεκάλεπτα: 27-20, 49-42, 66-57, 81-69
Διαιτητές: Κάρδαρης, Πολυχρόνης
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Βασιλόπουλος 7 (1), Σιμιτζής 8 (1), Γεωργοπαπαδάκος Σ. 9 (2), Δέδες 17 (2), Γκαϊτάσοφ 7 (2), Σεργιένκο 3, Χάλαρης 15 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 15 (3), Ρεκουνιώτης, Παπανικολάου, Φωτόπουλος
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Γοργόνης 11, Κουφόπουλος 9 (1), Μουστόπουλος 16, Γκάτζο 4, Καραμπάτσος 8, Ψημίτης 4 (1), Παπαδιονυσίου 5, Τάταρης 12 (1), Καννάς, Αρνόκουρος

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 85-77
Τα δεκάλεπτα: 25-12, 54-37, 65-56, 85-77
Διαιτητές: Διαμαντής, Κατραχούρας
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 5 (1), Κουμπούρας 14 (1), Πασολάρι, Πελεκάνος 18 (1), Παπαντωνίου 17 (5), Γεωργιάδης 14 (2), Μανάκας 5 (1), Μπουρτσουκλής, Σκορδάς, Αναγνωστόπουλος 12.
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Τσούτσος 10 (1), Κουτούλας 7 (1), Ψαρόπουλος 10 (1), Καλαντζής 10 (1), Σπυριδάκης, Ντιμπ 8 (1), Νικολακόπουλος, Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 17, Ύμερι, Κουκουνιάς 7, Βερτούδος 8 (2)

ΔΟΥΚΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 83-86
Δεκάλεπτα: 18-25, 42-51, 60-69, 83-86
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Σκαλτσής
Δούκας (Χούμπαυλης): Δενδρινός 9, Παππάς 21 (1), Μποχωρίδης 18 (2), Βουγιούκας 23, Ευστρατίου 2, Ξύδης 3, Λάκκας, Τσιτσιγιάννης, Μήτσιαλος 7, Πετς.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 18, Στογιάνοβιτς, Καλλιανιώτης 11 (2), Ντουζίδης 2, Σκάνδαλος 7, Γιαουρτόγλου 18 (1), Γεωργιάδης, Στάθης 11 (3), Αντωνίου 10 (2), Καστανιώτης 4, Ματζιώρης 5 (1), Σπάχια.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 79-73
Τα δεκάλεπτα: 22-16, 45-35, 60-58, 79-73
Διαιτητές: Μηλαπίδης, Χριστοδουλάκης
Παπάγου (Ταυρόπουλος): Πίνης 9 (2), Πρισκομάτης, Χρυσός 6, Ζώρζος 13 (2), Παπαπέτρου 4, Κουτρούλιας 29 (2), Αγγελόπουλος 10, Γιαννίκος 3 (1), Μπάλος 5
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ρουμελιώτης): Κακαργιάς, Στραγανιώτης 7 (1), Τσάβος 3, Ξιούρας, Ζαραϊδώνης 20, Ανδρεάτος 3, Κόης 20 (1), Σολωμός 15, Καρακεχαγιάς 5.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 58-71
Δεκάλεπτα: 16-16, 30-36, 43-56, 58-71
Διαιτητές: Παντελίδης, Ντάνος
ΚΑΟ Κορίνθου (Καρακώστας): Νιφοράς 13 (2), Γεωργίου 9 (1), Σακελλαράκης 9 (2), Μακρής 4, Θεοδωρίδης 1, Κεφαλάς 10 (1), Περρωτής 2, Μπαλής, Δαλακλείδης, Πράττης, Δανίκας, Κωνσταντίνου 10 (3)
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 8 (1), Χαρούνι Ν. 6, Χατζηκίδης, Καρλάφτης 6 (2), Θεοδοσίου 16 (3), Σκουλούδης 5 (1), Παπαφλωράτος 2, Βλασσόπουλος 5, Χαρούνι Κλ 4, Κοντραφούρης, Μπούσι 9 (3), Γραμματικός 10 (2).

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΠΕΝΤΕΛΗ 78-80
Τα δεκάλεπτα : 16-22, 39-34, 54-54, 78-80
Διαιτητές : Φασόλης, Γρίβα
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης) : Παπαγεωργίου, Ι.Μπέλλας 6 (1), Τσακίρης 26 (5), Φούντας 11 (1), Μπολάτογλου 11 (2), Ο.Μπέλλας 14, Τσιουμπρής, Μαλνταβάνος 6, Γεροκώστας 4.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπούτρης 3 (1), Γεωργακόπουλος 6 (1), Λίτσος 10 (1), Αποστολόπουλος, Κούσουλας 17 (2), Καρούζος 5 (1), Μπέλη 17, Κουκάκης 8 (1), Μπίγγος 2, Σαλτουρίδης 10, Τάγαρης.

Η Βαθμολογία (σε 26 αγώνες)

1.Δάφνη Δαφνίου (20-6) 46
2. Οίακας Ναυπλιου (19-7) 45
———————————-
3.Τρίτωνας (18-8) 44
4.Παγκράτι (17-9) 43
5.Δούκας (16-10) 42
6.Πρωτέας Βούλας (13-13) 39
7.Παπάγου (13-13) 39
8.Μανδραϊκός (13-13) 39
9.Πεντέλη (12-14) 38
10.Εσπερος Καλλιθέας* (12-13) 37
11.Πανελευσινιακός (11-15) 37
12.Πανερυθραϊκός (11-15) 37
———————————-
13.ΚΑΟ Κορίνθου (10-16) 36
14.Γλαύκος (8-18) 34
15.Ένωση Ιλίου* (8-17) 33
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (6-20) 32

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (27η, 21/4):
Πρωτέας Βούλας – Ενωση Ιλίου
Πεντέλη – Παγκράτι
Δάφνη Δαφνίου – Γλαύκος
Πανερυθραϊκός – Πανελευσινιακός
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Δούκας
Εσπερος Καλλιθέας – Παπάγου
Τρίτωνας – ΚΑΟ Κορίνθου
Μανδραϊκός – Οίακας Ναυπλίου


Β’ Εθνική (Βορράς)-26η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΧΑΝΘ 56-51
Φάρσαλα-Γέφυρα 90-69
Αγρίνιο-Φίλιππος Βέροιας 89-85 (78-78 κ.αγ)
Έσπερος Λαμίας-Ίκαροι Σερρών 68-70
Νίκη Βόλου-Ελευθερούπολη 76-73
Μακεδονικός-Ανατόλια 61-86
Φαίακας Κέρκυρας-Ερμής Λαγκαδά 54-88
Στρατώνι-Χαλκηδόνα/Προποντίς 86-76

Τα φύλλα αγώνα :
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 61-86
Τα δεκάλεπτα: 18-23, 35-49, 48-68, 61-86
Διαιτητές: Θεοδώρου-Φουτζήλας
Μακεδονικός (Γουναρίδης) :Χαλάτσης 6, Κοντσές 4, Μπαρζού 4, Κουντουραντζόγλου 4, Τσινόπουλος 4, Κομμάτας, Καραθανάσης 2, Ουλουσίδης 15(1), Καλογεράτος 3, Ιωαννίδης 5(1),Χαντζίδης 14
Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Νικολαϊδης 2, Στεφανίδης 7(1),Αμπατζάς 10(2),Γαλανίδης 3(1),Κωνσταντινίδης 6, Ξενιτίδης 5, Κιγμέτογλου 12, Ζώτος 7, Μπρόζος 20(2),Καραποστόλου 14(1).

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΧΑΝΘ 56-51
Τα δεκάλεπτα: 14-14, 27-27, 40-43, 56-51
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Αγραφιώτης Ιωαν.
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Βογιατζής, Καραγιαννίδης, Δήμας 18 (1), Μαυρίδης 12 (2), Χατζημιχαηλίδης 2, Κλωνάρας, Τσιμίδης 7, Βαϊντερλής 6, Μητσάκης 10 (2), Λαζάρου, Ελευθεριάδης 4
ΧΑΝΘ (Ζαφειρουδης): Βαζούκης, Ντίνος, Χονδρόπουλος 12 (4), Παπαδόπουλος 4, Ζαφειρούδης 7(1), Γεωργάκης 11 (1), Πέτροβιτς 8, Δεληγεώργης 9 (1), Καραγεωργίου, Βλαγκόγιας

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 90-69
Δεκάλεπτα : 21-15, 55-32, 68-55, 90-69
Διαιτητές : Ταρενίδης Κ., Παπαγερίδης
Φάρσαλα (Φόρος) : Λεπενιώτης 24 (3), Χαιρετίδης 9, Αναγνωστόπουλος 12 (2), Τσιώγκας 2, Φιλιπόππουλος 4, Τοπουζίδης 5 (1), Γκιουλέκας 22 (2), Δέσπος 12.
ΚΣ Γέφυρας (Παραδάς) : Ψευτογκάς, Πουλιανίτης 9, Καταβαίνης 3 (1), Αποστολίδης 15 (2), Ζιάκας 11 (20, Κουτουξίδης 3 (1), Καραγιαννάκης 2, Ευσταθιάδης, Σιώμος 13, Κοτσάνος 7, Παπαδόπουλος 6 (1).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ/ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 86-76
Τα δεκάλεπτα : 23-21, 51-45, 70-63, 86-76
Διαιτητές : Ντούρας, Μπακάλης
Στρατώνι (Μύθου, Πέγιας) : Δοξάκης 14(1), Μπουρδάνος 8(1), Κολοκοτρώνης 8, Σιδηροηλιάς 6, Μπέγος 4, Φλιάτης 2, Πολιτόπουλος 17(4), Δασκαλόπουλος 21, Κοτζαγιάννης 6, Κόκκιος
Χαλκηδόνα/Προποντίς (Τέντσος) : Σπύρας 3(1), Μαρκίδης, Δανάκης 5(1), Τσακαλέρης 12(2), Παπαδόπουλος, Μυλωνίδης 18(2), Κούτε, Γιαννόπουλος, Δελίδης 21(3), Σιόλογκας 5(1), Σακαλίδης 12(2), Φυλακτός

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 76-73
Τα δεκάλεπτα : 15 – 14, 30 – 32, 54 – 52, 76 – 73
Διαιτητές : Τζίμα, Κοϊμτζόγλου
Νίκη Βόλου (Στρατίκης – Νάνης): Καραγεώργος 15 (4), Διγενής, Καρπέτης, Βερτζάγιας, Τασιούδης 13(1), Κουτίνας 5(1), Τσαβές , Γιωτόπουλος 10(2), Τσώλης 1, Τάσσος 15, Φρουσκλιάς 17(1), Αναγνωστόπουλος.
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Μουλάκης 10(2), Γκέλιος 15(2), Κωνσταντάρας, Σταμπουλής 15 (1), Mπέσσας , Mπουτσακτσί , Ιωάννου 15(2), Απαζίδης 2, Λαζαρίδης 5(1), Καραγιώργος 2, Χαρισμίδης 9.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 68-70
Τα δεκάλεπτα : 21-17, 42-34, 54-52, 68-70
Διαιτητές : Ξέρας, Καρακώστας
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης) : Στολίγκοβιτς 5 (1), Ρούζιος 7 (1), Πάππος 3 (1), Κατσαρές 10 (3), Παπανικολάου 3 (1), Παπαργυρόπουλος 21 (1), Αργύρης, Τεπετίδης 14 (1), Ολύμπιος 5 (1).
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος) : Κάτος 5 (1), Σιδερίδης 2, Γεωργιανός 7, Δαλαγκόζης, Κακιούζης 25 (1), Παπαδόπουλος 9 (1), Καραμπέκης 7, Θολιώτης 10 (2), Φώτογλου 5.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 89-85 (78-78 κ.αγ)
Τα δεκάλεπτα: 15-28, 41-42, 65-66,78-78, 89-85 (παρ.)
Διαιτητές : Τσαπλής, Κατωτικίδης
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 20, Μπερερής 3, Μιχάλογλου 4, Καπινιάρης 18(1), Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης, Γκρέκας 20(1), Μήτσου 16(4), Ψαράς 8, Σαπλαούρας, Σταμίρης.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 2, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης, Πονόπουλος, Βάλλιος 14(3), Τσιακλάγκανος 5, Καβαργύρης, Κοθράς 21(2), Παραπούρας 10(2), Σουτζόπουλος 12(1), Καντάρκος 21(3).

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 54-88
Τα δεκάλεπτα : 14-27, 29-53, 44-71,54-88
Διαιτητές: Παπανικολάου,Χατζηχαρισης
Φαίακας Κέρκυρας (Δρακιδης) : Αυγερινός 15(2), Δρακιδης 10, Τσουκαλάς 3(1),Σαγιάς 2, Σπίνουλας 7, Αγιούς 6, Καψοκαβάδης 2, Γερασιμόπουλος 5(1),Βάγιας 2, Γουστέρης 2, Ψαρράς
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 3(1),Παπαπασχαλης 21(2), Νωτης 16(1), Παριτσης 6(2), Καμπερης 5(1), Πλιουκας 3(1), Γκαμουρας 8, Χριστοδούλου 8, Πιλκουδης 18, Μαρουσιτς

Η βαθμολογία (σε 26 αγώνες):
1.Ανατόλια (24-2) 50
2.Αγρίνιο (19-7) 45
————————————–
3.Ελευθερούπολη (18-8) 44
4.Φίλιππος Βέροιας (16-10) 42
5.ΧΑΝΘ (15-11) 41
6.Ερμής Λαγκαδά (14-12) 40
7.Μαχητές Πειραματικό Πευκών (14-12) 40
8.Χαλκηδόνα/Προποντίς (12-14) 38
9.Έσπερος Λαμίας (11-15) 37
10.Φάρσαλα (11-15) 37
11.Φαίακας Κέρκυρας (10-16) 36
12.Γέφυρα (10-16) 36
————————————–
13.Στρατώνι (10-16) 36
14.Νίκη Βόλου (10-16) 36
15.Ίκαροι Σερρών (9-17) 35
16.Μακεδονικός (5-21) 31

Η επόμενη αγωνιστική (27η, 21/4):
ΧΑΝΘ – Φάρσαλα (22/4)
Γέφυρα – Αγρίνιο
Ικαροι Σερρών – Φίλιππος Βέροιας
Ελευθερούπολη – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Ανατόλια – Νίκη Βόλου
Ερμής Λαγκαδά – Μακεδονικός
Χαλκηδόνα – Φαίακας Κέρκυρας
Εσπερος Λαμίας – Στρατώνι

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr