Sunday, 21 July 2019

B Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Mar 18, 2019

Β’ Εθνική (Νότος)-22η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

Οίακας Ναυπλίου-Πρωτέας Βούλας 83-62
ΚΑΟ Κορίνθου-Πεντέλη 67-74
Παπάγου-Γλαύκος 72-74 (66-66 κ.αγ.)
Πανελευσινιακός-Ένωση Ιλίου 76-65
Έσπερος Καλλιθέας-Δάφνη Δαφνίου 80-76
Μανδραϊκός-Πανερυθραϊκός 82-76
Τρίτων –Κρόνος Αγ. Δημητρίου 86-76
Δούκας-Παγκράτι (20/3, 19:30)

Τα φύλλα αγώνα :

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 86-76
Δεκάλεπτα : 27-17, 47-35, 62-54, 86-76
Διαιτητές : Χριστοδουλάκης-Τεφτίκης
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 10 (2), Κούτουλας 3 (1), Ψαρόπουλος 23 (2), Καλατζής 9 (1), Σπυριδάκης 7, Ντίμπ 12 (1), Νικολακόπουλος 5 (1), Δαμιανάκος 2, Μαλτέσιος 7, Ύμερι, Κουκουνιάς 8, Φρέσκος.
Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Ρουμελιώτης) : Κακαργιάς, Στραγανιώτης 5, Τσάβος. Ξιούρας 12 (3), Ζαραϊδώνης 12 (1), Βούζας, Κόης 19 (2), Μπακλαβάς, Σολωμός 8, Ανδρεάτος, Στέφος 20.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 82-76
Δεκάλεπτα: 22-21, 42-41, 60-58, 82-76
Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος Ρ.-Τσολάκος
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Σιμιτζής 12 (2), Γεωργοπαπαδάκος Σ. 13 (3), Δέδες 4, Γκαϊτάσοφ 2, Σεργιένκο 5, Κοπακάκης 2, Ρεκουνιώτης 18, Χάλαρης 6, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 10 (2), Φωτοπόπουλος 10 (2), Βασιλόπουλος, Παπανικολάου,
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 11, Στογιάνοβιτς 6 (1), Καλλιανιώτης 10, Ντουζίδης 6 (2), Γιαουρτόγλου 14 (2), Στάθης 16 (1), Καστανιώτης 2, Ματζιώρης 11 (2), Γεωργιάδης, Αντωνίου.

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 83-62
Δεκάλεπτα : 24-22, 41-33, 66-46, 83-62
Διαιτητές : Ρίζος-Κανελλόπουλος
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 5 (1), Κουμπούρας 7, Πασολάρι 2, Πελεκάνος 25 (3), Παπαντωνίου 14, Χάσα 2, Γεωργιάδης 7, Ευστρατίου, Μανάκας 2, Μπουρτσουκλής, Σκορδάς 8, Αναγνωστόπουλος 11,
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος) : Κυριλής 8, Ματαλιωτάκης 11, Ματσάγγος 5 (1), Αγγελόπουλος 6, Μόρφης 2, Αυγενικός 3, Παπαρέγκας 7 (1), Γάργαλης 6, Γεωργιάδης 2, Καματερός 12.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΓΛΑΥΚΟΣ 72-74 (66-66 κ.αγ)
Δεκάλεπτα : 24-27, 38-34, 58-45, 66-66 (κ.αγ), 72-74
Διαιτητές : Μακρής-Μπανασάκης
Παπάγου (Ταυρόπουλος) : Πίνης 14 (1), Πρισκομάτης 3 (1), Χρυσός 12 (1), Ζώρζος 18 (2), Κουτρούλιας 28 (2), Αγγελόπουλος, Γιαννίκος, Μπάλος 7.
Γλαύκος (Παπαδόπουλος) : Μοσχοβάκης 8 (1), Σερέτης 6, Γιαννικόπουλος 6, Καρακωνσταντάκης 14 (2), Μαναβόπουλος 18 (2), Αγγελόπουλος 7 (1), Δάβανης 13 (1), Τσεκλένης 2, Σπυράκος.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 76-65
Δεκάλεπτα : 28-22, 46-37, 65-49, 76-65
Διαιτητές : Μπούκας-Χρηστίδης Ηλ.
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 5 (1), Ηλιάδης 3 (1), Καράμπελας, Μουρατίδης 5 (1), Βούλγαρης 3 (1), Σταθόπουλος 14 (2), Κεφάλας, Δούκας 6, Αναγνωστάκης 9 (1), Ψαρόπουλος 31 (3)
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης) : Μπέλλας Γ. 3 (1), Τσακίρης 14 (2), Φουντάς 8 (1), Γεροκώστας 3 (1), Μπολάτογλου 10 (2) Μπέλλας Οδ 19 (2), Τσιούμπρης 6, Μανταλβάνος 2, Τσόλης.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 80-76
Δεκάλεπτα: 20-15, 39-35, 61-58, 80-76
Διαιτητές: Πολυχρόνης-Σιδερής
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 15 (1), Βάρσος 6, Γραμματικός, Καρλάφτης 2, Θεοδοσίου 15 (4), Μούτσα, Παπαφλωράτος 11, Χαρούνι Κλ. 2, Χαρούνι Ν. 8, Μπούσι 3 (1), Σκουλούδης 12, Βλασσόπουλος 6,
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Κάννας, Γκάτζο 2, Κουφόπουλος 3 (1), Γοργόνης 10 (2), Καραμπάτσος 5 (1), Ψημίτης, Σάλεχ 9 (1), Δομπρογιάννης 7, Μουστόπουλος 4, Παπαδιονυσίου 11 (1), Τάταρης 11, Αρνόκουρος 9

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΠΕΝΤΕΛΗ 67-74
Δεκάλεπτα : 17-16, 36-40, 48-57, 67-74
Διαιτητές : Καρακάσης-Καμήτσος
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 8, Γεωργίου, Μακρής 11 (1), Θεοδωρίδης 3 (1), Κεφαλάς 16 (1), Περρωτής 13, Κωνσνταντίνου 13 (3), Πράτης, Σακελλαράκης 3 (1), Μπαλής, Δανικάς.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπούτρης 1, Γεωργακόπουλος , Λίτσος 3 (1), Αποστολόπουλος 6 (2), Κούσουλας 19 (4), Καρούζος 3 (1), Μπέλη 10, Κουκάκης 5 (1), Σαλτουρίδης 11, Τάγαρης 10, Μπίγγος 6 (1).

Η Βαθμολογία (σε 22 αγώνες)

1.Δάφνη Δαφνίου (17-5) 39
2.Τρίτωνας (17-5) 39
———————————-
3 Οίακας Ναυπλιου (16-6) 38
4.Παγκράτι* (14-7) 35
5.Εσπερος Καλλιθέας (12-10) 34
6.Πρωτέας Βούλας (12-10) 34
7.Παπάγου (11-11) 33
8.Δούκας* (12-9) 33
9.Μανδραϊκός (10-12) 32
10.ΚΑΟ Κορίνθου (10-12) 32
11.Πεντέλη (10-12) 32
12.Πανελευσινιακός (9-13) 31
———————————-
13.Πανερυθραϊκός (7-15) 29
14.Γλαύκος (7-15) 29
15.Ένωση Ιλίου (7-15) 29
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (4-18) 26

Επόμενη αγωνιστική (23η, 24/03):

Πρωτέας Βούλας – ΚΑΟ Κορίνθου
Πεντέλη – Παπάγου
Γλαύκος – Δούκας
Παγκράτι -Πανελευσινιακός
Δάφνη Δαφνίου – Ενωση Ιλίου
Πανερυθραϊκός – Οίακας Ναυπλίου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Μανδραϊκός
Εσπερος Καλλιθέας – Τρίτωνας


Β’ Εθνική (Βορράς)-22η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

Φαίακας Κέρκυρας-Γέφυρα 80-73
Μακεδονικός-Φίλιππος Βέροιας 80-84
Νίκη Βόλου-Αγρίνιο 75-74
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Φάρσαλα 73-77
Ερμής Λαγκαδά-Ίκαροι Σερρών 77-61
Έσπερος Λαμίας-Ελευθερούπολη 67-65
Χαλκηδόνα / Προποντίς-Ανατόλια 76-94
Στρατώνι-ΧΑΝΘ 60-53

Τα φύλλα αγώνα :

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 77-61
Δεκάλεπτα : 23-16, 40-38, 55-49, 77-61
Διαιτητές : Τσουμαχίδης-Δολγύρας
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης) : Μήνου 6 (2), Αλτίνης, Μάρουσιτς 13 (1), Τσιρογιάννης 21 (1), Παπαπασχάλης, Νώτης 9 (1), Παρίτσης 5 (1), Πλιούκας 15 (4), Χριστοδούλου, Πιλκούδης 8.
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος) : Κάτος 6 (2), Σιδερίδης 8 (2), Γεωργιανός 2, Δαλαγκόζης, Κουτσοκώστας 3, Γκούτζιας 2, Καραμπέκης 2, Θολιώτης 13 (2), Φώτογλου 6, Κακιούζης 15.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 76-94
Δεκάλεπτα : 19-26, 36-51, 60-70, 76-94
Διαιτητές : Θεοδώρου-Λουλουδιάδης
Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος): Μαρκίδης 13 (1), Δανάκης, Τσακαλέρης 12 (1), Παπαδόπουλος 4, Λαΐδης 3 (1), Μυλωνιδης 12 (1), Κούτε 2, Δελίδης 15 (2), Σιόλιογκας 6, Σικαλίδης 7, Φυλαχτός 2
Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 2, Στεφανίδης , Αμπατζάς 12 (4), Μουρατίδης, Γαλανίδης 15 (4), Κάτανος , Κωνσταντινίδης 4 , Ξενιτίδης 3 (1), Κιγμέτογλου 12, Ζώτος 8, Μπρόζος 17 (3) , Καραποστόλου 21 (2) , Μουρατίδης .

NIKH BOΛΟΥ – ΑΓΡΙΝΙΟ 75-74
Δεκάλεπτα: 22-17, 40-36, 56-58, 75-74
Διαιτητές : Τζίμα-Αγραφιώτης Τζ
Νίκη Βόλου (Στρατίκης – Νάνης): Καραγέωργος 9 (3), Βερτζάγιας 5, Γιωτόπουλος, Κουτίνας 11 (1), Τσαβές, Τασιούδης 7, Τσώλης 15 (3), Τάσσος 12, Φρουσκλιάς 16 (2), Διγενής, Δελεντζές, Καρπέτης
Α.Ο. Αγρινίου (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Μιχάλογλου 12 (2), Καπινιάρης 16 (2), Τσατάς 2, Σταμούλης , Γκρέκας 13, Μήτσου 10 (2), Ψαράς 10 (2), Μπερερής 7 (1), Χρήστου, Σταμίρης.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΦΑΡΣΑΛΑ 73-77
Δεκάλεπτα : 23-26, 42-41, 64-55, 73-77
Διαιτητές : Ταρενίδης Κ.-Παπαγεωργίου
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης) : Βογιατζής 3 (1), Καραγιαννίδης 6 (2), Δήμας 2, Μαυρίδης 11, Χατζημιχαηλίδης 10 (1), Κλωναράς 5, Βαιντερλής 2, Μητσάκης 23 (4), Λαζάρου 6, Ελευθεριάδης 5.
Φάρσαλα (Φόρος) : Λεπενιώτης 16 (2) ,Αναγνωστόπουλος 6 (2 ),Τσιώγκας 3, Συνετός 6 (1), Τοπουζίδης 17 (3), Γκιουλέκας 24 (1), Δέσπος 5, Φιλιπόπουλος.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 67-65
Δεκάλεπτα : 17-15,36-39,47-49,67-65
Διαιτητές : Καλογερόπουλος Λ.-Ξέρας
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης) : Ρούζιος 9 (3), Πάππος 1, Κατσαρές 15 (3), Ολύμπιος 3 (1), Παπαργυρόπουλος 23 (5), Τεπετίδης 10 (2), Παπανικολάου 6 (2).
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος) : Κελεσίδης 4, Στυλίδης 8, Ιωάννου 9 (1), Απαζίδης 2, Σταμπουλής 11 (2), Χαρισμίδης 5, Βοϊβατόπουλος 14, Καραγιώργος 6 (2), Γκέλιος 5.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 80-84
Δεκάλεπτα : 17-22, 37-49, 60-60, 80-84
Δεκάλεπτα : Ντούρας-Δημάδης
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης) : Χαλάτσης 18(1), Κοντσές 2, Μπαρζού 2, Κουντουρατζόγλου 14, Τσινόπουλος 16(2), Κομμάτας, Καραθανάσης, Ουλουσίδης 22(2), Καλογεράτος, Ιωαννίδης, Χαντζίδης 6.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης) : Παπαδόπουλος 11, Τσεσμετζιδης, Σισμανης 3(1), Πονοπουλος, Γιαντσιδιώτης, Βαλλιος, Τσιακλαγκανος 11, Καβαργυρης, Κοθρας 26(2), Παραπουρας 8(2), Σουτζοπουλος 16(1), Κανταρκος 4.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 80-73
Δεκάλεπτα : 15-20, 35-37, 52-45, 80-73
Διαιτητές : Τσιαπλής-Κατωτικίδης
Φαίακας Κέρκυρας (Γεωργίου) : Γρίψιος 7 (1), Ματενίδης 11(3), Νεδέλκος 13, Σιώπης 5 (1), Σπιτιέρης 3 (1), Πεταλωτής 12, Νίκας 16(2), Χατζόπουλος 13.
ΚΣ Γέφυρας (Παραδάς) : Ψευτογκάς 8(2), Βούλτσος, Πουλιανίτης 4, Καταβαίνης 3, Αποστολίδης 9 (2), Ζιακας 20 (4), Κουτουξίδης 18 (2), Καραγιαννάκης 3, Κοτσάνος 4, Σιώμος 4, Παπαδόπουλος.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΧΑΝΘ 60-53
Δεκάλεπτα : 11-5, 24-22, 37-35, 60-53
Διαιτητές : Φακίτσας-Ελευθεριάδης
Στρατώνι (Μύθου, Πεγιάς) : Δοξάκης 2, Μπουρδάνος 16 (4), Κολοκοτρώνης 9 (1), Σιδηροηλιάς 8, Μπέγος 7, Φλιάτης, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 6, Κοτζαγιάννης 12
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης, Τζιομάλος) : Βαζούκης 2, Ντίνος 3 (1), Χονδρόπουλος 3 (1), Παπαδόπουλος 10, Μπαλάσκας, Ζαφειρούδης 6 (2), Γεωργάκης 4, Πέτροβιτς 10, Καραγεωργίου, Δεληγιώργης 15, Βλαγκόγιας, Τσάμης

Η βαθμολογία (σε 22 αγώνες):

1. Ανατόλια (20-2) 42
2. Αγρίνιο (15-7) 37
————————————–
3. Ελευθερούπολη (15-7) 377
4. Φίλιππος Βέροιας (13-9) 33
5. ΧΑΝΘ (12-10) 34
6. Μαχητές Πειραματικό Πευκών (12-10) 34
7. Ερμής Λαγκαδά (11-11) 33
8. Έσπερος Λαμίας (10-12) 32
9. Χαλκηδόνα/Προποντίς (10-12) 32
10. Φάρσαλα (10-12) 32
11. Φαίακας Κέρκυρας (10-12) 32
12. Νίκη Βόλου (9-13) 31
————————————–
13. Στρατώνι (9-13) 31
14. Γέφυρα (8-14) 30
15. Ίκαροι Σερρών (7-15) 29
16. Μακεδονικός (5-1)7 27

Η επόμενη αγωνιστική (23η, 24/3):

ΧΑΝΘ – Φαίακας Κέρκυρας
Γέφυρα – Μακεδονικός
Φίλιππος Βέροιας – Νίκη Βόλου
Αγρίνιο – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Ικαροι Σερρών – Φάρσαλα
Ελευθερούπολη – Στρατώνι
Ανατόλια – Εσπερος Λαμίας
Ερμής Λαγκαδά – Χαλκηδόνα

 Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr