Sunday, 21 July 2019

Β Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Mar 25, 2019

Β’ Εθνική (Νότος)-23η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :
Πρωτέας Βούλας-ΚΑΟ Κορίνθου 79-62
Πεντέλη-Παπάγου 92-87
Γλαύκος-Δούκας 72-77
Παγκράτι-Πανελευσινιακός 82-76
Δάφνη Δαφνίου-Ένωση Ιλίου 93-66
Πανερυθραϊκός-Οίακας Ναυπλίου 85-82
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Μανδραϊκός 72-70
Έσπερος Καλλιθέας-Τρίτωνας 58-68

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΠΑΠΑΓΟΥ 92-87
Δεκάλεπτα: 23-23, 47-39, 71-65, 92-87
Διαιτητές: Στρέμπας-Ορφανός Εμ
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 2, Γεωργακόπουλος 1, Λίτσος 24 (5), Αποστολόπουλος 2, Κούσουλας 17 (3), Καρούζος 26 (6), Μπέλη 4, Κουκάκης 12, Σαλτουρίδης 2, Τάγαρης 1, Πανέτης, Γάσπαρης
Παπάγου (Ταυρόπουλος): Παπαζήσης, Πίνης 7, Πρισκομάτης 6, Χρυσός 14 (1), Κουτρούλιας 24, Αγγελόπουλος 11, Ζώρζος 11, Γιαννίκος 14 (2), Πλαστήρας, Κοντολάτος.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 82-76
Δεκάλεπτα : 24-21, 46-35, 69-58, 82-76
Διαιτητές :Πόντας-Λύρας
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 19 (5), Μαγιντόμπε 2, Κούτρας 3 (1), Κατωποδης 2, Λυτόπουλος 6, Φωτίου 5, Δερμιτζάκης 13 (1), Δόξας 8, Ροδοστόγλου 13, Μπένος 11, Αρμάος.
Πανελευσινιακός (Καλογήρου) : Κυριακόπουλος 13 (3), Ηλιάδης 4, Μουρατιδης 6 (2), Βούλγαρης 8 (2), Σταθόπουλος 11, Δούκας 3, Αναγωνστάκης 2, Ψαρόπουλος 29 (3).

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 58-68
Δεκάλεπτα : 19-18, 33-34, 46-50, 58-68
Διαιτητές : Κωνσταντινόπουλος-Τηγάνης
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Αγγελόπουλος 7, Βάρσος 8 (2), Γραμματικός 8 (2) , Καρλάφτης, Θεοδοσίου 10 (2), Μούτσα, Παπαφλωράτος 8 (1), Βλασσόπουλος 5 (1), Κ.Χαρούνι 6, Ν.Χαρούνι 5, Μπούσι, Σκουλούδης.
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Φρέσκος, Κούτουλας 6 (1), Ψαρόπουλος 2 (6), Καλατζής 10 (2), Σπυριδάκης, Ντίμπ 2, Νικολακόπουλος, Δαμιανάκος, Μαλτσέσιος 11, Ύμερι, Κουκουνιάς 6, Τσούτσος 9 (1).

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 93-66
Τα δεκάλεπτα: 22-19, 56-33, 73-46, 93-66
Διαιτητές : Παυλόπουλος-Τζίμης
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης) : Γκάζτο 5(1), Κουφόπουλος 2, Γοργόνης 13, Καραμπάτσος 11(3), Ψημίτης 11(3),Σάλεχ 10(2), Δομπρογιάννης 5(1), Μουστόπουλος 17, Παπαδιονυσίου 1, Τάταρης 15(1), Αρνοκούρος 3, Κάννας
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Μπέλλας Γ. 8(2), Τσακίρης 6, Φουντάς 7(1), Κατσαρός 3(1), Μπολάτογλου 15(2), Μπέλλας Οδ. 11(1), Τσιουμπρής 8, Μανταλβάνος 8, Τσόλκας, Γεροκώστας, Τσορμπατζόγλου, Τσόλης.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 85-82
Δεκάλεπτα: 27-17, 48-40, 64-55, 85-82
Διαιτητές: Φάκαρος, Καρακωνσταντόπουλος
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 15 (9 ριμπ.), Στογιάνοβιτς 3 (1), Καλλιανιώτης (1), Ντουζίδης 6 (2 τρίπ., 7 ριμπ.), Κουντούρης, Σκάνδαλος 11, Γιαουρτόγλου 22 (4), Γεωργιάδης, Στάθης 13 (1), Αντωνίου 9 (3), Καστανιώτης, Ματζιώρης 3 (1).
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 12 (4), Κουμπούρας 16 (1), Πελεκάνος 17 (1), Παπαντωνίου 2, Χασά, Γεωργιάδης 6, Ευστρατίου, Μανάκας 6, Μπουρτσουκλής, Σκορδάς 6, Αναγνωστόπουλος 17 (1)

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΔΟΥΚΑΣ 72-77
Δεκάλεπτα: 15-21, 33-40, 54-58, 72-77
Διαιτητές: Κατραχούρας-Καββαδάς
Γλαύκος (Παπαδόπουλος): Μοσχοβάκης 14 (2), Σερέτης 6, Βανδώρος, Γιαννικόπουλος 4, Εφέπουλος, Καρακωνσταντάκης 2, Κούτρας, Μαναβόπουλος 9, Αγγελόπουλος 4, Δαβάνης 22 (2), Τσεκλένης 5 (1), Σπυράκος 6,
Δούκας (Χούμπαυλης): Δενδρινός 12, Παππάς 21 (1), Λάκκας, Μποχωρίδης 9 (1), Βουγιούκας 13, Ευστρατίου 4, Γκίνης, Ξύδης, Τσιτσιγιάννης 1, Μήτσιαλος 12, Αποστολίδης 3, Πετς 3.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 72-70
Δεκάλεπτα : 13-23, 33-37, 54-58, 72-70
Διαιτητές : Μπούκας-Φασόλης
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Ρουμελιώτης) : Κακαργιάς, Στραγανιώτης 11 (3), Κεφαλάς 4, Ζαραϊδώνης 24 (4), Βούζας, Κόης 12 (2), Σολωμός 8, Στέφος 13, Τσάβος, Ανδρέατος.
Μανδραϊκός (Κατσούνης) : Βασιλόπουλος 2, Σιμιτζής 8 (2), Παπανικολάου, Σ.Γεωργαπαπαδάκος 10 (3), Δέδες 11 (3), Γκαϊντάσοφ 3, Σεργιένκο 4, Κοπακάκης 2, Ρεκουνιώτης 4, Χάλαρης 18. Ν.Γεωργοπαπαδάκος 8 (2).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΟΡΙΝΘΟΣ 79-62
Δεκάλεπτα : 17-13, 37-24, 63-31, 79-62
Διαιτητές : Tσακαλογιάννης-Μαρινάκης
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος) : Κυριλής 5 (1), Ματσάγγος 3 (1), Ματαλιωτάκης 23, Αγγελόπουλος 14 (2), Μόρφης 11 (3), Παπαδάκης, Αυγενικός 3, Παπαρέγκας 2, Φιλίππου, Γάργαλης 5 (1), Γεωργιάδης, Καμματερός 13.
Κόρινθος (Νικητόπουλος) : Νίφορας 15 (2), Γεωργίου 1, Μακρής 12, Θεοδωρίδης 6 (1), Κεφαλάς 2, Περρωτής 1, Πράττης 4 (1), Δανικάς 8, Κωνσταντίνου 8 (2).

Η Βαθμολογία (σε 23 αγώνες)
1.Δάφνη Δαφνίου (18-5) 41
2.Τρίτωνας (18-5) 41
———————————-
3 Οίακας Ναυπλιου (16-7) 39
4.Παγκράτι (15-8) 38
5.Δούκας (14-9) 37
6.Πρωτέας Βούλας (13-10) 36
7.Εσπερος Καλλιθέας (12-11) 35
8.Πεντέλη (11-12) 34
9.Παπάγου (11-12) 34
10.Μανδραϊκός (10-13) 33
11.ΚΑΟ Κορίνθου (10-13) 33
12.Πανελευσινιακός (9-14) 32
———————————-
13.Πανερυθραϊκός (8-15) 31
14.Γλαύκος (7-16) 30
15.Ένωση Ιλίου (7-16) 30
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (5-18) 28

Η Επόμενη Αγωνιστική (24η, 31/03) :

Παπάγου – Πρωτέας Βούλας
Δούκας – Πεντέλη
Πανελευσινιακός – Γλαύκος
Ένωση Ιλίου – Παγκράτι
Τρίτων – Δάφνη Δαφνίου
ΚΑΟ Κορίνθου – Πανερυθραϊκός
Οίαξ Ναυπλίου – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Μανδραϊκός – Έσπερος Καλλιθέας

Β’ Εθνική (Βορράς)-23η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :
ΧΑΝΘ-Φαίακας Κέρκυρας 100-60
Γέφυρα-Μακεδονικός 92-55
Φίλιππος Βέροιας-Νίκη Βόλου 69-63
Αγρίνιο-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 70-57
Ίκαροι Σερρών-Φάρσαλα 71-65
Ελευθερούπολη-Στρατώνι 75-64
Ανατόλια-Έσπερος Λαμίας 92-73
Ερμής Λαγκαδά-Χαλκηδόνα / Προποντίς 67-60

Τα φύλλα αγώνα :
ΧΑΝΘ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 100-60
Τα δεκάλεπτα : 21-11, 54-22, 79-35, 100-60
Διαιτητές : Ελευθεριάδης-Δημάδης
Χ.Α.Ν.Θ. (Ζαφειρούδης, Τζιόμαλος) : Βαζούκης 14(2), Ντίνος 17(3), Μπαλάσκας 7(1), Φιλοξενίδης 9(1), Καραγεωργίου 21(2), Βλαγκόγιας 11(1), Τσάμης 21(1).
Φαίακας Κέρκυρας (Ψαρράς): Τσουκαλάς 2, Δρακίδης 16(1), Γουστέρης 3, Θεόδωτος 2, Ψαρράς 14, Σπίνουλας 4, Αυγερινός 13, Γερασιμόπουλος 4, Βάγιας 2.

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 92-73
Τα δεκάλεπτα : 25-17, 47-36,70-58, 92-73
Διαιτητές : Παπαγεωργίου-Εκίζογλου
Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 3, Στεφανίδης 7(1) , Αμπατζάς 12(4),Μουρατίδης, Γαλανίδης 17(5),Κάτανος 3(1) , Κωνσταντινίδης 3 , Ξενιτίδης 5(1),Κιγμέτογλου 6, Ζώτος 10, Μπρόζος 12(2),Καραποστόλου 14(2)
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης) : Στογίλκοβιτς, Ρούζιος 7(1), Πάππος 15(3), Κατσαρές 8(1), Παπανικολάου 4, Αργύρης,Τεπετίδης 12(2), Ολύμπιος 6(2), Παπαργυρόπουλος 16(3).

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 75-64
Τα δεκάλεπτα : 17-16, 38-38, 58-49, 75-64
Διαιτητές :Φουτζήλας-Πράττος
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος) : Κελεσίδης 10 (2), Γκέλιος 13 (2), Στυλίδης 14 (1, Μπουτσακσί, Απαζίδης 5 (1), Σταμπουλής 11 (1), Χαρισμίδης 11 (1), Καραγιώργος 11 (1).
Στρατώνι (Μύθου) : Δοξάκης 14, Μπουρδάνος, Κολοκοτρώνης 8 (1), Δημητράκας, Σιδηροηλιάς, Μπέγος 2, Φλιάτης 5, Πολιτόπουλος 12 (4), Δασκαλόπουλος 19, Κοτζογιάννης 4.

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 92-55
Δεκάλεπτα : 30-19, 49-32, 69-45, 92-55
Διαιτητές :Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Ιωάν.
ΚΣ Γέφυρας (Παραδάς) : Πουλιανίτης 9 (1), Καραγιαννάκης 12 (1), Ψευτογκάς 4 (1), Βούλτσος 3 (1), Καταβαίνης 7 (1), Αποστολίδης 26 (5), Ζιάκας 5 (1), Κουτουξίδης 14 (2), Ευσταθιάδης.
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης) : Χαλάτσης 2, Κοντσές, Μπαρζού 5, Κουντουράτζολγου 3, Τσινόπουλος 2, Κομματάς 5, Καραθανάσης 7 (1), Ουλουσίδης 17, Καλογεράτος, Χαντζίδης 10 (1).

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 70-57
Τα δεκάλεπτα : 19-12, 30-28, 50-37, 70-57
Διαιτητές: Δημόπουλος – Ασλανίδης.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 10, Μπερερής 4, Μιχάλογλου 21(2), Καπινιάρης 9, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης, Γκρέκας 13(2), Μήτσου 12(3), Ψαράς 1, Σαπλαούρας, Σταμίρης.
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Βογιατζής 8(2), Καραγιαννίδης 2, Παλιαχάνης, Δήμας, Μαυρίδης 7(1), Χατζημιχαηλίδης 9(1), Κλωνάρας 2, Τσιμίδης 2, Βαϊντερλής, Μητσάκης 6(2), Λαζάρου 4, Ελευθεριάδης 17(3).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 69-63
Δεκάλεπτα : 19-25, 37-35, 51-44, 69-63
Διαιτητές : Ντούρας-Ζαχαριάδης
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος, Τσεσμετζιδης, Σισμανης 10(1), Πονοπουλος 1, Γιαντσιδιώτης, Βαλλιος 6(1), Τσιακλαγκανος 5, Καβαργυρης, Κοθρας 15(3), Παραπουρας 6(1), Σουτζοπουλος 13, Κανταρκος 13(1).
Νίκη Βόλου (Στρατίκης – Νάνης): Καραγέωργος, Βερτζάγιας 3(1), Γιωτόπουλος 8(2), Κουτίνας 14, Τσαβές, Τασιούδης 11(1), Τσώλης 8(2), Τάσσος 7, Φρουσκλιάς, Διγενής 2, Δελεντζές, Καρπέτης.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 67-60
Δεκάλεπτα : 16-10, 37-24, 52-44, 67-60
Διαιτητές :Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης) : Μήνου 9 (2) , Μάρουσιτς 2, Τσιρογιάννης 8, Παπαπασχάλης, Νώτης 11 (1), Παρίτσης 4, Πλιούκας 9 (1), Γκαμούρας 6, Πιλκούδης 18.
Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος) : Μαρκίδης 4, Δανάκης 7 (1), Τσακαλέρης 14, Παπαδόπουλος, Λαίδης, Μυλωνίδης 6, Δελίδης 23 (4), Σιόλογκας 2, Σικαλίδης 4, Φυλακτός.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΦΑΡΣΑΛΑ 71-65
Δεκάλεπτα : 14-13, 30-27, 52-42, 71-65
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Γεωργιανός 13(2), Δαλαγκόζης, Κουτσοκώστας 1, Γκούτζιας, Καραμπέκης 16(1), Θολιώτης 9(2), Φώτογλου 5 (1), Κακιούζης 17, Κάτος 3(1), Σιδερίδης 7(2), Παπαδόπουλος, Ζαρίμπας.
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 13(2), Χαιρετίδης 4, Φιλιππόπουλος, Αναγνωστόπουλος 16(2), Τσιώγκας, Συνετός, Τοπουζίδης 4, Γκιουλέκας 18(1), Δέσπος 11.

Η βαθμολογία (σε 23 αγώνες):
1. Ανατόλια (21-2) 44
2. Αγρίνιο (16-7) 39
————————————–
3. Ελευθερούπολη (16-7) 39
4. Φίλιππος Βέροιας (14-9) 35
5. ΧΑΝΘ (13-10) 36
6. Ερμής Λαγκαδά (12-11) 35
7. Μαχητές Πειραματικό Πευκών (12-11) 35
8. Έσπερος Λαμίας (10-13) 33
9. Χαλκηδόνα/Προποντίς (10-13) 33
10. Φάρσαλα (10-13) 33
11. Φαίακας Κέρκυρας (10-13) 33
12. Νίκη Βόλου (9-14) 32
————————————–
13. Στρατώνι (9-14) 32
14. Γέφυρα (9-14) 32
15. Ίκαροι Σερρών (8-15) 31
16. Μακεδονικός (5-18) 28

Η επόμενη αγωνιστική (23η, 31/3):
Μακεδονικός – ΧΑΝΘ
Νίκη Βόλου – Γέφυρα
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Φίλιππος Βέροιας
Φάρσαλα – Αγρίνιο
Χαλκηδόνα – Ικαροι Σερρών
Φαίακας Κέρκυρας – Ελευθερούπολη
Στρατώνι – Ανατόλια
Εσπερος Λαμίας – Ερμής Λαγκαδά

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr