Tuesday, 22 January 2019

B Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, επόμενη αγωνιστική σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Dec 24, 2018

Νότιος όμιλος
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 11ς αγωνιστικής:
Πρωτέας Βούλας – Πανελευσινιακός 53-67
Πεντέλη – Ένωση Ιλίου 70-85
Γλαύκος – Παγκράτι 75-66
Δάφνη Δαφνίου – Μανδραϊκός 56-65
Πανερυθραϊκός – Δούκας 77-80
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Παπάγου 71-75
Έσπερος – ΚΑΟ Κορίνθου 65-76
Τρίτων – Οίαξ Ναυπλίου 85-73

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 77-80
Δεκάλεπτα: 22-18, 39-32, 58-57, 77-80
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Αργυρούδης
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 10 (10 ριμπ.), Στογιάνοβιτς 11 (1), Καλλιανιώτης 4, Ντουζίδης, Σκάνδαλος 17 (2), Γιαουρτόγλου 22 (5 τρίπ., 8 ριμπ.), Γεωργιάδης, Στάθης 2, Αντωνίου, Καστανιώτης, Ματζιώρης 11 (2), Σπάχια
ΑΣΕ Δούκα (Χούμπαυλης): Παππάς 29 (2), Δενδρινός 4, Λάκκας 7, Μποχωρίδης 5 (1), Βουγιούκας 17, Ευστρατίου 8, Γκίνης, Ξύδης, Τσιτσιγιάννης, Πετς, Αποστολίδης 10 (1).

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 56-65
Δεκάλεπτα: 12-12, 25-27, 36-46, 56-65
Διαιτητές: Φραγκούλη-Τηγάνης
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 3 Γοργονης 7(1) Καραμπατσος 12(2) Ψημιτης 4 Σαλεχ 7 Δομπρογιαννης 8 (1) Μουστόπουλος 2 Παπαδιονυσιου 7 Ταταρης 6
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Βασιλόπουλος 3 (1) Σιμιτζής 8 (1) Γεωργοπαπαδάκος Σ. 9 (2) Ρεκουνιώτης 11, Χάλαρης 17, Σεργιένκο 2 Γεωργοπαπαδάκος Ν. 10 (3), Φωτόπουλος 5, Δέδες .

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 75-66
Δεκάλεπτα : 18-16, 38-36, 58-53, 75-66
Διαιτητές : Μαντήλας-Λεκατσάς
Γλαύκος (Μυριούνης) : Μοσχοβάκης 17, Σερέτης 12, Βανδώρος 4, Γιαννικόπουλος, Καρακωνσταντάκης 5 , Κούτρας 2, Μαναβόπουλος 10, Αγγελόπουλος 17 (4) , Δάβανης 8 (2).
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 21 (3), Κούτρας, Κατωπόδης, Λυτόπουλος 4, Φωτίου 11 (1), Δερμιτζάκης 12 (1), Δόξας, Ροδοστόγλου 9 (1), Μπένος 9, Αρμάος 2.

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 70-85
Δεκάλεπτα: 15-22, 33-53, 50-73, 70-85
Διαιτητές : Αποστολίδης-Σπυρόπουλος
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 4, Γεωργακόπουλος 7(1), Λίτσο 11(3), Αποστολόπουλος 2, Κούσουλας 4, Καρούζος 8(2), Μπέλη 8, Μπιγκόσα 8, Ταγαρης 18, Πανέτης, Κουκάκης, Σαλτουρίδης.
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Μπέλλας Γ. 9(1), Τσακίρης 11(1), Φουντάς 16(4), Πανουσόπουλος 14(4), Μπολάτογλου 11(1), Γεροκώστας 6, Μπέλλας Οδ. 11(2), Τσιουμπρής 7, Παπαγεωργίου, Μανταλβάνος, Βάτσιος, Τσόλης.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 53-67
Δεκάλεπτα: 15-15, 30-30, 41-46, 53-67
Διαιτητές: Μαγκουνής-Παπαφωτίου
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Αγγελόπουλος 6, Αυγενικός 4, Ματαλιωτάκης 14, Ματσάγγος 4, Παπαδάκης, Παπαρέγκας 13 (3), Κυριλής 2, Καματερός 7, Γεωργιάδης
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 15 (4), Ηλιάδης 4 (1), Καράμπελας 3 (1), Μουρατίδης 3 (1), Βούλγαρης 6 (2), Σταθόπουλος 11, Ιωάννου, Δούκας 2, Φέιζο, Ψαρόπουλος 14 (1), Αναγνωστάκης 9 (2).

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 85-73
Δεκάλεπτα : 17-14, 38-33, 59-41, 85-73
Διαιτητές : Κατραχούρας-Τσακαλογιάννης
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 2, Δορλής, Ψαρόπουλος 23 (3), Καλατζής 14 (2), Σπυριδάκης, Ντιμπ 21 (2), Νικολακόπουλος 5 (1), Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 12, Ύμερι, Κουκουνιάς 6, Βερτούδος.
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης) : Ραζής 2, Κουμπούρας 14 (1), Πασολάρι, Πελεκάνος 21 (1), Παπαντωνίου 16 (4), Τσόχλης, Γεωργιάδης 4, Ευστρατίου, Μανάκας 6, Μπουρτσουκλής 2, Σκορδάς 2, Αναγωνστόπουλος 6.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 65-76
Δεκάλεπτα : 13-19, 27-39, 42-54, 65-76
Διαιτητές : Καρακάσης-Μακρόπουλος
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Γραμματικός 8, Σκουλούδης 6, Βάρσος 2, Αγγελόπουλος 18 (1), Βλασσόπουλος 7 (1), Χατζηκίδης 2, Χαρούνι Κλ. 10, Χαρούνι Ν. 12, Καρλάφτης, Μούτσα, Μπούσι, Θεοδοσίου.
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) :Νιφόρας 11 (1), Γεωργίου 3 (1), Μακρής 21 (3), Θεοδωρίδης 6 (2), Κεφαλάς 4, Μπαλης, Περρωτής 10, Πράττης, Κωνσταντίνου 12 (3), Τασσιόπουλος, Σκελλαράκης 9, Δανίκας.

Η Βαθμολογία (σε 11 αγώνες):

1.Τρίτωνας 19
2.Οίακας Ναυπλίου 19
3.Δάφνη Δαφνίου 19
4.Παγκράτι 18
5.Δούκας 18
6.ΚΑΟ Κορίνθου 17
7.Έσπερος Καλλιθέα 17
8.Πρωτέας Βούλας 17
9.Πανελευσινιακός 16
10.Γλαύκος 16
11.Πεντέλη 16
12.Πανερυθραϊκός 15
13.Μανδραϊκός 15
14.Παπάγου 15
15.Ένωση Ιλίου 14
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου 13

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 5/1):
Ενωση Ιλίου – Πρωτέας Βούλας
Παγκράτι – Πεντέλη
Γλαύκος – Δάφνη Δαφνίου
Πανελευσινιακός – Πανερυθραϊκός
Δούκας- Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Παπάγος – Εσπερος
ΚΑΟ Κορίνθου – Τρίτωνας
Οίακας Ναυπλίου – Μανδραϊκός

Βόρειος όμιλος
Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:
ΧΑΝΘ – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 70-66
Γέφυρα – Φάρσαλα 67-65
Φίλιππος Βέροιας – Αγρίνιο 79-74
Ικαροι Σερρών – Εσπερος Λαμίας 72-76 (παρ.)
Ελευθερούπολη- Νίκη Βόλου 67-57
Ανατόλια – Μακεδονικός 77-66
Ερμής Λαγκαδά – Φαίακας Κέρκυρας 85-62
Χαλκηδόνα – Στρατώνι 69-72

Τα φύλλα αγώνα:

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – Α.Ο.ΑΓΡΙΝΙΟΥ 79-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-20, 37-31, 59-52, 79-74
Διαιτητές: Θεοδώρου – Γαζέτας
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Παπαδόπουλος 8, Σουτζόπουλος 17, Σισμάνης 11 (1), Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος 8 (2), Βάλλιος 3, Κοθράς 13 (3), Καβαργύρης, Παραπούρας 14 (3), Καντάρκος 5.
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 10, Μπερερής 3, Μιχάλογλου 20 (1), Καπινιάρης 14, Χρήστου, Τσάτας 2, Σταμούλης, Γκρέκας 11 (1), Μήτσου 8 (1), Ψαράς 3 (1), Σαρρής 3, Σταμίρης.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 77-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-19, 45-30, 60-45, 77-66
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης – Γραικός
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης, Στεφανίδης 2, Αμπατζάς 15 (1), Αράπης 1, Γαλανίδης 20 (4), Κάτανος, Κωνσταντινίδης 4, Ξενιτίδης 1, Ζώτος 12, Μπρόζος 15 (2), Καραποστόλου 7 (1).
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 12 (2), Κοντσές 2, Μπαρζού 6 (1), Κουντουρατζόγλου 18 (1), Τσινόπουλος 6, Τασούδης, Κομματάς, Καραθανάσης, Ουλουσίδης 13, Καλογεράτος 3, Χατζίδης 6.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 67-57
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 34-34, 48-44, 67-57
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Ελευθεριάδης
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 9, Γκέλιος 3, Στυλίδης 23 (3), Μπουκτσακτσή, Ιωάννου 10 (2), Απαζίδης 2, Σταμπουλής 3 (1), Χαρισμίδης, Βοϊβατόπουλος 15, Καραγιώργος 2.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Πρέκας): Διγενής 3 (1), Καραγεώργος 6 (2), Τασιούδης 14 (1), Κουτίνας 12 (2), Τσαβές, Γιωτόπουλος 3 (1), Τσώλης 3 (1), Τάσσος 6, Φρουσκλιάς 10, Καρπέτης, Αναγνωστόπουλος.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 72-76 (παρ.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-19, 33-28, 47-47, 61-61 (κ.α.), 72-76
Διαιτητές: Αγραφιώτης – Πράττος
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Σίσκος): Σιδερίδης, Γεωργιανός 10 (1), Δαλαγκόζης 2, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 2, Καραμπέκης 14, Θολιώτης 6, Φώτογλου 17 (1), Κακιούζης 21.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 6 (2), Ρούζιος 7 (1), Πάππος, Κατσαρές 13, Φύκας 2, Αργύρης, Τεπετίδης 18 (4), Ολύμπιος 15 (5), Παπαργυρόπουλος 15 (1).

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 69-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-19, 35-34, 52-54, 69-72
Διαιτητές: Δημάδης – Εκίζογλου
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Τσούρμας): Δανάκης 19 (5), Τσακαλέρης 16 (2), Σπύρας, Φυλακτός, Παπαδόπουλος, Μυλωνίδης 15 (2), Δελίδης 10 (3), Σικαλίδης 7 (1), Μαρκίδης 2.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Μύθου): Μπουρδάνος 17 (3), Δοξάκης, Κολοκοτρώνης 14 (3), Σιδηροηλίας, Φλιάτης 11 (2), Κοτζαγιάννης 9 (1), Μπέγας 7 (1), Πολιτόπουλος 3 (1), Δασκαλόπουλος 11 (1), Δημητρακάς.

ΓΕΦΥΡΑ – ΦΑΡΣΑΛΑ 67-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-18, 44-35, 57-54, 67-65
Διαιτητές: Ντόγκας – Χατζηχαρίσης
ΓΕΦΥΡΑ (Αλμπάνης): Πουλιανίτης 10 (1), Καραγιαννάκης 5, Ψευτογκάς 3 (1), Καταβαίνης, Αποστολίδης 20 (2), Ζιάκας 4, Κουτουξίδης 8 (1), Σιώμος 10, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 6, Παπαδόπουλος 1.
ΦΑΡΣΑΛΑ (Φόρος): Λεπενιώτης 20 (2), Χαιρετίδης 15 (3), Αναγνωστόπουλος 7 (1), Τσιώγκας 2, Συνετός, Τοπουζίδης 3 (1), Λούτας, Γκιουλέκας 16 (1). Φαρμάκης, Δέσπος 2, Φιλιππόπουλος.

ΧΑΝΘ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ 70-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-15, 34-32, 52-49, 70-66
Διαιτητές: Φουτζηλας – Κοϊμτζόγλου
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Ντίνος 2, Χονδρόπουλος 10 (3), Παπαδόπουλος 6, Ζαφειρούδης 16 (1), Γεωργάκης 4, Δεληγεώργης 10 (1), Τσάμης 1, Πέτροβιτς 14 (2), Μπαλάσκας 7 (1).
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ (Γεροφώτης): Βογιατζής 3 (1), Καραγιαννίδης 13 (3), Δήμας 10 (1), Μαυρίδης 6, Χατζημιχαηλίδης 9 (3), Κλωναράς, Στόλης 8, Τσιμίδης 3, Βαϊντερλής, Μητσάκης 14 (2), Ελευθεριάδης.


Η βαθμολογία

1)Ανατόλια 21
2)ΑΟ Αγρινίου 20
3)Ελευθερούπολη 18
4)Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 18
5)ΧΑΝΘ 18
6)Ερμής Λαγκαδά 17
7)Φίλιππος Βέροιας 17
8)Νίκη Βόλου 17
9)ΓΣ Φαρσάλων 16
10)ΚΣ Γέφυρας 16
11) Φαίακας Κέρκυρας 16
12) Ικαροι Σερρών 15
13) Έσπερος Λαμίας 15
14) Στρατώνι 14
15) Χαλκηδόνα 14
16) Μακεδονικός 12


Η επόμενη αγωνιστική (12η, 5/1)
Φάρσαλα – ΧΑΝΘ
Α.Ο.Αγρινίου – Γέφυρα
Φίλιππος Βέροιας – Ικαροι Σερρών
Μαχητές Πειραματικών Πεύκων – Ελευθερούπολη
Νίκη Βόλου – Ανατόλια
Μακεδονικός – Ερμής Λαγκαδά
Φαίακας Κέρκυρας – Χαλκηδόνα
Στρατώνι – Εσπερος Λαμίας

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr