Wednesday, 20 March 2019

Β Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Feb 18, 2019

Β’ Εθνική (Νότος)-18η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πρωτέας Βούλας 72-75 (66-66 κ.αγ)
Έσπερος Καλλιθέας-Πεντέλη 63-73
Τρίτωνας-Γλαύκος 74-63
Μανδραϊκός-Παγκράτι 94-91
Οίακας Ναυπλίου-Ένωση Ιλίου 71-66
ΚΑΟ Κορίνθου-Πανελευσιανιακός 68-58
Παπάγου-Δούκας 93-66
Πανερυθραϊκός-Δάφνη Δαφνίου 53-67

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 53-67
Δεκάλεπτα: 19-11, 28-24, 36-43, 53-67
Διαιτητές: Ραχιώτης, Τσολάκος
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 11, Στογιάνοβιτς, Καλλιανιώτης 11 (3), Μπακοδήμος, Σκάνδαλος 3, Γιαουρτόγλου 3 (1), Γεωργιάδης 2, Στάθης 5, Αντωνίου 13 (3), Καστανιώτης 4, Ματζιώρης 1, Κουντούρης.
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 1, Γκάτζο 11 (3), Κουφόπουλος 4, Γοργόνης 3, Καραμπάτσος 22 (4), Ψημίτης 3 (1), Σάλεχ 4, Δομπρογιάννης 6, Μουστόπουλος 3, Παπαδιονυσίου 5 (1), Τάταρης 3 (1), Αρνοκούρος 2.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΓΛΑΥΚΟΣ 74-63
Δεκάλεπτα: 24-16, 43-27, 64-41, 74-63
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Μαρίγλη
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Τσούτσος 2, Κουτούλας 9 (3), Ψαρόπουλος 8, Καλαντζής 11 (1), Σπυριδάκης 2, Ντιμπ 13 (2), Νικολακόπουλος 6 (1), Δαμιανάκος 3 (1), Ύμερι, Κουκουνιάς 14, Φρέσκος,
Γλαύκος (Παπαδόπουλος): Μοσχοβάκης 16 (2), Σακελλαρόπουλος, Βανδώρος 2, Γιαννικόπουλος 6, Εφέπουλος, Καρακωνσταντάκης 12 (1), Κούτρας, Αγγελόπουλος 9 (1), Δαβάνης 8 (2), Τσεκλένης 7 (2), Σπυράκος

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 68-58
Δεκάλεπτα : 10-14, 23-25, 44-42, 68-58
Διαιτητές : Δημόπουλος-Ρίζος
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) :Νιφόρας 4, Γεωργίου 5 (1), Μακρής 9(2), Θεοδωρίδης 8 (2), Κεφαλάς 15, Περρωτής 10, Κωνσταντίνου 11 (3), Πράτης 5 (1), Σκελλαράκης, Μπαλής.
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 12 (1), Ηλιάδης 2, Καράμπελας, Μουρατίδης 2, Κεφαλάς, Σταθόπουλος 9, Ιωάννου, Ψαρόπουλος 11(1), Δούκας 5, Αναγνωστάκης 17 (1).

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΔΟΥΚΑΣ 93-66
Δεκάλεπτα : 26-16, 47-30, 74-50, 93-66
Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος Ρ.-Καραβίτης
Παπάγου (Ταυρόπουλος) : Παπαζήσης 2, Πίνης 25 (3), Πρισκομάτης, Ζώρζος 19(2), Παπαπέτρου 12 (2 τριπ., 10 ριμπ., 10 ασίστ), Κουτρούλιας 15, Αγγελόπουλος 8, Γιαννίκος 4, Χρυσός 6, Μπάλος 2, Παστήρας, Ανδρικόπουλος.
Δούκας (Χούμπαυλης) : Δενδρινός 5(1), Παππάς 7, Λάκκας 2, Μποχωρίδης 12(1), Βουγιούκας 12, Ευστράτιου 3(1), Γκίνης 1, Ξύδης, Μήτσιαλος, Τσιτσιγιάννης 7(1), Σακελλάριου 8(1), Πετς 9.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 94-91
Δεκάλεπτα: 21-24, 45-48, 67-68, 94-91
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Κονταράτος
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάλαρης 15 (1), Γεωργοπαπαδάκος Σ. 28 (3), Φωτόπουλος 8 (2), Κοπακάκης 5 (1), Γκαϊτάσοφ 15 (2), Δέδες 13 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 10 (2), Σιμιτζής, Βασιλόπουλος, Σεργιένκο, Ρεκουνιώτης, Παπανικολάου,
Παγκράτι (Λιόγας): Λυτόπουλος 18, Κούτρας 2, Τζιβελέκας 25 (2), Ροδοστόγλου 18 (1), Φωτίου 8 (1), Μπένος 2, Μαγιντόμπε 3 (1), Δερμιτζάκης 12 (2), Δόξας 3, Αρμάος, Κατωπόδης.

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 71-66
Δεκάλεπτα: 17-19, 35-34, 51-47, 71-66
Διαιτητές: Ντάνος – Ασημακάκη
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 3, Κουμπούρας 17 (1), Πελεκάνος 20 (2), Παπαντωνίου 4, Γεωργιάδης 7, Χάσα, Μανάκας 6, Σκορδάς 6, Αναγνωστόπουλος 8,
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου, Μπέλλας Ι. 6 (2), Τσακίρης 14 (1), Φουντάς 7 (1), Πανουσόπουλος 7 (1), Μπολάτογλου 5 (1), Μπέλλας Οδ. 2,Τσιούμπρης 10, Μανταλβάνος 12, Γεροκώστας 3.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 63-73
Δεκάλεπτα: 17-26, 33-40, 48-55, 63-73
Διαιτητές: Αναστασιου-Γιακείμη
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 10, Βάρσος 2, Γραμματικός 7 (1), Καρλάφτης, Θεοδοσίου 2, Μούτσα 2, Παπαφλωράτος 12, Βλασσόπουλος 5 (1), Χαρούνι Κλ. 4, Χαρούνι Ν 9, Μπούσι 2, Σκουλούδης 8,
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 2, Νάσσης, Γεωργακόπουλος, Πανέτης, Αποστολόπουλος 10 (2), Κούσουλας 14 (4), Καρούζος 20 (5), Μπέλλη 8, Κουκάκης 2, Μπίγγος 5, Σαλτουρίδης, Τάγαρης 12.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 72-75
Δεκάλεπτα : 14-19, 35-35, 51-51, 66-66 (κ.αγ.), 72-75
Διαιτητές : Πόντας-Τεφτίκης
Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Ρουμελιώτης) : Στραγανιώτης 7 (1), Κεφαλάς 6, Ξιούρας 4 (1), Ζαραϊδώνης 16 (2), Βούζας 11 (1), Κόης 4, Μπακλαβάς, Σολωμός 10, Καρακεχαγιάς 6, Στέφος 4, Ανδρεάτος 4
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος) : Κυριλής 4, Ματαλιωτάκης 17, Ματσάγγος 4, Αγγελόπουλος 17 (3), Μόρφης 7 (1), Παπαδάκης 19 (4), Παπαρέγκας 5 (1), Γάργαλης 2 , Γεωργιάδης

Η Βαθμολογία (σε 18 αγώνες)

1.Δάφνη Δαφνίου (14-4) 32
2.Τρίτωνας (13-5) 31
———————————-
3.Οίακας Ναυπλιου (13-5) 31
4.Παγκράτι (12-6) 30
5.Πρωτέας Βούλας (11-7) 29
6.Δούκας (11-7) 29
7.Πεντέλη (9-9) 27
8.Έσπερος Καλλιθέας (9-9) 27
9.Παπάγου (9-9) 27
10.Μανδραϊκός (8-10) 26
11.Πανελευσινιακός (8-10) 26
12.ΚΑΟ Κορίνθου (8-10) 26
———————————-
13.Πανερυθραϊκός (6-12) 24
14.Γλαύκος (5-13) 23
15.Ένωση Ιλίου (5-13) 23
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (3-15) 21

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 24/2):

Πρωτέας Βούλας – Εσπερος
Πεντέλη – Τρίτωνας
Γλαύκος – Μανδραϊκός
Παγκράτι – Οίακας Ναυπλίου
Ενωση Ιλίου – ΚΑΟ Κορίνθου
Πανελευσινιακός – Παπάγου
Δάφνη Δαφνίου – Δούκας
Πανερυθραϊκός – Κρόνος Αγ. Δημητρίου


Βόρειος όμιλος-Β’ Εθνική (Βορράς)
18η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

Φαίακας Κέρκυρας-Μαχητές Πειραματικό Πευκών 62-59
Ερμής Λαγκαδά-Γέφυρα 84-63
Χαλκηδόνα / Προποντίς-Φίλιππος Βέροιας 68-61
Έσπερος Λαμίας-Αγρίνιο 72-65
Στρατώνι-Φάρσαλα 83-80
Μακεδονικός-Νίκη Βόλου 73-57
Ελευθερούπολη-Ίκαροι Σερρών 50-77
Ανατόλια-ΧΑΝΘ (Δευτέρα 18/2)

Τα φύλλα αγώνα :

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 73-57
Δεκάλεπτα : 18-7, 34-22, 53-39, 73-57
Διαιτητές : Ντούρας-Ζαχαριάδης
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης – Κεραμιδάς) : Χαλάτσης (1), Κοντσές 6 (1), Μπαρζού 2, Κουντουράτζογλου 13, Τσινόπουλος 12 (2), Καλαποθαράκος, Κομματάς, Καραθανάσης 3 (1), Ουλουσίδης 12 (1), Καλογεράτος 2, Ιωάννιδης, Χαντζίδης 13 (1).
Νίκη Βόλου (Γιασσάρης – Στρατίκης) : Διγενής, Καραγεώργος, Αναγωνστόπουλος 6 (2), Γιωτόπουλος 1, Κουτίνας 4, Τσαβές, Τασιούδης 13, Τσώλης 6, Τάσσος 11, Φρουσκλιάς 16 (3), Καρπέτης.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 68-61
Δεκάλεπτα : 16-19, 42-31, 59-46, 68-61
Διαιτητές :Τσιαπλής-Κατωτικίδης
Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος) : Σπύρας, Μαρκιδης 1, Δανάκης 4, Τσακαλέρης 13, Παπαδόπουλος 2, Λαϊδης, Μυλωνίδης 15 (3), Δελίδης 18 (4), Σικαλίδης 5, Φυλακτός 10 (2).
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας) : Παπαδόπουλος 1, Σισμάνης 3 (1), Βάλλιος 3 (1), Τσιαγκλαγκάνος 13 (1), Καβαργύρης, Κοθράς 9, Παραπούρας 11 (2), Σουτζόπουλος 10, Καντάρκος 11.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 50-77
Δεκάλεπτα :3-20, 18-49, 36-65, 50-77
Διαιτητές :Φουτζήλας-Αγραφιώτης Ι.
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος) : Κελεσίδης, Στυλίδης 2, Μπουτσακσί, Ιωάννου 6, Απαζίδης 10 (2), Σταμπουλής 6, Χαρισμίδης 6, Βοϊβατόπουλος 12 (1), Καραγιώργος 5 (1), Λαζαρίδης, Κωσταντάρας, Μπέσσας 1.
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος) : Κάτος 7, Σιδερίδης 3 (1), Γεωργιανός 13 (1), Δαλαγκόζης, Κουτσοκώστας 2, Γκούτζιας 2, Παπαδόπουλος, Καραμπέκης 8, Θολιώτης 4, Φώτογλου 9 (1), Κακιούζης 29.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 62-59
Δεκάλεπτα : 15-15, 29-30, 48-45, 62-59
Διαιτητές : Ξέρας-Τσουμαχίδης
Φαίακας Κέρκυρας (Γεωργίου) : Κατέχης, Γρίψιος, Ματενίδης 4, Νεδέλκος 14 (2), Σιώπης 2, Σπιτιέρης 14 (3), Πεταλωτής 9 (2), Περρούλης 15, Νίκας, Ψάρας, Χατζόπουλος 4, Ταουσάνης
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης) : Λαζάρου, Ελευθεριάδης 11, Βαϊντερλής, Βογιατζής 6 (2), Καραγιαννίδης 2, Παλιαχάνης, Δήμας 9, Μαυριδης 7, Χατζημιχαηλίδης 7, Κλωναράς, Μητσάκης 15 (3), Τσιμίδης.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 84-63
Δεκάλεπτα :19-17, 37-35, 60-49, 84-63
Διαιτητές : Κοϊμτζόγλου-Λουλουδιάδης
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης) : Μήνου 11 (1) ,Αλτίνης , Μάρουσιτς 16 (2), Τσιρογιάννης 16 ,Παπαπασχάλης ,Νώτης 11 (1) ,Παρίτσης ,Καμπέρης ,Πλιούκας 10 (3),Γκαμούρας 6 ,Πιλκούδης 13,Χριστοδούλου
ΚΣ Γεφυρας (Αλμπάνης): Πουλιανίτης 12 (1),Καραγιαννάκης 9 (1),Ψευτογκάς 6 (2),Καταβαίνης 3,Αποστολίδης 4,Ζιάκας 11 (1),Σιώμος 6,Κοτσανος 7

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΓΡΙΝΙΟ 72-65
Δεκάλεπτα : 23-19, 40-35, 60-47, 72-65
Διαιτητές : Στρέμπας-Γρίβα
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης) : Στολίγκοβιτς 5 (1), Ρούζιος 5 (1), Μπερτσιμάς, Πάππος 9 (3), Κατσαρές 12, Παπανικολάου, Φύκας 4, Αργύρης, Παπαργυρόπουλος 23, Μαντζούκας, Τεπετίδης 14 (1), Ολύμπιος.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος) : Τασόπουλος 9, Μπερερής 1, Μιχάλογλου 6, Καπινιάρης 13, Χρήστου, Τσάτας, Σταμούλης, Γκρέκας 15 (1), Μήτσου 18 (3), Ψάρας 3 (1), Σαρρής, Σταμίρης.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΦΑΡΣΑΛΑ 83-80
Δεκάλεπτα: 18 – 23, 44 – 44, 68 – 58, 83 – 80
Διαιτητές : Θεοδώρου-Γαζέτας
Στρατώνι (Μύθου): Δοξάκης 20 (3) Μπουρδάνος 3 (1), Κολοκοτρώνης 5 (1), Δημητράκας 2, Σιδεροηλίας 5, Μπέγας 13 (2), Γκοτζαγιάννης 6, Φλιάτης 6 (1) Πολυτόπουλος 8 (1), Δασκαλόπουλος 15 (1), Γεωργιάδης, Μπόκιος
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 20 (1) Χαιρετίδης 9 (1), Αναγνωστόπουλος 10 (2), Συνετός 2, Λούτας 9 (3), Γκιουλέκας 22 (1) Φιλιππόπουλος 8, Τσιώγκας, Τοπουζίδης, Φαρμάκης.

Η Βαθμολογία (σε 18 αγώνες)

1.Ανατόλια* (16-1) 33
2.Αγρίνιο (12-6) 30
——————————–
3.Ελευθερούπολη (12-6) 30
4.Ερμής Λαγκαδά (12-8) 28
5.Φίλιππος Βέροιας (12-8) 28
6.Χαλκηδόνα / Προποντίς (9-9) 27
7.Μαχητές Πειραματικό Πευκών (9-9) 27
8.ΧΑΝΘ* (9-8) 26
9.Έσπερος Λαμίας (8-10) 26
10.Νίκη Βόλου (8-10) 26
11.Φαίακας Κέρκυρας (8-10) 26
12.Στρατώνι (7-11) 25
——————————–
13.Γέφυρα (7-11) 25
14.Φάρσαλα (7-11) 25
15.Ίκαροι Σερρών (6-12) 24
16.Μακεδονικός (5-13) 23

*Έχουν ένα ματς λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 24/2):
ΧΑΝΘ – Ερμής Λαγκαδά
Γέφυρα – Χαλκηδόνα
Φίλιππος Βέροιας – Εσπερος Λαμίας
Αγρίνιο – Στρατώνι
Φάρσαλα – Φαίακας Κέρκυρας
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Μακεδονικός
Ικαροι Σερρών – Νίκη Βόλου
Ελευθερούπολη – Ανατόλια

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr