Saturday, 20 April 2019

Β Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Feb 10, 2019

Β’ Εθνική (Νότος)-17η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα
Πρωτέας Βούλας-Πανερυθραϊκός 73-70
Πεντέλη-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 69-67
Γλαύκος-Έσπερος Καλλιθέας 51-63
Παγκράτι-Τρίτωνας 81-77
Ένωση Ιλίου-Μανδραϊκός 71-63
Πανελευσινιακός-Οίακας Ναυπλίου 74-85
Δούκας-ΚΑΟ Κορίνθου 67-65
Παπάγου-Δάφνη Δαφνίου 83-73

Τα φύλλα αγώνα :

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 71-63
Δεκάλεπτα:14-15, 31-29, 46-45, 71-63
Διαιτητές: Τσολάκος-Σιδέρης
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου 2, Μπέλλας Γ. 10(2), Τσακίρης 18(1), Φουντάς 19(5), Μπολάτογλου 4, Μπέλλας Οδ. 6, Τσιουμπρής 2, Μανταλβάνος 10, Πανουσόπουλος, Τσώλης, Κατσαρός, Γεροκώστας
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Παπανικολάου 2, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 18(2), Δέδες 7, Γκαιντάσοφ 12, Σεργιένκο 5, Ρεκουνιώτης 8, Χάλαρης 9, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 2, Κοπακάκης, Φωτόπουλος.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 74-85
Δεκάλεπτα: 20-27, 45-48, 55-62, 74-85
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Φάκαρος
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 17 (1), Ηλιάδης 12 (1), Καράμπελας 6 (1), Μουρατίδης, Βούλγαρης 2, Σταθόπουλος 7, Ιωάννου, Ψαρόπουλος 19 (3), Δούκας 4, Αναγνωστάκης 7,
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 2, Κουμπούρας 22 (2), Πελεκάνος 14 (2), Γεωργιάδης 4, Μανάκας 8 (2), Μπουρτσουκλής, Αναγνωστόπουλος 21 (1), Παπαντωνίου 14 (2).

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 81-77
Δεκάλεπτα : 30-23, 48-47, 61-65, 81-77
Διαιτητές :Κωνσταντινόπουλος-Μπούκας
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 18, Μαγιντόμπε 3 (1), Κούτρας 5 (1), Κατωπόδης 7 (2), Λυτόπουλος 6 (1), Φωτίου, Δερμιτζάκης 16 (2), Δόξας, Ροδοστόγλου 19 (3), Μπένος 7, Αρμάος.
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Κούτουλας 6 (1), Ψαρόπουλος 15 (1), Καλατζής 6 (2), Ντιμπ 19 (1), Νικολακόπουλος 6 (2), Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 17, Κουκουνιλας 5, Τσούτσος 3 (1).

ΔΟΥΚΑΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 67-65
Δεκάλεπτα : 14-19, 33-24, 52-44, 67-65
Διαιτητές : Δολγύρας-Χριστινάκης
Δούκας (Χούμπαυλης) : Παππάς 9, Δενδρινός 8 (1), Μποχωρίδης 19 (4), Βουγιούκας 8, Ξύδης 2, Τσιτσιγιάννης 7, Πετς. Λάκκας 2, Μήτσιαλος, Αποστολίδης 12, Γκίνης, Σακελλαρίου.
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 10 (2), Σακελλαράκης 13, Μακρής 15 (3), Θεοδωρίδης 3 (1), Κεφαλάς 9 (1), Περρωτής 6, Μπαλλής, Τασσιόπουλος 2, Κωνστνατίνου 7 (2).

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 83-73
Δεκάλεπτα: 22-20, 39-37, 67-51, 83-73
Διαιτητές: Κάρδαρης-Καλογερόπουλος Φ.
Παπάγου (Ταυρόπουλος): Παπαζήσης, Πίνης 4, Πρισκομάτης 7, Ζώρζος 14 (1), Παπαπέτρου 12, Κουτρούλιας 23 (2), Αγγελόπουλος, Γιαννίκος 2, Χρυσός 5 (1), Μπάλος 16, Μάνδαλος
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Κάννας, Γκάτζο 7 (1), Κουφόπουλος 4 (1), Γοργόνης 12 (3), Καραμπατσος, Ψημίτης 7, Σαλέχ 3, Δομπρογιάννης 6, Παπαδιονυσίου 17 (1), Τάταρης 2, Αρνόκουρος 9

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 73-70
Δεκάλεπτα: 21-22, 43-36, 63-54, 73-70
Διαιτητές: Μπίκας -Αποστολίδης
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Κυρίλης 5 (1), Ματαλιωτάκης 27, Ματσάγγος, Αγγελόπουλος 18 (4), Μόρφης 5, Παπαδάκης 5 (1), Παπαρέγκας 9 (1), Γάργαλης 2, Γεωργιάδης 2.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 9, Στογιάνοβιτς, Καλλιανιώτης 8 (2), Ντουζίδης 2, Σκάνδαλος 24 (2 τρίπ., 4 κλεψ.), Γιαουρτόγλου 7 (1), Γεωργιάδης, Στάθης 7, Αντωνίου, Καστανιώτης, Ματζιώρης 13 (2).

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 51-63
Δεκάλεπτα: 7-12, 15-28, 28-44, 51-63
Διαιτητές: Σταθόπουλος-Κώτσου
Γλαύκος (Παπαδόπουλος): Μοσχοβάκης 8 (1), Βανδώρος 2, Γιαννακόπουλος 6, Καρακωνσταντάκης 5 (1), Κουτρας 2, Μαναβόπουλος 8, Αγγελόπουλος 4, Δαβάνης 11 (3), Τσέκλένης, Σπυράτος 4.
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Χαρούνι Ν. 11 (1), Βάρσος 2, Χατζηκίδης 2, Καρλάφτης, Σκουλούδης 6, Παπαφλωράτος 10 (2), Βλασσόπουλος 11, Χαρούνι Κ. 2, Μούτσα, Γραμματικός 20 (3)

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 69-67
Δεκαλέπτα : 11-20, 36-33, 50-43, 69-67
Διαιτητές : Φασόλης-Ορφανός Εμ.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπούτρης 7 (1), Γεωργακόπουλος 1, Αποστόλοπουλος 3, Κούσουλας 12 (3), Καρούζος 20 (5), Μπέλη 6, Κουκάκης 14, Σαλτουρίδης, Τάγαρης 6, Νάσης.
Κρόνος Αγ,Δημητρίου (Ρουμελιώτης) : Στραγανιώτης, Κεφαλάς 2,Ξιούρας 6 (2), Ζαραϊδώνης 15 (1), Βούζας 2, Κόης 10, Σολωμός 10, Καρακεχαγιάς 12 (2), Στέφος 6, Ανδρεάτος 2

Η Βαθμολογία (σε 17 αγώνες)

1.Δάφνη Δαφνίου (13-4) 30
2.Τρίτωνας (12-5) 29
———————————-
3.Οίακας Ναυπλιου (12-5) 29
4.Παγκράτι (12-5) 29
5.Δούκας (11-6) 28
6.Πρωτέας Βούλας (10-7) 27
7.Έσπερος Καλλιθέας (9-8) 26
8.Πεντέλη (8-9) 25
9.Πανελευσινιακός (8-9) 25
10.Παπάγου (8-9) 25
11.Μανδραϊκός (7-10) 24
12.ΚΑΟ Κορίνθου (7-10) 24
———————————-
13.Πανερυθραϊκός (6-11) 23
14.Γλαύκος (5-12) 22
15.Ένωση Ιλίου (5-12) 22
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (3-14) 20

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 17/2):

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Πρωτέας Βούλας
Εσπερος – Πεντέλη
Τρίτωνας – Γλαύκος
Μανδραϊκός – Παγκράτι
Οίακας Ναυπλίου – Ενωση Ιλίου
ΚΑΟΚ – Πανελευσινιακός
Παπάγος – Δούκας
Πανερυθραϊκός – Δάφνη Δαφνίου

Β’ Εθνική (Βορράς)-17η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου
Φίλιππος Βέροιας-Ερμής Λαγκαδά 65-58

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου
Γέφυρα-Ανατόλια 68-76
Αγρίνιο- Χαλκηδόνα / Προποντίς 79-80 (71-71 κ.α.)
Φάρσαλα-Έσπερος Λαμίας 79-66
Μαχητές Πειραματικό Πευκών-Στρατώνι 72-65
Νίκη Βόλου-Φαίακας Κέρκυρας 73-65
Μακεδονικός-Ίκαροι Σερρών 71-68
ΧΑΝΘ-Ελευθερούπολη 65-72

Τα φύλλα αγώνα :

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 65-58
Δεκάλεπτα : 16-26, 34-36, 50-48, 65-58
Διαιτητές : Ντούρας – Ζαχαριάδης
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος, Σισμάνης 13(1), Πονόπουλος, Βάλλιος 3(1), Τσιακλάγκανος 8, Καβαργύρης, Κοθράς 15(1) , Παραπούρας 15(4), Σουτζόπουλος 8, Καντάρκος 3
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Μήνου 13(3), Αλτίνης 7(1), Μάρουσιτς 9(1), Παπαπασχάλης, Νώτης 8(2) , Παρίτσης 9(1), Κωνσταντινίδης , Πλιούκας 2, Γκαμούρας 10, Πιλκούδης , Χριστοδούλου, Καμπέρης.

ΓΕΦΥΡΑ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 68-76
Δεκάλεπτα: 15-16, 35-40, 50-58, 68-76
Διαιτητές: Θεοδώρου-Γαζέτας
Γέφυρα (Αλμπάνης): Πουλιανίτης 13(2), Καραγιαννάκης, Ψευτογκάς, Καταβαίνης 10(2), Ζιάκας 15(2), Κουτουξίδης 2, Σιώμος 9, Κοτσάνος 19
Σ.Α.Α.Κ. Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης, Στεφανίδης , Αμπατζάς 2,Αράπης, Γαλανίδης 10(3),Κάτανος , Κωνσταντινίδης 1, Ξενιτίδης 2,Ζώτος 14, Μπρόζος 6,Καραποστόλου 39(7).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 73-65
Δεκάλεπτα:17-20, 33-42, 53-52, 73-65
Διαιτητές: Κοϊμοτζόγλου-Λουλουδιάδης
Νίκη Βόλου (Γιασάρης – Στρατίκης): Καραγεώργος, Βερτζάγιας, Καρπέτης, Αναγνωστόπουλος 3(1), Γιωτόπουλος 12 (4), Κουτίνας 27 (1), Τσαβές 2, Τασιούδης 14, Τσώλης 6, Τάσσος 9 (1), Διγενής
Φαίακας Κέρκυρας (Γεωργίου): Κατέχης, Γρίψιος 2, Ματενίδης 9 (1), Νεδέλκος 6 (1), Σιώπης 8 (2), Πεταλωτής 8, Περούλης 13 (2), Νίκας 14 (2), Αυγερινός, Χατζόπουλος 2, Ταουσάνης 3.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 79-80
Δεκάλεπτα: 22-21, 37-41, 55-52, 71-71, 79-80
Διαιτητές: Καλογερόπουλος – Τσουμαχίδης.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 14(1), Μπερερής 3, Μιχάλογλου 21(3), Καπινιάρης 6, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης, Γκρέκας 10(2), Μήτσου 23(2), Ψαράς 2, Σαρρής, Σταμίρης.
Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος): Σπύρας 5(1), Μαρκίδης, Δανάκης 8(1), Τσακαλέρης 16, Παπαδόπουλος 3, Λαΐδης, Μυλωνίδης 14(2), Κούτε, Δελίδης 18(1), Σικαλίδης 13(1), Φυλακτός 3(1).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 71-68
Δεκάλεπτα: 16-24, 35-38, 49-56, 71-68
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Ντόγκας
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 8, Κοντσές, Μπάρζου, Κουντουράτζογλου 16 (1), Τσινόπουλος 12 (2), Ουλουσίδης 20 (2), Καλογεράτος 5, Χαντζίδης 10, Διαμαντής, Ιωαννίδης Κομματάς, Καραθανάσης
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάττος 2, Δούκας, Σιδερίδης, Γεωργιανός, Κακιούζης 26, Κουτσοκώστας 7 (1), Γκούτζιας, Παπαδόπουλος, Καραμπέκης 2, Θολιώτης 5, Φώτογλου 18, Δαλαγκόζης.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 72-65
Δεκάλεπτα: 28-15,46-39,61-55,72-65
Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Εκιζογλου
Μαχητές Πειραματικού Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Βογιατζής 7(1), Καραγιαννίδης 5(1), Δήμας 7(1), Μαυρίδης 18(1), Χατζημιχαηλίδης 7(1), Τσιμίδης 2, Βαϊντερλής 2, Μητσάκης 5(1), Ελευθεριάδης 19(3)
Στρατώνι (Μύθου, Πέγιας): Δοξάκης 10(2), Μπουρδάνος, Κολοκοτρώνης 4, Δημητράκας 2, Σιδηροηλίας 16(1), Μπέγας, Φλιάτης 16(3) ,Δασκαλόπουλος 6, Κοτζαγιάννης 11.

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 79-66
Δεκάλεπτα: 19-16, 43-31, 69-52, 79-66.
Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Aγραφιώτης.
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 8, Χαιρετίδης 8, Αλεξόπουλος , Λιούπης Φιλιππόπουλος 10, Τσιώγκας 8(2), Αναγνωστόπουλος 5(1), Τοπουζίδης 15(2), Συνετός 6, Γκιουλέκας 17(3), Φαρμάκης , Λούτας 3(1).
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 8(2), Ρούζιος 4, Μπερτσιμάς, Πάππος 2, Κατσαρές 14(2), Παπανικολάου , Φύκας 12(2), Αργύρης , Παπαργυρόπουλος 9, Μάντζουκας 3(1), Τεπετίδης 15(2), Ολύμπιος

Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες) :

1. Ανατόλια (16-1) 33
2. Αγρίνιο (12-5) 29
———————————-
3.Ελευθερούπολη (12-5) 29
4.Φίλιππος Βέροιας (10-7) 27
5.Ερμής Λαγκαδά (9-8) 26
6.ΧΑΝΘ (9-8) 26
7.Μαχητές Πειραματικό Πευκών (9-8) 26
8.Νίκη Βόλου (8-9) 25
9.Χαλκηδόνα/Προποντίς (8-9) 25
10.Έσπερος Λαμίας (7-10) 24
11.Φαίακας Κέρκυρας (7-10) 24
12 Γέφυρα (7-10) 24
———————————-
13.Φάρσαλα (7-10) 24
14.Στρατώνι (6-11) 23
15.Ίκαροι Σερρών (6-12) 22
16.Μακεδονικός (4-13) 21

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 17/2):
Ανατόλια – ΧΑΝΘ
Ερμής Λαγκαδά – Γέφυρα
Χαλκηδόνα – Φίλιππος Βέροιας
Εσπερος Λαμίας – Αγρίνιο
Στρατώνι -Φάρσαλα
Φαίακας Κέρκυρας – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Μακεδονικός – Νίκη Βόλου
Ελευθερούπολη – Ικαροι Σερρών

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr