Tuesday, 19 March 2019

Β Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, επόμενη αγωνιστική σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Dec 17, 2018

Β’ Εθνική (Νότος)
10η αγωνιστική-Τα αποτελέσματα

Δούκας-Πρωτέας Βούλας 69-71
Πανελευσινιακός-Πεντέλη 70-67
Ένωση Ιλίου-Γλαύκος 65-66 (59-59 κ.α.)
Παγκράτι-Δάφνη Δαφνίου 75-64
Παπάγου-Πανερυθραϊκός 72-81
Κόρινθος-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 56-51
Οίακας Ναυπλίου-Έσπερος Καλλιθέας 84-67
Μανδραϊκός-Τρίτων 74-78

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 75-64
Δεκάλεπτα : 22-21, 40-30, 54-44, 75-64
Διαιτητές : Αποστολίδης-Καλογερόπουλος Φ.
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 10 (2), Κούτρας 5 (1), Κατωπόδης 5 (1), Λυτόπουλος 11, Φωτίου 9, Δερμιτζάκης 10, Δόξας, Ροδοστόγλου 19 (1), Μπένος 6, Αρμάος 2.
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης) : Καννάς, Γκάτζο 5 (1), Κουφόπουλος, Γοργόνης 1, Καραμπάτσος, Ψημίτης 9 (1), Σαλέχ 15 (2), Δομπρογιάννης 5 (1), Μουστόπουλος 6, Παπαδιονυσίου 16, Τάταρης 6, Αρνοκούρος 3.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 56-51
Δεκάλεπτα : 16-14, 33-30, 44-44, 56-51
Διαιτητές : Μαντήλας-Τσακαλογιάννης
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) :Νιφόρας 11 (1), Γεωργίου 4 (1), Μακρής 12 (1), Θεοδωρίδης 2, Κεφαλάς 6, Μπαλης, Περρωτής 13, Πράττης, Κωνσταντίνου, Τασσιόπουλος 8 (2), Σκελλαράκης, Δανίκας.
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ρουμελιώτης): Κεφαλάς 3, Ξιούρας 12 (4), Ζαραϊδώνης 6, Κόης 11 (1), Σολωμός 2, Καρακεχαγιάς 2, Στέφος 10, Τσαβος, Βούζας 5 (1), Κακαργιάς, Μπακλαβάς, Ανδρεάτος

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 84-67
Δεκάλεπτα: 27-16, 50-36, 67-48, 84-67
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Κανελλόπουλος
Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 1, Κουμπούρας 17 (1), Πασολάρι 2, Πελεκάνος 23 (2), Παπαντωνίου 14 (2), Χάσα, Γεωργιάδης 2, Σκορδάς 4, Αναγνωστόπουλος 8 (1), Ευστρατίου 2, Μπουρτσουκλής 3, Μανάκας 8 (2).
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Γραμματικός 19 (5), Σκουλούδης 8, Παπαφλωράτος 2, Βάρσος 11 (3), Αγγελόπουλος 3, Βλασσόπουλος 4, Χατζηκίδης 8 (2), Χαρούνι Κλ. 4, Χαρούνι Ν. 11, Καρλάφτης 5, Μούτσα, Μπούσι.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 74-78
Δεκάλεπτα: 16-16, 36-39, 56-55, 74-78
Διαιτητές: Στρέμπας-Σκαλτσής
Μανδραϊκός (Κουστένης): Βασιλόπουλος 13 (3), Σιμιτζής 5 (1), Φωτόπουλος 6, Ρεκουνιώτης 4 Γεωργοπαπαδάκος Σ. 14 (2), Δέδες 11 (2), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 3, Σεργιένκο 2, Χάλαρης 16 (1), Παπανικολάου, Γκαϊτάσοφ, Κοπακάκης.
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Τσούτσος 3 (1),’Υμερι, Ψαρόπουλος 2, Καλατζής 16 (3), Σπυριδάκης, Ντιμπ 11 (2), Δαμιανάκος, Νικολακόπουλος 5 (1), Μαλτέσιος 33, Κουκουνιάς 7, Βερτούδος 1, Δορλής.

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 72-81
Δεκάλεπτα: 21-18, 34-45, 50-60, 72-81
Διαιτητές: Μπίκας, Τσολάκος
ΑΣ Παπάγου (Ταυρόπουλος): Πίνης, Πρισκομάτης 11 (1), Λεκάκης 2, Παπαπέτρου 3, Κουτρούλιας 28 (2), Αγγελόπουλος, Μπάλος 7, Γιαννίκος 2, Ζώρζος 19 (2).
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 10 (13 ριμπ.), Στογιάνοβιτς 14 (1), Καλλιανιώτης 11 (3/5 τρίπ., 3 κλεψ.), Ντουζίδης 7 (1), Σκάνδαλος 9 (1), Γιαουρτόγλου 17 (1), Γεωργιάδης, Στάθης 10 (4/5 δίπ.), Αντωνίου 3 (1), Καστανιώτης, Ματζιώρης, Σπάχια.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΓΛΑΥΚΟΣ 65-66 (59-59 κ.αγ.)
Δεκάλεπτα: 17-13, 25-31, 47-38, 59-59, 65-66
Διαιτητές: Μακρής-Χριστινάκης
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου, Ι. Μπέλλας 13 (3), Τσακίρης 10, Φουντάς 10 (2), Πανουσόπουλος 6, Μπολάτογλου, Γεροκώστας 9 (1), Οδ. Μπέλλας 11 (1), Τσουμπρής 2, Μανταλβάνος 4.
Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 4 (1), Σερέτης 11 (2), Βανδώρος 2, Γιαννικόπουλος 4, Καρακωνσταντάκης 16 (2), Κούτρας 7 (1), Μαναβόπουλος 7, Αγγελόπουλος 10, Δαβάνης 5.

ΔΟΥΚΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 69-71
Δεκάλεπτα: 20-16,38-37,55-53, 69-71
Διαιτητές: Γιακείμη-Φασόλης
Δούκας (Χούμπαυλης): Βουγιούκας 12, Ευστρατίου 8, Ξύδης 10, Μποχωρίδης 14(2), Τσιτσιγιάννης 6, Λάκκας 5, Δενδρινός 2, Πετς 4(1), Παππάς 8(2), Μήτσιαλος, Γκίνης, Δραγάτης
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Αγγελόπουλος 13(1),Αυγενικός 13(2), Μόρφης, Ματαλιωτάκης 16, Ματσάγγος, Παπαδάκης 18(4), Παπαρέγκας 11, Κυριλής, Καματερός 2, Φιλίππου.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 70-67
Δεκάλεπτα: 22-20, 35-39, 56-52, 70-67
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Ουσταμπασίδης
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 14 (2), Ηλιάδης 10 (2), Καράμπελας 5 (1), Μουρατίδης 3 (1), Βούλγαρης 3 (1), Σταθόπουλος 10 (1), Ιωάννου 1, Δούκας 4, Ψαρόπουλος 20 (1).
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 4, Γεωργακόπουλος, Λίτσος 3 (2), Αποστολόπουλος 3 (1), Κούσουλας 12 (2), Καρούζος 7 (1), Μπέλη 6, Μπίγγος 11, Σαλτουρίδης 2, Ταγάρης 11.

Η Βαθμολογία (σε 10 αγώνες) :

1.Οίακας Ναυπλίου (8-2) 18
2.Δάφνη Δαφνίου (8-2) 18
—————————————–
3.Τρίτωνας (7-3) 17
4.Παγκράτι (7-3) 17
5.Έσπερος Καλλιθέα (6-4) 16
6.Πρωτέας Βούλας (6-4) 16
7.Δούκας (6-4) 16
8.ΚΑΟ Κορίνθου (5-5) 15
9.Πεντέλη (5-5) 15
10.Πανελευσινιακός (4-6) 14
11.Γλαύκος (4-6) 14
12.Πανερυθραϊκός (4-6) 14
—————————————–
13.Μανδραϊκός (3-7) 13
14.Παπάγου (3-7) 13
15.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (2-8) 12
16.Ένωση Ιλίου (2-8) 12

Επόμενη αγωνιστική (11η, 23/12):

Πρωτέας Βούλας – Πανελευσινιακός
Πεντέλη – Ένωση Ιλίου
Γλαύκος – Παγκράτι
Δάφνη Δαφνίου – Μανδραϊκός
Πανερυθραϊκός – Δούκας
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Παπάγου
Έσπερος – ΚΑΟ Κορίνθου
Τρίτων – Οίαξ Ναυπλίου


Β’ Εθνική (Βορράς)-10η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

Νίκη Βόλου-ΧΑΝΘ 66-90
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Γέφυρα 71-66
Φάρσαλα-Φίλιππος Βέροιας 73-76
Αγρίνιο-Ίκαροι Σερρών 64-57
Μακεδονικός-Ελευθερούπολη 81-82
Φαίακας Κέρκυρας-Ανατόλια 64-86
Στρατώνι-Ερμής Λαγκαδά 68-71
Έσπερος Λαμίας-Χαλκηδόνα / Προποντίς 85-69

Τα φύλλα αγώνα :

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ 64-84
Δεκάλεπτα: 14-24, 31-44, 43-74, 64-84
Διαιτητές: Τσιαπλής – Κατωτικίδης
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος 8(1),Ματενίδης 8, Νεδέλκος 13(1),Σιώπης, Σπιτιέρης 7(1), Πεταλωτής 8, Περούλης 9, Μαγγανάς 5(1), Ταουσάνης 4, Χατζόπουλος 2
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης , Στεφανίδης, Αμπατζάς 10(2),Αράπης 11(2) ,Γαλανίδης 9(3),Κάτανος 3 , Κωνσταντινίδης 2, Ξενιτίδης 6, Ζώτος 9, Μπρόζος 14(1) ,Καραποστόλου 20(3) .

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 81-82
Δεκάλεπτα: 20-23, 49-44, 66-66, 81-82
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκιζόγλου
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 17 (2), Κοντσές 6 (2), Μπαρζού 6, Κουντουρατζόγλου 15 (2), Τασούδης, Κομμάτας, Καραθανάσης 6 (2), Ουλουσίδης 15 (2), Καλογεράτος 10, Ιωαννίδης, Χαντζίδης 6
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 13, Στυλίδης 14 (2), Κωνσταντάρας, Μπέσσας, Μπουκτσακτσί, Ιωάννου 8 (2), Απαζίδης, Σταμπουλής 25 (3), Λαζαρίδης, Χαρισμίδης 11, Βοϊβατόπουλος 8, Καραγιώργος 3 (1) .

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΧΑΝΘ 66-90
Δεκάλεπτα : 17-24, 37-45, 55-63, 66-90
Διαιτητές : Ταρενίδης Κ.-Χατζηχαρίσης
Νίκη Βόλου (Πρέκας – Τύμπας): Καραγεώργος 3(1), Βερτζάγιας, Γεωργίου 6(2), Τασιούδης 11(1), Κουτίνας 9(1), Τσαβές 2, Γιωτόπουλος 3(1), Τσώλης 1, Τάσσος 10(1), Φρουσκλιάς 15 (3), Διγενής 4, Αναγνωστόπουλος 2
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Δεληγιώργης 21(2), Τσάμης 6, Πέτροβιτς 17 (3), Παπαδόπουλος 19 (1), Χονδρόπουλος 3(1), Ζαφειρούδης 12 (1), Μπαλάσκας 5 (1), Βλαγκόγιας 6, Ντίνος 1, Βαζούκης, Καραγεωργίου, Γεωργάκης.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΓΕΦΥΡΑ 71-66
Δεκάλεπτα : 14-13, 39-27, 56-47, 71-66
Διαιτητές : Τσιρτσιμαλης-Θεοδωρου
Μαχητές Πειραματικός Πευκών (Γεροφωτης): Βογιατζης 5(1), Καραγιαννίδης 12(3), Δημας 13(3), Μαυριδης 9(1), Χατζημιχαηλιδης 7(1), Κλωναρας Στολης 9, Τσιμιδης 2 Βαιντερλης 6 Μητσάκης 6(1), Ελευθεριάδης 2
Γέφυρα (Αλμπάνης): Πουλιανιτης 15(4), Καραγιαννακης 8, Ψευτογκας 5(1), Καταβαινης 1, Αποστολιδης 9(1), Ζιάκας 5, Κουτουξιδης 6, Σιωμος 10, Κοτσανος 7 .

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 73-76
Δεκάλεπτα : 24-14, 43-27, 53-55, 73-76
Διαιτητές : Φουτζήλας-Κοϊμτζόγλου
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 14, Χαιρετίδης 2, Αναγνωστόπουλος 2, Τσιώγκας 5(1), Συνετός 2, Τοπουζίδης 9(3), Γκιουλέκας 19, Φαρμάκης, Δέσπος 17, Φιλιππόπουλος 2, Λούτας, Λιουπης.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος 3, Κοθράς 16(1), Σισμάνης, Βάλλιος 3(1), Τσιακλαγκάνος 5(1), Παραπουρας 21(5), Σουτζόπουλος 16(2), Καντάρκος 11(1), Καβαργύρης.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 64-57
Δεκάλεπτα : 17-18, 37-34, 48-44- 64-57
Διαιτητές: Καρακάσης – Κρεσταινίτης.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Μπερερής, Μιχάλογλου 14, Καπινιάρης 18(2), Χρήστου, Τσατάς 2, Σταμούλης, Γκρέκας 14(2), Μητσου 12(1), Ψαράς, Σαρρής, Σταμίρης.
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάτος, Δημάδης, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9(1), Δαλαγκόζης 4, Κουτσοκώστας, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 2, Καραμπέκης 8, Θολιώτης 3, Φώτογλου 6, Κακιούζης 25.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 68-71
Δεκάλεπτα: 21-16, 31-40, 54-54, 68-71
Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης
Στρατώνι (Mύθου): Δοξάκης 4 (1),Mπουρδάνος 19 (3),Σιδηροηλίας 2,Φλιάτης 4,Kοτζαγιάννης 4,Mπέγας 9 (2),Πολιτόπουλος 12 (3),Δασκαλόπουλος 14
Eρμής Λαγκαδά (Aγγέλης): Mήνου 3 (1) ,Aλτίνης, Mάρουσιτς 9 (1), Tσιρογιάννης 14 (2),Pάπι ,Nώτης 7,Παρίτσης 7 ,Kαμαριώτης 11 (3) ,Πλιούκας 3(1) ,Γκαμούρας 8,Xριστοδούλου ,Πιλκούδης 9


Η Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
1.Ανατόλια (9-1) 19
2.Αγρίνιο (9-1) 19
———————————-
3.Μαχητές Πευκών (7-3) 17
4.ΧΑΝΘ (6-4) 16
5.Ελευθερούπολη (6-4) 16
6.Νίκη Βόλου (6-4) 16
7.Ερμής Λαγκαδά (5-5) 15
8.Φίλιππος Βέροιας (5-5) 15
9.Φάρσαλα (5-5) 15
10.Φαίακας Κέρκυρας (5-5) 15
11.Ίκαροι Σερρών (4-6) 14
12.Γέφυρα (4-6) 14
———————————-
13.Έσπερος Λαμίας (3-7) 13
14.Χαλκηδόνα (3-7) 13
15.Στρατώνι (2-8) 12
16.Μακεδονικός (1-9) 11

Επόμενη αγωνιστική (11η, 23/12):

ΧΑΝΘ – Μαχητές Πειραματικών Πεύκων
Γέφυρα – Φάρσαλα
Φίλιππος Βέροιας – Αγρίνιο
Ικαροι Σερρών – Εσπερος Λαμίας
Ελευθερούπολη- Νίκη Βόλου
Ανατόλια – Μακεδονικός
Ερμής Λαγκαδά – Φαίακας Κέρκυρας
Χαλκηδόνα – Στρατώνι

photo-thomas pappas

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr