Tuesday, 19 March 2019

Β Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, επόμενη αγωνιστική σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Jan 14, 2019

Β’ Εθνική (Νότος)-13η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα
Πρωτέας Βούλας-Παγκράτι 60-67
Πεντέλη-Γλαύκος 72-63
Δάφνη Δαφνίου-Οιάκας Ναυπλίου 78-65
Πανερυθραϊκός-Ένωση Ιλίου 70-68
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πανελευσινιακός 61-70
Έσπερος Καλλιθέας-Δούκας 68-70
Τρίτωνας-Παπάγου 87-79
Μανδραϊκός-ΚΑΟ Κορίνθου 77-62

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 70-68
Δεκάλεπτα: 8-15, 35-32, 52-45, 70-68
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Ορφανός
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 12 (1 τρίπ., 8 ριμπ.), Στογιάνοβιτς 3, Καλλιανιώτης 15 (3/4 τρίπ.), Ντουζίδης 7 (1 τρίπ., 8 ριμπ.), Κουντούρης, Σκάνδαλος 17 (1), Γιαουρτόγλου 10, Γεωργιάδης, Στάθης, Αντωνίου, Καστανιώτης, Ματζιώρης 6.
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου 4, Μπέλλας Γ. 21 (5), Τσακίρης 8, Φουντάς 10 (2), Πανουσόπουλος, Μπολάτογλου 8, Μπέλλας Οδ. 8 (1), Τσιουμπρής 6, Γεροκώστας 3

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΓΛΑΥΚΟΣ 72-63
Δεκάλεπτα : 24-13, 45-34. 57-46, 72-63
Διαιτητές : Χαλαμπαλάκης-Τσιμπούρης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπούτρης 3 (1), Λίτσος 6 (8 ριμπ.), Αποστολόπουλος 6 (2), Κούσουλας 4 (1), Καρούζος 13 (2), Μπέλης 20 (1 τριπ., 17 ριμπ.), Κουκάκης,Μπίγγος 10, Σαλτουρίδης 7, Τάγαρης 3,
Γλαύκος (Μυριούνης) : Μοσχοβάκης 14 (1), Σερέτης 9, Βανδώρος 2, Γιαννικόπουλος, Καρακωνσταντάκης 10 (3), Κούτρας 7 (1), Δάβανης 14, Τσεκλένης 5 (1), Σπυράκος 2, Σακελλαρόπουλος.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 60-67
Δεκάλεπτα : 13-20, 35-31, 48-49, 60-67
Διαιτητές : Τσολάκος-Αργυρούδης
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος) : Κυρίλης 7 (1), Ματσάγγος, Παπαδάκης, Αυγενικός 1, Παπαρέγκας 5 (1), Φιλίππου, Γάργαλης, Καματερός 6, Μόρφης 7 (1), Ματαλιωτάκης 22, Γεωργιάδης.
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 8, Κούτρας 5 (1), Λυτόπουλος 11 (1), Φωτίου 12 (2), Δερμιτζάκης 9, Ροδόστογλου 6 (1), Μπένος 12, Αρμάος 4.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 77-62
Δεκάλεπτα: 13-20, 33-30, 53-48, 77-62
Διαιτητές: Καρπάνος-Μαραγκάκης
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Σιμιτζής 9 (1), Παπανικολάου 2, Χάλαρης 20, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 14, Φωτόπουλος 4 (1), Ρεκουνιώτης 11, Δέδες 4, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 8 (1), Σεργιένκο 3, Γκαϊτάφοφ 2, Κοπακάκης,
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Νιφόρας 7 (1), Γεωργίου 2, Μακρής 8 (1), Θεοδωρίδης 2, Κεφαλάς 17 (1), Περρωτής 15, Πράττης 3 (1), Κωνσταντίνου, Τασσιόπουλος, Μπαλής 4, Δανίκας 4.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΠΑΠΑΓΟΥ 87-79
Δεκάλεπτα: 23-23, 39-43, 57-63, 87-79
Διαιτητές: Ορφανός Ιορδ.-Νερομυλιώτης
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Αθανασόπουλος, Φρέσκος, Ψαρόπουλος 15, Καλατζής 18 (3), Σπυριδάκης 1, Ντιμπ 24 (2), Νικολακόπουλος 5 (1), Δαμιανάκος 6 (2), Μαλτέσιος 11, Ύμερι, Κουκουνιάς 4, Βερτούδος 3,
Παπάγου (Ταυρόπουλος): Παπαζήσης, Πίνης 8 (2), Πρισκομάτης 2, Λεκάκης 2, Χρυσός 5 (1), Ζώρζος 12 (1), Παπαπέτρου 14 (4), Κουτρούλιας 22 (2), Αγγελόπουλος 4, Μπάλος 10, Μάνδαλος.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 63-70
Δεκάλεπτα: 13-14, 31-31, 46-53, 63-70
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Τηγάνης
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ρουμελιώτης): Κεφαλάς 5, Ξιούρας 5 (1), Ζαραϊδώνης 11 (2), Βούζας 2, Κόης 22 (4), Μπακλαβάς 3 (1), Σολωμός 4, Ανδρεάτος 1, Στέφος 8,
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 15 (3), Ηλιάδης 6 (1), Καράμπελας 2, Μουρατίδης 5 (1), Βούλγαρης, Σταθόπουλος 2, Ιωάννου, Δούκας 7, Αναγνωστάκης 11, Ψαρόπουλος 22 (3).

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 78-65
Δεκάλεπτα: 21-16, 37-34, 55-50, 78-65
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Κωνσταντινίδου
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 6(2), Γκατζο 3(1), Κουφόπουλος 5, Γοργ’ονης 10, Καραμπάτσος 2, Ψημίτης 3(1), Σάλεχ 14(1), Δομπρογιάννης 8(1), Μουστόπουλος 2, Παπαδιονυσίου 11(1), Τάταρης 14
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζης 5(1), Κουμπούρας 18, Πελεκάνος 5, Παπαντωνίου 2, Γεωργιάδης 13(1), Μανάκας, Μπουρτσουκλής 6, Σκορδάς 5, Αναγνωστόπουλος 11(1).

Η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)

1.Δάφνη Δαφνίου (10-3) 23
2.Τρίτων (10-3) 23
——————————————
3.Δούκας (9-4) 22
4.Παγκράτι (9-4) 22
5.Οίακας Ναυπλίου (9-4) 22
6.Πανελευσινιακός (7-6) 20
7.Πρωτέας Βούλας (7-6) 20
8.ΚΑΟ Κορίνθου (6-7) 19
9.Έσπερος Καλλιθέας (6-7) 19
10.Πεντέλη (6-7) 19
11.Πανερυθραϊκός (5-8) 18
12.Γλαύκος (5-8) 18
——————————————
13.Μανδραϊκός (5-8) 18
14.Παπάγου (5-8) 18
15.Ένωση Ιλίου (3-10) 16
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (2-11) 15

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 20/1):
Γλαύκος – Πρωτέας Βούλας
Πεντέλη – Δάφνη Δαφνίου
Παγκράτι – Πανερυθραϊκός
Ενωση Ιλίου – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Πανελευσινιακός – Εσπερος
Δούκας – Τρίτωνας
Παπάγος – Μανδραϊκός
ΚΑΟ Κορίνθου – Οίακας Ναυπλίου


Β’ Εθνική (Βορράς)-13η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα
Έσπερος Λαμίας-Φαίακας Κέρκυρας 69-63
ΧΑΝΘ-Αγρίνιο 68-80
Γέφυρα-Φίλιππος Βέροιας 68-71
Ίκαροι Σερρών-Στρατώνι 67-77
Ελευθερούπολη-Φάρσαλα 83-69
Ανατόλια-Μαχητές Πειραματικό Πευκών 76-71
Ερμής Λαγκαδά-Νίκη Βόλου 79-73
Χαλκηδόνα / Προποντίς-Μακεδονικός 68-48

Τα φύλλα αγώνα :
Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 76-71
Δεκάλεπτα: 10-13, 34-33, 49-50, 76-71
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Γαζέτας
Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 8(2), Στεφανίδης , Αμπατζάς 6,Αράπης, Γαλανίδης 8(1),Κάτανος , Κωνσταντινίδης , Ξενιτίδης 13(3), Ζώτος 7, Μπρόζος 24(1),Καραποστόλου 10(2)
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Γεροφώτης): Βογιατζής 6(2), Δήμας 15(1), Μαυρίδης 17(3), Χατζημιχαηλίδης 6, Κλωνάρας 7(1), Τσιμίδης 2, Μητσάκης 14(2), Λαζάρου 2, Ελευθεριάδης 2.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΦΑΡΣΑΛΑ 83-69
Δεκάλεπτα: 29-13, 49-41, 63-57, 83-69
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Λουλουδιάδης
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 7, Γκέλιος 8 (1), Στυλίδης 24 (2), Μπουτσακτσί, Ιωάννου 10 (3), Απαζίδης 8 (2), Σταμπουλής 14 (2), Χαρισμίδης 2, Βοϊβατόπουλος 8, Καραγιώργος 2,
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 16 (1), Χαιρετίδης, Φιλιππόπουλος 6, Αναγνωστόπουλος 14 (3), Τσιώγκας, Συνετός 1, Τοπουζίδης 4 (1), Γκιουλέκας 17 (1), Δέσπος 11.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 68-48
Δεκάλεπτα: 13-15, 33-20, 57-34, 68-48
Διαιτητές: Φούτζηλας-Σεϊταρίδης
Χαλκηδόνα (Τέντσος): Σπύρας, Μαρκίδης 7, Δανάκης 8 (2), Τσκαλέρης 11, Παπαδόπουλος 2, Λαΐδης, Μυλωνίδης 9 (1), Κούτε 2, Γιαννόπουλος 2, Δελίδης 16 (2), Σικαλίδης 11, Φυλακτός
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 18 (3), Κοντσές, Μπαρζού 3, Κουντουρατζόγλου 7 (1), Τσινόπουλος 5, Τασούδης 3 (1), Καραθανάσης, Ουλουσίδης 10 (1), Καλογεράτος, Ιωαννίδης 2, Χαντζίδης.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 69-63
Δεκάλεπτα : 12-19, 35-37, 62-48, 69-63
Διαιτητές : Δολγύρας-Παζώλης
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης) : Στολίγκοβιτς 5 (1), Ρούζιος 5 (1), Πάππος 2, Κατσαρές 23 (2), Φύκας 6, Αργύρης 7 (1), Ολύμπιος 11 (3), Παπαργυρόπουλος 6, Φούντας 4,
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης) : Γρίψιος, Ματενίδης 8 (2), Νεδέλκος 2, Σιώπης 15 (2), Πεταλωτής 23 (1), Περούλης 8, Γερασιμόπουλος 2, Τασουσάνης 1.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 79-73
Δεκάλεπτα : 27-21, 41 – 43, 56- 57, 79-73
Διαιτητές : Τσιαπλής- Παπαγερίδης
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Μήλου Αλτίνης, Μάρουσιτς 26(1), Τσιρογιάννης 13(1), Παπαπασχάλης, Νώτης 5(1), Παρίτσης 5, Κωνσταντινίδης, Πλιούκας 3(1), Γκαμούρας 22, Χριστοδούλου, Πιλκούδης 5.
Νίκη Βόλου (Γιασάρης – Τύμπας): Καραγεώργος 6(2) , Αναγνωστόπουλος, Γιωτόπουλος 8(2), Τασιούδης 10, Κουτίνας 5(1), Τσαβές, Τσώλης 6(2), Τάσσος 9, Φρουσκλιάς 29(4), Διγενής, Βερτζάγιας .

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 67-77
Δεκάλεπτα: 20-17, 33-44, 56-59, 67-77
Διαιτητές: Τζίμα-Αγραφιώτης
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Γεωργιανός 8 (1), Δαλαγκόζης 4, Παπαδόπουλος 5, Καραμπέκης 13, Θολιώτης 11 (1), Φώτογλου 13 (1), Κακιούζης 8, Κάτος, Κουτσοκώστας, Σιδερίδης 5 (1), Δημάδης, Γκούτζιας 5.
Στρατώνι (Μύθου): Δοξάκης 2, Μπουρδάνος 20 (3), Δημητρακάς, Κολοκοτρώνης (1), Κόκιος, Σιδηροηλίας 5, Φλιάτης 9 (1), Χοτζαγιάννης, Μπέγος 14 (1), Πολιτόπουλος 8 (1), Δασκαλόπουλος 18 (1).

ΓΕΦΥΡΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 68-71
Διαιτητές: Παπαγεωργίου και Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 13-16, 32-36, 47-60, 68-71
ΚΣ Γέφυρας (Αλμπάνης): Πουλιανίτης 7(1), Καραγιαννάκης 2, Ψευτόγκας, Καταβαίνης, Αποστολίδης 7(1), Ζιάκας 15(3), Κουτουξίδης 7, Σιώμος, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 16, Παπαδόπουλος 8
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος 6, Κοθράς 18(2), Σισμάνης, Βάλλιος 10(2), Τσιακλαγκάνος 9(2), Παραπουρας 5(1), Σουτζόπουλος 10, Καντάρκος 13, Καβαργύρη

ΧΑΝΘ-Α.Ο.ΑΓΡΙΝΙΟΥ 68-80

Δεκάλεπτα:Α:16-17 Β:26-38 Γ:56-54 Δ:68-80

Διαιτητές: Ντούρας - Μπακάλης.

ΧΑΝΘ (Γιώργος Ζαφειρούδης): Ντίνος 4, Χονδρόπουλος 15(4), Παπαδόπουλος 3, Ζαφειρούδης 7(2), Γεωργάκης 12, Πέτροβιτς 14, Δεληγιώργης 9(1), Βλαγκόγιας 4.

Vivechrom Α.Ο.Αγρινίου(Διαμαντάκος) (βοηθοί:Σταυρόπουλος-Λιοκαυτος):Τασόπουλος 25(2),Μιχάλογλου 17,Καπινιάρης 7, Σταμουλης 6(2), Γκρέκας 10(1), Μήτσου 8(2),Ψαράς 3(1), Σαρρής 4,Χρήστου, Τσατάς, Σταμίρης,Μπερερής

Η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)

1.Ανατόλια (12-1) 25
2.Αγρίνιο (11-2) 24
———————————–
3.Ελευθερούπολη* (8-4) 20
4.Ερμής Λαγκαδά (7-6) 20
5.Φίλιππος Βέροιας * (7-5) 19
6.ΧΑΝΘ * (7-5) 19
7.Μαχητές Πειραματικό * (7-5) 19
8.Νίκη Βόλου (6-7) 19
9.Έσπερος Λαμίας (6-7) 19
10.Χαλκηδόνα (5-8) 18
11.Φαίακας Κέρκυρας (5-8) 18
12.Γέφυρα (5-8) 18
———————————–
13.Φάρσαλα* (5-7) 17
14.Στρατώνι (4-9) 17
15.Ίκαροι Σερρών* (4-8) 16
16.Μακεδονικός (2-11) 15

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 20/1):
Φίλιππος Βέροιας – ΧΑΝΘ
Γέφυρα – Ικαροι Σερρών
Αγρίνιο – Ελευθερούπολη
Φάρσαλα – Ανατόλια
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Ερμής Λαγκαδά
Νίκη Βόλου – Χαλκηδόνα
Μακεδονικός – Εσπερος Λαμίας
Φαίακας Κέρκυρας – Στρατώνι

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr